Esileht Koolilaps Populaarne vene keel koolides

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Populaarne vene keel koolides

Postitas:
Kägu

Mul täpselt sama. Müügijuht, kliendid üle Eesti ja ka üle Baltikumi. Lätis on väga palju kliente, kellega ei saa inglise keeles üldse jutule. Inimesed lihtsalt räägivadki ainult kas vene või läti keelt.

No kuule, enamike Eurooplaste jaoks on Baltikum nii või naa Venemaa provints.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vene turistidest te räägite? Eestis on nii palju vene rahvusest inimesi, kes pole suvatsenud 30-40- aasta jooksul riigi keelt ära õppida. Ka vene noortega on mul kokkupuuteid olnud, kes on Eestisse sündinud ja ei suvatsegi riigi keelt õppida. Palun väga, räägitagu temaga vene või inglise keeles. Eestis pole lootustki ilma vene keeleta hakkama saada.

Muidugi on vene keelt kõnelevaid inimesi maailmas piisavalt palju, et endiste sovieti-maades reisides, saab tõesti mõnikord paremini hakksma ennem vene kui inglise keeles.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegemist puhtalkujul olukorraga millist õpetajat on tööturul saada

Tegelikult on ikka tegemist lapsevanemate ja tööandjate sooviga. Sest Eestis elades läheb vene keelt kordades rohkem vaja kui näiteks saksa keelt või hispaania keelt. Globaalseid trende vaadates võiks muidugi hiina keelt õpetada koolides aga hiina keele õpetajate leidmisega on meil küll raskusi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, ja mis on sinu küsimus?

Loogiline, et kui tahta Eestis edaspidi tööd teha, siis on vene keel oluliselt vajalikum kui saksa või hispaania keel.

Millistel elualadel üldse on vaja vene keelt osata? Mina oskan, kuid ei ole pidanud seda peale gümnaasiumi lõppu rääkima rohkem kui 4 aastat tagasi Peterburis käies. Meditsiinis vast, kuid mitte mujal.

Mina puutusin aga oma karjääri alguses kokku hoopis sellega, et inglise ja vene keele kombo ei olnud piisav ja 3 aastaga gümaasiumis ei olnud minu saksa keele tase kuigi hea. Seega olen ise ennast harinud saksa ja rootsi keele õpingutega, et saaks normaalselt rahvusvahelise konsultandina töötada. Prantsuse keelt läheks tarvis, kuid nii kõrgeid sihte ei ole veel endale seadnud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan selle teema põhjal, et küll on ikka hea Tartus elada. Kõik põhilised gümnaasiumid pakuvad B-keele valikuks vene, saksa ja prantsuse keelt. Waldorfgümnaasiumil on vene, aga soovijatele lubavad võimaldada ka saksa keelt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millistel elualadel üldse on vaja vene keelt osata?

Vaja on nii nn madalapalgalistel töökohtadel – müüjad, klienditeenindajad restoranis, hotellis, hooldajad, õed, politsei, aga ka tippjuhtidel, kellel on ärisuhted Venemaa, Läti-Leedu või muude eks-sovjetimaadega või siis on alluvate hulgas vene rahvusest inimesi, kellega tuleb vene keeles rääkida.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii me nendest umbkeelsetest Eestis elavatest inimestest lahti ei saagi, kui eestlasest lapsevanemad panevad oma lapsed vene keelt õppima selle pärast, et need müüjatena klientidega vene keeles suhtleks. Aeg oleks suhtumist muuta ja keele võiks valida ikka meeldivuse järgi, mitte selle pärast, et äkki mõni venelane ei saa eesti keelest aru.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan selle teema põhjal, et küll on ikka hea Tartus elada. Kõik põhilised gümnaasiumid pakuvad B-keele valikuks vene, saksa ja prantsuse keelt.

