Esileht Koolilaps Populaarne vene keel koolides

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Populaarne vene keel koolides

Postitas:
Kägu

Olen sirvinud paljude koolide kodulehti ja on jäänud silma, et paljudes koolides on ainukene B-võõrkeel vene keel, seega eeldan, et palju õpilased soovivad just seda keel õppida. Aga mitte teisi võõrkeeli või suuremaid Euroopa keeli.|

+2
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii, ja mis on sinu küsimus?

Loogiline, et kui tahta Eestis edaspidi tööd teha, siis on vene keel oluliselt vajalikum kui saksa või hispaania keel.

+22
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpilaste sooviga pole siin mingit pistmist.  Tegemist puhtalkujul olukorraga millist õpetajat on tööturul saada. Ja kõige kurvem on asja juures see, et kursus küll läbitakse, kuid isegi mitte minimaalset keeleoskust ei saavutata.

+31
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loogiline, et kui tahta Eestis edaspidi tööd teha, siis on vene keel oluliselt vajalikum kui saksa või hispaania keel.

Ja kui ei oska, siis jääb töö saamata?

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks sakslane ütles kord väga hästi: enne inglise keele õppimist (mis niikuinii neti tõttu külge jääb), õpi ära saksa keele põhitõed ja inglise keel saab veelgi paremingi külge (koolist minu esimene keel saksa keel, ülikoolist tuli inglise keel, muidu lihtsalt sinu artikleid ei avaldata ega tsiteerita).
Minu puhul imestas veel, et kuidas ma vene keelt oskan (olen vene ajal sündinud ja oli ju koolis kohustuslik! möh? oskas sakslane küsida) ja põtrade oma kah tönkan (sarnased keeled ju ja sai mitu kuud kohapeal keelt õpitud).

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpilased on sunnitud valima vene keele. Nad ei saa valida keelt,mida tegelikult õppida tahaksid.

Eesti haridussüsteem  on nii ülesehitatud. Kui soovid minna Eestis gümnaasiumisse või vahetada kooli varem (7.klassi minna nt), pead olema õppinud vene keelt vähemalt B-võõrkeelena.
Kui oled vene keele õpinguid alustanud hiljem,saadki ainult mõnda kooli minna.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks sakslane ütles kord väga hästi: enne inglise keele õppimist (mis niikuinii neti tõttu külge jääb), õpi ära saksa keele põhitõed ja inglise keel saab veelgi paremingi külge (koolist minu esimene keel saksa keel, ülikoolist tuli inglise keel, muidu lihtsalt sinu artikleid ei avaldata ega tsiteerita).

Minu puhul imestas veel, et kuidas ma vene keelt oskan (olen vene ajal sündinud ja oli ju koolis kohustuslik! möh? oskas sakslane küsida) ja põtrade oma kah tönkan (sarnased keeled ju ja sai mitu kuud kohapeal keelt õpitud).

Nii segaselt kirjutad, et midagi ei saa aru.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpilased on sunnitud valima vene keele. Nad ei saa valida keelt,mida tegelikult õppida tahaksid.

Eesti haridussüsteem on nii ülesehitatud. Kui soovid minna Eestis gümnaasiumisse või vahetada kooli varem (7.klassi minna nt), pead olema õppinud vene keelt vähemalt B-võõrkeelena.

See on ju tegelikult ebanormaalne. Näiteks kui mõni eesti noor tuleb välismaalt, siis ei saagi antud kooli, sest mujal maailmas ei õpetata vene keelt.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt samamoodi, nagu keegi siin kirjutab, et kui vahetad kooli ja ei ole vene keelt õppinud, siis koolide valik muutub ka koheselt väga väikeseks, nii ka töökohtadega. Oluliselt suurem valik on neile, kes vene keelt ka oskavad, eriti Tallinnas. Näiteks üks tuttav ülikoolis õppiv noor otsib praegu kooli kõrvale tööd – ei saanud spordiklubisse klienditeenindajaks, vene keelt vaja, ei saanud kesklinna restosse – vene keel, ei saanud telefonioperaatori juurde klienditeenindajaks – sama mure…

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt samamoodi, nagu keegi siin kirjutab, et kui vahetad kooli ja ei ole vene keelt õppinud, siis koolide valik muutub ka koheselt väga väikeseks, nii ka töökohtadega. Oluliselt suurem valik on neile, kes vene keelt ka oskavad, eriti Tallinnas. Näiteks üks tuttav ülikoolis õppiv noor otsib praegu kooli kõrvale tööd – ei saanud spordiklubisse klienditeenindajaks, vene keelt vaja, ei saanud kesklinna restosse – vene keel, ei saanud telefonioperaatori juurde klienditeenindajaks – sama mure…

Õnneks ajad muutuvad ka Tallinnas. Vaevalt uutes riigigümnaasiumides see probleem tekib, seal on ikka valik laiem ja arvestab õpilastega ka, + veel head tingimused õpilastele ja piisavalt ruumi ja rahu ka, kui kesklinna üle rahvastatud koolides.

