Esileht Hobinurk Portugal või Horvaatia?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Portugal või Horvaatia?

Postitas:

Kes on mõlemas käinud, kumba soovitaksite? Mõtlen vaikselt juba järgmise aasta reisiplaanidele. Need kaks riiki on valikus, kuna pole kummaski käinud ja nüüd on mõlemasse otselennud. Reisiks omal käel, rendiautoga. Teismeline poeg oleks ka kaasas. Tahaks kombinatsiooni rannapuhkusest ja vaatamisväärsuste külastamisest.
Seda oskan arvata, et Horvaatiasse ikkagi vaid suvel tasub minna. Aga kuidas Portugaliga, kas kevadisel või sügisesel koolivaheajal on seal veel/ juba külm? Märtsi või oktoobri lõpus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 19:01; 29.10 18:33; 22.12 21:33; 12.01 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindasti Portugal. Horvaatial on sellist endist nõukahõngu, teenindamine on nagu Eestis, teed kehvemad ja üldiselt kuurortid ei ole päris nagu reklaamis.
Portugal on minu silmis Euroopa ilusaim maa ja kindasti on seal eestlastele sobivad inimesed, vaoshoitud aga hästi armsalt sõbralikud. Rääkimata vapustavast loodusest, heast toidust ja mõnusast kliimast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 20.10 21:27;
Postitas:

Ma olen oktoobri lõpus Portugalis isegi ujunud. Kohalikud vaatasid turiste küll nagu napakaid aga Eesti randadega võrreldes oli soe.
Vaatamisväärsusteks soovitaksin minna Portugalis päevaks Sintra linna kus on mitu lossi ja huvitav arhitektuur oru serval. Sinna saab imelihtsalt Lissabonist kiirrongiga.

0
0
Please wait...
Postitas:

Olen käinud mõlemas riigis. Portugalis paketireisil juuni alguses. Vesi siis soe ei olnud, õhk aga küll. Ilus oli, mäletan eriti häid söögielamusi. Horvaatias käisin juulikuus grupireisil. Plitvice looduspark oli võrratu! Meeldis Spliti kant ja üldse kogu rannik, armsa mälestuse jättis väikelinn Trogir. Kui nüüd valida, kuhu tagasi tahaksin, siis ilmselt mõlemale maale 🙂 Ilma mõttes panustaks ma ikka ainult suvekuudele.

0
0
Please wait...
Postitas:

Portugalis pole venelasi (ning ei jäänud silma ka muid immigrante või ebameeldivaid turiste)
Mina valin oma sihtkohad selle järgi. Näiteks ma ei lähe enam kunagi Egiptusesse, Türki või Kreetale.

Horvaatias ma käinud pole kuid ilmselt on see Kreetaga võrreldav (loodus, toidud, inimesed).

Ostke ära otselend Lissaboni, siis valige booking.comist vastavalt kuupäevadele elamine. Kui kohale jõuate, võtke lennujaamast rendiauto ja andke tuld. Meie valisime elamiseks lõunapoole otsa – seal on vesi soojem.

Läänerannikul on ookean ja vesi külmavõitu, isegi suvel. Samas Portugali lõunaservas kannatab suvel ookeanis ujuda, ilmelt ka septembris-oktoobris.
Soovitan ööbimiseks võtta apartment-tüüpi elamine, et oleks köök ka. Igas suuremas linnas on LIDL kus hinnad odavamad kui meie Säästukas. Perega sõites tuleb kõva kokkuhoid kui iga päev paar toidukorda ise valmistada. Pealegi nagunii tuleb isu koduste toitude järele. Ja võtke see apartment selline, et oleks ka bassein siseõues – siis on hea niisama ka lebotada. Ega vahemaad on Portugalis suht pikad ja iga päev ei viitsi ringi tiirutada ju.

Veeparke on Portugalis palju, mis seal veel teha saab on näiteks sõita kiirpaadiga delfiine pildistama.

