Esileht Väikelaps Potitreening

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Potitreening

Postitas:
Kägu

Laps 1aasta ja 9 kuune, tüdruk. Võtsin ka selle ette nüüd, tahaks juba alla anda ???? Võtsin lapsel päeva pealt mähkme ära, potil istub ilusti, ei karda seda, aga potti ei tee, teeb püksi ???? tegelt täna tuleb alles kolmas päev, loodan, et varsti hakkab tal koitma juba. Kui pissib püksib, siis tuleb näitab kohe.

Kas kellelgi veel nii olnud, läheb paremaks? On äkki mingied nippe jagada?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mähet ei võeta enne ära, kui on näha, et mähe jääb mitu tundi kandes kuivaks ja nii mitu päeva järjest. Pott pole istumiseks, pott on ainult pissi-kaka jaoks. Aluspüksid on muidu jalas küll, kui juba mähet ei kanna, aga alguses tuleb tabada seda hetke ja teda potile regulaarselt panna ja õpetada sõna, mis tähendab häda tegemist, meil oli see sõna ‘pott’. Pott olgu alati lapse läheduses ja kohe minekuvalmis, sest väike laps ju kinni hoida ei oska. Alati tuleb kiita kui õnnestub potti saada. Vahel ei õnnestu, sellest mitte välja teha.

Minu lapsel näiteks oligi kaks potti, esimesse polnud midagi nõus tegema, sellega nühkis niisama ringi ja loopis nagu mänguasja, teisega sai kohe “sõbraks” ja kasutas.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on teada, millal alati pissib (nt pärast ärkamist), tasub see esimene eduelamus püüda kätte saada, et seos tekiks. Suunata ka poole pissimise pealt ikka potile. Ja riided peavad piisavalt lohvalt käima, sest ega nad pikalt ette ei hoiata. Mina võtsin alguses mähet ära paari tunni kaupa ja sel ajal oli pilk 100% peal, st ei olnud seda varianti, et tuleb näitama, sest ma juba nägin ja olin potile suunanud…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta suudabki kinni hoida mõned tunnid. Ega tal päevas 10 paari pükse ei lähe, 4-5 paari.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps 1aasta ja 9 kuune, tüdruk. Võtsin ka selle ette nüüd, tahaks juba alla anda ???? Võtsin lapsel päeva pealt mähkme ära, potil istub ilusti, ei karda seda, aga potti ei tee, teeb püksi ???? tegelt täna tuleb alles kolmas päev, loodan, et varsti hakkab tal koitma juba. Kui pissib püksib, siis tuleb näitab kohe.

Kas kellelgi veel nii olnud, läheb paremaks? On äkki mingied nippe jagada?

Kas sa oma lapsest liiga palju ei oota korraga?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta suudabki kinni hoida mõned tunnid. Ega tal päevas 10 paari pükse ei lähe, 4-5 paari.

Ja miinustada on sul vaja teiste kommentaare, kes püüavad sind aidata, sellepärast, et …?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta suudabki kinni hoida mõned tunnid. Ega tal päevas 10 paari pükse ei lähe, 4-5 paari.

Mida sa siis arvasid? Et 3 päeva ja kõik selge? Selleks kulub mitu-mitu head kuud, arvesta vähemalt 3-4 kuud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta suudabki kinni hoida mõned tunnid. Ega tal päevas 10 paari pükse ei lähe, 4-5 paari.

Ja miinustada on sul vaja teiste kommentaare, kes püüavad sind aidata, sellepärast, et …?

Mina ei ole siin kedagi miinistanud, vaatan et te ise veel suuremad miinustajad siin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta suudabki kinni hoida mõned tunnid. Ega tal päevas 10 paari pükse ei lähe, 4-5 paari.

Mida sa siis arvasid? Et 3 päeva ja kõik selge? Selleks kulub mitu-mitu head kuud, arvesta vähemalt 3-4 kuud.

Siin perekoolis ei saa ikka midagi küsida, kohe saab sõimata, pole nedne aastatega siin midagi muutunud. Ja mul on koomas laps, ei ole esimene. Pole mul küll teistega mitu kuud läinud.

