Esileht Hobinurk Praamiga Saaremaale

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Praamiga Saaremaale

Postitas:
Kägu

Kas praamipilet tuleb kindlasti ette ära osta?

Ma ei ole mitu aastat Saaremaal käinud ja enam ei mäleta, kas saab elavas järjekorras või tuleb ette broneerida.

Vaatasin broneerimisaegu ja seal oli kuidagi imelikult pikalt ette ära müüdud. Kas siis elavas järjekorras enam ei saagi?

Ei julge enne spaad ära broneerida, kui ei teagi, kas praami peale saab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui spaa minek on kindel, siis miks mitte ära osta ka praami pilet? Ma alati ära ostnud, lihtsam igatpidi, eriti suvisel ajal. Praegu käisin nädala sees ja ilusti oli kohti.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui spaa minek on kindel, siis miks mitte ära osta ka praami pilet? Ma alati ära ostnud, lihtsam igatpidi, eriti suvisel ajal. Praegu käisin nädala sees ja ilusti oli kohti.

Selles asi ongi, et ei ole väga kindel. Pigem on ekspromt minek. Ilmselt sama päeva hommikul saan alles teada, kas on võimalik minna. Ja, kui on, siis kaugelt tulek ja ei oska nii täpselt ette arvestada, mis kellasele praamile jõuab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oma praamile ei jõua kehtib pilet veel u 48h elavas järjekorras.
Viimane kord juuli alguses L minnes ja P tulles said kõik elavas järjekorras peale.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimane kord juuli alguses L minnes ja P tulles said kõik elavas järjekorras peale.

Seda ka, et kui mäletan siis praamid.ee lehel oli võimalik ka reisi mitte vaid muuta vaid tühistada ehk uuri, kas on variant, et kantakse raha tagasi. Kuna aktiivset piletit hetkel pole ei saa kontrollida.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogu  raha ei saa tagasi, aga jah, pileti saab tühistada küll. Ja saab ka elavast järjekorrast peale, muidugi peab arvestama, et teatud kellaaegadel ja nädalapäevadel peab ootama, aga arvestades, kui mugavaks on tehtud e-piletiga pealesõitmine, ei tea ma ühtegi põhjust, miks peaks elavat järjekorda kasutama. Kui on mingid suurüritiused Saaremaal, nagu ooperipäevad, või ralli, siis ma elava järjekorraga mitte mingil juhul ei riskiks. Kui ei tea täpset kellaaega, millal jõual, osta lihtsalt e-pilet mingile enam-vähem sobivale kellaajale, tegelikult saad sa sama piletiga nii varasema praami peale, kui kohti on, kui ka hilisematele. Pilet kehtib 48 tundi, aga 24 tundi enne ja 24 tundi pärast märgitud kellaaega.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pilet kehtib 48 tundi, aga 24 tundi enne ja 24 tundi pärast märgitud kellaaega.

Pole tõsi: pilet kehtib alates ostuhetkest kuni 48 tundi pärast ostetud reisi väljumist. Muuta ja tagastada saab kuni 15 min enne reisi väljumist.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu
  1. Kas praamipilet tuleb kindlasti ette ära osta?

Ma ei ole mitu aastat Saaremaal käinud ja enam ei mäleta, kas saab elavas järjekorras või tuleb ette broneerida.

Vaatasin broneerimisaegu ja seal oli kuidagi imelikult pikalt ette ära müüdud. Kas siis elavas järjekorras enam ei saagi?

Ei julge enne spaad ära broneerida, kui ei teagi, kas praami peale saab.

Ilma bronnita ma küll ei läheks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda ka, et kui mäletan siis praamid.ee lehel oli võimalik ka reisi mitte vaid muuta vaid tühistada ehk uuri, kas on variant, et kantakse raha tagasi. Kuna aktiivset piletit hetkel pole ei saa kontrollida.

Selleks ei pea ju ometi piletit olema, et tingimusi lugeda. Loomulikult saab pileti tagastada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pileti saab tagastada ja raha makstakse tagasi 3,2 euro võrra väiksemas summas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole tõsi: pilet kehtib alates ostuhetkest kuni 48 tundi pärast ostetud reisi väljumist. Muuta ja tagastada saab kuni 15 min enne reisi väljumist.

Jah, sul on õigus, tõepoolest kehtib nüüd kauem, aga põhimõtteliselt ikkagi saad sa sama piletiga ka varasemale reisile peale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, sul on õigus, tõepoolest kehtib nüüd kauem, aga põhimõtteliselt ikkagi saad sa sama piletiga ka varasemale reisile peale.

See on e-pileti aegade algusest saadik nii olnud. Ja ‘kehtib alates ostuhetkest’ tähendabki seda, et saad kasutada enne seda väljumist, milleks pilet ostetud on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga, kui minek on pühapäeval või esmpaspäeval? Ehk siis mitte kõige populaarsematel aegadel?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga, kui minek on pühapäeval või esmpaspäeval? Ehk siis mitte kõige populaarsematel aegadel?

Pidevalt on võimalik ju vaadata palju vabu pileteid veel praamile jagub. Kui jagub siis mahub ilmselt ka peale või saab teepeal juba sõitma hakates ostma kui näha, et hakkavad piletid otsa saama. Praam käib ka iga ca 30-40min tagant, kui mingit üritust pole siis hetke seisu järgi ütleks ,et saab ilusti peale. Mingeid järjekordi nüüd pole enam kohanud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pidevalt on võimalik ju vaadata palju vabu pileteid veel praamile jagub.

