Esileht Väikelaps Potil käimine

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Potil käimine

Postitas:

2. eluaastaka õppis mu laps ilusti ära potil käimise. Aga avastasin, et viimasel paaril nädalal olen mina teda potile viinud. Kui ma teen seda korrapäraselt, siis õnnetusi ei juhtu. Kui ma  potile minekut ise ei algata, pissib püksi ja tuleb siis minu juurde, et vaja pükse vahetada. Vahepeal õppeperioodi ajal küsis potile, kuid nüüd on see täiesti kadunud. Oleme isaga iga kord seletanud, et potile tuleb minna ja mitte pahandanud. Poti vastu tal ka midagi pole.

Kuidas motiveerida last ise potile minema?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 11:35; 08.02 16:47; 10.02 22:58; 15.06 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas see suunamine, et küsisime pidevalt, kas nüüd on pissihäda. Ja ütlesime üle, et kui on häda, siis lähed poti juurde, võtad püksid alla, lähed potile. Mingil hetkel hakkas ise käima ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas “2.eluaastaks” tähendab 1-aastasena? Vara veel eeldada ise potile minekut. Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt. Su laps on väga tubli, kui oskab ja on nõus potil käima. Sinna aga minema tulebki 1-2-aastasena teda ise suunata, ikka enne-pärast uneaega, enne-pärast õueminekut jne Nii väikselt lapselt on liig eeldada, et ise teaks minna, juba potil käimine on tubli.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 12:40; 10.02 22:20; 12.02 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljendasin end segaselt. Laps on paar kuud üle kahe aasta.  Sellest, mis pott on ja mis sinna käib, saab ta minu meelest aru. Lihtsalt sinna ise minemise motivatsiooni on vähevõitu ja mulle tundub, et justkui käiks mina tema eest potil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 11:35; 08.02 16:47; 10.02 22:58; 15.06 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt.

See on vast siiski pisut pessimistlik hinnang.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 19:05; 12.02 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3675118: Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt.

See on vast siiski pisut pessimistlik hinnang.

Ei, see on realistlik hinnang, mida muuseas mujal läänemaailmas ka arvestatakse.

Eestlastele ja ka teistele ida-eurooplastele meeldib endale kangesti vastu rindu taguda, et lapsed pannakse võimalikult vara potile ja oi kui tublid ja targad lapsed ja veel tublimad emmed meil on.

Tegelikult, kui natuke end teemaga kurssi viia ja spetsialistide hinnanguid lugeda, selgub, et ärbelda pole põhjust midagi. Tegu on umbes sama kategooria suursaavutusega nagu ameeriklaste komme hoida toe najal istuvas asendis beebisid, kes tegelikult veel istuda ei oska.

Aga, noh, emmed saavad end tublide tüdrukutena tunda, muidu on hirm kuklas kogu aeg, et kelle titt hakkama ei saa, saab avaliku põlastuse osaliseks.

+7
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 05:11; 11.02 23:42; 13.06 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see pott teil siis asub? Äkki on kaugele minna ja laps ei jõua, enne tuleb püksi?

Mul oli pott kohe lapse ligidal ja ütles pissi/kaka ja siis ütlesin potile ja läks ise. Potti saab ju iga kord puhtaks teha, see ei haise. Tähtis on, et pott oleks lapse vaateväljas ja laps vajadusel saaks kiirelt minna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3675118: Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt.

See on vast siiski pisut pessimistlik hinnang.

Ei, see on realistlik hinnang, mida muuseas mujal läänemaailmas ka arvestatakse.

Eestlastele ja ka teistele ida-eurooplastele meeldib endale kangesti vastu rindu taguda, et lapsed pannakse võimalikult vara potile ja oi kui tublid ja targad lapsed ja veel tublimad emmed meil on.

Tegelikult, kui natuke end teemaga kurssi viia ja spetsialistide hinnanguid lugeda, selgub, et ärbelda pole põhjust midagi. Tegu on umbes sama kategooria suursaavutusega nagu ameeriklaste komme hoida toe najal istuvas asendis beebisid, kes tegelikult veel istuda ei oska.

