Esileht Väikelaps Potitreening ja sirtsutamine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Potitreening ja sirtsutamine

Postitas:

Alustasin eile 2 a poisiga potitreeningut, on toas paljalt või särgiga. Idee poolest saab aru, mis poti sisse käib, aga praktikas on sinna üks kord väikese sortsu lasnud. Ise läheb poti peale istuma päris sageli ja ütleb, et piss tuleb, tegelikult ei tule. Ja kui midagi on, mida poti sisse lasta võiks, siis ta lihtsalt sortsutab seda umbes 5-10 minutiliste vahedega. Igaks juhuks ütlen, et mähkmega mitte mingit sortsutamist ei ole toimunud. Saan aru, et poisil on huvitav oma nokuga eksperimenteerida, aga kaua selline tilgutamine kesta võiks? Päris tüütu on näiteks söömise ajal 5 korda pesta tooli, last ja põrandat. Meil pisut vanem laps ka peres, tüdruk, ja temaga sellist sortsutamist ei olnud absoluutselt. Kui kaua see kesta võiks ja ega see ometi näita, et poiss tegelikult pole veel valmis potil käima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 12:32; 30.07 16:38; 01.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem ka ikka käis poti peal, olgugi et mähkmed kasutusel olid või tutvuski esimest korda selle huvitava riistapuuga? Siis pole ime, et nii põnev on.
Üks päev on liiga vähe, et järeldusi teha. Võib olla uus olukord, võib olla, et pole valmis. Anna veidi aega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne olen ka pannud potile, kuigi üsna tulemusetult ja mitte eriti järjepidevalt, nüüd võtsin lihtsalt mähkme ära. Tegemist värske kahesega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 12:32; 30.07 16:38; 01.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel, et mähkmesse ka ei sirtsuta? Või käid iga 5min tagant mähet kontrollimas? Tänapäeva mähkmest on jube keeruline aru saada, kas tuli midagi või ei.
Igatahes – eks proovi edasi, aga enda kogemus kahe poisiga ongi nii, et potil hakkavad käima siis, kui seda sirtsutamist enam ei ole, õpivad nö kinni hoidma. 2a on paras aeg harjutada. Mul on noorem varsti-kahene, see ka sirtsutab, tal on huvitav vaadata, kuidas piss tuleb ja siis enam ei tule. Kui potti pissib, üritan ise vaadata, et ikka kõik ära teeks (sellest saab aru küll, kas lõpetab jõuga või saab otsa). Noh, asi seegi, et potile panemise peale midagi teeb. Meil läks vanemaga ikka üsna pikalt, et ise küsima hakkaks (ligi 3 vist?), sinnamaani pidi ikka ise suunama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 99% kindel, et mähkmesse ei sirtsuta, sest mähkmetel on see indikaatorjoon peal. Ok, see ei pruugi igat sorstu näidata, aga hommikuti on muidu nii, et ärgates mähkmes on natuke pissi ja siis veidi aja pärast tuleb suur piss, mis muudab mähkme ikka päris raskeks. Kui ma aga enne seda hommikust pissimist mähkme ära võtan, siis ta ei tee seda pissi korraga, vaid u 5minutiliste vahedega laseb siia-sinna. Kui lasen selle pissi mähkmesse ära teha, siis on mähe pärast mitu tundi kuiv, või siis on seal tõesti mõni nii väike piisk, et indikaator ei näita, kuigi minu arust näitab see ka üsna väikese koguse puhul ära. Ehh, pikk jutt, lihtsalt vanem laps mitte kunagi ei sirtsutanud niimoodi, kui pissis püksi/põrandale, siis ikka kõik korraga ja tükiks ajaks oli rahu majas, seepärast ma olengi veidi nõutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 12:32; 30.07 16:38; 01.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga katsu jõuda selleni, et ta vähemalt selle “suure/pika pissi” teeks kõik potti. Istute kauem potil ja räägid, et pissi veel, ootame suure pissi ära, pissi-pissi kõik ära vms…kas või solistad veega kõrva ääres, et pissi vallandada vms
Nii saab ta kätte tunde, kuidas põis saab tühjaks st kõik piss väljub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti ok. See on vabaduse tunne ????

