Esileht Kodunurk potid rikutud

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: potid rikutud

Postitas:
Kägu

peale uue nõudepesumasina saamist olen tähele pannud et roostevabast terasest potid on rikutud. poti sees põhjal on palju väikseid täpikesi, nagu kiht oleks ära. mõnel juhul on kiht täitsa ära, siis paistab juba pruun laik. eelmise masinaga pestes pole sellist probleemi kunagi olnud. pesuvahendiks finish geelkapslid, sool masinasse lisatud, aga seadistatud kõige väiksemale tasemele. see ei oleks küll hea uudis kui pean hakkama potte seetõttu käsitsi pesema 🙁

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu käsitsi pestud potid kaotasid ka lõpuks oma roostevaba kihi. Kõik kulub, potid ei ole üleni roostevabast terasest vaid ainult kaetud selle kihiga.
Tõsi, need potid, mille põhjast mul hakkas kate kuluma, on mingid noname firmast ja  ca 15- aastased. Swissi ja Hackmani omad peavad hästi vastu.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ca 20 aastat vanad OPA potid ja seda probleemi pole.

Pulbriga pesemine tekitas mingi valge kihi aga geeliga pestes on ilusad ja läikivad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu Hackmani potid on üle 30 aasta vanad, viimased 20 aastat masinas pestud ja midagi neil viga küll pole. Maksid muidugi pool varandust ka tollal…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

poti sees põhjal on palju väikseid täpikesi, nagu kiht oleks ära.

Kui isiklikult teete toidu valmis, siis millal lisate potti soola? Need täpikesed tekivad põhja, kui ei oota keemisprotsessi ära.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei mingeid probleeme, samas pole mul ka mingeid noname potte-panne. Soola panen teinekord ka jahedasse vette ja ikka pottide põhjad puhtad. Viimastel aastatel kasutan nõudepesumasinas öko tablette ja kõik särab ja läigib.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui isiklikult teete toidu valmis, siis millal lisate potti soola? Need täpikesed tekivad põhja, kui ei oota keemisprotsessi ära.

Soolast tekivad valged täpid, mis tulevad pestes maha. Kui need ikka soolast on, aga räägitakse jah.
TA kirjeldab pruune täppe ja plekke, need on roostevaba kihi kulumisest.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte mingeid täppe ei ole. Kasutan Finish kapsleid.

Kaks roostevaba potti on ja need on mingid suvakad. Aga mingit kulumist ei ole näha.

Ja pesen neid tihti, ikka üle päeva.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

see ei oleks küll hea uudis kui pean hakkama potte seetõttu käsitsi pesema 🙁

Vaeseke.  Mida siidikäppa :S

+3
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

see ei oleks küll hea uudis kui pean hakkama potte seetõttu käsitsi pesema 🙁

Vaeseke. Mida siidikäppa :S

tead, kui masin on olemas, siis tundub tõesti mõttetu hakata potte käsitsi pesema. kui masinat ei oleks, küll siis saaks kõik käsitsi pestud.

kui poti põhi on selline läikiv, siis enamus täppidest on väikesed paari millimeetrised tuhmid laigukesed, lähemal uurimisel oleks nagu läikiv kiht maha tulnud

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on Hackmanni potid. Osad on juba ligi 25 aastat vanad ja pestud koguaeg masinaga. Mitte mingeid teemaalgatuses nimetatud probleeme ei esine. Olen kasutanud erinevaid pesuvahendeid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

täitsa imelik, järg on jõudnud kahvlite ja lusikateni. tavalised roostevabad hõbedast tooni kahvlid ja lusikad on kasutusel, nendelgi nüüd kohati kiht maas.

kuldseid ja musti värvi kahvleid pesen nagunii käsitsi.

soola olen reguleerinud miinimumi peale, kas peaks või võiks täitsa nulli keerata selle? kasutan hetkel ORO firma soola. kuidas masin saab nii intensiivselt pesta et toimub silmnähtav pealispinna kahjustamine? kasutan programme pikkusega 1h 15 m – 2h 15 m

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ju pesumasina geelpadjakesi, mis spetsiaalselt pottide pealispinna eest hoolitsevad, Fairy omad näiteks

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

täitsa imelik, järg on jõudnud kahvlite ja lusikateni. tavalised roostevabad hõbedast tooni kahvlid ja lusikad on kasutusel, nendelgi nüüd kohati kiht maas.

