Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Prantsuse Lütseum või Gustav Adolf?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Prantsuse Lütseum või Gustav Adolf?

Postitas:

Millise kooli enda lapsele valiksite ja miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Valisin lütseumi, sest prantsuse keele kõrval oli mulle oluline kooli üldine vaimsus ja mentaliteet (mis paljudele ei sobi, tean-tean).

Olgu öeldud, et esimese lapse jaoks tegin selle valiku juba ligi paarkümmend aastat tagasi, mil GAG ei olnudki veel mingi eriline GAG, vaid kõige tavalisem Tallinna 1. Keskkool (ma küll täpselt ei mäleta, millal nime vahetati ja teadsin ka 1. KK auväärt ajalugu ja kõike, aga TPL tõmbas ikkagi rohkem, kasvõi mingi seletamatu auraga). Laps tegi tookord katsed veel kahte kesklinna kooli ja neist ühte sai veel sisse, aga selle kooli õhkkond meile tol ajal üldse ei meeldinud, teise ei saanud sisse, nii jäigi kokkuvõttes TPL.

Järgmiste laste suhtes mängis juba rolli järkjärgult kogunenud isiklik positiivne kogemus lütseumiga, nii et väga pika hambaga oleksin nad mujale pannud, kui poleks sisse saanud. Õnneks said.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 21:55; 21.02 15:31; 23.02 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paneks GAGi, prantsuse keel on Eestis suht vähetähtis ja vaimsus algab ikka kodust. Kommentaaride põhjal ei ole TPList head muljet jäänud. reaalselt läheb laps hoopis saksa keele kallakuga kooli:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 22:05; 20.02 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]paneks GAGi, prantsuse keel on Eestis suht vähetähtis ja vaimsus algab ikka kodust. Kommentaaride põhjal ei ole TPList head muljet jäänud. reaalselt läheb laps hoopis saksa keele kallakuga kooli:)[/tsitaat]Jawohl, tante Dummkopf!Saksa keele tähtsus Eestis on seevastu üldteada. 700 aastat orjapõlve ja nii … . Anna kannatust!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 22:20; 20.02 22:47; 23.02 21:31; 03.03 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saksa keelest edasi tulevad skandinaavia keeled. Eesti kultuur on muide suurelt jaolt saksa kultuurist välja kasvanud. Ma pole halvustanud kellegi valikut, vaid ütlesin oma arvamuse välja. Ei maksa nii tundlik olla selle TPLi teema suhtes:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 22:05; 20.02 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAG-is olid ju ka katsed prantsuse keele eriklassi, nii et keeles ei ole vist praegu peamine küsimus üldse 🙂
Aga kui laps juba lütseumi sisse sai, siis ma paneks vist juba põhimõtte pärast sinna, kuna kui ühte kooli ikka nii kirglikult armastatakse ja vihatakse, siis ma nii lihtsalt saadud võimalusest ei loobuks :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]saksa keelest edasi tulevad skandinaavia keeled. Eesti kultuur on muide suurelt jaolt saksa kultuurist välja kasvanud. Ma pole halvustanud kellegi valikut, vaid ütlesin oma arvamuse välja. Ei maksa nii tundlik olla selle TPLi teema suhtes:)[/tsitaat]Naah, tante paneb asju paika. TPL-ga pole minul isiklikult midagi pistmist. Ja Eesti kultuur on kohe VÄLJA KASVANUD saksa kultuurist? No mis sa kostad! Vaata, ma juhtisin su tähelepanu tegelikult sellele (millest sa muidugi aru ei saanud, sest su aur läks mujale), et üht keelt teisele eelistada ja seda veel ii nõmedal moel \”põhjendada\”, on äärmiselt lühinägelik. Aga seda sa ju oledki :). Hea tähelepanek on muidugi ka \”saksa keelest edasi tulevad skandinaavia keeled\”… ja millega see kõik veel lõpeb!