Aga, noh, emmed saavad end tublide tüdrukutena tunda, muidu on hirm kuklas kogu aeg, et kelle titt hakkama ei saa, saab avaliku põlastuse osaliseks.

Teed plastmähkmete tootjatele lobi? NORMAALNE laps käib 2-aastaselt potil. Kui teda on mõnusasti pampersites hoitud, ei tekigi tal tahtmist potil käia.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teed plastmähkmete tootjatele lobi? NORMAALNE laps käib 2-aastaselt potil. Kui teda on mõnusasti pampersites hoitud, ei tekigi tal tahtmist potil käia.

Siin ei olnud küsimus, et 2-aastane potil võiks käia, vaid teemaalgataja eeldab, et ta võiks seda ISE teha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 12:40; 10.02 22:20; 12.02 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siinpool.

Pott on ilusti kättesaadavas kohas ja  laps potil käimise kui tegevuse on selgeks saanud. Selles pole küsimus. Lihtsalt ise minemise motivatsiooni napib.

Avastasin viisi, kuidas suunata teda ise potile, ilma et ma temaga kaasa peaksin minema. Seostasin selle mingite joosvate tegevustega.  A la, “Kas sa tahaksid puzzlet kokku panna, okei, käi enne pissil ära ma otsin niikaua selle üles.” Ja see toimib üllatavalt hästi. Ta saab tualetis hakkama täiesti minu abita.  Ma usun, et see on juba samm edasi iseseisvumise poole.

Aga ma loeks hea meelega teiste toiminud nippe ka. 🙂

Ahjaa, sõbranna ütles, et tema ostis lapse ära kommidega. Algul oli neid ikka kulunud, aga lõpuks oli kommid lihtsalt ära ununenud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 11:35; 08.02 16:47; 10.02 22:58; 15.06 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt.

Misasja? Mu laps saab neli ja käib kaks aastat juba ise potil. Tunnetus ja teadlikkus ammu olemas. Mitte kohe ei kujuta ette, et praegu alles hakkaks potil käima. Kui pampers on jalas siis muidugi ei saagi laps midagi tunda või teada. Hea, et Eesti on veel mõistusega vanemaid, kes viitsivad lapsi võimalikult vara potile harjutada.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt.

Misasja? Mu laps saab neli ja käib kaks aastat juba ise potil. Tunnetus ja teadlikkus ammu olemas. Mitte kohe ei kujuta ette, et praegu alles hakkaks potil käima. Kui pampers on jalas siis muidugi ei saagi laps midagi tunda või teada. Hea, et Eesti on veel mõistusega vanemaid, kes viitsivad lapsi võimalikult vara potile harjutada.

Et kui sina ei kujuta ette, siis ei ole olemas? Kui kellelgi teisel on teisiti kui sinul, siis ainult sinul on õigus ja kõik teised on laisad?

Oi, näe, superemme on rääkinud. Ja ühtlasi teisi lapsevanemaid häbistanud, et ennast selle najal paremini tunda. Tubli-tubli, mine võta kausist üks küpsis! NB! Rohkem kui üks ei tohi, lähed veel viimati paksuks ja ei olegi enam nii tubli ja super.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 05:11; 11.02 23:42; 13.06 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh issake, jälle hakkab see mõttetu vaidlus…

Püüdkem leppida, et inimesi on igasuguseid ja lapsed on erinevad.

Fakt on, et nõukaajal peeti normaalseks aastane laps potile harjutada ja enamik selle ka ilmselt saavutasid, seega see pole mingi superemme mängimine.

Ja fakt on, et leidub lapsi, kes ka nt 5aastaselt öömähet vajavad jms.

Kui tegemist on keskmise lapsega, siis talle 2aastaselt potilkäimine üle jõu ei käi, iseasi jah, kas ta just alati ISE sinna tormab või on siiski vaja meelde tuletada ja suunata.

