Esileht Kodunurk Põrandaplaadi muster

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Põrandaplaadi muster

Postitas:
Kägu

Teab keegi äkki kas suht-koht väikese vannitoa muudavad visuaalselt suuremaks suure mustriga põrandaplaadid või väikese mustriga.

Olen nende kahevahel ja ei suuda otsustada kumb oleks parem lahendus

https://www.bauhaus.ee/dekoorplaat-frassinoro-ciment-corolle-20-x-20-cm.html

https://www.bauhaus.ee/dekoorplaat-frassinoro-ciment-floral-20-x-20-cm.html

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur muster teeb ikka suuremaks, aga pigem võiks olla põhitoon hele ja tume muster.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur muster on parem.
Aga praktilse külje pealt, mõtle mitu aastat see vannituba peab vastu pidama. Trendikas plaat jne võib olla küll hea, aga näiteks viie aasta pärast on juba näha, et vanamoodne. Vannitoa remont on aga kallis ja näiteks mingi üks värv või klassikaline lahenud oleks ok veel ka kümne aasta pärast.

 

 

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegune vannituba on hele sinine seinad ja tumesinine põrand, sinine vann lisaks sinine ja selle küljed plaaditud helesiniste seinaplaatideg. Loomulikult on vann kulunud ja osa ja ei näe enam niisinine üleni välja. Remont oli aastal 1989. Siis saadi kusagilt suurte tutvuste läbi mingid “peened” tsehhi plaadid. Ok sel ajal olid nad vist “viimane sõna”. Täna mõtlen teha neutraalse remondi, heledad seinad ja põrandale lisaks natuke tooni. Arvasin, et must-tume hall oleks neutraalne. Ise pidasin seda klassikaliseks lahenduseks.

Oeh nüüd ei teagi mida valida või teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegune vannituba on hele sinine seinad ja tumesinine põrand, sinine vann lisaks sinine ja selle küljed plaaditud helesiniste seinaplaatideg. Loomulikult on vann kulunud ja osa ja ei näe enam niisinine üleni välja. Remont oli aastal 1989. Siis saadi kusagilt suurte tutvuste läbi mingid “peened” tsehhi plaadid. Ok sel ajal olid nad vist “viimane sõna”. Täna mõtlen teha neutraalse remondi, heledad seinad ja põrandale lisaks natuke tooni. Arvasin, et must-tume hall oleks neutraalne. Ise pidasin seda klassikaliseks lahenduseks.

Oeh nüüd ei teagi mida valida või teha.

Järsku miskit sellist? https://www.ehituseabc.ee/ee/porandaplaat-298×298-patchwork-clover-grey

 

Milline on korter?maja? ja sinu stiil.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur muster on parem.

Aga praktilse külje pealt, mõtle mitu aastat see vannituba peab vastu pidama. Trendikas plaat jne võib olla küll hea, aga näiteks viie aasta pärast on juba näha, et vanamoodne. Vannitoa remont on aga kallis ja näiteks mingi üks värv või klassikaline lahenud oleks ok veel ka kümne aasta pärast.

Just, remonti ja ehitust tehes tasuks mõelda ka seda, kui väärikalt materjalid vananevad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kamoon, inimene paneb absoluutselt klassikalised mustvalged plaadid ja te hakkate mingit moejuttu rääkima? Ja selle peale soovitatakse mingit halli, mis on praegu moes olnud juba mitu aastat ja ilmselt nüüd kohe kukub ära?

Teemaalgataja, mulle meeldivad mõlemad valikud, aga kui peaksin isiklikuks tarbeks võtma, siis ma valiks teise.

Endale panin vannitoa põrandale ilma mustrita põletatud savi värvi oranžikas-pruunid plaadid, ehitusmees soovitas, et võta põrandale väiksemad. Võtsin. Seinas on mul veidi suuremad plaadid, osad mustriga, osad ilma. Kollane-oranž, sest mulle meeldib ja tegin enda jaoks, mitte müümise eesmärgil. Moest on mul isiklikus vannitoas täiesti ükskõik, kui parasjagu on moes hall värv ja mulle hall värv ei meeldi, siis ei sunni ükski vägi mind oma kodu halliks muutma.

