Esileht Koroonaviirus COVID-19 Positiivsete seas enam vaktsineerituid

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 130 )

Teema: Positiivsete seas enam vaktsineerituid

Postitas:
Kägu

Aevastuse peale testima jooksjad ka päris normaalsed ei ole.

Miks? Enne jõulupühi läks küll iga vastutustundlik inimene end testima, kui kerget nohu vms tundis. Samuti enne muid suuremaid üritusi.

Mis kasu sellest testist on? Negatiivse testiga ei saa enam kuhugi sisse. Ilma kaebusteta positiivseks saamine tähendab ilmaasjata kodus passimist ja korralikult töötasu langust.

Testimine võiks ikka haigetele jääda.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kasu sellest testist on? Negatiivse testiga ei saa enam kuhugi sisse. Ilma kaebusteta positiivseks saamine tähendab ilmaasjata kodus passimist ja korralikult töötasu langust. Testimine võiks ikka haigetele jääda.

Püha püss. Testist on see kasu, et kui ma olen nakatunud, siis saan testi abil selle teada ning ma ei levita (elementaarne!!!) haigust edasi, ei lähe vanavanematega jõululauda ega sõpradega sauna.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest see fakt kõneleb?

Sellest, et vaktsineerituid on rohkem. Täpsemalt suisa 80% täiskavanutest on vaktsineeritud, seega on igati ootuspärane, et ka positiivsete hulgas on neid nüüd rohkem. Kui lõpuks see arv 100%-ni tõuseb, siis vastavalt ka positiivsete hulgas tõuseb vaktsineeritute osakaal 100%-ni. Kuid pole vaja muretseda seni, kui sellega koos ka langeb haiglaravi vajavate ja surmade arv. Päris nulli tõenäoliselt mitte, sest vanu ja nõrku ei pruugi ka vaktsiin päästa, kuid hallatavale tasemele küll.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsemalt suisa 80% täiskavanutest on vaktsineeritud

kust sa selle 80% võtad? Eile AK-s oli see protsent 72

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsemalt suisa 80% täiskavanutest on vaktsineeritud

kust sa selle 80% võtad? Eile AK-s oli see protsent 72

Ma olen aru saanud, et 72% on kogu elanikkond. 80 on siis ümardamine täiskasvanutele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsemalt suisa 80% täiskavanutest on vaktsineeritud

kust sa selle 80% võtad? Eile AK-s oli see protsent 72

Ma olen aru saanud, et 72% on kogu elanikkond. 80 on siis ümardamine täiskasvanutele.

Samas suurt tähtsust ei oma, mis täpselt see number on, ma seletasin mehhanismi, et kuidas on positiivsete hulgas vaktsineerituid rohkem ja kuidas see samal ajal tõestab, et vaktsineeritus vähendab ka nakatumise tõenäosust. Ma näen, et siin on seda juba miinustatud, no joonistage paberi peale numbreid või laduge rivvi punaseid ja siniseid pliiatseid eri suhetes, see on ju põhikooli matemaatika põhimõtteliselt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen aru saanud, et 72% on kogu elanikkond. 80 on siis ümardamine täiskasvanutele.

72 % oli täiskasvanute protsent, seda ei pea kuidagi laest leiutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen ühe puust ja punaselt näite, kus kõik “skeptikud” saavad ise näpuga järge ajada. Oletame, et meil on miniühiskond 100 inimesega, kelledest 80% on vaktsineeritud. 5 annavad positiivse testi, 2 neist on vaktsineerimata ja 3 on vaktsineeritud. Üks tavaline antivakser järeldab sellest, et vaktsineeritud inimene nakatub 50% suurema tõenäosusega kui vaktsineerimata. Nüüd tuleb näppude peal arvutamise osa- 20-st vaktsineerimata inimesest nakatus 2 ehk 10%. 80-st vaktsineeritud inimesest nakatus 3 ehk 3,75%. Seega tegelikult on vaktsineeritud inimese nakatumise tõenäosus 2,67 korda väiksem kui vaktsineerimata.

Päris elus on see vahe aga suurem, sest vaktsineerituid pole positiivsete hulgas 50% rohkem kui vaktsineerimata.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen aru saanud, et 72% on kogu elanikkond. 80 on siis ümardamine täiskasvanutele.

72 % oli täiskasvanute protsent, seda ei pea kuidagi laest leiutama.

