Esileht Tööelu, raha ja seadused. Praegusel ajal inimeste tööle võtmine on kohati naeruväärne ja mõnitav

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Praegusel ajal inimeste tööle võtmine on kohati naeruväärne ja mõnitav

Teema järgmine. Olin kunagi huvitatud ühest konkreetsest valdkonnast mida läksin peale keskkooli lõpetamist edasi õppima ja mille ka lõpetasin. Kahjuks juba õpingute ajal valitses õppeasutuses  tudengitesse minu hinnangul kuidagi selline ükskõikne suhtumine, sest minuni ei jõudnud ühtegi sobivat tööpakkumist ega ka praktikapakkumist. Lektorid olid minu arvates missioonitundetud ning ükskõiksed. Aastaid hiljem olen ma näinud, et selliseid minu erialaga haakuvaid kohti mis mulle oleks meeldinud ja sobinud on küllaga aga need on saanud hoopis mingi teise erialase ettevalmistusega inimesed. Olen väga pettunud ja paneb imestama, et mille alusel üldse töökohti/praktikakohti tudengitele/õpilastele jagatakse, miks ei lähe inimesed enda erialale tööle/praktikale ja miks võtakse erialavõõraid inimesi üldse tööle seda eriti tingimustes kus mitmete erialade lõpetanuid tuleb eri õppeasutustest igal aastal. Lisaks, miks juba õpingute ajal, mil on võimalik omale vastavaid õppeaineid valida, õppeasutustes ei soovitata töökohast huvitatud tudengitele nende erialaga haakuvaid töö/-ja praktikakohti? Miks on üldse nii, et ülikooli lõpetanu mingisse töötukassasse jõuab kui seal on igasugu erialased täiendamisvõimalused juba kõvasti ahtramad? Ma ei saa enam aru mille alusel kohati töökohi jagatakse ja mul on tekkinud tunne, et erialase ettevalmistusega inimestelt mõni kord lihtsalt varastatakse selja tagant töökoht ära. See nn turumentaliteet töökohtade leidmisel meenutab pigem midagi muud kui ausat ja korralikku tööle kandideerimist.

Aitäh!

+7
-38
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Aga kust on mulje jäänud, et töökohti üldse kuskil “jagatakse”?
Peabki ju ise otsima, ka kooli lõpetades.

+55
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled ilus st sümpaatne inimene?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi nii jaburat pole ammu lugenud. Saa täiskasvanuks. Sinu elu on sinu kätes, lõpeta teiste süüdistamine.

+53
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mõttes on õige tähelepanek, et kõrgharidus on devalveerunud, mida siis väljendabki see, et töökohtadele ei võeta erialase haridusega inimest. Selle “töökohtade varastamise” asemel on küsimus hoopis selles, et kuidas kõrgharidust reformida.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, ise peab ka veidi vaeva nägema, mitte ootama, et keegi sulle ise sobivaid tööpakkumisi kandikul ette toob. Sa vist ei õppinud sellist eriala, et mõni headhunter ise sind üles otsiks. Kui tõesti sobivaid tööpakkumisi ei ole, siis on arvatavasti kehvasti valitud eriala. Lähed ka siis mingisse teise valdkonda tööle nagu need, keda sa kirjeldad.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema järgmine. Olin kunagi huvitatud ühest konkreetsest valdkonnast mida läksin peale keskkooli lõpetamist edasi õppima ja mille ka lõpetasin. Kahjuks juba õpingute ajal valitses õppeasutuses tudengitesse minu hinnangul kuidagi selline ükskõikne suhtumine, sest minuni ei jõudnud ühtegi sobivat tööpakkumist ega ka praktikapakkumist. Lektorid olid minu arvates missioonitundetud ning ükskõiksed. Aastaid hiljem olen ma näinud, et selliseid minu erialaga haakuvaid kohti mis mulle oleks meeldinud ja sobinud on küllaga aga need on saanud hoopis mingi teise erialase ettevalmistusega inimesed. Olen väga pettunud ja paneb imestama, et mille alusel üldse töökohti/praktikakohti tudengitele/õpilastele jagatakse, miks ei lähe inimesed enda erialale tööle/praktikale ja miks võtakse erialavõõraid inimesi üldse tööle seda eriti tingimustes kus mitmete erialade lõpetanuid tuleb eri õppeasutustest igal aastal. Lisaks, miks juba õpingute ajal, mil on võimalik omale vastavaid õppeaineid valida, õppeasutustes ei soovitata töökohast huvitatud tudengitele nende erialaga haakuvaid töö/-ja praktikakohti? Miks on üldse nii, et ülikooli lõpetanu mingisse töötukassasse jõuab kui seal on igasugu erialased täiendamisvõimalused juba kõvasti ahtramad? Ma ei saa enam aru mille alusel kohati töökohi jagatakse ja mul on tekkinud tunne, et erialase ettevalmistusega inimestelt mõni kord lihtsalt varastatakse selja tagant töökoht ära. See nn turumentaliteet töökohtade leidmisel meenutab pigem midagi muud kui ausat ja korralikku tööle kandideerimist.

