Esileht Ilu ja tervis Positiivseid kogemusi antidepressantide kasutamisega?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Positiivseid kogemusi antidepressantide kasutamisega?

Postitas:

Olen ligi aasta kannatanud liigse ärevuse all, mis on tekitanud rida imelikke füüsilisi sümptomeid, mistõttu elukvaliteet on oluliselt langenud.

Pelgan väga tabletiravi ja olen selle alustamist koguaeg edasi lükanud, aga tundub, et teen sellega endale karuteene, sest ärevus pigem süveneb, hoolimata psühholoogi juures käimisest või enda mõttemaailma korrastamisest.
Kui inimestega rääkida, siis kõik, kes neid ise tarvitanud pole, on väga AD – vastased ja et jumala eest, ei tasu nendega kokku puutuda.

Millist AD olete tarvitanud, millised olid kõrvaltoimed ja millal läks paremaks? Kuidas ravi alustasite (poolekaupa?) ja kaua olete võtnud?

Mulle kirjutati välja Cipralex.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 14:23; 02.08 19:10; 06.08 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpiline – kõige targemad nõuandjad on ikka need, kes asjast tegelikult suurt midagi ei tea:)
Mina olen võtnud ja nüüdseks neist vaba ja tervis väga OK.Ettevaatlik tasuks olla rahustitega – Xanax ja Diazepaam näiteks.Need tekitavad sõltuvust ja mahajätmisel tekivad võõrutusnähud.Neid kasutatakse tavaliselt lühiajaliselt.Kui nende küüsi jääd, siis see on küll kole.
AD ei tekita sõltuvust.Minule hakkasid mõjuma umbes 2 nädalat peale võtmist ja tuju oli väga hea.Võtma peaks vähemalt 6 kuud ja siis järk-järgult ära jätma.Pole hullu midagi.Kõrvaltoimeteks oli algul iiveldus aga ka see kadus ruttu – osadel AD on aga arvestatav kehakaalu tõstev toime:/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sul viga on? Mõtlemishäire? Kas neil tuttavatel on ärevushäire või ravi vajav seisund või sinul? Kui neil pea valutab, siis nad ikka võtavad peavalutableti või mõni tõsisem travi vajav tervisehäire, räägivad ka, et ei maksa võtta, milleks? Mul üks tuttav, kes ka rääkis, et antidepressandid on kahtlane kraam, tekitab sõltuvust aga alkohol on kindel asi, aitab. Pead ikka ise otsustama, kas vajad ravi või ei. Kui need tuttavad ütlevad, et pista pea ahju või hüppa katuselt alla, kuulad ka kõiges tuttavaid. Elukaaslase, töö ja elukoha valid ise või lased teistel sulle valida? Õllekas õlle ja kohvikus toidu valid ise ikka või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen natuke aega võtnud. ma rohkem ei suutnud. mul pea hakkas neist valutama. peavalu on vähemalt 4-5 päeva nädalas ja ei allunud ibuprofenile. seksida ei soovinud üldse ja orgasmi enam ei saanud, nii et mõttetu tegevus. ego läks ka nii suureks, et….
nii ma jätsin nende võtmise maha peale 1 kuud tarvitamist. tuju oli küll megahea, võrreldes eelnevaga. aga kehalised vaevused olid rängad. segasid elukvaliteeti. kui mina sain seksita suurepäraselt läbi, siis mees nii rõõmus polnud. aga just see jube peavalu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 18:47; 02.08 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma siin loen praegu, et elukaaslase, töö, elukoha valid ise…..
ma mõtlen, et kui ma oleks pidanud tol ajal mingeid valikuid tegema, siis need valikud poleks olnud minulikud. mu mõtted ja teod olid sellsed, et ma oleks võinud ka kuule lennata ja kosmonaudiks hakata.
ma ju pole selline tegelikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 18:47; 02.08 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toimivad. Annavad puhvri probleemide ja emotsioonide lahendamisega tegeleda. Kõik aga ei pruugi kõigile sobida või tekkib kõvalmõjusid, siis on võimalik ravimit koostöös arstiga vahetada. Mulle estsitalopraam sobib normaalselt, ehkki mõju ei ole üksi piisav ja tarvitan üht teist preparaati juurde. see ravim on üks kõige rohkem \”basic\” variante, paneb nö roosa prilli ette – teeb ükskõiksemaks ja rahulikumaks, tasakaalukamaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 18:58; 06.08 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis sul viga on? Mõtlemishäire? Kas neil tuttavatel on ärevushäire või ravi vajav seisund või sinul? Kui neil pea valutab, siis nad ikka võtavad peavalutableti või mõni tõsisem travi vajav tervisehäire, räägivad ka, et ei maksa võtta, milleks? Mul üks tuttav, kes ka rääkis, et antidepressandid on kahtlane kraam, tekitab sõltuvust aga alkohol on kindel asi, aitab. Pead ikka ise otsustama, kas vajad ravi või ei. Kui need tuttavad ütlevad, et pista pea ahju või hüppa katuselt alla, kuulad ka kõiges tuttavaid. Elukaaslase, töö ja elukoha valid ise või lased teistel sulle valida? Õllekas õlle ja kohvikus toidu valid ise ikka või?