Tõsiselt või? See ajab tallinlase kadedaks küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps hakkas sellest aastast vene keelt õppima. Alguses oli ving, et mis vene keel ja me elame eestis. Ju ta koolis teistelt kuulis. Minu meelest on igati loogiline kolmanda keelena vene keelt õppida. Tahame me või ei taha, Venemaa on meie kõrval alati. Ainult vene keelt rääkivaid inimesi jagub siin veel kauaks, lisaks kohalikele ka turistid. No ja pole ju kahju mõni vanainimene tänaval õigesse kohta juhatada või turul marju osta. See, et nemad ei õpi eesti keelt, ei tähenda, et mu laps peab harimata mats olema, kes vene keelt ei oska. Vene keele õppimine aitab tundides natuke sisse piiluda ka vene kultuuri ja kirjandusse, mis on väga põnevad. Ka praegu teda õppimisel aidates räägime mehega juurde Venemaa ja venelaste kohta. Silmaringi mõttes väga kasulik. Kasvõi et õppida kuidas asju mitte teha. Kahju, et paljudes koolides õppekvaliteet alla arvestust on. Vanemad oma suhtumisega muidugi ka kaasa ei aita.

Saksa või hispaania keelt on oluliselt lihtsam hiljem iseseisvalt õppida. Meie koolis on tasulisena võimalik ka kolmas võõrkeel võtta ja seda lastele ka võimaldan. Ükskõik, mis ametialal, suur pluss on, kui oskad kasvõi elementaarselt kliendi emakeelt.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millistel elualadel üldse on vaja vene keelt osata? Mina oskan, kuid ei ole pidanud seda peale gümnaasiumi lõppu rääkima rohkem kui 4 aastat tagasi Peterburis käies. Meditsiinis vast, kuid mitte mujal.

Teenindussektoris, õpetajaid on eriti puudu just neis koolides, kus püütakse üle minna eesti keelele, kuid lapsed ei valda sõnagi eesti keelt. Tehases, ehitusel jne. Suhtekorraldajad töökohtades. Põllumajanduses ja metsanduses ukrainlastega räägid vene keeles. Ametnikel läheb vaja, infotelefonides läheb vaja, legaalse abi osutamisel läheb vaja. Ida-Virumaale tööle sattudes läheb üklskõik, millisel erialal vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate minge kõik sinna samusesse-. Minu vene keel põhikooli lõpetades oli 2. Aga elu sunnib. Ja nüüd viimati, kui oli Tallinnas  võrkpalli  võistlused Saku Suurhallis tuli meie telgi juurde üks Vene perekonna esindaja ja uuris, kus ta saab testi teha, et koju tagasi sõita. Adminn, kes meie telgi esinägu oli, ei saanud mitte mõmmigi aru, mida inimene soovib. No tuli sekkuda ja seletada, et synlabi telk on maja teises otsas ja seal saab reisiks kõik vajalikud analüüsid teha.

Firma vaates on ikka väga piinlik, et eestlased sellised oskamatud on, sest  Venemaa on meie suur naaber ja sealt tulev turism on siiski olulisem kui mingi soomlane.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan selle teema põhjal, et küll on ikka hea Tartus elada. Kõik põhilised gümnaasiumid pakuvad B-keele valikuks vene, saksa ja prantsuse keelt. Waldorfgümnaasiumil on vene, aga soovijatele lubavad võimaldada ka saksa keelt.

Minu lasped Tartus õpivad nii Vene kui ka prantsuse keelt.

Saavad Peterburis oma toidud tellitud vene keelses. Saavad kaK reekas näiteks vene keel s suheldud. Loomulikult on inglise keel neil veelrohkem selge kui eesti keel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on inglise keel neil veelrohkem selge kui eesti keel.

See on ikka väga kurb, mitte mingi uhkustamise asi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene keel 3. klassist alates? Selleks peab ju vene keel olema A-keel, mitte B-keel. Millises tavalises tln piirkonnakoolis on A-võõrkeel vene keel? Mõnes kakskeelses koolis?

Miks peaks selleks vene keel A-võõrkeel olema. Koolis, mille vilistlane ma ise olen, õpetatakse A-võõrkeelena alates 1. klassist ikka sellele koolile loomuomast keelt. Ja lisandub siis 3. klassist B-võõrkeelena vene ja 4. klassist C-võõrkeelena inglise keel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene keel 3. klassist alates? Selleks peab ju vene keel olema A-keel, mitte B-keel. Millises tavalises tln piirkonnakoolis on A-võõrkeel vene keel? Mõnes kakskeelses koolis?