Fakt on ka see, et kaasaja mähkmed tingivad laste ja vanemate mugavust ja nii see potitamine venib. Lisaks veel see, et läänes ju pole emmedel võimalust lapsega nii kaua kodus olla ja kõike eluks vajalikku harjutada. Kui ikka 3kuuse kõrvalt tuleb tööle tagasi minna, siis ongi mähkmetega hea ja mugav ja kergesti võib õige aja mööda lasta.

Ma mäletan, et nägin ükskord ühte dokfilmi mähkmete ja laste potitamise kohta. Räägiti, kuidas erinevates maailma paikades lapsi õpetatakse potil käima. Väga õpetlik. Igal pool polegi võimalust neid moodsaid mähkmeid kasutada. Ja teadusuringud näitavat, et lastel tekib üsna varakult tung puhas olla, kui seda võimaldatakse ja neid pidevalt mähkmetesse ei pakita. Me ise harjutame mähkmetega lapse püksi tegema.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja? Mu laps saab neli ja käib kaks aastat juba ise potil.Mitte kohe ei kujuta ette, et praegu alles hakkaks potil käima.

Jälle üks, kes aru ei saanud, millest jutt käis.
Proovin siis veelkord lühidalt – just nii, selleks, et laps 4-aastaselt ise (regulaarselt, ilma “õnnetusteta”) potil käiks, peabki üsna vara järjepidevalt harjutama hakkama. See ei tähenda, et 4-aastaseni mähkmetes on, vastupidi – ammu juba mähkmevaba.
Kui sa väidad, et su laps ise juba 2-aastaselt potil käis, siis petad nii meid kui iseennast.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 12:40; 10.02 22:20; 12.02 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on lapsi, kes küll käivad suunamise peale potil, aga saavad alles 3-4-aastaselt aru, mis asi on pissihäda, aga nad ei ole enamuses. Samas mis seal vahet, hiljem ei mäleta keegi.

Pigem on pärast esmast treeningut “õnnetustevabaduse” puhul asi praktilises pooles – kas see “signaal” tuleb piisavalt vara (selleks pott lähedale, sobivad riided), kas on mahti minna (huvitavate tegevuste vahel küsida), kas on tahtmist minna (motivatsioonivahendid – kleepsud, kommid vms, kiitus ka, see kipub vahel pikapeale ära ununema) jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 19:05; 12.02 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti harjutati lapsed nii vara potile, sest 1,5 aastaselt pisteti enamus sõime ja lasteaedades nõuti, et käiks potil.
Lapse arengu seisukohast pole mingit vahet kui vanalt ta potil käima hakkas. Ma pole seni veel ühtegi mähkmetes täiskasvanut näinud.
Ei ole need emad tublimad, kelle lapsed hakkasid potil käima 2-aastaselt, ega vähem tublid need emad, kelle lapsed alles 4-aastaselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt.

Misasja? Mu laps saab neli ja käib kaks aastat juba ise potil. Tunnetus ja teadlikkus ammu olemas. Mitte kohe ei kujuta ette, et praegu alles hakkaks potil käima. Kui pampers on jalas siis muidugi ei saagi laps midagi tunda või teada. Hea, et Eesti on veel mõistusega vanemaid, kes viitsivad lapsi võimalikult vara potile harjutada.

Sinu tsiteeritu meelest on lasteaiad täis mähkmetes lapsi ja õpetajad tegelevad peale lõunauinakut ning igat söögikorda rühmatäie laste mähkimisega.
3- 4 a hakatakse potil käima? Naeruväärne. Lapse arengus on siiki kindlad etapid ja igas eas peavad olema omandatud teatud oskused. Mähkmetes neljane on kas tõsiste terviseprobleemidega või on tema vanemad umbluud, kes lapse õpetamise ja arendamisega üldse vaeva ei viitsi näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole seni veel ühtegi mähkmetes täiskasvanut näinud

Sa muidu piilud igale vastutulevale täiskasvanule püksi, et kas on mähkmed või mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja? Mu laps saab neli ja käib kaks aastat juba ise potil.Mitte kohe ei kujuta ette, et praegu alles hakkaks potil käima.