Lissabonis on kunagiseks maailmanäituseks valmisehitatud terve linnaosa – planetaarium, A-HA keskus, köisraudtee piki rannaäärt jne. Metrookorraldus on Lissabonis väga loogiline ja odav. Kui mõne öö Lissabonis veedate, nt esimesel saabumise päeval või enne äralendu, siis ostke perele 24h metrookaardid (roheline lipakas) ja sõitke palju tahate. Väga asjalik süsteem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 00:19; 24.01 14:56;
Postitas:

Läheksin ka mõlemasse riiki uuesti, loodus on väga ilus mõlemas kohas, Horvaatias käisin augustis, siis oli vesi seal mõnus supp, Portugalis aga märtsi lõpus ja rannas tuli jope peale panna. Samas rannad on Portugalis paremad, sest on liivased, Horvaatias on kivised. Horvaatias venelasi ei kohanud kusjuures ja ma ei olnud ühe koha peal, vaid sai läbi käidud ranniks Dubrovnikust Trogirini. Ja kehvad need teed Horvaatias küll ei ole, halba teenindust ei saanud kuskil,kuigi sõime kõik lõuna- ja õhtusöögid erinevates söögikohtades.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina läheksin kindlasti Horvaatiasse tagasi.Imestan, et keegi sealseid teid halvaks peab. Meie reisisime autodega ja teed olid väga korralikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 22:23; 26.10 16:31; 27.02 14:49; 09.04 22:12;
Postitas:

Mina juhtumisi elan Horvaatias ja teed on siin küll kôike muud kui halvad 🙂 Kui just ainult külavahel ei sôida.
Kahjuks Portugaliga vôrrelda ei oska, aga usun, et tegelikult kui reisimist ja uusi kogemusi armastad, meeldib sulle môlemas riigis.
Meie sôbrad on siia reisides alati rahule jäänud. Julgen arvata, et Horvaatias on hinnatase madalam. Panustage kindlasti kodumajutusele, korteritele. Selle aasta oktoober on imeliselt soe olnud- rannas saab vabalt praegugi käia. Samas on palju vaatamist ka siis, kui rannailma parasjagu ei ole. Muide, nii palju kui mina tean, siis sügisesel ja kevadisel koolivaheajal otselende ei ole. Kui vôimalik, siis soovitan kindlasti tulla enne suure hooaja algust v selle lôpus- muidu on ikka liialt palju rahvast ja hinnad ka kôrgemad.
Horvaatia rannik on imeline- kindlasti tasub minna saartele, aga kui vôimalik ka mägedesse. Värsked mereannid ja kohalik vein… oehh 🙂
Tahtsin veel kommenteerida seda kägu, kes enam kunagi Türki ei lähe venelaste tôttu 🙂 Neid ju ongi igas kuurortis palju ja see, mida sa seal kuurortis nägid v näed, pole kuidagi päris Türgiga seotud. Türgi on imeline maa puhkamiseks, reisimiseks ja nautimiseks, aga ainult väljaspool turistikuurorteid. Kôigest paari sôidutunni kaugusel Antalyast on Türgi kôige kaunimad kohad ja jumal tänatud, et sinna bussideakaupa turiste ei viida 🙂
Rohkem avatust!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 18:19; 29.10 21:35;
Postitas:

Minu abikaasa on teedeinsener ja terve Euroopa teid uurinud, Horvaatias ei ole need just heas kirjas.
Soovitan kindlalt Portugali.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 20.10 21:27;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu abikaasa on teedeinsener ja terve Euroopa teid uurinud, Horvaatias ei ole need just heas kirjas.
Soovitan kindlalt Portugali.[/tsitaat]

Mina usaldan pigem enda kogemusi, kui sinu teedeinsenerist abikaasat. Horvaatia teed on väga korralikud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 22:23; 26.10 16:31; 27.02 14:49; 09.04 22:12;
Postitas:

Kägu, kes Horvaatias elab.
Millal on Horvaatias kõrghooaeg? Tahaks järgmisel aastal Krki saart külastada ja hea meelega püüaks tulla väljaspool hooaega.
Kas ka seal ja ka mujal Horvaatias võib loota, et neljaliikmeline pere leiab autoga ringi sõites igal juhul majutuse või peaks midagi varem kinni panema?