Kollase-oranži kasuks valisin ka seetõttu, et meil kipub talvel vannituba olema kõige külmem koht korteris (enne pesemist laseme kiirelt soojaks, põrandakütet kogu aeg sees ei hoia) ja siis tahtsin, et värv oleks hästi sooja tooniga. Nii et eks see valik on igaühel individuaalne ja sõltub erinevatest teguritest.

Must-valge aga mõjub igal juhul šikina, olenemata mis parasjagu moes on.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur muster on parem.

Aga praktilse külje pealt, mõtle mitu aastat see vannituba peab vastu pidama. Trendikas plaat jne võib olla küll hea, aga näiteks viie aasta pärast on juba näha, et vanamoodne. Vannitoa remont on aga kallis ja näiteks mingi üks värv või klassikaline lahenud oleks ok veel ka kümne aasta pärast.

Jeesus! Tee vahelduseks ka midagi sellist, mis sulle päriselt ja tõsiselt meeldib.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ruumides, kus on vetsupott ja kus küüritakse higiseid ja määrdunud kehasid duši all, väldiksin kõiki pruune, kollaseid, khakikarva, tumeoranže ja tumebeeže toone. Ehk, andestage mu otsene väljaütlemine – kuse- ja sitakarva toone. Need assotsiatsioonid, et see on lihtsalt räpane ruum, tekivad kohe, kui rohke pruuni ja kollase ja oranžiga sisustatud vannituppa astuda. Ükskõik, kui puhas see on.
ERITI vuugivahede puhul.

Minu arvates peavad hügieeniruumid lausa kiirgama ja kõlama puhtusest, värskusest. Seega kasutaksin traditsioonilisi erinevaid siniseid-maalrivalgeid-helehalle toone, ehk mõne musta aktsendiga. Musta kraanikausi, tumeda põranda või öösinise vanni puhul aga arvesta, et iga kuivanud veepiisk torkab kohe silma.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ruumides, kus on vetsupott

Mul vannitoas ei ole vetsupotti, tualettruum on eraldi.

Savikarva põranda ja kollase-oranžiga seinte puhul pesemisruumis si tule küll mingeid hälbelisi roojamõtteid pähe.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen, WC ja vannituba on mul eraldi. Täna tuleb remondimees ülevaatama, eks küsin ka mis tema arvab.

Tänud kaasamõtlemast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ruumides, kus on vetsupott

Mul vannitoas ei ole vetsupotti, tualettruum on eraldi.

Savikarva põranda ja kollase-oranžiga seinte puhul pesemisruumis si tule küll mingeid hälbelisi roojamõtteid pähe.

Võimalik, et ma ei kujuta seda lihtsalt hästi ette.

Olen käinud kodus, kus WC poti tagune sein oli värvitud oranžiks ja läikiva värviga. Põrandal olid pruunid plaadid, prillaud oli helepruun ja vuugivahed oli viimistetud oražikas-kollaka värviga. Seal oi küll mulje, et selles peres kustakse üle kempsu ja selle varjamiseks on strateegilised kohad ruumis juba vastavalt värvitud.
Majas, kus me elame, oli sisse kolides seinte alumine meeter duširuumis punakaspruun ja ülevalt valged ja kaht tooni kollased plaadid. Põrand tumebeež plaat kuldse ja tume pruuni mustriga. Vuugivahed hallikad. Ei tundnud vaadates puhta ja mõnusana.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et ma ei kujuta seda lihtsalt hästi ette.

Ma arvan sama, et sa maalid endale mingi hirmsa jäleduse silme ette. Samamoodi jäle võib ju tegelikult olla ükskõik mis värvi vannituba/tualettruum, ka valge võib jätta jubeda mulje, mõnel seostub operatsioonisaaliga, kui on väga kirgas, kui aga veidigi mingit mustust kuskil on, siis on kohe räpane.