Jälle üks, kes aru ei saanud, millest jutt käis.

Proovin siis veelkord lühidalt – just nii, selleks, et laps 4-aastaselt ise (regulaarselt, ilma “õnnetusteta”) potil käiks, peabki üsna vara järjepidevalt harjutama hakkama. See ei tähenda, et 4-aastaseni mähkmetes on, vastupidi – ammu juba mähkmevaba.

Kui sa väidad, et su laps ise juba 2-aastaselt potil käis, siis petad nii meid kui iseennast.

No mu tüdruk õppis 1-2 nädalaga potile mineku ära, kui oli 2a 1k vana. Ma enne ei hakanudki harjutama, kui nägin, et mõnda aega juba hommikul mähe täiesti kuiv ja umb 10-15 min peale ärkamist alles laseb mähkemesse ning et päeval ka kindla ajavahemiku tagant pissib. Niiet põhimõtteliselt vaatasin, et kui enam-vähem tunnetus hakkas tulema, siis alles hakaksin mähet eemaldama. 1-2 nädalat oli päeval palja pepuga või ilma mähkmeteta pükstega, et tunneks kui püksid märjaks lähevad või et paljalt oleks tal võimalik poti peale joosta. Esimesi kordi pidin ise jooksva pissiga laps käes poti juurde tormama ja ta siinna peale tõstma, aga peale paari korda sai ta aru, mida talt oodatakse, ja et peaks poti peale minema, kui piss tuleb, Enne potitreeninguga pihta hakkamist panin tähele, et kui ma ülimugavad mähkemed olin kõige odavamate “Lovin” omade vastu vahetanud, siis peale kahte pakki talle enam mähkemed ei meeldinud. Siis rääkisin talle, et kui ta tahab ilma mähkemteta olla, siis võtame mähke ära siis, kui iga kord on mähe kuiv ja iga kord tuleb poti peale minna, kui piss või kaka tuleb. Kui kõik piss ja kaka potti läheb ja mähe iga kord kuiv on, siis ei pea enam mähkemid kandma.
Algul panin igaks juhuks ööseks ja õue minnes mähkme, aga see jäi kogu aeg kuivaks 🙂 öösel vist 2 õnnetust kokku oli. Praegu 2a 4k ei pane enam üldse mähet.

Pükse ta ise veel üles-alla ei tõmba, ei tule see veel nii osavalt välja. Läheb poti juurde ja teeb häält, et ma tuleks ja tõmbaks püksid alla, et ta saaks istuda. Aga küll õpib omal ajal, ei tohi ebameeldivaks teha potil käiku nõudmisega, mida ta veel hästi ei saa täita.

Aga ma tean, et kõik lapsed on erinevad ja mu arust pole mitte midagi imelikku, kui mõni alustab varem või mõni hiljem, kasvõi 4 aastaselt. Kooli minekuks saavad ikka enamasti selgeks 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 08:40; 09.06 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas motiveerida last ise potile minema?

Ma kiitsin last iga kord ülevoolavalt, kui piss või kaka poti sisse oli ära tulnud. Väike show: olin ise rõõmus, kiitsin, pärast kallasime lapsega koos poti wc-sse tühjaks ja vajutasime koos veelaskmise nupule.

Alguses esinesin rohkem, hiljem, kui juba selge, siis ütlen nt lihtsalt kiidusõna, kuigi enam ei peaks sedagi.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 08:40; 09.06 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtsin sellise seisukoha, et kui laps valmis, siis hakkab ise käima. pissiseid põrandaid pesema ei olnud valmis. kui laps oli 2 a 2 k, siis ütles, et ta ei taha mähet ja hakkab potil käima. hakkaski päevapealt ja öise mähkme võtsin ka varsti ära, sest hommikul oli kuiv. ei saa ju öelda, et tunnetus tekib neljaselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3675118: Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt.