Vaevalt, siis antud noortel jäi asi keeleoskuse taha. Tean perekonna sugulast, kes ei osanud samamoodi vene keelt, sai Tallinnas ülikooli kõrvalt igast tööpakkumis. Paljudes kesklinna kohtades on vaja palju soome keelt. Keelt on ju võimalik alati õppida.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on ju tegelikult ebanormaalne. Näiteks kui mõni eesti noor tuleb välismaalt, siis ei saagi antud kooli, sest mujal maailmas ei õpetata vene keelt.

Ärge tekitage paanikat ja levitage valeinformatsiooni. Minu laps on just selline koolivahetaja ja tema klassis on nii neid, kes tulnud välismaalt kui neid kes kuuendas klassis vene keelt ei õppinud. Võeti katsete põhjal vastu need lapsed ilusti.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellisteks juhtudeks on erireeglid, õpilane saab individuaalse õppekava.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii segaselt kirjutad, et midagi ei saa aru.

Organpuudulikkus?

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge tekitage paanikat ja levitage valeinformatsiooni. Minu laps on just selline koolivahetaja ja tema klassis on nii neid, kes tulnud välismaalt kui neid kes kuuendas klassis vene keelt ei õppinud. Võeti katsete põhjal vastu need lapsed ilusti.

Keegi pole ju öelnudki, et selliseid koole üldse ei ole. On, aga väga üksikud, vähemalt tln linnas. Ja paremates gümnaasiumides on paraku vene keele kui B-keelega jätkamine eelduslik.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu
    <li style=”text-align: left;”>

Olen sirvinud paljude koolide kodulehti ja on jäänud silma, et paljudes koolides on ainukene B-võõrkeel vene keel, seega eeldan, et palju õpilased soovivad just seda keel õppida. Aga mitte teisi võõrkeeli või suuremaid Euroopa keeli.|

Noh mul lapsed õpivad vene, inglise ja prantsuse keelt koolis. Vene keele puhul ei ole isegi valikut kas õpid või ei. Valida oli kas saksa keel või prantsuse keel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljudel juhtudel jah. Sest noor venelane räägib eesti, vene ja inglise keeles kindlasti ja mõni keel lisaks.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps (elame Tallinnas) on vene keelt pidevalt õppinud alates 3. klassist ja sügisel läheb 8. klassi. Tavaline piirkonnakool, tavaline normaalne laps. Ja viieaastase õppimise järel on mu lapse vene keele oskus selline, et nüüd kuidagi hakkab juba tähestik meelde jääma. Veel 7. klassi kevadel kirjutas vene keele sõnu endale ladina tähtedega ringi, kuna ei osanud kirillitsas ikka veel sõnu normaalselt kokku lugeda.

Ausalt, minu jaoks selline “õppimine” on täiesti mõistetamatu kvaliteediga, ei mõista, milleks sihukesel tasemel vene keele õpet vaja on? Mina ise nõuka-aja lapsena sain vene keele tähestiku selgeks 1. klassis ja ühe kuuga.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah eelkõige on vene keelt vaja madalapalgalistel töökohtadel – müüjad, klienditeenindajad ja seda põhjusel, et meil on palju umbkeelseid. Õnneks uusi umbekeelseid põlvkondi peale ei tule ja tänastel algklassilastel tegelikult ei lähe tulevikus vene keelt nii väga vaja, sest umbkeelseid on vähe järele jäänud ning ning jõuame Lääne-Euroopa tasemel, kus kõik saavad hariduse ikka riigikeeles ja kuskil ei teenindata kohalikke elanikke võõrkeeles.

+11
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja umbkeelne turist jääb teenustest ilma?

0
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas venekeelne turist peaks olema kuidagi kõrgendatud seisuses võrreldes hiina vm turistiga?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas venekeelne turist peaks olema kuidagi kõrgendatud seisuses võrreldes hiina vm turistiga?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti haridussüsteem on nii ülesehitatud. Kui soovid minna Eestis gümnaasiumisse või vahetada kooli varem (7.klassi minna nt), pead olema õppinud vene keelt vähemalt B-võõrkeelena.

saab,saab

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hiina turist oskab muideks vene keelt.

