Esileht Tööelu, raha ja seadused. praak ja tarbijakaitse

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: praak ja tarbijakaitse

Postitas:

ostsin käekoti ja selgus, et see on praak. pood raha tagasi ei anna ja ütleb, et ma pean midagi muud ostma. kui ostan odavama asja, siis ka mingit raha tagasi ei saa.
räägitakse jauba asendamisest.
aga see ei ole ju asendamine. asendamine on see, kui saan sama asja, kuid see on korras.
et ma \”petta\” ei saaks, siis võin võtta kallima asja ja pean juurde maksma. kui tahan odavamat asja, siis võtku ma neid 2, siis pean jällegi juurde maksma.
tere hommikust! mina ei ole süüdi selles, et nad s\”tta müüvad.
uurisin ise seadusi. lugesin sellest asendamisest, aga no point on selles, et see ei ole asendamine.
esmaspäeval helistan ka tarbijakaitseametisse. täna nad ei tööta.
kellel on õigus? keegi ei saa kohustada mind rohkem maksma või rahast ilma jääma, on ju nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on õigus raha tagasi saada (vastavalt võlaõigusseadusele- loe see läbi). Ei pea valima asenduskaupa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on täiesti õigus, asendamine tähendab tarbijakaitseseaduse mõistes täpselt samasuguse asja asemeleandmist, kui esmalt ostetut pole võimalik parandada. midagi muud kaupa või kinkekaarte võivad nad küll pakkuda, kuid sul pole kohustust neid vastu võtta.
pöördu abi saamiseks tarbijakaitseametisse. mida rohkem oma õigusi teadvaid ning nende eest seisvaid tarbijaid, seda normaalsemaks muutuvad ehk ka kaupmehed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. praak ja tarbijakaitse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.