Ok, selle võrra võib siis arvutust kohendada, ega sellest palju ei muutu. Vastasin teemaalgataja küsimusele jääb täpselt samaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

61,4% on vaktsineerituid kogu elanikkonnast, seega on nakatumine vaktsitud ja vaktsimata inimeste seas tegelikult suht võrdne.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsemalt suisa 80% täiskavanutest on vaktsineeritud

kust sa selle 80% võtad? Eile AK-s oli see protsent 72

Ma olen aru saanud, et 72% on kogu elanikkond. 80 on siis ümardamine täiskasvanutele.

Samas suurt tähtsust ei oma, mis täpselt see number on, ma seletasin mehhanismi, et kuidas on positiivsete hulgas vaktsineerituid rohkem ja kuidas see samal ajal tõestab, et vaktsineeritus vähendab ka nakatumise tõenäosust. Ma näen, et siin on seda juba miinustatud, no joonistage paberi peale numbreid või laduge rivvi punaseid ja siniseid pliiatseid eri suhetes, see on ju põhikooli matemaatika põhimõtteliselt.

Vaktsiinivastastele pole mõtet selgitada suhtarvude mõistet. Nende jaoks seda ei eksisteeri, nad ei saa sellest aru.  Samahästi võiksid nendega suahiili keeles rääkida. Vaktsiinivastane suudab näha vaid absoluutarve.

Seda, et nakkushaiguste puhul on haigestunutest suurem osa vaktsineeritud, on vaktsiinivastased jahunud juba palju aastaid eri haiguste puhul. Nende arust on see tõestus, et vaktsiinid on ohtlikud ja ei toimi. Nad lihtsalt ei saa aru sellest, et kui 100 inimesest 95 on vaktsineeritud ja 5 ei ole ning haigestub 3 vaktsineeritut ja 1 vaktsineerimata inimene, siis tähendab see, et vaktsineeritutest haigestus 3/95 ja mittevaktsineeritutest 1/5. Vaktsiinivastane näeb vaid seda, et ääää, vaktsineeritutest haigestus rohkem kui mittevaktsineeritutest ääää

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks? Enne jõulupühi läks küll iga vastutustundlik inimene end testima, kui kerget nohu vms tundis. Samuti enne muid suuremaid üritusi.

Kiirtestiga tõesti, mitte 58 eurot maksvat PCR-i.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

61,4% on vaktsineerituid kogu elanikkonnast, seega on nakatumine vaktsitud ja vaktsimata inimeste seas tegelikult suht võrdne.

Koroona puhul on mõttekas veel uurida seda suhet vanuserühmade kaupa.

Lõppkokkuvõttes on aga oluline see, et nakatunud ei koormaks haiglaid. Kui koroona põetaks läbi, nagu tavaline paragripp, siis poleks see eriline probleem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks? Enne jõulupühi läks küll iga vastutustundlik inimene end testima, kui kerget nohu vms tundis. Samuti enne muid suuremaid üritusi.

Kiirtestiga tõesti, mitte 58 eurot maksvat PCR-i.

Kui sul on sümptomid, siis küsid saatekirja ja pole mingit 58€. PCR on usaldusväärsem kui kiirtest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on sümptomid, siis küsid saatekirja ja pole mingit 58€. PCR on usaldusväärsem kui kiirtest.

Jutt oli jõulude ajal eakate külastamisest. Mingi nohu või aevastamine pole mingid sümptomid.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on sümptomid, siis küsid saatekirja ja pole mingit 58€. PCR on usaldusväärsem kui kiirtest.

Jutt oli jõulude ajal eakate külastamisest. Mingi nohu või aevastamine pole mingid sümptomid.

kiirtest annab sulle siis positiivse, kui oled nakkusohtlik. PCR annab sulle millal iganes positiivse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on sümptomid, siis küsid saatekirja ja pole mingit 58€. PCR on usaldusväärsem kui kiirtest.

Jutt oli jõulude ajal eakate külastamisest. Mingi nohu või aevastamine pole mingid sümptomid.

Loomulikult on nohu ja aevastamine sümptomid, kui teemaks on vanemate inimestega kohtumine. Sa ei saa vist üldse pihta, millest jutt on?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on sümptomid, siis küsid saatekirja ja pole mingit 58€. PCR on usaldusväärsem kui kiirtest.

Jutt oli jõulude ajal eakate külastamisest. Mingi nohu või aevastamine pole mingid sümptomid.

Loomulikult on nohu ja aevastamine sümptomid, kui teemaks on vanemate inimestega kohtumine. Sa ei saa vist üldse pihta, millest jutt on?