[/tsitaat] Ma ei saa täpselt aru, kas sul on ka kogemusi ärevushäirega ja antidepressantide kasutamisega? Kui sul oleks, siis võib-olla suudaksid ka mõista, et ärevuse ravimine on natuke midagi muud kui peavalu ravimine ja et liigne muretsemine on minusugustele inimestele omane 🙂 Ehk siis, kui ma ka küsiks töökoha või elukaaslase valikul nõu, siis mis teha, selline ma olen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 14:23; 02.08 19:10; 06.08 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitavad. Ainult et selle õige leidmine võib osutuda raskeks. Mulle Cipralex üldse ei sobinud; peale kahte nädalat võtmist oli ärevus nii laes ja kõik haiguse sümptomid 2x tugevamad kui varem. Võtsin Seroxati 8 kuud. See ärevust ei suurendanud ja peale paari nädalat võtmist oli enesetunne tunduvalt parem. Peale seda olin kuus aastat AD vaba ja olemine oli hea. Nüüd alustasin uue Seroxati kuuriga, kaks kuud võtsin ja ei mingit abi. Praegu teen väikse pausi ja siis vaatan, mis sobib. Loodan leida sellise, mis ikka ärevuse maha võtab ja haigussümptomid ära kaotab.
Korralik kuur kestab jah 6-8 kuud, isegi aasta. Päris kindlat ei tohi kohe ära jätta, niikui parem on olla. Mõni võtab kuu, saab hea enesetunde ja edasi ei võta. Paari kuu pärast on kõik haigusnähud tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tarvitanud AB aastaid. Cipralexi ka mingi aeg. See oli selline ravim, mis tekitas mulle tohutu õnnetunde 🙂 Nüüd võtan paar aastat juba Sertalini. Ma arvan, et kui ei oleks haigalasse sattunud ja ravimiteni jõudnud… ei oleks mind elavate kirjas. Deprekas ja ärevus ja agorafoobia- see oli kohtav taluda. Nüüd, võtan aastaid ravimeid, saan teraapiat ja olen õnnelik 🙂 Mul on lapsed, armastav mees ja mis sellest, et ajukeemia paigast ära, ikka saan hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 23:28; 07.08 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cipralex sobib paljudele. Pole mõtet kannatada ja teiste hirmutamisi kuulata. Sa vajad ravi ja pärast tänad veel. Mul on ka selliseid AD vastaseid sugulasi, sõpru, kes ise neelavad iga päev mingeid ülitugevaid peavalu tablette, aga AD on taun nende meelest. Samas kahjustavad nende peavalurohud organismi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka võtnud Cipralexi peaaegu kaks aastat. Sain abi. Elu peale tabletikuuri ja enne ei anna võrreldagi. Igatahes ma arvan, et ei ole vaja karta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka abi. Kõrvaltoimeid väga ei mäleta, aga eks ikka algul võtab organismil ravimiga harjumine aega. (Mul oli beebipillidega rohkem kõrvaltoimeid). Igal juhul midagi nii hullu, et oleks pidanud välja vahetama või katki jätma, ei mäleta. Vaatasin üht AD nimekirja ja proovisin meenutada, mis nimeline oli, vist Zoloft. Igal juhul mäletan, et mõneski apteegis ei olnud sees, sest polnud väga levinud. Võtsin üle aasta. Ja ärevuse vastu eriti hullus seisus lisaks ka Xanaxit. Ei tekitanud sõltuvust, nagu siin keegi eespool kirjutas. Lihtsalt kui ikka ärevus on nii suur, et ei söö, ei maga, kaal kukub kolinaga, käed värisevad jne, siis peab ravimitest abi otsima. Nagu eespoolgi kirjutatud, kindlasti ei tohi mõne kuuga AD ravi katki jätta, isegi kui tunned, et justkui parem. Ja psühholoogi juures käi ka edasi, kui ta sulle vähegi sobib. Kui ei sobi, otsi keegi teine. Loe ka raamatuid, kust võid isegi rohkem abi saada, kui psühholoogilt. Ja lähedastele sõpradele räägi ka, mis seisus oled, et nad paremini mõistaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 10:17; 06.08 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu teile!

