Esileht Ajaviite- ja muud jutud Praegune välisriietus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Praegune välisriietus

Postitas:
Kägu

Kas kannate veel talveriideid-jalanõusid?

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei kanna, kõrgemad botased ja veidi paksem kevadjakk on – või softshell mantel, kui vihma sajab.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei, pigem õhemaid tuulekindlaid asju praegusel ajal.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, kuu aega juba ei kanna

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, aga miks peaks kevadel talveriideid kandma? Ok, et külm on. Aga ei ole ju! Väljas on praegu 7-9 C sooja.

+9
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on talveilm, siis kannan talveriideid. Vahepeal siin tuli lund ja loppa ja 1-2 kraadi sooja, jah, siis kannan talveriideid.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kui pean minema hommikul vara välja

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jalutan hommikuti koera talvejope, talvesaabaste ja kinnastega. Kuna temperatuur on paari plusskraadi ringis, siis palav ei ole veel olnud.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kanna juba üle kuu aja. Paljud kannavad. Isegi mütsid ja kindad on tänavatel alles täitsa esindatud 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koeraga jalutama minnes õhtuti mõnikord on targem visata t-särgi peale talvejope, kui hakata dressipluusi otsima. Seega jah. Aga muidugi ei kanna seda talvejopet, mida -10 kraadiga kannan, vaid pigem on see selline ülemineku jope, mis sobib -5 kuni +5 vahemikus.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kannan talvejopet, eriti hilja õhtul jalutades. Minu kodukohas on suhteliselt tuuline ja kui õhk on jahe, siis panen pigem talvejope kui hakkan mitut kihti tuulejope alla panema. Mul sellist vahepealset polegi, ongi ainult talve- ja tuulejoped, ja üks kevadmantel, mida niisama õhtusteks jalutuskäikudeks selga ei pane.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi mütsid ja kindad on tänavatel alles täitsa esindatud 🙂

Miks ei peaks olema? Külm on ju ja räige tuul ka veel sageli. Ma püüan end panna riidesse nii, et külm poleks. Külmetamine on ebameeldiv ja võib haigusi ligi meelitada. Mõni lihtsalt ei tunne külma nii hästi, teisel hakkab kergemini pea valutama. Ja kui pea või kõrv valutab või  lihtsalt pead kuskil õues kõleda tuule käes lõdisema, siis pole just eriti lohutav, et nägid vähemalt stiilne välja ilma mütsita ega olnud mingi kubujuss. Nüüd peaks uuest nädalast soojemaks minema, ehk saab vatid mõneks ajaks nurka visata. Oleks tore küll, kui lähed päikese kätte ja ongi päriselt soe seal.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kanna juba üle kuu aja. Paljud kannavad. Isegi mütsid ja kindad on tänavatel alles täitsa esindatud 🙂

Ma kannan ka mütsi (või peapaela) ja kindaid, ma olen iga päev vähemalt 3 tundi õues, sageli kauemgi, ja tõesti külm hakkab kätel/peal, kui kindaid ja peakatet pole. Kes niisama korra bussi peale lippab või autosse, see loomulikult kindaid ei paneks, ma kujutan ette.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kannan ka mütsi, aga selle vahetasin nüüd õhema vastu välja välja. Mul peab pea ja kael soojas olema. Samas kindad näiteks panen tavaliselt alles mingi -5 kraadiga kätte ja villaseid sokke pole mul üldse vaja, sest varbad on kogu aeg soojad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ilm on talvine, siis loomulikult kannan. Viimastel päevadel on olnud.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üle kuu juba kevadriietes. Vihmase või väga tormise ilmaga softshell jope aga üldiselt õhuke kevadjope. Kui jahedam siis kerge kampsun või kardigan jope all. Jalas kas tennised või kevad-sügis kingad.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sel nädalal olid jahedad õhtut. Jalutades kandsin villast mantlit, mille 20 aastat tagasi kaltsukast ostsin, aga mantel näeb välja nagu uus.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, aga miks peaks kevadel talveriideid kandma? Ok, et külm on. Aga ei ole ju! Väljas on praegu 7-9 C sooja.

Eelm nädal oli vaevalt 3 kraadi sooja, loomulikult on veel talvejope ja saapad.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saapad olen vahetanud kergemate jalan6ude vastu, aga jope on kyll veel kasutuses: Didriksoni soe parka :p Tumeroheline ja seest tepitud voodriga.