Mul on see oranž-kollane siiski täiesti silmipaitav, ei ole liiga kirkad toonid, ei ole liiga pastelsed, vahepeal on sama komplekti moonidega iluplaadid, valgel taustal. Seinaplaadid on suured, mitte nõukaajast tuttava mõõduga ruudud, kokkuvõttes on mulje päikeseline ja soe, mitte räpane ja roojane. Igasse elamisse need värvid küll kindlasti ei sobi, seepärast ma ka ei soovita nüüd et jeje, see on parim. Küll aga ma ütlen, et mingi sisustustrendi järgi ei ole vaja enda kodu sisustada. Kui parasjagu oleks moes kollane ja see sulle üldse ei meeldi, siis sa ju ei hakka oma vannituba kollaseks tegema, eriti kui see seostub sul mingi ebameeldivusega. No mulle ei meeldi moesolev hall. Hallis kodus, hallis vannitoas ma muutuks depressiivseks kiiresti.

Ja seepärast ma ütlesin teemaalgatajale, et valigu selle järgi, mis endale rohkem meeldib, mitte selle mõttega, et oioi äkki viie aasta pärast enam ei ole moes.

Kui sisustad üürikorterit või teed müügiks, siis ehk jah arvestada mingi turvalise ja trendika maitsega, aga kui teed enda isiklikku kodu, siis pole vaja mingitesse trendidesse takerduda, vaid mõelda sellele, kus ise end mugavalt tunned.

Kui ma omal ajal magamistuppa tapeeti valisin, siis mõtlesin mustreid valides sellele, kuidas ma end seal hommikul tunneksin. Osade mustrite peale tekkis selline tunne, et pea hakkab ringi käima. Valisin enda jaoks kõige rahulikuma. Trendide peale ei mõelnud, sest siis oli trend seinad lihtsalt paljaks kraapida ja nii jätta. Mulle see ei meeldinud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valiks teise, esimene plaat pani silme eest virvendama.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valiks teise, esimene plaat pani silme eest virvendama.

Mul pani teine ka. Minu duširuumi põrand on ühevärviline ja punase savi karva. Kuna ka vesi on suht suure rauasisaldusega, tundus see parim lahendus. Moe ja trendide peale üldse ei mõelnud, täpselt nii, nagu keegi siin enne kirjutas – millise värvi sees ma end ise hästi tundsin, selle valisingi. Ei mingit mustvalge 50 varjundit, külm ja kõle.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooje toone saab väga maitsekalt kasutada, nt stucco, limewall jne. Kui õigeid materjale lisaks kasutada siis jääb hoopis mulje nagu puhkaks kusagil vahemere riigis.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suure mustri puhul väikeses vannitoas peab vaatama seda, et muster kuidagi poolikuks ei jääks. Kui poes näiteks lahtine plaadipakk, siis tasuks sama palju plaate kõrvuti laduda nagu vannitoa lühem sein ja vaadata, kuidas muster jooksma hakkab.

Plaatide juures tasub mõelda ka nende paigutusele.

Minu jaoks mõjuvad äravoolutrapi juures olevad lõigatud plaadid lohakana, seega lasen plaatimist just trapist alustada. Näiteks SEE lahendus mõjub minu jaoks koledana (palju lõigatud servasid, trapi asetus plaadi suhtes ebasümmeetriline), SEE mõjub paremini. Trapp tõmbab pilku, samas seina ääres olevad lõigatud plaadid pigem silma ei jää.

Poolikute plaatide puhul tasub need panna vähem nähtavatesse kohtadesse, mis ei ole esimese asjana vannituppa sisenedes näha. Tervikuna nähtav, eriti lühem sein, tasub plaatida sümmeetriliselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

viimasele – tänapäeval tasuks eelistada üldse seinaäärset pikka kitsast äravooluriba. Lihtsam plaatida ja ilusam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teab keegi äkki kas suht-koht väikese vannitoa muudavad visuaalselt suuremaks suure mustriga põrandaplaadid või väikese mustriga.

Olen nende kahevahel ja ei suuda otsustada kumb oleks parem lahendus

https://www.bauhaus.ee/dekoorplaat-frassinoro-ciment-corolle-20-x-20-cm.html

https://www.bauhaus.ee/dekoorplaat-frassinoro-ciment-floral-20-x-20-cm.html

Need  mõlemad paadid on üsna väikesed, nii et mustri suuruse vahe ei ole minu meelest märkimisväärne. Kirju on ikka. Mõlemad on väga ilusad ühevärvilise seina juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teab keegi äkki kas suht-koht väikese vannitoa muudavad visuaalselt suuremaks suure mustriga põrandaplaadid või väikese mustriga.

