Esileht Kodunurk Põrandakate milline?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Põrandakate milline?

Postitas:

Paneelika ühetoalise korteri remont plaanis. Mis materjalist on teil põrand koridoris ja köögis-kamorkas(garderoobis). Kogupõrand on ühes tasapinnas, mingeid uksepakke ei ole. Praegu on mingi x aasta linoleum. Kas tasuks panna laminaat või hoopis plaadid või on veel midagi. Mida oleks kergem hooldada? Köögis ikka lendab aegajalt midagi maha ja koridoris käiakse välisjalatsites.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 09:41; 09.08 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laminaati ei paneks. klõbiseb. poodides saadaolev on enamasti õudse väljanägemisega – vaatad peale ja saada aru, et nafta. on muidugi ilusamaid (kallimaid) ka, aga neid tuleb tellida. aga ikkagi ma ise ei paneks neid paneelika ühetoalisesse.
plaate ka ei paneks. kallis paigaldus ja külm materjal.
ma kahtlustan, et teil ei ole linoleum maas, vaid PVC. Julgen soovitada linoleumi, aga see tahab natuke hooldust saada. muidu on hästi mõnus, soe ja naturaalne ja ka huvitav.
hästi lihtne on aga LVT materjal – saab plaatidena või plankudena, oleneb tootest. saab Linconast või Floorinist. lihtne paigaldada ja praktiliselt hooldusvaba. kannatab niiskust ka hästi.

sisearhitekt

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 11:54; 09.08 13:16; 11.08 15:41; 12.08 13:24; 13.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kasutan teemat ära. Kas LVT alla tohib panna ka põrandasoojenduse?

Mul suvilas enam-vähem sarnane projekt käsil 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kasutan teemat ära. Kas LVT alla tohib panna ka põrandasoojenduse?

Mul suvilas enam-vähem sarnane projekt käsil ????

Jah, tohib küll põrandakütte peale LVT-d paigaldada. (kui soojenduse all kütet mõeldi)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 11:54; 09.08 13:16; 11.08 15:41; 12.08 13:24; 13.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Om lineulom, paigaldatud 1998. Aga seletage lollile, mis vahe sellele laminaadil ja LVT on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 09:41; 09.08 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hästi lihtne on aga LVT materjal

Mis vahe on luksvinüülil (LVT) ja polüvinüülkloriidil? Mõlemad on ju samuti nafta ja keemiatööstusele väga kasulikud tooted. LVT on kõigele lisaks veel immitatsioon ka.
(kas sul on immitatsioon või pärisrinnad?)

Kui mina hakkaks täna ühetoalist tegema, siis kööki-esikusse naturaalne linoleum ja ainsasse tuppa + karderoobikappi kork. Viimane on soe, mürasummutav, mõnus. Vblla isegi kork ka kööki.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laud

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hästi lihtne on aga LVT materjal

Mis vahe on luksvinüülil (LVT) ja polüvinüülkloriidil? Mõlemad on ju samuti nafta ja keemiatööstusele väga kasulikud tooted. LVT on kõigele lisaks veel immitatsioon ka.

LVT on plaatidena, PVC ühes tükis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 18:33; 11.08 19:09; 12.08 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hästi lihtne on aga LVT materjal

Mis vahe on luksvinüülil (LVT) ja polüvinüülkloriidil? Mõlemad on ju samuti nafta ja keemiatööstusele väga kasulikud tooted. LVT on kõigele lisaks veel immitatsioon ka.

LVT on plaatidena, PVC ühes tükis.

