Esileht Ilu ja tervis Põsed õhetavad

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Põsed õhetavad

Postitas:

Ma tean, et ilmselt reageerin ma üle aga mul on juba päris hirmus selle tõttu.

Nimelt on mul põhiliselt lapsest saadik olnud roosad põsed mis eriti temperatuurile ja emotsioonidele tundlikud on – natukene soe või palav ja mul põsed roosad. Olen üliheleda nahaga ka. Viimased nii 3-4 aastat olen aga hakanud tähele panema, et päris tihti õhtuti voodis hakkavad nad õhetama, tuleb selline soojuse tunne põskedesse ja nad lähevad täitsa roosaks. Palaviku ei ole. Ei oska öelda, kaua see kestab sest hetkel ajab see mind närvi ning siis lähevad nad eriti tumedaks ning ära minemine võtab aega ning mu põsed on lapilised. Mainin, et õhetavad ainult põsed, kael jne on normaalsed. Mõtlesin siis huviga, et googeldan ja mis ma näen – see võib olla väga kaugele arenenud soolevähi ainuke sümptom. Nüüd ma siis istun ja paanitsen, sest aastaid on mul suht tihti nö suuremal või kõvemal kakal käies pühkides ülinatuke verd paberil. Sellega kaasneb tavaliselt hetkeline kibe valu nagu keegi kraabiks ehk siis olen alati arvanud, et see selle tõttu. See probleem on mul olnud juba teismeliseeast saadik. Kui kõht korralikult läbi käib siis probleemi pole. Need 2 kokkupannes aga olen ennast täiesti ära ehmatanud ning mõtlen kuhu arstile kõige targem pöörduda on. Olen 21 ning kergelt ülekaaluline kui see peaks lugema. Ma tean isegi, et mul on terviseärevus aga ma olen tõesti hirmul, nett väga kuskilt õhetavate põskede kohta infot ei anna.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 01:49; 19.01 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sama. Hele ja õhuke nahk, mis reageerib väga kergelt temperatuurile, pingutusele jne. Samuti punastan väga kergesti.

Lisaks olen tähele pannud, et tulitav õhetus tekib ka siis, kui olen midagi väga vürtsikat või piprast söönud. Näiteks siis, kui olen tomati võileivale sidrunipipart sopsutanud, siis on täiesti kindlalt tugev õhetus pikaks ajaks garanteeritud.

Veri paberil suurel asjal käies, on ilmselt tingitud hemorroidist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu mainitud hele, kuiv ja õhuke nahk. Algav kuperroosa. Endal sama probleem. Külm mõjub eriti karmilt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuperoosa, mis ajapikku võib areneda rosaatseaks. Ravi ei ole, põhiline on hoida ja kaitsta nahka kahjustuste (külm, tuul, uv), järskude temp muutuste ja muu eest, mis nahaveresooni kurnab ja kui nad enam ei jõua kokku-laiemaks kontraheeruda, siis jäävadki laienenud veresooned. Ja justnimelt, riskiteguriks mida vältida on ka vürtsikas toit! Ja alkohol. Lisaks veel veresooned nahapinna lähedal, õhuke õrn, hele nahk. Eks see olegi põhjamaalaste haigus.

https://www.rosacea.org/blog/2011/april/risks-answer-why-me

 

ahsoo, ma seda ülejäänud mõttetut hala lugesin liiga diagonaalis… sul on hemorroidid või väike pärakulõhe, mitte vähk ja kui sul on aastaid see veritsus olnud, siis võiks sellega midagi ette võtta, käia proktoloogil. Soolekahjustus annab tumedat-musta väljaheidet, kui veritsus on soole sees. Kui paberil on hele värske veri, siis on see veritsus kuskil sealsamas päraku juures  ja kõigil inimestel on vahel juhtunud, et kaka tekitab väljudes väikese haava. Peab ikka eriline kujutlusvõime olema, et seda seostada rosaatseaga.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 10:38; 19.01 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki vastajaid, olen veidi rahunenud. Ma olen kuperoosa kohta uurinud ja pilte vaatanud aga mul ei ole veresooni ega miskit näha – lihtsalt põsed kuni lõuani on lapikult roosad õhtuti, vahest isegi üle näo veidi õrnalt roosa. Kas see võib siiski see olla?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 01:49; 19.01 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult! Nähtavad veresooned on juba väljaarenenud rosaatsea.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 10:38; 19.01 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsest saadik on soolevähk, nojah tõesti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Põsed õhetavad