See on vast siiski pisut pessimistlik hinnang.

Ei, see on realistlik hinnang, mida muuseas mujal läänemaailmas ka arvestatakse.

Eestlastele ja ka teistele ida-eurooplastele meeldib endale kangesti vastu rindu taguda, et lapsed pannakse võimalikult vara potile ja oi kui tublid ja targad lapsed ja veel tublimad emmed meil on.

Tegelikult, kui natuke end teemaga kurssi viia ja spetsialistide hinnanguid lugeda, selgub, et ärbelda pole põhjust midagi. Tegu on umbes sama kategooria suursaavutusega nagu ameeriklaste komme hoida toe najal istuvas asendis beebisid, kes tegelikult veel istuda ei oska.

Aga, noh, emmed saavad end tublide tüdrukutena tunda, muidu on hirm kuklas kogu aeg, et kelle titt hakkama ei saa, saab avaliku põlastuse osaliseks.

Tead, kui 2- aastane üldse potil ei käi, siis midagi valesti.

3- aastaselt saab juba diagnoosida enureesi ja enkopreesi.

Lasteaiaõpetajana näen, et need lapsed, kelle vanemad on nendega potil käimist õppinud, on 2 – aastaselt mähkmevabad.

Kui laps on mugavusest jäetud mähkmetesse, siis selle saab selle suhteliselt kiiresti korda kui olla järjekindel.

3- 4 aastane   laps peab olema mähkmevaba – kui laps ei suuda selles vanuses valdavalt kuivaks jääda ( vahel  ikka juhtub õnnetusi ), siis võib olla tegemist arenguhäirega või pidamatusega ( enurees ) ning oleks soovitav perearstiga konsulteerida.

Teemaalgatajal soovitan last mitte käekõrval potile viia , vaid küsida sagedamini lapselt ega tal pissihäda pole. Pissipoti võib samuti jätta nähtavale kohale- kasvõi elutuppa. Kindlasti tuleb last kiita kui ta on potti pissinud .

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 12:03; 13.06 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3675118: Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt.

See on vast siiski pisut pessimistlik hinnang.

Ei, see on realistlik hinnang, mida muuseas mujal läänemaailmas ka arvestatakse.

Eestlastele ja ka teistele ida-eurooplastele meeldib endale kangesti vastu rindu taguda, et lapsed pannakse võimalikult vara potile ja oi kui tublid ja targad lapsed ja veel tublimad emmed meil on.

Tegelikult, kui natuke end teemaga kurssi viia ja spetsialistide hinnanguid lugeda, selgub, et ärbelda pole põhjust midagi. Tegu on umbes sama kategooria suursaavutusega nagu ameeriklaste komme hoida toe najal istuvas asendis beebisid, kes tegelikult veel istuda ei oska.

Aga, noh, emmed saavad end tublide tüdrukutena tunda, muidu on hirm kuklas kogu aeg, et kelle titt hakkama ei saa, saab avaliku põlastuse osaliseks.

Tead, kui 2- aastane üldse potil ei käi, siis midagi valesti.

3- aastaselt saab juba diagnoosida enureesi ja enkopreesi.

Lasteaiaõpetajana näen, et need lapsed, kelle vanemad on nendega potil käimist õppinud, on 2 – aastaselt mähkmevabad.

Kui laps on mugavusest jäetud mähkmetesse, siis selle saab selle suhteliselt kiiresti korda kui olla järjekindel.

3- 4 aastane laps peab olema mähkmevaba – kui laps ei suuda selles vanuses valdavalt kuivaks jääda ( vahel ikka juhtub õnnetusi ), siis võib olla tegemist arenguhäirega või pidamatusega ( enurees ) ning oleks soovitav perearstiga konsulteerida.

Teemaalgatajal soovitan last mitte käekõrval potile viia , vaid küsida sagedamini lapselt ega tal pissihäda pole. Pissipoti võib samuti jätta nähtavale kohale- kasvõi elutuppa. Kindlasti tuleb last kiita kui ta on potti pissinud .