Meil ka lasi poiss iga 30 min. Eelmisel suvel oli 4 kuud kodus mähkmeta ja ei mingit tulemust. Nüüd juunis sai 2a7k ja juuni lõpus jätsin päevapealt mähkme ära 24/7. Algul tegi jätkuvalt iga 30 min, tema küll õppis kohe, et tuleb ka potile minna, lihtsalt hilinemisega. Paari päevaga jäi lõunauni kuivaks. Umbes nädalaga tegi mingi törtsu püksi ja veel nädal hiljem ainult tilk, samuti pikenesid pissimise vahed.

Nüüd umbes kuu hiljem on meil pooled ööd ka kuivad. Ööd mõjutab palju, kui ta tavapärasest hiljem sööb midagi, aga no suviti ringi käies ikka juhtub, et õhtusöögiaeg nihkub. Aga varasema kogemuse järgi nägin, et pean üleöö 24/7 mähkmeta hoidma, sest muidu ta keeldus öist mähet jalast andmast ilma suurema draamata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 99% kindel, et mähkmesse ei sirtsuta, sest mähkmetel on see indikaatorjoon peal. Ok, see ei pruugi igat sorstu näidata, aga hommikuti on muidu nii, et ärgates mähkmes on natuke pissi ja siis veidi aja pärast tuleb suur piss, mis muudab mähkme ikka päris raskeks. Kui ma aga enne seda hommikust pissimist mähkme ära võtan, siis ta ei tee seda pissi korraga, vaid u 5minutiliste vahedega laseb siia-sinna. Kui lasen selle pissi mähkmesse ära teha, siis on mähe pärast mitu tundi kuiv, või siis on seal tõesti mõni nii väike piisk, et indikaator ei näita, kuigi minu arust näitab see ka üsna väikese koguse puhul ära. Ehh, pikk jutt, lihtsalt vanem laps mitte kunagi ei sirtsutanud niimoodi, kui pissis püksi/põrandale, siis ikka kõik korraga ja tükiks ajaks oli rahu majas, seepärast ma olengi veidi nõutu.

See sirtsutamine tuleb sellest, et kui tal põis täis, siis põie sulgurlihas lõtvub ja piss hakkab tulema, see aga on tema jaoks harjumatu, et see kraam mööda jalgu alla jookseb ning seepärast tõmbab pissi kohe kinni; kuna aga põis on endiselt täis, siis kordub sama muster uuesti ja uuesti. Ühest küljest on see hea, sest näitab, et kontroll põie üle on olemas (nagu ka see, et peale “suurt pissi” püsib mähe pikalt kuiv), aga teisest küljest on selline täis põiega pikalt olemine halb, kuna põis venib lapsel liialt välja. Vanemal lapsel polnud mähkme ära võtmise ajal nii head kontrolli veel või ei olnud pissi tulek tema jaoks nii ehmatav, et oleks kohe pissi kinni tõmmanud. Katsu ta kiirelt hommikust pissi potile tegema saada, siis tuleb kõik muu ka järele. Praegu ta ei oska neid lihaseid lõdvestada, mis pissi voolama lasevad. Poti tutvustamisega jäid ilmselt hiljaks, laps olnuks hea enne potiga sõbraks teha, kui tal kontroll pissi kinni hoidmise üle tekkis. Praegu on potti pissimine tema jaoks harjumatu asi ja hoiabki seal pissi kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie poiss ka sirtsutas kui mähkmed ära otsustasin jätta ja tundus, et ta tegi seda ikka meelega. Esimesel korral panin mähkmed tagasi, sest ta võis peale kuiva pesu saamist kohe uue loigu teha. Ja nii 10 korda järjest (ma isegi ei saanud aru kust ta seda pissi nii palju võttis). Ja siis sai mul siiber ja otsustasin paar nädalat oodata kuni see trikk meelest ära läheb. Ja vähemalt meil aitas see väike paus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Potitreening ja sirtsutamine