Esileht Ajaviite- ja muud jutud Praegused võimulolijad 29 aastat tagasi

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Praegused võimulolijad 29 aastat tagasi

Postitas:
Kägu

Hakkas huvitama, mida tegid praegused võimulolijad augustiputši ajal? No need, kes sündinud 73 või varem, nemad olid juba täisealised: Kersti Kaljulaid, Mart Helme, Raivo Aeg, Jüri Luik, Tõnis Lukas, Arvo Aller, Taavi Aas, Riina Solman, Jaak Haab, Raul Siem? No ja lisaks valitsusele võib teisigi poliitikas tegijaid välja tuua, seesama Riho Ühtegi näiteks. Kui paljud neist olid tol ajal poliitikas juba tegevad? Ja sõltumata sellest, kas nad olid tegevad või ei, kas keegi neist oli Toompea-Telemaja-Teletorni kaitsel?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõik nad ei elanud tol ajal Tallinnas.

Jah, seda muidugi. Ma ei heidagi kellelgi ette, kui nad ei olnud Teletorni või Toompea kaitsel. Kuigi paljud tulid ju ka mujalt Eestist kaitsele. Mina tean päris mitut sellist. Lihtsalt huvitav oleks teada, kes neist käisid kaitsel.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkas huvitama, mida tegid praegused võimulolijad augustiputši ajal? No need, kes sündinud 73

Need, kes on sündinud 1973, olid siis 18-aastased ja äsja keskkooli lõpetanud. Poisid olid vene sõjaväe eest redus, tüdrukud ülikooli sisse saanud või tööle läinud elu esimesse töökohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Need, kes on sündinud 1973, olid siis 18-aastased ja äsja keskkooli lõpetanud. Poisid olid vene sõjaväe eest redus, tüdrukud ülikooli sisse saanud või tööle läinud elu esimesse töökohta.

Ülikoolis käivaid 73 sündinud poisse vene sõjavägi enam ei ohustanud. Olen ise 71 sündinud ja meie kuruse poisid olid esimesed, kes ei pidanud vene kroonusse minema. Ja ülikool ei takistanud ometi toompea ja teletorni kaitsmisest osa võtta.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ise 73 sündinud ja vähemalt Tallinnas oli küll see oht, et võetakse vene sõjaväkke. Mäletan, et üks klassivend oli kusagil sugulaste korteris peidus, käisime talle süüa viimas.
Ka mina ise ei käinud 18-aastasena midagi kaitsmas. Olin keset päeva juuksuris Raua tänaval, kui äkki üks vene tädi hakkas hirmunult karjuma ja akna poole näitama: tankid tulid. Ma jooksin koju ega kavatsenud kusagile rohkem minna. Ja vanemad poleks mind lubanudki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen ise 73 sündinud ja vähemalt Tallinnas oli küll see oht, et võetakse vene sõjaväkke.

Jah, oli, neil, kes ei käinud ülikoolis. Neil, kes käisid seda ohtu enam ei olnud. Mina olin 20-aastane ja olin teletorni juures.

Ja kuulge, teema mõte ei ole ju see, et kõik oleks tingimata pidanud käima. Kõik ei käinud, muidugi. Lihtsalt huvitas, kes praegustest võimulolijatest olid otseselt seal kohal. Riho Ühtegi väidetavalt taastas Eesti Vabariiki. Tema oli Kaitseliidu Tartu malevas ja tõenäoliselt oli sel ajal Tallinnas, ma oletan? Kas keegi veel neist oli sel ajal olemas kas kaitseliitlasena või lihtsalt nö osana rahvast?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mäletan, et Lukas oli Tartu ülikoolis õppejõud, korraldas muinsuskaitse päevi, oli Eesti Kongressi liige, vist ka kaitseliitlane.

+1
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Praegused võimulolijad 29 aastat tagasi