Kohe saabki hooaeg läbi. Uuel nädalal saabub l6puks soe 6humass. Siis läheb jope pessu! Selvepesulas, kuna seal on suured pesumasinad. Enda omasse mahuks ka ära, aga eelistan suuremat. Peale seda kuivatisse ja seejärel uut hooaega ootama.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koeraga jalutades olen veel talvejopes, sall/kindad/müts on ka, ei ole palav, jalutame enamasti rannas.

linnas ja mujal on softshell voi dressipluus vmt, oleneb ilmast

talvesaapaid kandsin viimati siis, kui lumi maas oli.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väljas on praegu 7-9 C sooja.

Mina riietun tuulekülma järgi ja see, mis temperatuuri termomeeter näitab, võib kardinaalselt erineda sellest, millisena see tundub. Alles paar päeva tagasi oli +5, tuulekülm -1.

Sellise ilmaga ma panen ikka pigem talviselt riidesse. Talveks on mul siiski ka käredama pakase riideid ja sellise nulliringis ilma riideid, saapad mul on küll praegu talvekad, aga mitte sellised, millega välja läheks kui on rohkem kui -3

Kevadel ka väga palju sõltub sellest, kus sa siin Eestis elad Põhja-Eestis mere ääres on tuuline ja külm, samal ajal lõuna-eesti sõber päevitab koduhoovis ja korjab juba nurmenukki.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

võtsin eile lahtised kingad kasutusele, imelikult küll vaadati 😛

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kanna talveriideid, sest mul pole talveriideid. Kuna vastiku ilmaga sõidan autoga või taksoga, siis üle 50 m jala käima ei pea kunagi. Ka talvel käin tavalise tubase rõivaga. Ainult jalatsid on kevad-sügise omad, kui on kas paks lumi või palju lompe, kus jalad võiksid muidu märjaks saada. Kui on kuiv ja miinus 20, käin ikka tavalise kontorikingaga.

Mütsi-talvesalli-kindaid-jopet-talvesaapaid-mantlit garderoobis ei ole ega ole olnudki pärast lapsepõlve.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes loomulikult? Ma ei tea, mis riided need talveriided teil siis on, aga ma küll ei kujuta ette, et ma kõnniksin reipal sammul 2 km tööle ja tagasi ning kannaksin paksu talvejopet, seest karvaseid saapaid ja villast mütsi ja seda 3 soojakraadi juures! Kas mõiste “talveriided” on teinud viimasel ajal mingi muutuse läbi?

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes loomulikult? Ma ei tea, mis riided need talveriided teil siis on, aga ma küll ei kujuta ette, et ma kõnniksin reipal sammul 2 km tööle ja tagasi ning kannaksin paksu talvejopet, seest karvaseid saapaid ja villast mütsi ja seda 3 soojakraadi juures! Kas mõiste “talveriided” on teinud viimasel ajal mingi muutuse läbi?

Mõnel inimesel on talvel üsna õhukesed riided jah. Minul nt vanasti oli ainult üks jope, sest olin vaene. Mäletan, et paar aastat oli mul selline üsna liru jope, praegu küll sellist ei ostaks talveks, liiga õhuke. Aga see oli mu sügiskevadtalvejope ja ellu ma jäin. Eks kampsun käis pakaselisema ilmaga muidugi alla. Inimesed, nende võimalused, praktiline meel ja külmatundlikkus on väga erinevad ja talvejopedena müüakse meil ka igasugust kaupa. Inimene nimetab talveriieteks ilmselt neid riideid, millega ta talvel käib.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnel inimesel on talvel üsna õhukesed riided jah. Minul nt vanasti oli ainult üks jope, sest olin vaene. Mäletan, et paar aastat oli mul selline üsna liru jope, praegu küll sellist ei ostaks talveks, liiga õhuke. Aga see oli mu sügiskevadtalvejope ja ellu ma jäin. Eks kampsun käis pakaselisema ilmaga muidugi alla. Inimesed, nende võimalused, praktiline meel ja külmatundlikkus on väga erinevad ja talvejopedena müüakse meil ka igasugust kaupa. Inimene nimetab talveriieteks ilmselt neid riideid, millega ta talvel käib.

Ja mõned inimesed ei kõnni õues reipal sammul tööle, vaid seisavad näiteks paar tundi enam-vähem ühe koha peal.

Eks see ongi erinev ja sõltub sellest, millised on inimese talveriided, mida ta seal õues teeb ja kus ta elab (temperatuurid erinevad oluliselt).

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sel nädalal olid jahedad õhtut. Jalutades kandsin villast mantlit, mille 20 aastat tagasi kaltsukast ostsin, aga mantel näeb välja nagu uus.

Spam ju

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Praegune välisriietus