Kas pole nii, et bronnitakse vaid pool praami? Millalgi nii oli, et teine pool jäi alati  üldjärjekorrale. Mu mees käib paar korda kuus saartel ja bronnib mugavusest, et ei peaks autost maha astuma, aga kui unustab, siis pole kunagi olnud probleemi P – N hommik  minekuga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks ääretult loll küsimus veel. Kas lubatakse praamil parkida oma soovi järgi? Mul käsipidur hetkel ei tööta. Seega, ei tahaks kallaku peale parkida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas pole nii, et bronnitakse vaid pool praami? Millalgi nii oli, et teine pool jäi alati üldjärjekorrale. Mu mees käib paar korda kuus saartel ja bronnib mugavusest, et ei peaks autost maha astuma, aga kui unustab, siis pole kunagi olnud probleemi P – N hommik minekuga.

Jah, elavas järjekorras saab lisaks peale, aga selle järgi enam vähem saab siiski täituvust hinnata, et kas saab peale või ei. Kui järjest on praamidel eelbronnitud kohad otsas siis ilmselt on mingi üritus ja ka elav järjekord pikk.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas pole nii, et bronnitakse vaid pool praami? Millalgi nii oli, et teine pool jäi alati üldjärjekorrale. Mu mees käib paar korda kuus saartel ja bronnib mugavusest, et ei peaks autost maha astuma, aga kui unustab, siis pole kunagi olnud probleemi P – N hommik minekuga.

Kuni 70% võidakse müüa eelmüügist välja ehk siis üsna vähe võib jääda üldjärjekorra jaoks.

Muide, ka üldjärjekorras pileti ostmiseks ei pea juba aastaid autost väljuma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks ääretult loll küsimus veel. Kas lubatakse praamil parkida oma soovi järgi? Mul käsipidur hetkel ei tööta. Seega, ei tahaks kallaku peale parkida.

See oli hea küsimus, et ma kohe spetsiaalselt logisin sisse, et vastata. Oma soovi järgi parkida? Et nagu kaubanduskeskuse parklas, kus saan valida endale parkimiskoha. Tahan pargin kaubanduskeskuse uksele lähemale, tahan siis pargin kaugemale. Pean sind kurvastama, praami peal nii asjad ei käi. Seal näidatakse sulle käega, millisesse ritta parkida. Sõidad ees seisvale autole hästi lähedale. Mis puutub kallakutesse, siis neid on igal praamil laias laastus neli tükki (nagu rõdule sõidaks). Asuvad praami autodeki külgedel. Kaks eespool (vasakul, paremal) ja kaks samamoodi tagapool. Sinna suunatakse tavaliselt broneeritud autode reast. Sealt saab ka esimesena maha sõita. Kui asud üldjärjekorras, siis sinna ei satu. Kui asud bronni reas tagapool, siis ka sinna ei satu. Aga auto soovitan korda teha, mine tea kus seda käsipidurit vaja läheb,

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei lubata. Seda pole ka võimalik ette kujutada, et pargid, kuhu tahad ja siis keegi teine peab ümber sinu sõitma. Praamil on liikluse korraldaja ja tema suunab, kuhu sa oma auto panema pead.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oli hea küsimus, et ma kohe spetsiaalselt logisin sisse, et vastata. Oma soovi järgi parkida? Et nagu kaubanduskeskuse parklas, kus saan valida endale parkimiskoha. Tahan pargin kaubanduskeskuse uksele lähemale, tahan siis pargin kaugemale. Pean sind kurvastama, praami peal nii asjad ei käi. Seal näidatakse sulle käega, millisesse ritta parkida. Sõidad ees seisvale autole hästi lähedale. Mis puutub kallakutesse, siis neid on igal praamil laias laastus neli tükki (nagu rõdule sõidaks). Asuvad praami autodeki külgedel. Kaks eespool (vasakul, paremal) ja kaks samamoodi tagapool. Sinna suunatakse tavaliselt broneeritud autode reast. Sealt saab ka esimesena maha sõita. Kui asud üldjärjekorras, siis sinna ei satu. Kui asud bronni reas tagapool, siis ka sinna ei satu. Aga auto soovitan korda teha, mine tea kus seda käsipidurit vaja läheb,

Ma ei tahaks küll ka tasasel pinnal jätta oma autot selle auto ette või taha, millel puudub käsipidur. Käsipidurita autot kasutada ei ole OK! Sh mitte vaid laevas, vaid üldse mitte kusagil.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saaremaa praam käib nagu tramm, isegi kui ühest maha jääd, on järgmine kohe minemas. Hiiumaale minnes võid lolliks oodata.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks küll ka tasasel pinnal jätta oma autot selle auto ette või taha, millel puudub käsipidur. Käsipidurita autot kasutada ei ole OK! Sh mitte vaid laevas, vaid üldse mitte kusagil.

Käik on ju sees. Aga ainult käiguga kallaku peale parkida on kahtlane.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käik on ju sees. Aga ainult käiguga kallaku peale parkida on kahtlane.

Praam muide loksutab ka, see pole siledal maal seismine. Ja siledal maal ka ei tohi, minu autole on näiliselt täiesti tasase pinnaga parklas ühe “käik on ju sees”-venna auto otsa vajunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtame asja kokku. Enne tee auto käsipidur korda, siis mine Saaremaale.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõsi, käsipidur võiks toimida, aga praamil on olemas ka tõkiskingad, mida ratta taha panna. Algajad juhid, kes ei suuda kallaku pealt manuaalkastiga kohalt ära minna, saavad ka neid kasutada 😉

+1
0
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Hobinurk Praamiga Saaremaale