Esileht Ilu ja tervis Pragunev käenahk

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Pragunev käenahk

Postitas:

Kuidas ravida, mida teha, kui kätel nahk lausa lõheneb ja on väga väga kuiv? Kodus ahjuküte, põrandaküte, ei ole liiga kuiv õhk, üsna jahe temperatuur toas. Kord nädalas käib koristaja, olemas pesumasin, nõudepesumasin… st asi ei ole selles, et käed karedad suurest tööst, pesemisest. Õues käin alati kinnastega.
Kreemitan/õlitan kolm korda päevas. Igasugu looduslikke õlisid olen proovinud ja võimalikult rasvaseid kreeme.
Äkki peaks muutma toitumist või võtma mingeid vitamiine? Tarbin üsna vähe rasva muidu (äkki peaks mingit õli rohkem sööma?), söön mitmekülgselt, korralikult, olen heas füüsilises vormis, aga käed on väga hullud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 20:23; 29.01 15:22; 29.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sotti saad, anna mulle ka teada. Käed on pealt lausa lõhki!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kätenahk on selline pragunev ainult talvel, või ka muudel aastaaegadel? Soovitaks sul esialgu läbi teha kalamaksaõli kuuri, ntks mölleri kalaõli kapslid. Siis võiksid kasutada essexi rasvast kreemi. Üldse peaksid kasutama selliseid lõhna-ja värvaine vabasid kreeme, selliseid, mis apteegis müügil. Kui sul lõhed on sõrmeotstel, siis rasvane kreem + plaaster ööseks peale. See parandab kiirelt kõik lõhed. Enne väljaminekut kreemita kindlalt käsi, aga kohe peale kreemitamist välja minna ei tohi. Ca 15-30 minutit enne peaksid kreemitama.
Soovitaks sul kindaid vahetada, ehk on asi materjalis, mida kannad?
Ma ise olen ka hädas oma katkiste kätega, kõige hullem on alati talvel. Suvel on hea või väga hea. Nii, et minu puhul mängib päike suurt rolli. D-vitamiini kuuri võiksid samuti proovida, hästi mõjub ta organismile niikuinii, isegi kui sa käsi sellega korda ei saa.
Mina ootan igal juhul kevadet, sest lootus on, et siis läheb paremaks. Ja niimoodi juba ca kümme aastat. Minu puhul mängivad rolli ka kõiksugused allergiad. Loodan, et saad käed korda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalike põhjuseid on palju. 2 esimest mõtet:

1. Bebantheen salv (just salv, see roosa triibubuga) – ööseks paksult kokku määrida

2. vaata kriitiliselt üle KÕIK mis käenahaga kokku puutub – nõudepesuvahend (ega sa Faeryt ei kasuta? see on hästi kange ja lõhub käsi), seep, ¨ampoon, du¨¨igeel, pesupulber ja loputusvahend (kuigi pesed masinada, pulber ja loputusvahend jäävad pesu sisse kinni) jne.

Ja õue minnes peavad käed olema kuivad. Niiskete ja värskelt kreemitatud kätega ei tohi külmaga õue minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu käte nahk oli ka aeg-ajalt väga kuiv. Nüüd määrin neid enne magama kinekut vaseliiniga. Hommikul nahk hea pehme. Nii olen saanud sellest liigsest kuivusest ning naha lõhenemisest lahti.
Vahel valan päeval kätele ka veidi oliiviõli ning hõõrun sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 23:13; 28.01 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu käte nahk oli ka aeg-ajalt väga kuiv. Nüüd määrin neid enne magama minekut vaseliiniga. Hommikul nahk hea pehme. Nii olen saanud sellest liigsest kuivusest ning naha lõhenemisest lahti.
Vahel valan päeval kätele ka veidi oliiviõli ning hõõrun sisse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 23:13; 28.01 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hügromeetrit ei ole, ei saa väita, et õhk ei ole liiga kuiv. Mul on ka ahjuküte ja nüüd külmade ilmadega, mil ka õues on kuivem, on toas 25% õhuniiskust, mida on selgelt liiga vähe. Nahk lausa kiheleb sellest kuivusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh heade nõuannete ja ideede eest!
Kreemiste kätega õue ma ei lähe.
Fairit ei kasuta kindlasti. Pesupulbrit olen jah mõelnud vahetada, kuna laps ka mul veidi allergiline. Teen siis selle asja ära!
Proovin d-vitamiini ka. Ja ok, katsetan õhuniiskusega ka, panen mingid veega kausikesed tubadesse või ostan õhuniisuti.
Bepanhen on ka hea mõte!
Olen suht meeleheitel juba, nii et püüan kõike katsetada:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 20:23; 29.01 15:22; 29.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan proovida apteegis müügil olevat Kätemääret (selline nimi ongi, eesti toode, peal selle vanurite arsti Vassiljevi pilt) Väga hea asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja oleks nagu mina ise, olukord sama- kodus koduabiline, masinad pesevad pesu ja nõud aga minu käeseljad n jubedad, lausa katki ja kuivad koorikud peal. Ma olen 30 aastane aga käed nagu saja aastasel:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda Vassiljevi määret olen ma proovinud, natukenegi ei olnud kasu! Nagu oleks niisama vett määrinud:(
Võibolla peab Vassiljevisse rohkem usku olema, et toimiks:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 20:23; 29.01 15:22; 29.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain omal käed korda Garnier kätekreemiga (punases tuubis, extra-dry skin), enne seda 100 varianti proovitud, aga inimesed on muidugi erinevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka kätega probleeme, ükski kreem mind ei aidanud, toitu oli raske teha, sest viljamahl tegi kätele haiget. Lõpuks sattusin Neutrogina kätekreemi peale ja peale seda kadusid kõik kaebused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarnane probleem on minul olnud talviti juba aastaid. Sellel aastal aga mitte…mäletan, et käenahk oli kunagi nii habras, punane ja valus, et segas igapäevaseid toimetusi. Ja kui veel paberiga õrnaltki käenahale pihta läksin, siis olid haavad kerged tulema…
Kuna sügisel hakkasin sööma kalamaksaõli A ja B vitamiiniga, sööma 1 tl extra virgin kvaliteetset õli päevas toidu kõrvale lisaks, siis olen kindel, et õlide söömisest ka see muutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Pragunev käenahk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.