Esileht Koroonaviirus COVID-19 Populistlik jauramine kiirtestide ümber

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Populistlik jauramine kiirtestide ümber

Postitas:
Kägu

Loodan, et need kiirtestid tagasi enam kunagi ei tule, kuna see ei aitaks ettevõtjaid kliendibaasi suurenemise teel ja hoopis suurendaks koormust haiglasüsteemile, mis niigi on väga raskes seisus. Mispärast Jüri Ratase kiusu pärast peavad arstid ja õed kannatama! Ehk aitaks see, kui ettevõtjad ja kodanikud hakkaksid protsteerima, et kiirtestide kasutusel võtu järgselt nad enam asutusi põhimõtteliselt ei külasta. Ettevõtjad öelgu välja, et nemad kiirteste ei aktsepteeri ja vaktsineerimata inimestele jöövad uksed suletuks! Ehk peaks rahvaalgatuse tegema?

Kas need populistlikud poliitikud arvavad tõsimeeli, et kui taastatakse vaktsineerimata inimeste sissepääs üritustele ja meelelahutusasutustesse kiirtestiga, siis see tooks ettevõtjatele kliente juurde? Mina ei usu, et ükski vaktsineerimata inimene oleks nii rumal, et praeguse kiire inflatsiooni tingimustes hakkaks üritusele minekuks ca 15-20 eurot peale maksma ja lisaks riskima haigestumisega, kuna Omikron levib ülikiiresti? Lisaks on Kallas korduvalt öelnud, et vaid 4-5% külastajaid kasutas sügisel enne rangemaid piiranguid kiirteste COVID passina.

 

+8
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Unusta ära need kiirtestid. Igasugused testid ja passid tuleks ära kaotada, aitab küll juba sellest lollimängimisest.

+14
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mida sa pakud siis? Teeme tõhustusdoose ja lehvitame “passi”? Kui palju sellest kasu on olnud?

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu kraaksud, rind kummis, varsti võid ise olla see vaktsineerimata inimene. sa ei või iial teada, kuidas su elu võib muutuda ja täiesti vabalt võib suur hulk praeguseid vaktsineerituid olla mõne kuu pärast vaktsineerimata või lausa antivakseriteks muutunud.

need koroonavaktsiinid ei ole tõhusad, ainult suur valederägastik nende ümber. minu tutvusringkonnas on päris palju selliseid, kes ei plaani teha kolmandat doosi. Võib-olla mõnel teisel tuleb piir ette siis kui oleks vaja teha neljas või viies, aga ega neid fanatte, kes jäävadki suure hurraaga vaktsineerima, ei ole lõpuks enam 70% rahvastikust, kuna konkreetsed need vaktsiinid, mis praegu olemas on, ei ole tõhusad.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

need koroonavaktsiinid ei ole tõhusad, ainult suur valederägastik nende ümber.

Millised valed?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

need koroonavaktsiinid ei ole tõhusad, ainult suur valederägastik nende ümber.

Millised valed?

Need, mida FDA 75 aastat saladuses hoida tahab

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

need koroonavaktsiinid ei ole tõhusad, ainult suur valederägastik nende ümber.

Millised valed?

Juu viidati sellele jutule, mida Fauci ja Biden suures telels miljonitele öelnud on – et kui sa vaktsineerid, siis sa ei saa viirust kanda, et see peatab levikut 90%… Ei 80%…. Ei 70%… Vanaematapja, raisk! Et karjaimmuunsus saavutatakse 70% pealt… Ei 80%… Ei ei, 95% pealt jne.

Et ta neid inimesi haiglast väljas hoiab, kelle esmane immuunkaitse viiruse liiga sügavale süsteemi sisse laseb, keegi ei vaidle vastu. Aga näita mulle, mis % inimestest see on – ei näita, sest seda ei saa kuidagi teada saada jne.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tsirkus peaks ära lõppema, igasugune testimine ja maskitamine ja need lollakad passid. Plastikust kõrred keelati ära, aga plastikust testidega ikka hävitame maailma. Kus on loogika?!