0
0
Please wait...
Postitas:

Aga kui Portugal, kas siis pigem Lissabonist põhja poole (Porto) või lõuna poole (Albufeira)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 19:01; 29.10 18:33; 22.12 21:33; 12.01 22:50;
Postitas:

Horvaatias on kôrghooaeg juuli-august, august siis kôige hullem. Juuni (teine pool) ja septembri algus oleks päris head ajad. Lôuna pool ka kindlasti varem ja kauemgi. Kui ma peaksin Horvaatia saarte veahel valima, siis Krki ma kindlasti ei valiks 🙂 Sillaga ühendatud- polegi peaaegu nagu saar. Vesi on jahedavôitu. Seal ei ole midagi nii erilist, mis teistel saartel on- Pag, Hvar, Cres, Brac. Rääkimata saartest, kuhu on keerulisem pääseda- Mljet, Lopud, Susak, Dugi otok. Vaadake ja môelge veel natuke.
Enamus kohtades saab hooaja alguses ja lôpus kindlasti ka ilma broneerimata ööbida. Sageli on aga hea hinna saamiseks vajalik pikem peatus, 5-7 ööd. Nii mônedki kohad vôivad 1-2 öö eest oluliselt kallimat hinda küsida ja nii vôibki booking.com kaudu soodsama majutuse leida, kui kohapealt. Me oleme môlemat varianti kasutanud, aga mulle meeldib ette broneerida, eriti kui läheme lastega. Isiklik kiiks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 18:19; 29.10 21:35;
Postitas:

Nüüd enam tAP ei lendagi, nii et Portugali enam ei saagi otselennuga:(

0
0
Please wait...
Postitas:

Oleme Horvaatiasse kiindunud. Oleme käinud seal puhkamas juba 4 aastat ja sel aastal kindlasti uuesti. Meri, inimesed, riik-so see, mis ikka ja jälle tagasi kutsub. Eelmisel aastal külastasime ka naaberriike Montenegrot ja selt edasi Albaaniat. Küsimus: kas Dubrovnikust on võimalik laevaga ka Kreekasse sõita ja kui palju see umbes maksta võiks. Veel huvitaks, kuidas on tee Horvaatiast Albaaniasse mööda rannikut (kas umbes sama, mis läbi Montenegro)?

0
0
Please wait...
Postitas:

Horvaatia

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas keegi teab, kuidas on Horvaatias lood sukeldumisvõimalustega?

0
0
Please wait...
Postitas:

No mina valiksin Horvaatia just seepärast, et veidi eksootilisem ja põnevam. Aga ära tasuks käia mõlemas. Vali see sihtkoht, kuhu parasjagu odavamaid lennupileteid saada on ning mõnel järgneval aastal saad ju teist riiki külastada.

0
0
Please wait...
Postitas:

Enamus pole Portugalis käinud, Horvaatias on aga käinud vast juba iga kolmas eestlane.
Portugal on kindlasti euroopalikum.
Ja vene turiste seal pole – kõrvad saavad puhata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 00:19; 24.01 14:56;
Postitas:

Käisin Horvaatias pärast Balkani sõdu. Külad tühjad – suured alad sisemaal olid täiesti asustamata. Tee ääres kuuliaukudega majad, turiste väga vähe, ainult Krki saar oli sakslasi täis. Eestlasi võeti kui päästjaid – NLiidu lagunemine oli alles värske ja meid peeti selle algatajateks. Ehhh!!!

Portugalis olen olnud vaid Lissaboni ja selle ümbruses.