Lasteaia kasvatajatädid ei pane mingeid diagnoose. Sorry, aga sa ei ole ilmselt oma erialal eriti kompetentne. Otsi teine töö.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 05:11; 11.02 23:42; 13.06 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3675118: Tunnetus ja teadlikkus tekib vast 3-4-aastaselt.

See on vast siiski pisut pessimistlik hinnang.

Ei, see on realistlik hinnang, mida muuseas mujal läänemaailmas ka arvestatakse.

Eestlastele ja ka teistele ida-eurooplastele meeldib endale kangesti vastu rindu taguda, et lapsed pannakse võimalikult vara potile ja oi kui tublid ja targad lapsed ja veel tublimad emmed meil on.

Tegelikult, kui natuke end teemaga kurssi viia ja spetsialistide hinnanguid lugeda, selgub, et ärbelda pole põhjust midagi. Tegu on umbes sama kategooria suursaavutusega nagu ameeriklaste komme hoida toe najal istuvas asendis beebisid, kes tegelikult veel istuda ei oska.

Aga, noh, emmed saavad end tublide tüdrukutena tunda, muidu on hirm kuklas kogu aeg, et kelle titt hakkama ei saa, saab avaliku põlastuse osaliseks.

Tead, kui 2- aastane üldse potil ei käi, siis midagi valesti.

3- aastaselt saab juba diagnoosida enureesi ja enkopreesi.

Lasteaiaõpetajana näen, et need lapsed, kelle vanemad on nendega potil käimist õppinud, on 2 – aastaselt mähkmevabad.

Kui laps on mugavusest jäetud mähkmetesse, siis selle saab selle suhteliselt kiiresti korda kui olla järjekindel.

3- 4 aastane laps peab olema mähkmevaba – kui laps ei suuda selles vanuses valdavalt kuivaks jääda ( vahel ikka juhtub õnnetusi ), siis võib olla tegemist arenguhäirega või pidamatusega ( enurees ) ning oleks soovitav perearstiga konsulteerida.

Teemaalgatajal soovitan last mitte käekõrval potile viia , vaid küsida sagedamini lapselt ega tal pissihäda pole. Pissipoti võib samuti jätta nähtavale kohale- kasvõi elutuppa. Kindlasti tuleb last kiita kui ta on potti pissinud .

Lasteaia kasvatajatädid ei pane mingeid diagnoose. Sorry, aga sa ei ole ilmselt oma erialal eriti kompetentne. Otsi teine töö.

Käotädile

Lasteaiaõpetaja ei panegi diagnoose , sellepärast soovitasingi minna perearstile kui 3- 4 aastane ei tee omi asju vajalikku kohta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 12:03; 13.06 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummel.. ma küsisin, kuidas motiveerida last ise potile minema.

Teemasse vastuseid: 1

Ülejäänud komentaarid täiesti teemavälised . Ma ei tahtnud nõu, millal ta peaks hakkama. Ammugi kui see osa oli juba osaliselt läbitud.

Aga juhuks kui kellegil on tulevikus sarnane mure.
Ma üritasin teda küpsisega/kommiga ära osta, aga sellest justkui ei tulnud midagi välja. Ta tüdines neist maru ruttu. Ja ma muudkui jätkasin seda potile tassimist.

Veidi aja pärast avastasin, et toimis: “Kas sa multikat/joonistada/lugeda tahad? Okei, käi enne pissil ära.” Ja ta läkski enamus ajast. Vahel oli protest ka, aga see vist on 2-aastase puhul tavaline.

Kuni ühel päeval hakkaski ise käima, täitsa nipsust. Suunama ikka peab, aga läheb ise ja õnnetusi juhtub harva – peaasjalikult mänguhoos.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 11:35; 08.02 16:47; 10.02 22:58; 15.06 12:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Väikelaps Potil käimine