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, et need kiirtestid tagasi enam kunagi ei tule, kuna see ei aitaks ettevõtjaid kliendibaasi suurenemise teel ja hoopis suurendaks koormust haiglasüsteemile, mis niigi on väga raskes seisus. Mispärast Jüri Ratase kiusu pärast peavad arstid ja õed kannatama! Ehk aitaks see, kui ettevõtjad ja kodanikud hakkaksid protsteerima, et kiirtestide kasutusel võtu järgselt nad enam asutusi põhimõtteliselt ei külasta. Ettevõtjad öelgu välja, et nemad kiirteste ei aktsepteeri ja vaktsineerimata inimestele jöövad uksed suletuks! Ehk peaks rahvaalgatuse tegema?

Kas need populistlikud poliitikud arvavad tõsimeeli, et kui taastatakse vaktsineerimata inimeste sissepääs üritustele ja meelelahutusasutustesse kiirtestiga, siis see tooks ettevõtjatele kliente juurde? Mina ei usu, et ükski vaktsineerimata inimene oleks nii rumal, et praeguse kiire inflatsiooni tingimustes hakkaks üritusele minekuks ca 15-20 eurot peale maksma ja lisaks riskima haigestumisega, kuna Omikron levib ülikiiresti? Lisaks on Kallas korduvalt öelnud, et vaid 4-5% külastajaid kasutas sügisel enne rangemaid piiranguid kiirteste COVID passina.

Mis kiusu sa ise ajad, tule maa peale. Vaata näiteks erinevate meediaportaalide korraldatud küsitluste tulemusi – suur enamus vastajaid on seda meelt, et igasugu piirangutel ei ole enam mingit mõtet, sinu rahvaalgatus kukuks kolinal läbi.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab, et see pole üldse enam teemaks. Omikron levib nii massiliselt ja samas on nii kerge mõjuga, et piirangutel ei ole enam mõtet (isegi istun praegu koroonapositiivsena ja null sümptomiga kodus) (ma muidugi ka vaktsineeritud). Arvata võib, et sellega see koroonapandeemia lõpeb enamustes kohtades ja vaktsineerimistõendist (või neg. testist) saab sisuliselt vaid reisidokument.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No palju õnne meile – piirangute leevendamist alustatakse koolidest samal ajal lapsi kaks korda nädalas edasi testides.

7. veebruarist loobutakse lähikontaktsete laste isolatsiooninõudest juhul, kui laps on terve ja sümptomiteta. Sarnane leevendus laieneb ka lasteaedadele ja -hoidudele. Alates 14. veebruarist on plaanis kaotada alaealiste koroonapass.”Täna tegime leevenduste teekonnal esimesed sammud, edasised leevendused saame teha siis, kui viiruse levik pöördub langusesse – loodetavasti veel veebruari jooksul,” lisas Kallas.

Mis te ise arvate, kuidas meil siis levikuga on, kui me samal ajal (valdavalt sümptomiteta positiivseid tulemusi andvate) koolilaste kaks korda nädalas testimisega jätkame?
Siis on hea öelda, et oioioi, numbrid on ikka kõrged, vaadake kui palju meil on nakatumisi – ei saa ikka rohkem midagi leevendada niipea. Pange tähele mu sõnu!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

„Meie soov on selge, konkreetne, et koroonapassid Eesti siseriiklikus kasutusest kaoksid 7. veebruarist,“ ütles Ratas ja põhjendas soovi sellega, et haiglaravi on püsinud üsna stabiilsena.

„Koroonapassid, millel pole enam sisu, mis ei tööta, mida on öelnud ka oma ala eksperdid, neid ei ole mõtet jõuga siin ühiskonnas hoida,“ leidis Ratas.

Ratas avaldas lootust, et valitsusjuht Kaja Kallas (Reformierakond) leiab koalitsioonipartnerite vahel tekkinud lahkhelides kompromissi juba täna-homme.

Ratas pidas õigeks tänast otsust, et koroonapiirangud lee

Keskerakond viimasel ajal populistlikum kui EKRE.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

„Meie soov on selge, konkreetne, et koroonapassid Eesti siseriiklikus kasutusest kaoksid 7. veebruarist,“ ütles Ratas ja põhjendas soovi sellega, et haiglaravi on püsinud üsna stabiilsena.