Mõlemad riigid on puhkamiseks väga head. Ma arvan, et võta mõlema riigi reisiraamatud ja sirvi läbi. Ja selle põhjal otsusta.

Ma ise valiks pigem Portugali. Kaugem, võõram, aga väga huvitav ja kultuuri tihedalt täis. Loodus on ka kena, ookean ja kaljud kõrvuti. Ning nagu eespool öeldi – portugallased on veidi meie moodi, vaoshoitud ja rahulikud, seal on mõnus olla.

0
0
Please wait...
Postitas:

Horvaatia on imekaunis maa, tõsiselt lummava loodusega. Ka Portugal on kena, kuid minu jaoks pigem tavaline.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas keegi Horvaatias reisinutest oksaks soovitada mõnusat elamist nädalaks 8-le inimesele Dalmaatsia piirkonnas. Võiks olla maja või majaosa. Hind pole väga oluline.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina soovitaks mõlemat 🙂

Horvaatias oleme abikaasaga käinud 3 korda ja läheks iga kell tagasi. Ma ei ole kusagil mujal kohanud NII sõbralikke inimesi! Kliima on suurepärane ja vaatamisväärset on palju. Rendime alati auto ja sõidame üsna palju ringi, sellepärast julgen öelda, et teed (kiirteed, maanteed ja külavaheteed) on suurepärases korras. Kes kala ja mereande armastab, see Horvaatias ilmselt muud süüa ei tahagi 😉

Portugali kohta kehtib põhimõtteliselt sama jutt. Meie käisime viimati perega sügisesel koolivaheajal. Temperatuur oli üle 30 kraadi, õhtuti 27-28. Ujusime ja päevitasime kuis jaksasime 😉 Ega päevasel ajal linna peal kõndida jaksanukski, see-eest istusime õhtuti pikalt tänavarestoranides ja jalutasime vaatamisväärsusi läbi.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kindasti Portugal. Horvaatial on sellist endist nõukahõngu, teenindamine on nagu Eestis, teed kehvemad ja üldiselt kuurortid ei ole päris nagu reklaamis.
Portugal on minu silmis Euroopa ilusaim maa ja kindasti on seal eestlastele sobivad inimesed, vaoshoitud aga hästi armsalt sõbralikud. Rääkimata vapustavast loodusest, heast toidust ja mõnusast kliimast.

Täiesti absurdne jutt.
Teed on Horvaatias 100x paremad kui Eestis, väga head on.
Teenindamine on viisakas, igal pool räägitakse inglise keelt erinevalt Portugalist.
Nõukaajast pole lõhnagi, pigem paneb imestama ja mõistatama, kuidas “nõukaaeg” seal üldse välja nägi. Kui arvestada sealset arhitektuuri jne.
Hinnad soodsad, kliima soe, imeilus loodus; ma tegelikult ei oska ühtki Euroopa riiki siia kõrvale tuua, kus kõik need head omadused olemas oleks.
Olen seal 2x oma autoga kohal käinud ja läheks ehk veelgi.

0
0
Please wait...
Postitas:

Tore teema, sest mul on ka plaanis reisida järgnevatel aastatel uutesse kohtadesse, kus pole enne käinud. Horvaatias olen miskipärast kahelnud. Tundub nagu kehvem kui Bulgaaria, aga siinsete kommijate järgi on vist hoopis parem (kui pole seda suurt nõukahõngu:))

0
0
Please wait...
Postitas:

Tore teema, sest mul on ka plaanis reisida järgnevatel aastatel uutesse kohtadesse, kus pole enne käinud. Horvaatias olen miskipärast kahelnud. Tundub nagu kehvem kui Bulgaaria, aga siinsete kommijate järgi on vist hoopis parem (kui pole seda suurt nõukahõngu:))

Horvaatia on 1000 korda ägedam kui Bulgaaria!

0
0
Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Hobinurk Portugal või Horvaatia?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.