Esileht Ilu ja tervis Põskkoopas põletik

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Põskkoopas põletik

Postitas:

Lapsel avastati põskkoopas põletik, ühel poolel. Kaebusi pole, nohu pole ainult verejooks oli korra. Pilt tehti muul põhjusel ninast ja näost. Kas annaksite antibiootikumi lapsele? Arst kirjutas muidu välja rohu. Aga kaebusi ju pole. Mis teie teeksite?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 17:29; 25.06 18:47; 25.06 19:56; 26.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raviksin põletiku välja, loomulikult.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 17:53; 25.06 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raviksin põletiku välja, loomulikult.

Seda jah, aga kas peab kohe antibiootikumiga? Sinupred aitab ka ju. Sümptomid puuduvad täiekikult, juhuleid on.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 17:29; 25.06 18:47; 25.06 19:56; 26.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult raviks välja enne, kui tunda andma hakkab. Mul sõbrannal on üsna tihti see ilma igasuguse nohu ja nö tundemärkideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei taha kohe kasutada ab, siis meresoolaveega ninaloputus (otsi internetist, kuidas teha, nasal/sinus rinse nt) ja antibakteriaalne lokaalne antibiootikum/sprei võid ju esialgu ära katsetada, enne kui päris amoxit neelama hakata.
Kaebused või mitte, see põletik võib jääda krooniliseks ja siis on laps eluaeg sellega hädas, iga natukese haigusega lööb välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 19:24; 26.06 10:52; 26.06 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti annaksin antibiotsi, et põletiku välja saaks.
enda lapsega ca 15a tagune kurb kogemus, kui põskkoopapõletik otsmikukoopapõletikuks edasi läks ning laps sellepärast Lastehaiglasse sattus: 2 korda täisnarkoosis mäda väljavõtmine paaripäevase vahega.
pigem antibiotsikuur kui selline jama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raviksin põletiku välja, loomulikult.

Seda jah, aga kas peab kohe antibiootikumiga? Sinupred aitab ka ju. Sümptomid puuduvad täiekikult, juhuleid on.

Ma ausalt ei saa aru. Milline ema ei ravi põletikku välja? See ei ole avatud südameoperatsioon, need on tabletid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 17:53; 25.06 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis antibiootikumifoobia siin viimasel ajal keerleb?
Palun ravi oma laps terveks!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 19:45; 26.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis antibiootikumifoobia siin viimasel ajal keerleb?

Palun ravi oma laps terveks!

Ma ju ravin. Ostsin rohud välja ka. Lihtsalt mõtlen, et kas ja kuidas saab olla põskkoopas põletik sedasi, ilma kaebusteta. Juhuleiuna avastatud ka veel. Perearst soovitas sinupredi ja zyrtecit, kõrvaarst kirjutas rohud ja ütles, et 10 päeva toas ka veel passida.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 17:29; 25.06 18:47; 25.06 19:56; 26.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ääööhh, issand, nii nõme tõesti, mingid lollid arstid, avastasid su lapsel potentsiaalselt ohtliku haiguse ja üritavad seda veel ravida ka. Jube tüütu jah see toas passimine, kindlasti ilmaasjata soovitavad. Tõesti-tõesti, verejooks pole ju mingi sümptom ega kaebus, äkki nad üldse mõtlesid välja selle põletiku, et sinu elu keeruliseks teha. Ära muidugi anna antibiootikumi, selle asemel palu täiskuult tervenemist.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinupret ja Zyrtec ei ravi kumbki vaid leevendavad olukorda! Sinupret vedeldab lima ja Zyrtec vähendab turset. Kas perearst neid soovitas kui kumbagi hetkel pole või soovitas ta põletiku ägenemisel. Milleks aga lasta põletikku üldse ägeneda? Suurepärane ju, et avastati ilma vaevusteta ja praegu soojal ajal. Võimalik, et tegu on juba ammu krooniliseks läinud põletikuga. Kõrvaarst, kes sellest “nina-kurgu-kõrva” süsteemist muidugi veel eriti vähe teab, määras kindlasti vaid kiusamiseks AB.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 22:41; 26.06 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti teeks selle antibiootikumikuuri ära. Põskkoopapõletik on päris hull asi, kui mingi hetk sümptomeid andma hakkab ja kahjuks kipub ka korduma. Praegu võib piisata sellest, et laps saab nohu ja kõik läheb palju hullemaks, kuna on ka välja ravimata põletik. Mul endal on mitu korda olnud, ühel korral oli nii, et olid valud otsmikupiirkonnas, nohu ei olnudki, aga kui AB peale sai, siis mõne päeva pärast hakkas sellist pruuni tatti välja tulema, et päris jube, uskumatu, mis põletik oli varjatud kujul tekitanud. Lapsel kindlasti ei jätaks ravi tegemata, kui lööb ka peavalud, siis on see üsna raske haigus ja enesetunne on talumatu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinupret ja zyrtec sobivad tavalise nohu puhul väga hästi, aga põskkoopapõletikku ainult nendega küll ei ravi.
Ehk on lapsel peavalud, lõhna ei tunne, hambavalu jms, mida sa pole osanudki kahtlustada põskoopaga seotud olevat.
Põskkoopad jms peab ka sellepärast võimalikult kiiresti ravima, et peaaju ja ninakoobaste vahel on ainult väga õhuke luuplaat, kust põletik võib edasi levida meningiidiks mingil hetkel, kui ravimata jätta. Ja see tatt, mis põskkoobastes seisab, on pisikutele heaks paljunemiskohaks.
Kuule, ema, ravi oma laps terveks! Mis vahendeid sa esialgu kasutad, otsusta ise, aga tee midagi.
https://www.looduspere.ee/blogi/kuidas-ravida-poskkoopapoletikku-ilma-tavameditsiini-vahenditeta/
http://vita.ee/teenus/lor/poskkoopapoletik/