Kas ikka saab kiht maas olla? Potipõhjad on tavaliselt jah mitmekihilised, et soojust paremini juhtida, samas ei tahaks nagu uskuda, et see roostevaba koht vaid mõne molekuli paksune on, et nõudepesumasin suudab selle maha kulutada. Noad-kahvlid-lusikad arvasin siiani ühtlasest materjalist olevat, va kui kullatud või hõbetatud on.

Kui pesuvahend on sama, mis vanas masinas, siis selles ei tohiks probleem olla (soolast ei tea ma midagi, minu vanal masinal selle jaoks kohta pole ja juhendis polnud ka midagi kirjas, seega pole soola kunagi kasutanud).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täppidega, st rikutud on poti sisu st seest

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, see roostevaba kiht võib olla päris õhuke ja maha kuluda. Odavad kahvlid kaotavad oma kihi üsna kiiresti, eriti harude vahelt. Emalt päritud tavalised nõukaaegsed kahvlid on siiani ok, aga need, mis ma 15 aastat tagasi kingiks sain, on juba läbi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, see roostevaba kiht võib olla päris õhuke ja maha kuluda. Odavad kahvlid kaotavad oma kihi üsna kiiresti, eriti harude vahelt. Emalt päritud tavalised nõukaaegsed kahvlid on siiani ok, aga need, mis ma 15 aastat tagasi kingiks sain, on juba läbi.

Palun vabandust, aga ärge ajage rohkem sellist vahtu suust välja. Sest sellist tehnoloogiat, kus musta terast saaks nö. pealt “roostevabatada” – ei ole olemas.
Kui on roostevaba, siis on roostevaba ja kogu lugu. Ja see sulam on nö. läbiv.

Kui keegi siin tahab vaielda, siis esitagu link, kus kirjeldatakse musta terase katmist RV-ga. Kas siis galvaaniliselt või mingil muul imemoel.
Pealegi on RV ja mustal terasel täiesti erinevad omadused, erinev paisumine kuumaga jne, ta ei püsiks seal sekunditki peal.
Millest käod siin jahuvad, saab olla vaid tsingitud nõud. Mis küll hakkab musta terase peale, aga sedagi ma ei usu.
Ehk siis jätke omale meelde: rv lihvimisel tuleb sealt alt välja täpselt samasugune rv.

Tõsi, rv terast on erineva kvaliteediga. On rv, siis on happekindel ja siis … hiina toodang. Mida ka müüakse rv pähe.
Needd, kel nõud 20a on samasugused olnud – neil on kvaliteetne rv.

PS. TA – kas sa tead, et kui sa paned rv potti vee keema ja siis KOHE lisad sinna vette soola – see tekitabki põhjale valged täpid.
Rv poti puhul pannakse ainult kuuma vette soola.
Aga kui need täpid on ka juba kord tekinud – probleemi pole: kasuta kõikvõimalikke puhastusaineid ja vahendeid.

Ja saab korda.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

PS. TA – kas sa tead, et kui sa paned rv potti vee keema ja siis KOHE lisad sinna vette soola – see tekitabki põhjale valged täpid. Rv poti puhul pannakse ainult kuuma vette soola.

Sa ei lugenud TA esimest postitust. Jutt pole üldse valgetest täppidest.

Ja ülejäänu on ka jama – sa pole lihtsalt näinud kulunud potipõhju ega söögiriistu. Mul on need kodus olemas, sa jahud mingist võimatust teooriast.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga teemaalgataja, oletame et tegu on potipõhjalt mingi kihi mahakulumisega – siis  miks sa oled nii kindel, et kulumine tuleb just pesemisest/pesuvahendist, aga mitte ei ole potipõhi toiduvalmistamise enda käigus ära kulunud?

