Esileht Lapse ootamine positiivne test ja krambid

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: positiivne test ja krambid

Postitas:
Kägu

Tere! Olen esmarase, sain oma esimesed normaalsed triibud täna ja eile juba vaatasin et kas on või ei ole. Kuna mul on aasta aega tagasi olnu keemiline rasedus, ehk 3 päeva peale triipude nägemist hakkasid tavalised päevad ja arst ütles et keemiline. Täna tunnen samuti veidraid krampe alakõhus nagu hakkaksid päevad, aga mitte nii tugevad krambid. Kardan väga. Kas see on normaalne? Päriselt peaksid päevad hakkama 4 päeva pärast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Kohe hakkavad päevad” tunne on raseduse alguses täiesti tavaline. Kui ei hakka, ongi kõik korras, ega sinna midagi teha ei saa, aga suure tõenäosusega läheb seekord kõik hästi. Lisaks võivad olla nn emaka kasvamise valud, mis vahel on päris teravad valusööstud alakõhus ja tekivad emakalihaste ja liiduste venimisest, ka see on ok ja normaalne raseduse alguses ja I trimestril.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne, emaka kerged kuni mõõdukad krambid on üks varajasemaid raseduse tunnuseid. Mõned samas ei tunne mitte midagi. Minu jaoks oligi see esimene raseduse tunnus, sellised kerged päevalaadsed valud hakkasid ca 2-3 päeva enne oodatavaid päevi ja olin kogu aeg kindel, et päevad kohe-kohe hakkavad. Lõpuks tegin testi ja tuli pos vastus. Minul olid need kerged kuni mõõdukad krambid 4-5 nädal, edasi on nad aja jooksul aina harvemaks jäänud. Nüüd aeg-ajalt tunnen vb 1-2x päevas kerged sikutuse vms tunnet kõhus (jookseb 10s nädal).

Alguses muidugi panid ka mind need krambid muretsema, aga sain teada, et asi täiesti normaalne. Minu krambid ei ületanud kunagi 4-5/10st (erinevalt nt päevakrampidest mis mul terve elu erakordselt valusad olnud).

Kuniks need krambid ei ole ebanormaalselt valusad, siis pole mingit põhjust muretseda. Väga valusat krampide puhul tasub kontrolli pöörduda EMOsse, sest eriti ühepoolsed valud võivad viidata emakavälisele rasedusele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Lapse ootamine positiivne test ja krambid