🙂 päris nii see ka pole. PVC materjali on olemas ka plaatidena (enamasti küll 2m laiuses rullis).
Tegelikult, kui on suurem huvi, siis tasuks guugeldada. Kohati need materjalide määratlused ja nimed on muidugi segadusseajavad. Mõistlik on minna poodi kohale ja siis otsustada.
LVT ei pruugi olla imitatsioon (puit, kivi), vaid võib olla ka nö “aus” plastmass – ühevärviline või mingi huvitava tekstuuriga. Enamasti LVT küll õhuke materjal: 2-3 mm paks. Aga tehakse ka sarnase konstruktsiooniga nagu laminaat (kleebitud mingi mdf materjali peale).
Eks igaüks peab oma valiku ise tegema ja arvestama, kas see on endale või üüriks ja kui endale, siis kui pikaks ajaks. Ja muidugi – kui paks on rahakott? Kuidas viitsid hooldada?Ning milline isiklik maitse?
Mina paneelika üürikorterisse paneks kindlasti LVT. Kui paneelikas endale, siis mõtleks linoleumi peale. Kui see ühetoaline oleks kahekordses puitmajas või mitusada aastat vanas kivimajas, oleks valikud teised.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 11:54; 09.08 13:16; 11.08 15:41; 12.08 13:24; 13.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, kui ma soovin köögipõrandale puiduimitatsioonis katet, sellist kus ka puidusooned sees, siis kumma peaksin valima, LVT või PVC? Ja kas ühes tükis või plaatidena? See plaatidega mängimine tundub tüütu, kui tulemus ikka jääb sama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 18:33; 11.08 19:09; 12.08 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, kui ma soovin köögipõrandale puiduimitatsioonis katet, sellist kus ka puidusooned sees, siis kumma peaksin valima, LVT või PVC? Ja kas ühes tükis või plaatidena? See plaatidega mängimine tundub tüütu, kui tulemus ikka jääb sama.

Pigem LVT, sest kui sa valid rullmaterjalina PVC, läheb jube palju materjali kaduma – mõõtu on ju vaja see lõigata ja siis paanid omavahel keevitada. Plaadid on väikese ruumi puhul palju parem valik. Ja jääb palju ilusam ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 11:54; 09.08 13:16; 11.08 15:41; 12.08 13:24; 13.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, kui ma soovin köögipõrandale puiduimitatsioonis katet, sellist kus ka puidusooned sees, siis kumma peaksin valima, LVT või PVC? Ja kas ühes tükis või plaatidena? See plaatidega mängimine tundub tüütu, kui tulemus ikka jääb sama.

Kui sa valid rullmaterjalina PVC, läheb jube palju materjali kaduma – mõõtu on ju vaja see lõigata ja siis paanid omavahel keevitada.

Mida seal keevitada on vaja, mis paanid? Mul on ristkülikusuurune köök, mida seal veel paanitama peab? Kõik läheks ühes tükis.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 18:33; 11.08 19:09; 12.08 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ristkülikusuurune köök

??? kui suur on üks standardristkülik? 😉
kui su köögi üks sein on kuni 2 või kuni 3m lai, siis saad tõepoolest valida sobiva laiusega PVC, lohistad rulli kohale ja paned paika.
me panime just LVT kööki maha, kasselajas kippus PVC peal küüsi teritama ja see ei talunud niisugust kohtlemist. LVT on oluliselt paksem ja tihedam, ehk ta küüned sellesse ei hakka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida seal keevitada on vaja, mis paanid? Mul on ristkülikusuurune köök, mida seal veel paanitama peab? Kõik läheks ühes tükis.

Kui sul on 2x2m köök, siis ei pea paanidena panema – saabki ühes tükis. Kui on suurem, siis tuleb ikka paanidena panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 11:54; 09.08 13:16; 11.08 15:41; 12.08 13:24; 13.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

elamises kork, köögis plaadid maas ja tuulekojas-esikus ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on minuarust täitsa kvaliteetsed laminaadid, võrreldes nt. 20-30 aasta taguse ajaga. Nendega saab kiirelt ja odavalt kena tulemuse. Ma ei ütleks küll, et hirmus kole oleks või klobiseks. Võtaks mis ehituspoes on sooduspakkumises ja on hea küll. Klobisemise vastu käib alla alusvaip.
Kui raha on üle siis saare või tammepuust kokkuklikitav parkett, soodsamad variandid 20eur/m2 kuskil. Esikus võiks olla nagunii porimatt ja pole need köögid ja esikud nii niisked, et midagi väga juhtuks laminaadi või täispuit parketiga – praktilist vajadust veekindla kivipõranda järele pole. Kui põrandale sattunud toitu ja vedelikke kohe ära ei viitsi kuivatada ja poriste kummikutega toas käid, siis võiks oma harjumused lihtsalt üle vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Põrandakate milline?