Ma oma vannitoas mingi visuaalse suuruse peale üldse ei mõtleks. Ega reaalselt rohkem ruumi juurde ei tule ja mind kirju põrand häirib. Just nagu vähendab ruumi – mingi värk seal põrandal kogu aeg silma all virvendab. Rahulik mulle endale sobiv toon ja ei mingit mustrit. Pigem suur plaat, et ka vuukidest mingi  väiksem muster ei tekiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teab keegi äkki kas suht-koht väikese vannitoa muudavad visuaalselt suuremaks suure mustriga põrandaplaadid või väikese mustriga.

Ma oma vannitoas mingi visuaalse suuruse peale üldse ei mõtleks. Ega reaalselt rohkem ruumi juurde ei tule ja mind kirju põrand häirib. Just nagu vähendab ruumi – mingi värk seal põrandal kogu aeg silma all virvendab. Rahulik mulle endale sobiv toon ja ei mingit mustrit. Pigem suur plaat, et ka vuukidest mingi väiksem muster ei tekiks.

Sekundeerin. Mulle ka kirju põrand ei sümpatiseeri kohe üldse, seega samuti pigem häiriks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hullud olete või? Suur muster väikses ruumis teeb ruumi visuaalselt väiksemaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

viimasele – tänapäeval tasuks eelistada üldse seinaäärset pikka kitsast äravooluriba. Lihtsam plaatida ja ilusam.

Ja kehvem ummistusi likvieerida

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka nii kirjut ei paneks üldse väiksesse vannituppa. Must on üldse värv, mis eeldab ruumi, siis paistab luksuslik. Väikses ruumis hakkab ahistama hoopis. Vannituba jääb aastateks ja see peaks olema selline, mis mitte kuidagi ei häiri. Ehk pigem tagasihoidlik ja lihtne. Mida väiksem, seda rahulikum.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad plaadid on liiga kirjud ja mõjuvad nagu silmamoodusülesanne, kui need on suht väikesed ja terve põrand on selline sigrimigri. Silmade eest läheb kirjuks, kui potil istud 🙂 Natuke ka vanamoodne tundub see mustrivalik, eriti kui sein on nt valge ja see on põrandaks: selline isegi sobiks, kuna on toon-toonis ja seinad nagu taustaks. Üks plaat on ilus, aga terve põrand, ei. Eelistaks ka ilma ülemäära kontrastse mustriga suuremat põrandaplaati.

https://www.decoora.com/et/mustvalged-plaaditud-vannitoad/ pean tunnistama, et endale ei valiks ma neist piltidest põrandaks ühtegi, aga see olen mina, ei sea üldse kahtluse alla, et sellistest saab ka üliägeda vannitoa. Kirju kas siis põrand VÕI sein, mitte mõlemad, eks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult plaadi muster ei määra, kui kena see väike ruum saab olema. Plaadi muster peab muu sisustusega kokku sobima. Siin näiteks on ideid palju: https://renoguide.com.au/bathroom/45-creative-small-bathroom-ideas-and-designs ja kui otsida, siis eks on veel tuhandeid lehekülgi, kus on eri ideid.

Üks ühine joon nende piltide juures on see, et pigem on plaadid konkreetse mustrita, heledad või neutraalsetes toonides. On ka tumedaid lahendusi ja erksate värvidega lahendusi. On ka mustriga plaate kasutatud, aga siis vaid ühes seinas või kohas. Vaata neid pilte ja mõtle, milline stiil ning lahendus sulle meeldiks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jääks arvamusele, et selline kirju-mirju põrand muudab ruumi väiksemaks. Heledad toonid teevad ruumi avaramaks.

Lõin googlesse sisse ja sain näiteks sellise soovituse

https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/76480879/haid-nippe-kuidas-pisike-vannituba-nailiselt-suuremaks-muuta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Põrandaplaadi muster