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lapsed erinevad, mõnel läheb kiiremalt, mõnel aeglasemalt. Mina isiklikult mähet ei paneks, küll saab ebamugavustunde järgi aru, et oleks pidanud potile minema. Sihikindlust enda poolt vaja, muud midagi. Ongi algul raske, mõnega võtab kauem aega, aga kui ise vaeva näha, siis tulemus tulemata ka ei jää. Peagi 2-aastane ja peaks oskama siis juba aru saada küll tegelikult. Edu!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omast kogemusest ütleks, ey võib veel minna ikka väga kaua enne kui ta aru saab. Paar päeva/nädalat on lühike aeg. Mu lapsel läks rohkem kui 1,5a enne kui aru sai kuidas see värk käib. Pikka kannatust on vaja. Ja kui üldse ei tule, siis võib vahepeal pausi teha, sest äkki laps pole lihtsalt valmis veel.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta suudabki kinni hoida mõned tunnid. Ega tal päevas 10 paari pükse ei lähe, 4-5 paari.

Mida sa siis arvasid? Et 3 päeva ja kõik selge? Selleks kulub mitu-mitu head kuud, arvesta vähemalt 3-4 kuud.

Siin perekoolis ei saa ikka midagi küsida, kohe saab sõimata, pole nedne aastatega siin midagi muutunud. Ja mul on koomas laps, ei ole esimene. Pole mul küll teistega mitu kuud läinud.

Mis sa seda koomas last ikka poti peale paned?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus selline, et panin liiga vara, alustasime ka kuskil seal 1,8a kandis. Ja lapsele ei koitnud absoluutselt mitte halligi, umbes 2-3 nädalat proovisime. Jah, ajaliselt sain mõned pissid ja kakad püütud potti, aga ega see siis seost ei tekitanud 😀 Mõttetu. Olin ise tüdinenud ja närviline märgadest pükstest ja loikudest ning laps ka õnnetu, et ei saanud aru, mis tast taheti. Lõpetasin katse, ei tahtnud vastumeelsust ja trotsi ka tekitada poti suhtes. Mähku alla tagasi ja katsetasime uuesti julgelt peale 2a. Ja ausalt öeldes, siis tuli suhteliselt üle öö. Kakamisega oli mingi häbenemise teema pisut pikemalt (vist oli kakajunn hirmus, mis potti tuli :D), aga üldiselt sujus ka see väga kiiresti.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mähet ei võeta enne ära, kui on näha, et mähe jääb mitu tundi kandes kuivaks ja nii mitu päeva järjest. Pott pole istumiseks, pott on ainult pissi-kaka jaoks. Aluspüksid on muidu jalas küll, kui juba mähet ei kanna, aga alguses tuleb tabada seda hetke ja teda potile regulaarselt panna ja õpetada sõna, mis tähendab häda tegemist, meil oli see sõna ‘pott’. Pott olgu alati lapse läheduses ja kohe minekuvalmis, sest väike laps ju kinni hoida ei oska. Alati tuleb kiita kui õnnestub potti saada. Vahel ei õnnestu, sellest mitte välja teha.

Minu lapsel näiteks oligi kaks potti, esimesse polnud midagi nõus tegema, sellega nühkis niisama ringi ja loopis nagu mänguasja, teisega sai kohe “sõbraks” ja kasutas.

Pane nüüd oma õpiks käest ära ja ava silmad – kõik lapsed on erinevad ja pole olemas mingit universaalset reeglit potitamiseks.

Pole mina kunagi peale passinud. Lihtsalt panin lapsi regulaarselt potile. Mingit “koguaeg pott läheduses2 jama ei olnud – poti koht on ikka wc-s ja mingit elutoas või veel hullem – köögis kakamist (nagu meheõde maal lubas veel 3-aastasel) ei tule kõne allagi.

Esimene laps oli 1a7k 100% mähkmevaba, väga hea pidavusega, küsis ise potile, ei pidanud miskit peale passima.

Teise lapsega nii  hästi ei läinud. No 1,5aastaselt oli ta veel täiesti lootusetu juhtum. 2,5aastaselt jätsin päeva pealt mähkmed lihtsalt ära ja tegigi palju püksi, koristasingi. Ööd jäid umbes kuuga kuivaks (jah, käisin öösel linu-pidžaamat vahetamas). Pükse oli vastavalt palju. Veel 4aastaseltki tegi püksi – ausalt, ma poleks küll teda seetõttu 4aastaselt veel mähkmesse surunud. Ja isegi nüüd, peaaegu 6aastaselt, kakab vahel püksi. No ei pane mähet jalga. Lihtsalt ongi väga aeglase arenguga, mis parata.