Eile öösel oli murdepunkt ära, kus tundsin, et ei oska/jaksa omal jöul hakkama saada 🙁

Minu hirmu toitis ka see, et talvel korra alustasin rohu vötmist, mille järel sain jubeda paanikahoo, millest arst mind ei hoiatanud ja jätsin pooleli. Nüüd mul uus arst, kes soovitas 0.5 tabletiga alustada. Katsun homme alustada.

Kui ruttu füüsilised jamad ära kadusid pärast ravi alustamist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 14:23; 02.08 19:10; 06.08 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa alusta 0,5 kaupa rahulikult ja ära mõtle nendele \”füüsilistele jamadele\”, sest neid ei pruugi üldse olla. See \”jama\”, mis sinuga praegu on, on ju igal juhul vaja ära lahendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 10:17; 06.08 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen tarvitanud AB aastaid. Cipralexi ka mingi aeg. See oli selline ravim, mis tekitas mulle tohutu õnnetunde :)[/tsitaat]

Lihtsalt mainiks, et selline efekt võib (aga ei pruugi, muidugi) tähendada mõnd bipolaarse häire kergemat ja varjatumat vormi ja tasub seda tüüpi ravimite (puhatalt ADega)ettevaatlik olla, kuna võib päris rivist välja lüüa mõnel juhul.

Teemasse – neid kõrvaltoimeid ei pruugi tõesti peaaegu et olla. Raskema ärevushäire puhul ehk avalduvad rohkem, kuna kuuriga alustamise stress pluss farmakoloogilised protsessid muudavad raskemini talutamas. Depressioonist toob Cipralex välja – enamasti – väga märkamatult. Unustad äragi, et mõju ootad, ja siis avastadki järsku, et hullem juba möödas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 18:58; 06.08 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas ka Cipralex. Olen väga rahul oma otsusega teha läbi pooleaastane kuur. Olin ka ikka päris hullus seisus 25-aastaselt. Ühest kuurist piisas, et elu jälle järjepeale saada ja mõttemaailm helgemaks. Nüüd sellest juba üle 10 aasta möödas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lihtsalt mainiks, et selline efekt võib (aga ei pruugi, muidugi) tähendada mõnd bipolaarse häire kergemat ja varjatumat vormi ja tasub seda tüüpi ravimite (puhatalt ADega)ettevaatlik olla, kuna võib päris rivist välja lüüa mõnel juhul.

Tegelikult oligi bipolaarsus… Nüüdseks on ravimitega kontrolliall kõik. ja oskan juba ise reguleerida AD, ning psühhoosi ravimeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 23:28; 07.08 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin 13-14 aastat tagasi kimpus ärevusega. Töötasin palju ja isiklik elu puudus. Siis hakkasid nutuhood, siis hakkasin keset ööd iiveldama ja oksendama, tekkisid kõhuvalud jne. Lisaks OKH. Perearst oli mul tubli, tegi põhjalikud uuringud, füüsiliselt terve nagu purikas. Saatis psühhiaatrile, kes kirjutas AD ja bromasepaami. Kirjutati ka Cipralexi, kuid perearsti soovitusel ja retsepti alusel hakkasin võtma hoopis Zolofti (olevat kergemini talutav). Esimesi tulemusi märkasin ca 3. ndl möödudes. Poole aasta pärast tundsin end hästi ja proovisin lõpetada, aga tuli tagasilöök. Kokku võtsin AD 1,5 aastat. Mingeid kõrvaltoimeid ei olnud(lõpetasin tasapisi ja kõik oi OK), sain oma elu normaalselt edasi elada ja peale ravi ei ole õnneks enam tagasilööke tulnud ka. Seega, mina sain abi ja oma kogemusele tuginedes ütlen, et ei ole vaja karta tabletiravi. Loodetavasti läheb hästi ja ravim sobib ka kohe 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Positiivseid kogemusi antidepressantide kasutamisega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.