Aitäh!

Paljud erialad ülikoolis ongi mõttetud. Oleks meil kõik tasuline, siis pooled mõttetutest kaoks, sest keegi ei maksaks selle õppimise eest. Aga kui riik maksab, siis saab jamaga ka tegeleda. Need kes valivad kummalisi erialasid, nemad siis ei viitsi pingutada nende erialade omandamisega mis garanteeriks elukestva töökoha nagu jurist, arst, õpetaja, teadlane.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, mina nõukaajal trügisin aseministrini välja, et jagatud töökohast pääseda (saingi vabaks) ja nüüd keegi igatseb suunamist.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult oleks huvitav teada, mis eriala õppisid. Kahtlustan, et see on midagi sellist ebamäärast, et paljud tööandjad ei teagi, et vot selle eriala diplomiga inimene on õppinud just selliseid asju, mida vot tollel töökohal teada vaja. Aga praktikakohta ongi raske saada ja minu kursakaaslastest pooled pole üldse erialal töötanud, sest töökohti pole, aga iga aasta lõpetab Eestis sadu vastava eriala inimesi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimest korda kuulen, et ülikool peaks pakkuma töö- ja praktikakohti. Samuti ei jaga keegi kuskil töökohti, töökohtadele valitakse üldjuhul inimene nende hulgast, kes töökohale kandideerivad. Ja mis absurdne jutt veel töökohtade varastamise kohta?

+33
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja lihtsalt trollib.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis ise ei hakka tööandjaks? Saaksid töökohti jagada ja kõik töötud enda juurde tööle võtta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See töökohtade jagamise teema on nõukaaja teema. Töö leidmine on ikka kõigepealt tööotsija enda asi. Kust tuleb üldse mõte, et keegi peab SULLE midagi andma, jagama, sind informeerima, et see on selle teise inimese kohustus ? Teemaalgataja kirjast jääb mulje, et ta on nõukaaega kinni jäänud. Kuidas see võimalik on ?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen väga pettunud ja paneb imestama, et mille alusel üldse töökohti/praktikakohti tudengitele/õpilastele jagatakse

Kallis inimene, enam ei ole see riigikord, kus koolilõpetaja kuhugi karuperse tööle suunati. Nüüd tuleb ise jalad tagumiku alt välja ajada ja konkurentidega rinda pista.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ahtramad

Ah?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes valivad kummalisi erialasid, nemad siis ei viitsi pingutada nende erialade omandamisega mis garanteeriks elukestva töökoha nagu jurist, arst, õpetaja, teadlane.