Kolmas pole veel 1,5. Vahel teeb, vahel ei tee potti. Märku ei anna, kuid pidavus paistab olevat parem kui keskmisel lapsel, st mähe püsib pikemalt kuiv. Umbes pooled ööd on kuivad, nii et lootust on, et ehk poole aasta pärast on ööd täitsa kuivad ilma, et ise peaks miskit tegema selleks 🙂 Potilt tõustes teatab alati “kaka-kaka”, selle järgi tundub, et ta põhimõtteliselt on poti eesmärgist aru saanud, aga ei kontrolli veel asja. Loodan ikka, et kevadeks on meil olulised edusammud.

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Rääkides 1a-3a lastest, siis potil käimiseks valmis laps peaks ikka 3-7 päevaga asjast aru saama ja kui ei saa, siis järelikult ta pole veel valmis. Kes siin 1,5 aastat kestvast harjutamisest rääkis, siis nt kui hakkad last harjutama aastaselt ja ta saab potil käimise selgeks 2,5 aastaselt, siis tõenäoliselt ta oleks täpselt samamoodi saanud 2,5 aastaselt selle selgeks ka siis, kui sa alles 2,5-aastaselt oleksid esimest korda alustanud potitamisega. Mitte et see 1,5 aastat harjutamist oleks paratamatus ja tal oleks sel juhul läinud 2,5+1,5=4 aastaseni. TA, prooviksin paar päeva veel ja kui ikka ei mõju, siis soovitaks teha pausi mõneks kuuks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vara pole? Mul on kuu noorem tüdruk ja ta ei ole nõus isegi potil istuma. Ei kavatsegi teda veel sellega traumeerida. Poiss oli 3.5 kui täiesti mähkmevabaks sai, vanem tütar ka ca 3-aastane. Ja-jaa nõuka ajal olid kõik enne 1-aastaseks saamist mähkmevabad, aga siis kasutati marlimähkmeid, mis olid ebamugavad märjaks saades. Nüüdsed ühekordsed mähkmed on nii hea imavusega, et lapsel ei hakkagi ebamugav.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siin 1,5 aastat kestvast harjutamisest rääkis, siis nt kui hakkad last harjutama aastaselt ja ta saab potil käimise selgeks 2,5 aastaselt, siis tõenäoliselt ta oleks täpselt samamoodi saanud 2,5 aastaselt selle selgeks ka siis, kui sa alles 2,5-aastaselt oleksid esimest korda alustanud potitamisega. Mitte et see 1,5 aastat harjutamist oleks paratamatus ja tal oleks sel juhul läinud 2,5+1,5=4 aastaseni.

Jah, loomulikult saan sellest aru. Minu laps ei olnudki järelikult varem valmis. Aga ühiskonna survel ja esmakordse ema entusiasmiga saigi alustatud potitrenniga vara. Teemaalgata laps on ka veel väike ning seetõttu kirjutasingi oma kogemuse selliselt. See 1,5a koosnes perioodisest kui tegime trenni ja vahepausidest, kus ootasime, et laps veel veidi kasvaks. Potil hakkas käima 3-aastaselt. Teise lapsega üldse nii vara ei alustanud, sest see vaev pole seda väärt. Targem on oodata kuni laps on suurem ja ka ise huvi üles näitab. Mõlemad lapsed kasvanjd riidest mähkmetes, aga märg pepu/püksid neid küll potile minema ei ole motiveerinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vara pole? Mul on kuu noorem tüdruk ja ta ei ole nõus isegi potil istuma. Ei kavatsegi teda veel sellega traumeerida. Poiss oli 3.5 kui täiesti mähkmevabaks sai, vanem tütar ka ca 3-aastane. Ja-jaa nõuka ajal olid kõik enne 1-aastaseks saamist mähkmevabad, aga siis kasutati marlimähkmeid, mis olid ebamugavad märjaks saades. Nüüdsed ühekordsed mähkmed on nii hea imavusega, et lapsel ei hakkagi ebamugav.

Samamoodi saab ebamugavust teha ka siis, kui paned püksid jalga ja ei pane mähkmeid. Tänapäeval on emmed ikkagi nii palju mugavad, et enamik kordadel lükatakse selle kaela asi, et laps pole valmis (3a ja alles hakkab aru saama potist – väga kahtlane). Pigem ongi lapsevanema mugavus, väga lihtsalt lüüakse käega, sest on ju olemas need head imavad mähkmed. Eks igaüks teab ise, millal muidugi õpetama hakata ja tegelema, kui laps on kodus, aga ei tasu rääkida iga keerukama alguse peale, et raudselt laps valmis pole. Ise piisavalt järjekindel olla ja eriti 2-aastasega, no ei usu kohe mitte, et läheb aasta aega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Potitreening