Miks peaks selleks vene keel A-võõrkeel olema. Koolis, mille vilistlane ma ise olen, õpetatakse A-võõrkeelena alates 1. klassist ikka sellele koolile loomuomast keelt. Ja lisandub siis 3. klassist B-võõrkeelena vene ja 4. klassist C-võõrkeelena inglise keel.

Ma ei tea ühtegi piirkonnakooli, kus võõrkeel 1. klassist algaks. Ju ma siis ei tea lihtsalt. mis koolis sa käisid?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene keel 3. klassist alates? Selleks peab ju vene keel olema A-keel, mitte B-keel. Millises tavalises tln piirkonnakoolis on A-võõrkeel vene keel? Mõnes kakskeelses koolis?

Miks peaks selleks vene keel A-võõrkeel olema. Koolis, mille vilistlane ma ise olen, õpetatakse A-võõrkeelena alates 1. klassist ikka sellele koolile loomuomast keelt. Ja lisandub siis 3. klassist B-võõrkeelena vene ja 4. klassist C-võõrkeelena inglise keel.

Ma ei tea ühtegi piirkonnakooli, kus võõrkeel 1. klassist algaks. Ju ma siis ei tea lihtsalt. mis koolis sa käisid?

Kõlab nagu Prantsuse Lütseum.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab nagu Prantsuse Lütseum.

Tõsine piirkonnakool tõesti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan rahvusvahelises ettevõttes, ametlik töökeel on inglise keel. Mitmed koosolekud lähevad aga automaatselt üle vene keelele, sest see on ainus keel, mida lisaks oma emakeelele kesktasemel osatakse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh sa püss, kus on alles arvamusi. Vene keelt on vaja ainult madalapalgalistel töökohtadel? Wow. Minu 25 aastane töökogemus tööturul näitab küll pigem seda, et kui tahad karjääriredelil tõusta, siis mulle on vähemalt kolmel korral jäänud uks kinni, sest vene keel pole olnud piisavalt tasemel. Sellised töökohad napsavad Eesti venelased, kelle keeleoskus on suurepärane. Seetõttu olen ise võtnud eratunde, et taas meelde tuletada vene keelt.

Arvamus, et laps õpib ja õpib ja peale viite aastat ei suuda rohkem, kui tähestik, ei muuda keele õppimist mõttetuks. Võib-olla tuleks õpetajale otsa vaadata.

Te võite ju seda miinustada, aga paraku on see reaalne seis eesti tööturul. Kahjuks ka endal korduvalt kogetud. Kui vene keelt ei oska, siis head tööd ei saa.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest pole selles küsimus, kas vene keelt vaja läheb – läheb küll.

Küsimus on pigem selles, mis tasemel see koolis selgeks saab. Mina õppisin omal ajal vene keelt teisest klassist alates kuni keskkooli lõpuni välja, aga kooli lõpetasin ikka nii, et vene keeles suhelda ei oska.

Pidime lõputult sõnavara tuupima, näiteks lindude ja loomade nimetusi, aga suhtlema ei õpetatud. Õpikust pidime tekste ette lugema, luuletusi ja laule pähe õppima, mõni on siiani peas.

Õpikud olid igavad ja õppekava nägi ette palju sellist, millega hiljem midagi peale hakata ei olnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest pole selles küsimus, kas vene keelt vaja läheb – läheb küll.

Küsimus on pigem selles, mis tasemel see koolis selgeks saab. Mina õppisin omal ajal vene keelt teisest klassist alates kuni keskkooli lõpuni välja, aga kooli lõpetasin ikka nii, et vene keeles suhelda ei oska.

Pidime lõputult sõnavara tuupima, näiteks lindude ja loomade nimetusi, aga suhtlema ei õpetatud. Õpikust pidime tekste ette lugema, luuletusi ja laule pähe õppima, mõni on siiani peas.

Õpikud olid igavad ja õppekava nägi ette palju sellist, millega hiljem midagi peale hakata ei olnud.

Õnneks on mul siiski vedanud, olen saanud hakkama vene keeleta. Vaadates siinseid kommentaare, siis venelastel polegi mõtet õppida eesti keel, sest lollid eestlased räägivad niigunii seda. Ehk noortele soovitan ennast harida, sest spetsialisti tasemel on olulisemad muud keeled kui vene keel.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Meditsiinis ntx on enamus töökohtadel vene keele oskuse nõue.</p>
No see ei ole mingi lihttöö.