Minu arusaamise järgi kulutab toiduvalmistamine mistahes potti/panni igatahes rohkem, kui pesemine/pesuvahend seda teha saab.

Kui tegu on tõesti kulumisega, siis vaevalt,  et pesemine või uus masin need ära kulutas. Esimese masinaga pesemise ajal olid potid lihtsalt uuemad ja toiduvalmistamisega vähem vatti saanud – teise masina ajal hakkasid sisi kulumismärke ilmutama. Seega – ilmselt poleks vahet, kas pesed masinaga või käsitsi.

Tõsi, rv terast on erineva kvaliteediga. On rv, siis on happekindel ja siis … hiina toodang. Mida ka müüakse rv pähe. Needd, kel nõud 20a on samasugused olnud – neil on kvaliteetne rv.

Mina ka imestan – olen näinud söögivalmistamsie käigus (vaevalt, et pesemisest) kulunud emailpotte, kuid kulunud roostevaba potti ei ole mina veel näinud… Kusjuures, kõik minu roostevabad potid on “noname”, mitte ükski minu roostevaba pott ei ole Hackmann või midagi muud “terve varanduse” maksnut. Esimesed roostevabad potid on ostetud 1990-tel kuskilt turuputkast ja siis jooksvalt kuskilt tavalisest toidupoest juurde ostetud. Kasutuses olnud üsna igapäevaselt  – ja pole põhjas mingeid kulumismärke.

Kuna meil on kare vesi (jätab valged plekid), siis puhastan potipõhjasid regulaarselt üle 30% äädikaga. Karmimat vahendit vist (kodukasutuses) ei olegi.

Ja pole kulunud mitte midagi. Pealt on mitukümmend aasta teeninud “noname” potid veidi tuhmunud – kuid seest põhi siiamaani nagu uus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki on need kahvlid on kroomitud, et ilusamad-läikivamad oleks? St. see, mis kahvlitelt maha kulus, oli kroomikiht?

Roostevabad kahvlid, mida igapäev kasutati,  olid lastepõlvekodus mingid sõjaeelsed (Rostfrei- märkega) – siiani ühtlased, pole midagi kulunud. Samuti  nõukaaegsed (Nerž-märkega) on ühtlased. Ma olen siiani arvanud, et need on läbivalt ühest materjalist, ei saagi midagi pealt maha kuluda?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka imestan – olen näinud söögivalmistamsie käigus (vaevalt, et pesemisest) kulunud emailpotte, kuid kulunud roostevaba potti ei ole mina veel näinud… Kusjuures, kõik minu roostevabad potid on “noname”, mitte ükski minu roostevaba pott ei ole Hackmann või midagi muud “terve varanduse” maksnut. Esimesed roostevabad potid on ostetud 1990-tel kuskilt turuputkast ja siis jooksvalt kuskilt tavalisest toidupoest juurde ostetud. Kasutuses olnud üsna igapäevaselt  – ja pole põhjas mingeid kulumismärke.
Ja pole kulunud mitte midagi. Pealt on mitukümmend aasta teeninud “noname” potid veidi tuhmunud – kuid seest põhi siiamaani nagu uus.

Sama siin. Olen 30 aastat iseseisvalt elanud ja süüa teinud ja nende aastate jooksul on olnud nii paremaid kui kehvemaid aegu ning ka potte on minu koju jõudnud igasuguseid, aga nõudepesumasinas ei ole seest ära kulunud neist ükski, ka mitte kõige odavamad Hiina potid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kägu

Mul on nüüd kuu aega nõudepesumasin ja ma ei ole sellega veel harjunud. Ükspäev võtsin masinast asju välja ja ehmatasin end kangeks, kahvlid, noad ja roostevaba küüslaugupress nägid välja nagu oleks rikutud. Tegelikult ei olnud midagi rikutud. Sool oli otsas. Äkki see sinu soola miinimumini viimine ongi põhjus, miks tundub, et asjad on rikutud. Asjad ei ole lihtsalt puhtad. Mul on väga kare vesi ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovi neid täpikesi küürimissvammiga pesta. Usun, et peale seda läigivad su potipõhjad jälle. Kui ma sain õigesti aru su kirjeldusest, aga tuli tuttav ette. Ka minu masin jätab aeg-ajalt roostevabade pottide põhja need tuhmid laigukesed, aga pärast küürin kergelt üle ja on jälle läikivad.