Mõnikord annab põskkoopapõletiku hoopis juurepõletikuga hammas, mitte nohu,
https://inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/poskkoopa-poletik-age-828

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 19:24; 26.06 10:52; 26.06 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annaks lapsele kõiki neid ravimeid – nii Sinupreti, Zyrtecit kui antibiootikumi. Juba olemasolev mäda ja lima peab ju kuidagi välja tulema ja selle abistamiseks on Sinupret ja Zyrtec väga head. Mina arstina läheks muidugi veel kaugemale ja annaks nende asemel ACC-d (Sinupret on looduslike taimede baasil ja seetõttu suhteliselt ebakindla toimega) ning Sudafedi/allergiarohu kombinatsiooni, kui laps kannatab. Antibiootikum aitab käimasoleva põletikuprotsessi lõpetada. Kuur on nii pikk seetõttu, et põskkoopa sees on verevarustus vähene ja lühema kuuri korral ei pruugi piisavalt antibiootikumi nö. kohale jõuda. Zytrec ja Sinupret ei ravi midagi, need aitavad ainult sekreedil paremini väljuda.

Arst

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 11:12; 26.06 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, põskoopapõletiku ab ravi on ca 10 päeva, mõnikord 14 päeva (kui muude kohtadega võib hakkama saada 5-7 päevaga).
No eks vali ise, kas 10 päeva passida ilusa ilmaga tabletiravi ajal toas või hiljem tüsistustega haiglas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 19:24; 26.06 10:52; 26.06 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annaks lapsele kõiki neid ravimeid – nii Sinupreti, Zyrtecit kui antibiootikumi. Juba olemasolev mäda ja lima peab ju kuidagi välja tulema ja selle abistamiseks on Sinupret ja Zyrtec väga head. Mina arstina läheks muidugi veel kaugemale ja annaks nende asemel ACC-d (Sinupret on looduslike taimede baasil ja seetõttu suhteliselt ebakindla toimega) ning Sudafedi/allergiarohu kombinatsiooni, kui laps kannatab. Antibiootikum aitab käimasoleva põletikuprotsessi lõpetada. Kuur on nii pikk seetõttu, et põskkoopa sees on verevarustus vähene ja lühema kuuri korral ei pruugi piisavalt antibiootikumi nö. kohale jõuda. Zytrec ja Sinupret ei ravi midagi, need aitavad ainult sekreedil paremini väljuda.

Arst

Nii ma teengi. Tänud! Aga ACC on ju bronhhide piirkonnale mõju avaldav röga vedeldaja. Kuidas põskkoopasse mõjub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 17:29; 25.06 18:47; 25.06 19:56; 26.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annaks lapsele kõiki neid ravimeid – nii Sinupreti, Zyrtecit kui antibiootikumi. Juba olemasolev mäda ja lima peab ju kuidagi välja tulema ja selle abistamiseks on Sinupret ja Zyrtec väga head. Mina arstina läheks muidugi veel kaugemale ja annaks nende asemel ACC-d (Sinupret on looduslike taimede baasil ja seetõttu suhteliselt ebakindla toimega) ning Sudafedi/allergiarohu kombinatsiooni, kui laps kannatab. Antibiootikum aitab käimasoleva põletikuprotsessi lõpetada. Kuur on nii pikk seetõttu, et põskkoopa sees on verevarustus vähene ja lühema kuuri korral ei pruugi piisavalt antibiootikumi nö. kohale jõuda. Zytrec ja Sinupret ei ravi midagi, need aitavad ainult sekreedil paremini väljuda.