„Koroonapassid, millel pole enam sisu, mis ei tööta, mida on öelnud ka oma ala eksperdid, neid ei ole mõtet jõuga siin ühiskonnas hoida,“ leidis Ratas.

Ratas avaldas lootust, et valitsusjuht Kaja Kallas (Reformierakond) leiab koalitsioonipartnerite vahel tekkinud lahkhelides kompromissi juba täna-homme.

Ratas pidas õigeks tänast otsust, et koroonapiirangud lee

Keskerakond viimasel ajal populistlikum kui EKRE.

Sellel aastal valimised ju 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal valimised ju ????

Valimised on ikka aasta pärast, 2023 kevadel. Aga ilmselgelt kampaania juba käib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tanel Kiik ka teinud 180-kraadise pöörde (vt tänane Esimene Stuudio). A üldiselt võib ta ladusalt rääkida mida iganes, tema jaoks pole probleemi. Olla kinnisvaramaakler olnud?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te ise arvate, kuidas meil siis levikuga on, kui me samal ajal (valdavalt sümptomiteta positiivseid tulemusi andvate) koolilaste kaks korda nädalas testimisega jätkame?
Siis on hea öelda, et oioioi, numbrid on ikka kõrged, vaadake kui palju meil on nakatumisi – ei saa ikka rohkem midagi leevendada niipea. Pange tähele mu sõnu!

Väga vahva, et sina peale 23 baaris tahaks istuda või mis iganes muu piirang sind häirib, mida ehk “niipea” ei leevendata.
Paljude laste koolitee on hetkel katkendlik ja sellest on ikka väga palju abi kui lapsed iga lähikontakti puhul tervena koju istuma ei pea jääma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tanel Kiik ka teinud 180-kraadise pöörde

Samas olekski aeg praegu ka teistel seni maski-passi-vaktsiiniusku inimestel kannapööre teha, sest olukord on teinud kannapoöörde ja enam ei ole samasugune koroona nagu oli näiteks eelmise aasta kevadel.

Kui olukord muutub, siis tuleb ka vastavalt sellele käituda, mitte kramplikult kinni hoida sellest, mis mõnda aega tagasi oli mõistlik. Enam ei ole ju.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te ise arvate, kuidas meil siis levikuga on, kui me samal ajal (valdavalt sümptomiteta positiivseid tulemusi andvate) koolilaste kaks korda nädalas testimisega jätkame?

Siis on hea öelda, et oioioi, numbrid on ikka kõrged, vaadake kui palju meil on nakatumisi – ei saa ikka rohkem midagi leevendada niipea. Pange tähele mu sõnu!

Väga vahva, et sina peale 23 baaris tahaks istuda või mis iganes muu piirang sind häirib, mida ehk “niipea” ei leevendata.

Paljude laste koolitee on hetkel katkendlik ja sellest on ikka väga palju abi kui lapsed iga lähikontakti puhul tervena koju istuma ei pea jääma.

Minu meelest lugesid sa sellest postitusest välja midagi, mida seal ei olnud. Ma sain aru, et kägu ütleb, et sidudes piirangute mahavõtmise nakatunute arvuga pärast lähikontaktsete koolilaste isolatsioonist loobumist ei ole erilist lootust üleüldisele piirangute leevendamisele niipea. Ja ma olen temaga täiesti nõus, seda argumenti on nüüd väga hea ära kasutada neil, kes soovivad piirangute jätkumist. Ma olen suht kindel, et juba tänastel valitsuse koosistumistel ütleb reform eile antud pos testide numbri peale, et näete, mis toimub, me ei tohi kiirustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin veel lisada, et koolilaste testimise oleks võinud samahästi ära lõpetada – kooliõe juures saavad suvalisel hetkel testida kõik, kes vähegi midagi kahtlast tunnevad või tõesti lähikontaktis on olnud. (Mul oli tütrel superlähikontakt haigestunuga ja läks koolist lisateste küsima, kuna sõpradel tekkisid pos testid nii, et hommikul neg, õhtul pos, aga ei saanud, sest teste pole raisata… see 2x nädalas testimine ei anna omicroni puhul küll kuigi suurt efekti, seis muutub nii kiiresti.)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te ise arvate, kuidas meil siis levikuga on, kui me samal ajal (valdavalt sümptomiteta positiivseid tulemusi andvate) koolilaste kaks korda nädalas testimisega jätkame?