Põhjust ei oska ka pakkuda, ma ei ole viitsinud sellesse süüvida. Ilmselt soola doseerimises või vee kareduses on asi vms. Sama juhtub näiteks mõnikord vee keetmise ajal samas potis. Meil on ülikare vesi, mida pehmendame üldsüsteemis spetsiaalse soolaga. Aga kareduse tase veesüsteemis pidevalt kõigub, eriti kui oleme unustanud uue koti soola õigel ajal mahutisse puistata. Ühesõnaga – minu meelest ei ole masin rikkunud su potte, vaid nad lihtsalt ei saa päris puhtaks selle veega, mis majapidamises on.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun vabandust, aga ärge ajage rohkem sellist vahtu suust välja. Sest sellist tehnoloogiat, kus musta terast saaks nö. pealt “roostevabatada” – ei ole olemas. Kui on roostevaba, siis on roostevaba ja kogu lugu. Ja see sulam on nö. läbiv. Kui keegi siin tahab vaielda, siis esitagu link, kus kirjeldatakse musta terase katmist RV-ga. Kas siis galvaaniliselt või mingil muul imemoel. Pealegi on RV ja mustal terasel täiesti erinevad omadused, erinev paisumine kuumaga jne, ta ei püsiks seal sekunditki peal. Millest käod siin jahuvad, saab olla vaid tsingitud nõud. Mis küll hakkab musta terase peale, aga sedagi ma ei usu. Ehk siis jätke omale meelde: rv lihvimisel tuleb sealt alt välja täpselt samasugune rv.

Ohissand, jälle see nahktooli-jorss lärmab. Sama loll ja sama ülbe nagu alati.

Sa pole kuulnud, et 90% tänapäeva pottidest on nn sandwich tüüpi põhjaga- rv teras/alumiinium/rv teras? Tsingitud nõud… Sa oleks nagu ainukese terasnõuna näinud vene emailpotti.

Plekkidest: https://thecookwareadvisor.com/6-stains-on-stainless-steel/ JA kui sa sealt loed, siis pole süüdlane mitte nõudekas.

Siin on eestikeelne plekiseletus: https://loodusinvest.ee/product/kastrul-hard-face-teras-1-8l/

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Plekkidest: https://thecookwareadvisor.com/6-stains-on-stainless-steel/ JA kui sa sealt loed, siis pole süüdlane mitte nõudekas.

See oli põhjalik artikkel, tasus lugemist, aitäh.
Lisaks lugesin läbi ka roostetamise lõigu juures viidatud lingil oleva artikli  roostevaba terase  eri liikide kohta ja inspekteerisin oma potid üle – Hackmani ja Swissi pottidel on kasutatud terase liik 18/10 ja 18/8. Ühel erodeeruva põhjakattega potil pole mingit märget, teisel on kasutatud teras 18/0. Siis ongi loogiline, et võib hakata kiiremini roostetama.
Lisaks on eestikeelne tõlge “roostevaba” sisuliselt vale. Nagu artiklis ka seletatakse – stainless ei tähenda mitte täiesti plekikindlat (ka rooste kindlat) materjali, vaid et sellel tekib plekke vähem ja need on lihtsamalt eemaldatavad. St keemilised reaktsioonid  toidu, õhu, äädika, soolade ja roostevaba terase vahel ei mõjuta pottide-pannide pinda nii tugevalt, sest seda kaitseb kroomoksiidi kiht.
See artikkel ise on siin:
https://thecookwareadvisor.com/buying-stainless-steel-cookware-read-this-first/

0
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Kodunurk potid rikutud