Oma suurnaabrite keelt võiks osata. Mida rohkem keeli oskad, seda parem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, ja mis on sinu küsimus?

Loogiline, et kui tahta Eestis edaspidi tööd teha, siis on vene keel oluliselt vajalikum kui saksa või hispaania keel.

Millistel elualadel üldse on vaja vene keelt osata? Mina oskan, kuid ei ole pidanud seda peale gümnaasiumi lõppu rääkima rohkem kui 4 aastat tagasi Peterburis käies. Meditsiinis vast, kuid mitte mujal.

Mina puutusin aga oma karjääri alguses kokku hoopis sellega, et inglise ja vene keele kombo ei olnud piisav ja 3 aastaga gümaasiumis ei olnud minu saksa keele tase kuigi hea. Seega olen ise ennast harinud saksa ja rootsi keele õpingutega, et saaks normaalselt rahvusvahelise konsultandina töötada. Prantsuse keelt läheks tarvis, kuid nii kõrgeid sihte ei ole veel endale seadnud.

Olles töötanud Telias, läks vaja vene, inglise ja soome keelt.  Soomlased omavad siin ikka veel suht palju k7nnisvara ja ostavad teenuseid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on hea keeli osata ja sealhulgas ka vene keelt. Aga vot mina aru ei saa, et miks Eesti puhul on eeldus, et siin suisa peab iga vene turist saama venekeelset teenindust. Nad külastavad ka kõiki muid riike siin maailmas, kus nad seda ei eelda. Ka Soome on nende naaber, aga vot seal nad nagu ei võta iseenesest mõistetavana, et igas poes, asutuses ja arsti juures kõik oskavad ja suisa peavad nendega vene keelt rääkima. Ei eelda ükski eestlane teisi riiki külastades, et temaga eesti keeles räägitakse ja ei jää kellelgi seetõttu reisimata. Lihtsalt see suhtumine peabki muutuma, me ei ole ammu enam nende provints, kus käituda nagu “Siin me oleme” filmis. Kui keelt ei oska, siis minnakse giidiga grupireisile, kus sulle tõlgitakse ja ette-taha juhendatakse.

Koolist ilma keele süvaõppeta ei saada nii või teisiti taset, mis võimaldaks mingit Venemaa äri ajada ja ärikirju koostada. See on rohkem selline turismireisi tase – praad saab tellitud ja muuseumipiletid ostetud. Venemaaga äri ajamine on nagunii nii keeruline miiniväli, et mõistlikum on oma ärile muu suund valida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene keel 3. klassist alates? Selleks peab ju vene keel olema A-keel, mitte B-keel. Millises tavalises tln piirkonnakoolis on A-võõrkeel vene keel? Mõnes kakskeelses koolis?

Miks peaks selleks vene keel A-võõrkeel olema. Koolis, mille vilistlane ma ise olen, õpetatakse A-võõrkeelena alates 1. klassist ikka sellele koolile loomuomast keelt. Ja lisandub siis 3. klassist B-võõrkeelena vene ja 4. klassist C-võõrkeelena inglise keel.

Ma ei tea ühtegi piirkonnakooli, kus võõrkeel 1. klassist algaks. Ju ma siis ei tea lihtsalt. mis koolis sa käisid?

Tean Pärnu linnas päris mitut piirkonnakooli, kus võõrkeel 1. klassist algab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpilased on sunnitud valima vene keele. Nad ei saa valida keelt,mida tegelikult õppida tahaksid.

Eesti haridussüsteem on nii ülesehitatud. Kui soovid minna Eestis gümnaasiumisse või vahetada kooli varem (7.klassi minna nt), pead olema õppinud vene keelt vähemalt B-võõrkeelena.

Kui oled vene keele õpinguid alustanud hiljem,saadki ainult mõnda kooli minna.

Ei ole nad midagi sunnitud. Võibolla suvalises mõnes piirkonnakoolis vaid, mille pealt üldistad.

Minu lapse koolis on igati valik. A-võõrkeel vaid valikuta. B-keelena valis minu oma näiteks hispaania keele. Kohe tuleb c-keele valik, samuti võimalik vabalt valida. Ja minu arvates oleks just mõistlik nüüd vene keel valida, see annab sulle rahvusvahelisel tööturul ikka väga suure eelise.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpilased on sunnitud valima vene keele. Nad ei saa valida keelt,mida tegelikult õppida tahaksid.