Mul on talvel kogu aeg nina tatine ja hommikuti kurk valus. Pean iga kord enne toast välja minemist testi tegema? Seni kuni ennast haigena ei tunne, ei kavatsegi teha. Kohvikus küsitakse passi, mitte seda, kas nohu on. Pass on olemas ja käin kus tahan.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on nohu ja aevastamine sümptomid, kui teemaks on vanemate inimestega kohtumine. Sa ei saa vist üldse pihta, millest jutt on?

Mul on pidevalt nina kinni-nina lahti. Aevastan ka, kui miskit nina ärritab. Haige pole 20 aastat olnud ning koroonas ka mitte. Peaks sõge olema, kui jookseksin iga päev testile.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kiirtest annab sulle siis positiivse, kui oled nakkusohtlik. PCR annab sulle millal iganes positiivse.

Loodan, et kui jälle teste hakatakse lubama, siis ostku need soovijad kõik ainult PCR.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on talvel kogu aeg nina tatine ja hommikuti kurk valus. Pean iga kord enne toast välja minemist testi tegema? Seni kuni ennast haigena ei tunne, ei kavatsegi teha. Kohvikus küsitakse passi, mitte seda, kas nohu on. Pass on olemas ja käin kus tahan.

Mul on pidevalt nina kinni-nina lahti. Aevastan ka, kui miskit nina ärritab. Haige pole 20 aastat olnud ning koroonas ka mitte. Peaks sõge olema, kui jookseksin iga päev testile.

Mul on nii kahju, et te aru ei saanud, et ma ei rääkinud teie erandjuhtumitest (kahju küll, et teil tervisega nii on), vaid normaalsetest inimestest, kelle jaoks aevastamine, nuuskamine ja köhimine ei ole argipäev.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen ühe puust ja punaselt näite, kus kõik “skeptikud” saavad ise näpuga järge ajada. Oletame, et meil on miniühiskond 100 inimesega, kelledest 80% on vaktsineeritud. 5 annavad positiivse testi, 2 neist on vaktsineerimata ja 3 on vaktsineeritud. Üks tavaline antivakser järeldab sellest, et vaktsineeritud inimene nakatub 50% suurema tõenäosusega kui vaktsineerimata. Nüüd tuleb näppude peal arvutamise osa- 20-st vaktsineerimata inimesest nakatus 2 ehk 10%. 80-st vaktsineeritud inimesest nakatus 3 ehk 3,75%. Seega tegelikult on vaktsineeritud inimese nakatumise tõenäosus 2,67 korda väiksem kui vaktsineerimata.

Päris elus on see vahe aga suurem, sest vaktsineerituid pole positiivsete hulgas 50% rohkem kui vaktsineerimata.

Siin veel üks punane näide, millest riigil võiks ehk rohkem kasu olla tervisekriisi juhtimisel kui vaktsineerimise kiituseks leiutatud suhtarvude kuvamisel.
Kui 1497 nakatunust on vaktsineeritud nakatunuid näiteks 1097 ja vaktsineerimata nakatunuid 400, siis on täitsa ükskõik sellest suhtarvust, mis see 100 000 inimese kohta vastavas populatsioonis teeb. Tähtis on, et vaktsiinipassi alusel piiranguteta ringi liikuvad vaktsineeritud levitavad arvuliselt oluliselt rohkem viirust, kui ühiskonnast isoleeritud vaktsineerimata inimesed. Kui nakatumiskordaja on näiteks 1, suudavad 1097 vaktsineeritud nakatunut omakorda nakatada 1097 järgmist inimest, peamiselt teisi vaktsineerituid, keda on populatsioonis rohkem.

Nakatunud vaktsineeritute lähikontaktsed ei pea karantiini jääma ja levitavad omakorda viirust edasi. Väikese köha ja nohu korral ei kiirusta vaktsineeritud inimesed ka testima, sest sissepääs on igale poole niigi valla. Kui Terviseamet tahaks läbipaistvaid numbreid avaldada, tooks ta välja, kui palju 10040 testitust olid vaktsineeritud ja kui palju vaktsineerimata isikuid. Kui hooldekodus on 50 vaktsineeritud klienti ja 10 töötajat ning kõik nakatuvad, sh tõhustusdoosiga isikud, pole mingit vahet 100 000 isiku kohta arvutatud suhtarvul. Fakt on, et kui kolle on sees, nakatuvad vaktsineeritud sama agaralt vaktsineerimata isikutega ja statistika suhtarvude taha pugedes soovitakse seda fakti lihtsalt pisendada.
Kahjuks on tutvusringkonnas mitu vaktsineeritut, kes kergete sümptomitega koroonapositiivsetena käisid rahulikult poes ja tegid oma igapäevatoimetusi. Keegi nende isolatsioonis olekut ei kontrolli. Tean ka juhtumit, kus peresisese nakatumise korral vaktsineeritu ei läinud PCR testi tegema, sest ei tahtnud isolatsiooni jääda ja palgas kaotada, kaugtööd ei oleks ta saanud teha. Samal ajal käivad vaktsimata inimesed ennast ületestimas, sest ootavad pikisilmi läbipõdemist ja normaalse elu juurde naasmist.
Järgmisest nädalast muutub vaktsineeritute seas nakatumine plahvatuslikult (aastavahetuse peod), väikese viitega jõuab see kõik ka haiglanumbritesse. Aga tõmbame meie kõik pead liiva alla ja peame meeles, et suhtarv 62,7 on ikkagi palju väiksem kui 92,6. 🙂