Siis on hea öelda, et oioioi, numbrid on ikka kõrged, vaadake kui palju meil on nakatumisi – ei saa ikka rohkem midagi leevendada niipea. Pange tähele mu sõnu!

Väga vahva, et sina peale 23 baaris tahaks istuda või mis iganes muu piirang sind häirib, mida ehk “niipea” ei leevendata.

Paljude laste koolitee on hetkel katkendlik ja sellest on ikka väga palju abi kui lapsed iga lähikontakti puhul tervena koju istuma ei pea jääma.

Ei, ma ei taha baaris istuda, ei enne ega pärast 23, aga ma usun, et paljud terved inimesed tahaks juba trennidega jätkata.
Aga minu postitus ei olnud sellest. Juhtisin tähelepanu sellele, kuidas suure tõenäosusega lüüakse mõne nädala pärast lauda need laste piirangute leevendamisest saadud hulgalised (täiesti ebaolulised) positiivsed testitulemused, mis on siis heaks ettekäändeks muudkui inimeste vabadusi edasi piirata, sets “nakatumine on kõrge”.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tuligi ära – Teadusnõukoda piirangute leevendamist ei toeta.
Valitsust koroonateemadel nõustav teadusnõukoda ei toeta koroonapiirangute leevendamist, viidates Eestis kasvavale nakatumisele. Samas ei toeta teadusnõukoda ka piirangute karmistamist ega pea tõenäoliseks, et koroonapass võiks 21. veebruarist kaduda.

Valitsusel osavalt paika pandud “teadusnõukoda”, mis võimaldab valitsusel head nägu teha, et näe, meie tahaks leevendada küll, aga teadus ei luba. Nii haledalt ette- ja läbinähtav 😀

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aina jaburamaks läheb https://www.delfi.ee/artikkel/95819637/kohus-keelas-esialgu-politsei-ja-piirivalveametil-teenistujate-vallandamise-koroonapassi-puudumise-tottu

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aina jaburamaks läheb https://www.delfi.ee/artikkel/95819637/kohus-keelas-esialgu-politsei-ja-piirivalveametil-teenistujate-vallandamise-koroonapassi-puudumise-tottu

Sellele järgnenud siseministri kiri allasutuse juhtuidele.

Edasi jõuab Jaani oma kirja põhisõnumini allasutuste juhtidele – hoidmaks ära töötajate nakatumine ja tagamaks teenuste toimepidevus, tuleb muutunud olukorras kõigil asutustel uuendada bioloogilise ohuteguri töökeskkonna riskianalüüse ning hinnata, kas kehtestatud nõuded on endiselt asjakohased ja eesmärgipärased ning milliseid meetmeid on mõistlik ja otstarbekas pidevalt muutuvas olukorras rakendada.

“Tööandjal on kohustus uuendada riskianalüüsi, kui on ilmnenud uued andmed ohuteguri mõju kohta inimese tervisele. Ka asutuste riskianalüüsid ütlevad, et ohutaseme muutuse korral on organisatsioonil õigus riskianalüüsis sätestatud meetmed ümber hinnata ning vastavalt olukorrale määrata uued meetmed. Nii nagu viiruse olukord on dünaamiline, tuleb ka meil haigestumise ennetamisele paindlikult läheneda,” märkis siseminister.

Kaua me seda piinlikku mängu veel mängime?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tuligi ära – Teadusnõukoda piirangute leevendamist ei toeta.

Valitsust koroonateemadel nõustav teadusnõukoda ei toeta koroonapiirangute leevendamist, viidates Eestis kasvavale nakatumisele. Samas ei toeta teadusnõukoda ka piirangute karmistamist ega pea tõenäoliseks, et koroonapass võiks 21. veebruarist kaduda.

Valitsusel osavalt paika pandud “teadusnõukoda”, mis võimaldab valitsusel head nägu teha, et näe, meie tahaks leevendada küll, aga teadus ei luba. Nii haledalt ette- ja läbinähtav ????