Arst

Nii ma teengi. Tänud! Aga ACC on ju bronhhide piirkonnale mõju avaldav röga vedeldaja. Kuidas põskkoopasse mõjub?

ACC nö. vedeldab kõiki organismi sekreete. Lihtsalt enamlevinud kasutusviis on bronhiitide/kopsupõletike korral. Ei ole ükski ravim nii tark, et mõjuks AINULT teatud piirkonnas. Kuigi MMS pooldajad väidaks ilmselt vastupidi… 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 11:12; 26.06 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annaks lapsele kõiki neid ravimeid – nii Sinupreti, Zyrtecit kui antibiootikumi. Juba olemasolev mäda ja lima peab ju kuidagi välja tulema ja selle abistamiseks on Sinupret ja Zyrtec väga head. Mina arstina läheks muidugi veel kaugemale ja annaks nende asemel ACC-d (Sinupret on looduslike taimede baasil ja seetõttu suhteliselt ebakindla toimega) ning Sudafedi/allergiarohu kombinatsiooni, kui laps kannatab. Antibiootikum aitab käimasoleva põletikuprotsessi lõpetada. Kuur on nii pikk seetõttu, et põskkoopa sees on verevarustus vähene ja lühema kuuri korral ei pruugi piisavalt antibiootikumi nö. kohale jõuda. Zytrec ja Sinupret ei ravi midagi, need aitavad ainult sekreedil paremini väljuda.

Arst

Minule kirjutati talvel välja mingit uut AB-d põskkoopapõletiku puhul – pidin seda võtma 3 päeva. Nimi oli midagi S.. Sum… ei mäleta. Huvitav, miks mõnel juhul siis 3-päevast ja teisel juhul 10-päevast kuuri pakutakse? Mulle sobis kolmene hästi, sest mul harilikult läheb AB peale kõht lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 13:01; 26.06 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks mõnel juhul siis 3-päevast ja teisel juhul 10-päevast kuuri pakutakse? Mulle sobis kolmene hästi, sest mul harilikult läheb AB peale kõht lahti.

Äkki mainisid seda ka oma perearstile, et ei talunud 10-päevast hästi ja seetõttu valis teise ravimi sinu jaoks? Üsna loogiline ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 19:45; 26.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annaks lapsele kõiki neid ravimeid – nii Sinupreti, Zyrtecit kui antibiootikumi. Juba olemasolev mäda ja lima peab ju kuidagi välja tulema ja selle abistamiseks on Sinupret ja Zyrtec väga head. Mina arstina läheks muidugi veel kaugemale ja annaks nende asemel ACC-d (Sinupret on looduslike taimede baasil ja seetõttu suhteliselt ebakindla toimega) ning Sudafedi/allergiarohu kombinatsiooni, kui laps kannatab. Antibiootikum aitab käimasoleva põletikuprotsessi lõpetada. Kuur on nii pikk seetõttu, et põskkoopa sees on verevarustus vähene ja lühema kuuri korral ei pruugi piisavalt antibiootikumi nö. kohale jõuda. Zytrec ja Sinupret ei ravi midagi, need aitavad ainult sekreedil paremini väljuda.

Arst

Minule kirjutati talvel välja mingit uut AB-d põskkoopapõletiku puhul – pidin seda võtma 3 päeva. Nimi oli midagi S.. Sum… ei mäleta. Huvitav, miks mõnel juhul siis 3-päevast ja teisel juhul 10-päevast kuuri pakutakse? Mulle sobis kolmene hästi, sest mul harilikult läheb AB peale kõht lahti.

Sina said Sumamedi, seda lastele ei üldiselt ei määrata. Väga uus ta ei ole ja on kõrge imenduvusega. Pmst on toimeaine ikka asitromütsiin nagu teistelgi sama piirkonna raviks kasutatavatel. Kõik seda ei kannata ka, mina saan korraliku kõhuvalu. Teiste asitromütsiini toimeaine ravimitega seda mul ei juhtu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 22:41; 26.06 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina said Sumamedi, seda lastele ei üldiselt ei määrata.

Selge siis, tänan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 13:01; 26.06 22:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Põskkoopas põletik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.