Eriala – teadlane?
Meenub üks nõukaaegne tehase direktor, kelle käest küsiti ka eriala, mullele too uhkelt vastas: “Direktor”. Ei-ei, ininene, see on su ametiala, positsioon. Eriala on ikka see, kelleks sa kunagi õppinud oled. No näiteks oled kokk, aga said söökla juhatajaks või oled Läti fil, aga õppinud ennast akadeemikuks.

TA probleemist ei saa aru. Kui teise eriala inimebe võttis nina alt koha ära, siis on ta järelikult osavam, pädevam inimene. Paljud tööandjad valivadki kasulikuma tüübi, mitte selle, kel “õigem” haridus. Tasub ikka endale otsa vaadata, mitte teisi süüdistada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes valivad kummalisi erialasid, nemad siis ei viitsi pingutada nende erialade omandamisega mis garanteeriks elukestva töökoha nagu jurist, arst, õpetaja, teadlane.

Eriala – teadlane?

Meenub üks nõukaaegne tehase direktor, kelle käest küsiti ka eriala, mullele too uhkelt vastas: “Direktor”. Ei-ei, ininene, see on su ametiala, positsioon. Eriala on ikka see, kelleks sa kunagi õppinud oled. No näiteks oled kokk, aga said söökla juhatajaks või oled Läti fil, aga õppinud ennast akadeemikuks.

TA probleemist ei saa aru. Kui teise eriala inimebe võttis nina alt koha ära, siis on ta järelikult osavam, pädevam inimene. Paljud tööandjad valivadki kasulikuma tüübi, mitte selle, kel “õigem” haridus. Tasub ikka endale otsa vaadata, mitte teisi süüdistada.

Ning siis, kui kaob ära see positsioon olla direktor või teadlane, ongi kööga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praktika ja töökoha pead ikka ise leidma, see ongi osa elust, et kas saad hakkama.

Töökohtade jagamisest, siis Tallinnas jagatakse veel rõõmsalt erakonna järgi. Kandideerisin kevadel magistriga ja töökogemusega ühes linnaosas, ma ei osutunud valituks, aga valituks osutus äsja 12.klassi lõpetanud vene kesik.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hm, kummaine ootus, et ülikool nüüd töökohti jagama hakkab.  Nõukaajal suunati sind kuhugi imekohta, elasid mingis ühikas, sest korterit ka ei olnud. Kolm aastat tuli seal töötada, siis sain minna tööle sinna, kus oli ka normaalne elamine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku ongi tööle kandideerimine karm. Kandideerisin hiljuti sama asutuse sees ja ka ei osutunud valituks. Nt RMK juhiks valiti ka inimene, kel pole üldse mingisugust loodusalast haridust. Võeti sotsala õppinud inimene.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ahtramad

Ah?

Tundub, et veterinaaria see eriala kindlasti ei ole. Küll on see aga põhjus, miks tööpakkujad TA ukse taga rivis ei seisa.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis koolis neid praktikakohti ja töökohti siis jagatakse. Töötan ülikoolis ja praktikakoha peavad üliõpilased ise leidma, samamoodi töökoha. Mõnikord mõni firma saadab palve, et saatke listi teade, et otsitakse kedagi tööle, aga mingit spetsiaalset töökohtade otsimist üliõpilastele küll ei ole. Peale eriala on siiski oluline ka inimese isiksus ja väärtushinnangud, teemaalgataja on nii negatiivne, vinguv, süüdistav, et ilmselt peitub seal põhjus, miks ta siiski tööd ei leia. Meie õpetame eriala, mille järele on väga suur nõudlus ja suurem osa üliõpilasi leiab juba teisel kursusel töö, vilistlastet rääkimata, aga eks on ka selliseid kummalisi ja halva suhtlusoskusega inimesi, keda ei taha keegi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on selline eriala, et töökuulutusi eriti ei ole selle kohta, siis tuleb sul endale tööd otsida kas niimoodi, et sa valid ise välja asutused, kus tahaksid töötada ja siis võtad ühendust sealse personaliosakonnaga. Või siis teine variant, annad tuttavatele teada, et sa otsid tööd ja kui keegi midagi teab, kus oleks vaja, siis läbi tuttavate soovituste. Või siis kolmas variant – need töökuulutused liiguvad mingi erialase liidu kaudu, ehk siis peaksid astuma oma eriala organisatsiooni liikmeks ja hakkad ka nägema teateid erialase töö kohta, mis iial kuskile portaali ei jõuagi.

