Esileht Kodunurk Põõsatihniku likvideerimine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Põõsatihniku likvideerimine

Postitas:
Kägu

Ostsin krundi, mis on suures ulatuses kaetud metsistunud põõsatihnikuga (ilmselt lumimari), mille soovin välja juurida.  Kuna käsitsitöömaht oleks liiga suur, tuleks kasutada tehnikat. Hange.ee-sse pakkumist panna ei soovi, sest tööde teostamise hinnad on seal ulmeliseks muutunud. Meil on küll tuttav, kes saaks abistada suure ekskavaatoriga, kuid see pööraks krundi pinna põhjalikult segi. Abikaasal on juhiload kõikides kategooriates, seetõttu oleme mõelnud töö teha ise. Kas oleks hea mõte, kui rentida väike ekskavaator (parim lahendus oleks koos kännujuurijaga), mis autokäruga kohale tuua, ja hoolimata kogemuste puudumisest sellise tehnikaga töötamisel proovida ise? Kas on kellelgi kogemusi või muidu head nõu anda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see põõsatihnik on tõesti lumimari või midagi muud taolist ilma võimsa juurestikuga, siis mina teeksin nii, et lõikaks võsa maha ja siis Avantiga kooriks pinnast. Avant suudab väiksemad juurikad kenasti ära/katki lükata ja nii saate maapinna tasaseks ja puhtaks. Edasi tuleb regulaarselt niita, et võsa uuesti ei kasvaks. Kreegivõsa juurtega sai Avant hästi hakkama. Kui leiate kuskilt sellise laenutuse, kus Avantil on kännujuurija küljes, siis see oleks ilmselt hea. Meil oli lihtsalt see nö kopp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli tihedalt türnpuuvõsa täis. Lasime lihtsalt madalalt võsalõikuriga maha. Ei koorinud pinnast. Tihe niitmine ja nüüd aastaid hiljem ei teagi, et selline võsa võimutses. Ilus roheline muru

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun küll, et traktorit näinud inimene saab bobcatiga jms hakkama, ikka juuriks välja selle võsa, hiljem lihtsam tasandada ja niita jne. Rendite nt siin on umbkaudu hinnad, lisatasu võsalõikur, kännujuurija, mullafrees jms lasete mitu korda üle ja tasandab korraga ära ka.

https://bobcat-rent.ee/rent/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka lasknud võsatrimmeriga hästi madalalt maha. Hiljem niitsin murutraktoriga. Toimis väga hästi. Ei ole vaja mingeid kaevetöid teha ega kallist tehnikat tellida. Iseasi muidugi, kui soovitakse rajada iluaeda, kus ongi oluline, et jääks ilus ja sile inglise muru. Minu vanale taluhoone õuele sobis aga see variant hästi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Põõsatihniku likvideerimine