Eesti haridussüsteem on nii ülesehitatud. Kui soovid minna Eestis gümnaasiumisse või vahetada kooli varem (7.klassi minna nt), pead olema õppinud vene keelt vähemalt B-võõrkeelena.

Kui oled vene keele õpinguid alustanud hiljem,saadki ainult mõnda kooli minna.

Ei ole nad midagi sunnitud. Võibolla suvalises mõnes piirkonnakoolis vaid, mille pealt üldistad.

Minu lapse koolis on igati valik. A-võõrkeel vaid valikuta. B-keelena valis minu oma näiteks hispaania keele. Kohe tuleb c-keele valik, samuti võimalik vabalt valida. Ja minu arvates oleks just mõistlik nüüd vene keel valida, see annab sulle rahvusvahelisel tööturul ikka väga suure eelise.

Pigem on sinu lapse kool erandlik. Nt tln on väga keeruline midagi muud peale vene k valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millistel elualadel üldse on vaja vene keelt osata? Mina oskan, kuid ei ole pidanud seda peale gümnaasiumi lõppu rääkima rohkem kui 4 aastat tagasi Peterburis käies. Meditsiinis vast, kuid mitte mujal.

Teenindussektoris, õpetajaid on eriti puudu just neis koolides, kus püütakse üle minna eesti keelele, kuid lapsed ei valda sõnagi eesti keelt. Tehases, ehitusel jne. Suhtekorraldajad töökohtades. Põllumajanduses ja metsanduses ukrainlastega räägid vene keeles. Ametnikel läheb vaja, infotelefonides läheb vaja, legaalse abi osutamisel läheb vaja. Ida-Virumaale tööle sattudes läheb üklskõik, millisel erialal vaja.

Kaubanduses ka väga juhtivatel kohtadel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millistel elualadel üldse on vaja vene keelt osata? Mina oskan, kuid ei ole pidanud seda peale gümnaasiumi lõppu rääkima rohkem kui 4 aastat tagasi Peterburis käies. Meditsiinis vast, kuid mitte mujal.

Teenindussektoris, õpetajaid on eriti puudu just neis koolides, kus püütakse üle minna eesti keelele, kuid lapsed ei valda sõnagi eesti keelt. Tehases, ehitusel jne. Suhtekorraldajad töökohtades. Põllumajanduses ja metsanduses ukrainlastega räägid vene keeles. Ametnikel läheb vaja, infotelefonides läheb vaja, legaalse abi osutamisel läheb vaja. Ida-Virumaale tööle sattudes läheb üklskõik, millisel erialal vaja.

Kaubanduses ka väga juhtivatel kohtadel

Kahju on vaadata seda vaimset okupatsiooni, kas võõrkeel õppimise eesmärk ei ole seda osata välismaal. Jah saan aru, et Eestis elab vene emakeelega inimesi, aga millal nad, siis õpivad selgeks eesti keele? Kui siit lugedes võib järeldada, et kui vene keelt Eestis ei oska, siis polegi sul tuleviku, aga kindlasti on. Lääne -ja kes- Euroopas on olulised ka muud võõrkeeled, kui vene keel. A’la saksa ja prantsuse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millistel elualadel üldse on vaja vene keelt osata? Mina oskan, kuid ei ole pidanud seda peale gümnaasiumi lõppu rääkima rohkem kui 4 aastat tagasi Peterburis käies. Meditsiinis vast, kuid mitte mujal.

Teenindussektoris, õpetajaid on eriti puudu just neis koolides, kus püütakse üle minna eesti keelele, kuid lapsed ei valda sõnagi eesti keelt. Tehases, ehitusel jne. Suhtekorraldajad töökohtades. Põllumajanduses ja metsanduses ukrainlastega räägid vene keeles. Ametnikel läheb vaja, infotelefonides läheb vaja, legaalse abi osutamisel läheb vaja. Ida-Virumaale tööle sattudes läheb üklskõik, millisel erialal vaja.

Kaubanduses ka väga juhtivatel kohtadel

millistel? Maximas vahetuse vanem? on tõesti koht, mille poole püüelda 🙂

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Koolilaps Populaarne vene keel koolides