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

elle jaoks aevastamine, nuuskamine ja köhimine ei ole argipäev.

Appi 😀

Iga normaalne inimene aevastab, kui läheb mingit ärritajat ninna(näiteks söögi tegemise ajal tugevat maitseainet). Nuuskab ka enamik inimestest päevas korra. Köhivad kindlasti suitsetajad ning ka tavalised mitetsuitsetajad. Sa oled mingi veiderdis?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmisest nädalast muutub vaktsineeritute seas nakatumine plahvatuslikult (aastavahetuse peod), väikese viitega jõuab see kõik ka haiglanumbritesse. Aga tõmbame meie kõik pead liiva alla ja peame meeles, et suhtarv 62,7 on ikkagi palju väiksem kui 92,6. ????

Oot, kuidas aastavahetuse pidudel ainult vaktsineeritud käisid? Kõik pidasid ja pidutsesid.

Vaktsineeritud lähikontaktsed jäävad samuti viieks päevaks isolatsiooni.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi ???? Iga normaalne inimene aevastab, kui läheb mingit ärritajat ninna(näiteks söögi tegemise ajal tugevat maitseainet). Nuuskab ka enamik inimestest päevas korra. Köhivad kindlasti suitsetajad ning ka tavalised mitetsuitsetajad. Sa oled mingi veiderdis?

Sa arvad, et ma räägin pcr testi tegemise vajadusest juhul, kui pipar ninna läheb? 😀 Ole pai, ära rohkem kirjuta, aina juhmim jutt on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa arvad, et ma räägin pcr testi tegemise vajadusest juhul, kui pipar ninna läheb? ???? Ole pai, ära rohkem kirjuta, aina juhmim jutt on.

Hoopis sina tundud juhm, kui nuuskamise peale kohale jooksed. Riigi raha raiskaja.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoopis sina tundud juhm, kui nuuskamise peale kohale jooksed. Riigi raha raiskaja.

Kui nüüd puhtalt rahas arvutada, siis mis arvad, kumb kallim on, kas mu 58€ test või mu kahe 80+ vanema ravikulud intensiivis?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmisest nädalast muutub vaktsineeritute seas nakatumine plahvatuslikult (aastavahetuse peod), väikese viitega jõuab see kõik ka haiglanumbritesse. Aga tõmbame meie kõik pead liiva alla ja peame meeles, et suhtarv 62,7 on ikkagi palju väiksem kui 92,6. ????

Oot, kuidas aastavahetuse pidudel ainult vaktsineeritud käisid? Kõik pidasid ja pidutsesid.

Vaktsineeritud lähikontaktsed jäävad samuti viieks päevaks isolatsiooni.

31.12 ja 01.01 kaotati meelelahutuskohtade sulgemisaja piirang, kuid vaktsineerimata isikutele avalikus kohas pidutsemist ei võimaldatud.

Vaktsineeritud lähikontaktsed ei jää eneseisolatsiooni: https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/olen-lahikontaktne

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

31.12 ja 01.01 kaotati meelelahutuskohtade sulgemisaja piirang, kuid vaktsineerimata isikutele avalikus kohas pidutsemist ei võimaldatud.

Kõik vaktsineerimata peosoovijad inimesed pidutsevad spetsiaalselt üüritud kohtades või kellegi juures mitmekümne-sajakesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineeritud lähikontaktsed ei jää eneseisolatsiooni: https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/olen-lahikontaktne

https://vaktsineeri.ee/uudised/vaktsineeritutel-on-soovitatav-jaada-peresisese-lahikontakti-korral-isolatsiooni/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 130 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Positiivsete seas enam vaktsineerituid