Mina ise olen oma viimased töökohad saanud tõesti tuttavate ja endiste kolleegide tehtud pakkumiste järgi, aga ma ka ei ole enam algaja. Varem ikka tuli ise otsida, ise end pakkuda, osaleda konkurssidel jm. Esimese töökoha sain nii, et mingit töökuulutust kuskil ei olnud, läksin lihtsalt pakkuma, et tahan tööd saada. Võetigi. Siis olin veel tudeng ja sain sealsamas ka praktika sama hooga ära teha.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan ülikoolis ja praktikakoha peavad üliõpilased ise leidma, samamoodi töökoha.

Jah, töötad ülikoolis. Olgu, tööta. Kui ütled, et teil peavad tudengid omale praktikakoha ja töökoha ise leidma siis järelikult ülikool kus töötad ei tee koostööd tulevase tööandjaga ja kui te ei tee koostööd tulevase tööandjaga siis ei ole teil ka enam konkreetset teadmist mille jaoks te inimesi koolitate üldse. Ma usun sügavalt, et selline teadmatus omakorda viib lektorite erialase taseme alla ja sealt omakorda käib tudengite tase alla kuna nii mõnigi lektor on tegelikult laisk, ei tunne tegelikku huvi oma valdkonna suhtes ja võib sisuliselt öelda, et tal puudub ülikooli vääriline tase hoolimata sellest, et ollakse ülikooli lektoriks tööle saanud.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga kas sa oled ise 70aastane või on su vanemad 70aastased ja kinni kuskil nõuka-ajas, kui töökohti “jagati” ja inimesi suunati tööle?

Avalikud tööpakkumised on üleval tööportaalides. Mitteavalikele saba kandideerida tutvuste kaudu või siis lihtsalt nö õngitsedes saadad oma cv-sid laial

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praktika pole mingi imeline võimalus saada töökoht. See on kõigest praktika. Töökoha peab ikka endale ise leidma, näiteks läbi Töötukassa või tuttavate kaudu. Lähedki Töötukassasse ja avaldad soovi minna mõnesse erialaga seotud ettevõttesse tööpraktikale. Edasi võib juba juhtuda, et sind palgatakse sinna päriselt tööle. Või otsid ise endale töökoha või läbid veel praktilisi kursusi ja hakkad iseenda tööandjaks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga kas sa oled ise 70aastane või on su vanemad 70aastased ja kinni kuskil nõuka-ajas, kui töökohti “jagati” ja inimesi suunati tööle?

Avalikud tööpakkumised on üleval tööportaalides. Mitteavalikele saba kandideerida tutvuste kaudu või siis lihtsalt nö õngitsedes saadad oma cv-sid laial

Tänan huvitavate pakkumiste eest. Ütleme, et ma olen hoopis 83 aastane. Sobib? Aga siiski –  tänan huvitavate pakkumiste eest!

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selles vanuses imelikku on, just eile kirjutas FB-s inimene et tegi ülikooli eksameid aastal 1955, hakkasin vaatama ja ta töötab veel praegu Tartu Ülikoolis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

töötab med. ala õppejõuna, mitte koristajana nagu pk kitsa eriala tohutult teenivad spetsid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praktika pole mingi imeline võimalus saada töökoht. See on kõigest praktika.

Igas Ülikoolis ja igal korralikul erialal on PRAKTIKA imeline võimalus saada töökoht!

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Praegusel ajal inimeste tööle võtmine on kohati naeruväärne ja mõnitav