Esileht Hobinurk Portugal?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Portugal?

Postitas:

Trip.ee on üsna tühi või ei oska ma otsida.
Tuli idee minna aprilli lõpus v mai alguses nädalaks Portugali, aga tegelikult ei tea sellest riigist midagi.
Eesmärgiks on ringi sõita, näha ookeani, külasid ja väikelinnu, matkata jalgsi looduses (mägisemat sooviks), süüa head toitu.
Millisele regioonile võiksime keskenduda? Milliseid väikeasulaid võiks kindlasti külastada? Millised toidud on must-try?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 14:39; 07.01 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Portugalis on meeletult sihtpunkte, kuhu lennata.
Ise soovitaks Lissaboni. Seal on Euroopa suurim outlet ( freeport ) ja väga ahvatlevad vaated jne. Ja sama reisi käigus soovitaks külastada Euroopa kõige ilusama loodusega saart Madeirat ( Lennud Funchalisse ). Lufthansa pakub läbi Frankfurdi sinna hea hinnaga pileteid ja Lisssabonist Funchali saab lennata kas TAP Portugali või Easyjetiga. Ligikaudu nädala ajaga tuleb täiesti välja. Ise lähen täpselt sama moodi ja lennud sain küll super hinnaga, kõik kokku 500- nägu. Ööbimisid ka odavad – keskmiselt 65 / öö.

Head reisi !

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan idee heaks, Portugal on avastamist väärt riik ning kevad suurepärane aeg.

Seda ma ei oska soovitada, milline piirkond valida – loogilised alguspunktid on ennekõike Lissabon, Porto või Faro. Vähemalt Lissaboni kohta on tripis täiesti piisavalt soovitusi (sh minu poolt). Linn ise on kena ning ümbruses on palju sihtkohtasid, valdavalt saab kõikjal ühistranspordiga käidud. Porto lähedast sihtkohtade puhul tundub, et seal oleks juba rendiautot vaja.

Nädalase reisi korral pole küll mitte mingit mõtet hakata Madeirat mängu tooma!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 16:09; 03.01 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Portugal on väga lahe, kiidan valikut! Ise olen küll käinud vaid Lissabonist lõunas, aga põhi pidi vähemalt sama äge olema. Lõuna kasuks otsustasime ilma tõttu (käisime oktoobri keskpaigas, kui põhjas pidi juba vihmasem olema). Lendasime Portugali, sealt mööda rannikut alla, siis piki Algarve’i Hispaania piirini ja jälle üles. Parimad külad/kohad olid Alentejo regioonis, nt vaata Monsaraz, Marvao, Evora. Tagantjärele mõeldes oleks Algarve’ üldse vahele jätnud (ok, ookean oli lahe, ujuda oli ka veel soe) ja rohkem aega Alentejo veinimõisate ja külakeste peale kulutanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 20:21; 03.01 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele vastajale: liikusite autoga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 16:09; 03.01 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele vastajale: liikusite autoga?

Jah, rentisime nädalaks lennujaamast auto, linnast väljasaamisel midagi kontimurdvat polnud, esimesel võimalusel keerasime kiirteelt maha (need seal tasulised) ja valisime väiksemad maanteed. Liiklus on seal rahulik, isegi Lissabonis oli ok, kuid kesklinnas seal selles suhtes keeruline, et palju ühesuunalisi tänavaid ja palju ringitiirutamist, kui õige otsa maha magad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 20:21; 03.01 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki lähtuks sellest, kuhu lennuk maandub, ning siis hakkaks sealt edasi liikuma. Portugalis on tõesti piisavalt vaatamist nii Lissaboni, Faro kui ka Porto kandis ning ei ole mõtet tervet riiki läbi kihutada, vahemaad on selleks liiga pikad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki lähtuks sellest, kuhu lennuk maandub, ning siis hakkaks sealt edasi liikuma. Portugalis on tõesti piisavalt vaatamist nii Lissaboni, Faro kui ka Porto kandis ning ei ole mõtet tervet riiki läbi kihutada, vahemaad on selleks liiga pikad.

No lennuk ei maandu veel kuhugi. Ei ole veel otsustanud, millist piirkonda avastama minna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 14:39; 07.01 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ainult Algarves käinud, kus oli väga tore – ilusad rannad, armsad väikelinnad, mägesid ka piisavalt, kuid ma arvan, et mulle meeldiks Porto kant enamgi. selles blogis https://tiguteek.com/ on mitmeid lugusid kohapeal elava inimese pilgu läbi vaatamistväärt kohtadest ja palju ka toidujuttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan Portot – käisin küll kahjuks töiselt ja lühidalt, aga kindel plaan lastega ja pikemaks tagasi minna. Juba linn ise, ideaalselt turistisõbralik (keegi ei suru midagi peale, aga jõe- ja turistibussiliinide süsteemi kasutades jätkub vaatamist nädalaks, metrootransport on loogiline, mõnusad kohvikud ja ostutänav ka lisaks muuseumidele), aga teiseks nädalaks võtaks rendiauto ja käiks pisemaid kohti mööda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene vaste trip.ee-st ja täitsa asjalik https://trip.ee/foorum/uldfoorum/portugal-porto

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle Portugal väga meeldib. Lendasime Lissaboni ja siis sõitsime kohalike bussidega mööda ookeaniäärseid väikelinnu põhja poole. Peatusime paar ööd ühes kohas ja siis jälle edasi. Kui Lissabonist alustate, siis kindlasti soovitan Nazared, Coimbrat.

Kui Portos maandute, siis väga armas linn on Braga.

Põhja-Portugalis on suur rahvuspark Geres, jääb Hispaania piiri äärde. Sinna tasub sõita rendiautoga. Selles pargis on võimas loodus ja tore matkata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Hobinurk Portugal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.