Igati loogiline, mida sa siis ootasid? Nii Kallase, Kiige kui ka teiste juhtivate poliitikute sõnum oli aasta lõpus selge: “Koroonapassid on tulnud selleks, et jääda. Kui tahate kinno või spordiklubisse minna, siis tuleb ennast eelnevalt vaktsineerida.” Kiik ütles alles jaanuaris veel, et ei tasu oodata koroonapasside kaotamist, et saaks minna negatiivse testiga näiteks kinno, vaid ennast tuleb vaktsineerida.

Olen kindel, et vaktsineerimata inimesed Eestis ei saa vähemalt 2023. aasta valimisteni mitte ühegi meelelahutusasutuse uksest sisse. Suvel põhjendatakse koroonapasse uue tüve ja ettevaatlikkusega ning arstide koormusega, kuna ravivõlg on vaja tagasi teha. Nii, et vaktsineerimata inimestel tasub oma suvepuhkus kindlasti Eestist eemal planeerida.

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No tuligi ära – Teadusnõukoda piirangute leevendamist ei toeta.

Valitsust koroonateemadel nõustav teadusnõukoda ei toeta koroonapiirangute leevendamist, viidates Eestis kasvavale nakatumisele. Samas ei toeta teadusnõukoda ka piirangute karmistamist ega pea tõenäoliseks, et koroonapass võiks 21. veebruarist kaduda.

Valitsusel osavalt paika pandud “teadusnõukoda”, mis võimaldab valitsusel head nägu teha, et näe, meie tahaks leevendada küll, aga teadus ei luba. Nii haledalt ette- ja läbinähtav ????

Igati loogiline, mida sa siis ootasid? Nii Kallase, Kiige kui ka teiste juhtivate poliitikute sõnum oli aasta lõpus selge: “Koroonapassid on tulnud selleks, et jääda. Kui tahate kinno või spordiklubisse minna, siis tuleb ennast eelnevalt vaktsineerida.” Kiik ütles alles jaanuaris veel, et ei tasu oodata koroonapasside kaotamist, et saaks minna negatiivse testiga näiteks kinno, vaid ennast tuleb vaktsineerida.

Olen kindel, et vaktsineerimata inimesed Eestis ei saa vähemalt 2023. aasta valimisteni mitte ühegi meelelahutusasutuse uksest sisse. Suvel põhjendatakse koroonapasse uue tüve ja ettevaatlikkusega ning arstide koormusega, kuna ravivõlg on vaja tagasi teha. Nii, et vaktsineerimata inimestel tasub oma suvepuhkus kindlasti Eestist eemal planeerida.

Täpselt seda ootasingi. Seda ma ju ka kirjutasin, et ette- ja läbinähtav lüke valitsuse poolt. Kui üks teadus enam poliitikute plaane ei toetanud, siis võeti teine teadus appi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No, teadusnõukoda ei tee otsuseid, valitsus teeb.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/1608489770/allar-joks-kohtud-on-valitsuse-piirangute-suhtes-uha-kriitilisemad

Jõksi kommentaar annab lootust, et valitsus ei saa siiski pugeda selle vabanduse taha, et teadusnõukoda midagi soovitas või ei soovitanud. Vastutus tehtud otsuste eest lasub siiski valitsusel, vahetagu neid nõustavaid teadlasi kas või iga 3 kuu tagant välja.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valitsusel osavalt paika pandud “teadusnõukoda”, mis võimaldab valitsusel head nägu teha, et näe, meie tahaks leevendada küll, aga teadus ei luba. Nii haledalt ette- ja läbinähtav ????

Ma ka muigasin omaette, et kui lolliks nad inimesi peavad, et sellist manööverdust organiseerivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka muigasin omaette, et kui lolliks nad inimesi peavad, et sellist manööverdust organiseerivad.

Sulle ei sobi,et otsuste tegemisel muuhulgas ka teaduse aspekti arvesse võetakse?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka muigasin omaette, et kui lolliks nad inimesi peavad, et sellist manööverdust organiseerivad.

Sulle ei sobi,et otsuste tegemisel muuhulgas ka teaduse aspekti arvesse võetakse?

Kas sa tahad ka täpsustada, kumba teadust täna peaks arvesse võtma, sest eelmine ja praegune teadusnõukoda ei ole passide kaotamise osas sama meelt?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Populistlik jauramine kiirtestide ümber