Esileht Kodunurk Potinartsissi sibulad

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Potinartsissi sibulad

Postitas:

Mul tuttav töötab aiandis ja saan iga kevad tasuta üsna palju potinartsisse.
Ilusad on küll aga jube ruttu venivad pikaks ja õitsevad ära.
Seni olen lihtsalt minema visanud aga tänavu hakkas kuidagi kahju(on sellised roosi moodi ja teistsuguste õitega).

Kas neid sibulaid tasub alles hoida, et need näiteks järgmine aasta uuesti kasvama panna?
Sibulad on üsna suured jurakad(peopesa suurused).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 11:41; 01.05 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi tasub. Pane kohe, kui koledaks on läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi tasub. Pane kohe, kui koledaks on läinud.

Mul peenart ei ole, mõtlesin need panna rõdule lillekasti. Siis vist kohe pole mõttet panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 11:41; 01.05 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka kohe, ära lase juuri ära kuivada. See lillekast võiks nende jaoks küll suhteliselt suur olla, et sibula peale jääks vähemalt kahe sibula paksune mullakiht ja all juurte jaoks ka ruumi oleks. Suvel kui nartsissi lehed on ära kuivanud, võid seal suvelilli kasvatada, aga pigem selliseid, mis ei vaja väga palju niiskust. Väeta neid mõõdukalt ja ära mulda väga märjaks kasta, et ta oleks pigem pidevalt parasniiske. Ja talveks tuleb sellist kasti korralikult soojustada, nt penoplastiga. Siis kevadel kuskil märtsis harutad soojustuse ümbert ära ja hakkad õisi ootama – kui kõik on hästi läinud ja sibulad talve üle elanud, küllap nad siis ka tulevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lillekastiga ise küll ei viitsiks mässata – sina jõuan ilusad ja värsked lilled alati osta.
Ise olen need väikeste nartsisside sibulad pistnud marjapõõsaste alla mulda. on nad seal olnud juba aastaid ja esimesed kevadekuulutajad minu aias. tänavused õied hakkavad juba õitsemist lõpetama.
kui sa elad kortermajas, siis mine pista kuskile aknast paistva põõsa alla – järgmisel kevadel kena vaadata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdukastis on sibullilledega küll mõttetu jännata, palju tööd ja kahtlane, kas need ikkagi talve üle elavad.
Kui on mingi koht, siis lase lehed täiesti ära närtsida (väetad ja kastad kenasti kuni nad kasvavad) ja siis istuta kuhugi aeda. Kasvõi mõnele-sugulasele-tuttavale.

Ma ei teagi, kas oleks parem nad otse istutada või lasta ära kuivada ja istutada augustis?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle kingiti eelmisel aastal, talvel. õitsesin potis kevadeni toas. siis mingil hetkel kuivasid pealsed ära.
minu suureks üllatuseks aga hakkasid nad sel kevadel õues vaarikapõõsaste all uuesti õitsema: selgus, et mees oli nartsissipotis oleva mulla (koos mininartsissi sibulatega) eelmisel suvel vaarikate vahele tühjaks kallanud.
tulemusest on näha, et elasid talve kenasti meie kliimas üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen need lihtsalt muru sisse pistnud, kevadel nii kena üllatus, kui enam ei mäletagi et midagi pandud sai. esimesed panin juba mitu aastat tagasi ja ikka õitsevad. Muru sisse on neid hea panna, sest seal ei häiri neid sibulaid miski, ei kaeva kogemata üles, nagu lillepeenras võib juhtuda ja muruniitmise ajaks on nad juba närbunud ja võib pealsed maha niita.
lillekastiga ei hakkaks jamama, see jäägu suvelilledele. seal peab ju mulda vahetama ja niigi kitsas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Potinartsissi sibulad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.