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on siin jah veel arenguruumi. Minu lapsed valisid ka vene keele, kuna soovisime, et edasine gümnaasiumi valik ei oleks nii piiratud. Teine argument oli, et kui saksa, hispaania või prantsuse keele õpid edaspidi ehk veel hobikorras selgeks, siis vene keel on nii raske keel, et seda naljalt vabatahtlikult mitte. Eesti viiks liikuda Soomega sarnaselt – on ka Soome suure Venemaa naaber, aga vene keel ei ole seal tähtsam kui teised. Eestis see nõuka aja jäänuk.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh sa püss, kus on alles arvamusi. Vene keelt on vaja ainult madalapalgalistel töökohtadel? Wow. Minu 25 aastane töökogemus tööturul näitab küll pigem seda, et kui tahad karjääriredelil tõusta, siis mulle on vähemalt kolmel korral jäänud uks kinni, sest vene keel pole olnud piisavalt tasemel. Sellised töökohad napsavad Eesti venelased, kelle keeleoskus on suurepärane. Seetõttu olen ise võtnud eratunde, et taas meelde tuletada vene keelt.

Arvamus, et laps õpib ja õpib ja peale viite aastat ei suuda rohkem, kui tähestik, ei muuda keele õppimist mõttetuks. Võib-olla tuleks õpetajale otsa vaadata.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh sa püss, kus on alles arvamusi. Vene keelt on vaja ainult madalapalgalistel töökohtadel? Wow. Minu 25 aastane töökogemus tööturul näitab küll pigem seda, et kui tahad karjääriredelil tõusta, siis mulle on vähemalt kolmel korral jäänud uks kinni, sest vene keel pole olnud piisavalt tasemel. Sellised töökohad napsavad Eesti venelased, kelle keeleoskus on suurepärane. Seetõttu olen ise võtnud eratunde, et taas meelde tuletada vene keelt.

Arvamus, et laps õpib ja õpib ja peale viite aastat ei suuda rohkem, kui tähestik, ei muuda keele õppimist mõttetuks. Võib-olla tuleks õpetajale otsa vaadata.

Jah, sest nende jaoks on emakeel vene keel. See tähendaks, et n.ö eesti perest laps peaks hakkma vene keetl juba õppima 2klassist nagu see oli nõukogude ajal, et saaksime lõpuks üheks rahvaks.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, sest nende jaoks on emakeel vene keel. See tähendaks, et n.ö eesti perest laps peaks hakkma vene keetl juba õppima 2klassist nagu see oli nõukogude ajal, et saaksime lõpuks üheks rahvaks.

Minu tutvusringkonnas olijad ja töövestlustel käijad on olnud eesti-vene perekondadest pärit. Samuti nagu eesti-inglise, eesti-portugali pered. Sellise pere häda võib olla see, et nt eesti keel on selge, kuid teist keelt osatakse ainult kõnekeelena või vigaselt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps (elame Tallinnas) on vene keelt pidevalt õppinud alates 3. klassist ja sügisel läheb 8. klassi. Tavaline piirkonnakool, tavaline normaalne laps.

Vene keel 3. klassist alates? Selleks peab ju vene keel olema A-keel, mitte B-keel. Millises tavalises tln piirkonnakoolis on A-võõrkeel vene keel? Mõnes kakskeelses koolis?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See tähendaks, et n.ö eesti perest laps peaks hakkma vene keetl juba õppima 2klassist nagu see oli nõukogude ajal, et saaksime lõpuks üheks rahvaks.

Nõukogude aeg nii oligi. Aga ega seda vene keelt koolis lõpuni selgeks ei saanud, sest eesti noored ei suhelnud sel ajal vene noortega. Lisaks oli vene keelel selline okupandi keele mekk juures ja ega innuga seda ei õpitud. Noormehed said sel ajal vene keele suhu vene kroonus. Nii ka mina. Kas mind on vene keele oskus tööturul aidanud? Küllap ikka natuke. Olen aastaid teinud müügijuhi tööd ja kliente on ka vene rahvusest ja nendega siis suhtlen vene keeles. Ka spetsiifilist erialast sõnavara valdan. Viimasel 10 aastal olen muidugi täheldanud, et vene noorem põlvkond räägib eesti keelt ilusti. Sõites aga Narva…seal suhtlen 99% vene keeles klientidega. Mul ei ole madalapalgaline töökoht:)

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul täpselt sama. Müügijuht, kliendid üle Eesti ja ka üle Baltikumi. Lätis on väga palju kliente, kellega ei saa inglise keeles üldse jutule. Inimesed lihtsalt räägivadki ainult kas vene või läti keelt.

+4
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Esileht Koolilaps Populaarne vene keel koolides