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 22:20; 20.02 22:47; 23.02 21:31; 03.03 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas keegi oskaks võrrelda GAGi ja Lütseumi õppekoormust ning õhtuti kodutöödele kuluvat aega? Ilmselt oskaks seda teha objektiivselt vaid see pere, kus üks lastest käib ühes, teine aga teises koolis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 22:53; 24.02 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valiksin kindlasti GAG. Kõige lapsesõbralikum nn \”eliitkool\”, kogemust oman selle kooliga juba aastaid, olen ise antud kooli lõpetanud ja kõik mu kolm last seal käimas. Vaimsusest ma ei räägigi. Need, kes ise seal pole käinud, ei kujuta ette, milline aura võib olla Eesti vanimal koolil, mis on loodud 1632. aastal ja vanimal koolimajal. Ega koolihümnis asjata laulda, et kuningas Gustav Adolf ise oma kooli üle siiani valvab 🙂
Ma ei viitsigi siin hetkel pikemalt põhjndada, niikuinii peab seda tunnet ja emotsiooni ise kogema. Võiks ju kirjeldada Eesti ilusaimat koolisaali ning sööklat, mis näeb välja nagu vanalinnarestoran, ingliga sisehoovi ja linnamüüriäärset välisõue, lisaks võimlamaja siseõue, kus ka nüüd kooliüritused toimuvad. Lisaks on staadion ja pargid (kus algklassid suusatavad talvel)lähedal, s.t. sportimisvõimalused kordades paremad kui TPL-is. GAG õpilased saavad Kalev Spas ujumas käia sümboolse hinnaga, koolil on ujulaga leping, kuna laste sportimist peetakse oluliseks. Alates 7. klassist on minu lapsed vahetanud klassi reaalklassi kasuks ja julgen öelda, et nad on saanud ühe Eesti võimaliku parima reaalhariduse, millega suudavad konkureerida vast ainult Reaalkooli ja Treffneri õpilased.
Kaks minu kolmest lapsest pole olnud superandekad, tavalised tublid lapsed lihtsalt, aga sellest hoolimata on nad koolis alati viitele õppinud, kodutööde maht on lubanud kõigi hobidega tegeleda ja pole koolirõõmu matnud.
Kui peaksin maalima pildi oma laste koolirõõmust ja õpiõhinast, siis oleks sellel 1. september aastast 2005, mil mu keskmine laps läks kolmandasse klassi. Oli kiire, viisin ta autoga Balti jaama trollipeatuse kõrval olevasse parklasse, koolini ei hakanud sõitma. Poiss vupsas kiiresti autost välja ja ühes käes lillekimp, teises koolikott, jooksis rekordkiirusel oma kollase koolimaja poole, sellise kadestamisväärse õhinaga, mida ma ei varem ega hiljem ühegi koolilapse puhul täheldanud pole 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 23:07; 21.02 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valiks GAGi, käisime isegi kunagi seal lapsega katsetel. Mulle nii meeldis see koolimaja, matuke isegi kahju oli, et enda lapsed seal ei saa õppida. Lütseum tegelikult kodule lähemal, jalgsi umbes 10 minutit minna, aga see, et vanem peaks ka alguses prantsuse keelt õppima koos lapsega, tundub mulle liiga koormav. Lütseumi poiste koolivorm ka ei meeldi (sinised viigipüksid, tunduvad üsna õudsed laste jalas). Samas vanema lapsega sai jälle kunagi TPLi katsetel käidud ja siis jäi sellest koolist küll väga positiivne mulje. Nõrgema närvikavaga või väiksema pingetaluvusega last kindlasti sinna ei paneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lisaks on staadion ja pargid (kus algklassid suusatavad talvel)lähedal, s.t. sportimisvõimalused kordades paremad kui TPL-is. [/tsitaat]

Väike tähelepanek – GAG ja TPL kasutavad ühte ja sama staadionit kehalise tundideks – ¦nelli tiigi juures olevat. Nii et siin küll mingit vahet pole. Üks maa tulla ka mõlemast koolist enam-vähem. TPL-i lapsed tulevad lihtsalt üle Toompea, GAG-i omad teiselt poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Staadion on küll sama, aga erinevuseks saab pidada vahemaad staadionini. ¨nelli staadion on GAG-le mugavalt lähedal, lapsed jooksevad sinna läbi pargi kahe minutiga, TPL-st tuleks võtab ikka oluliselt kauem ja dressides ei ole vast kuigi mugav läbi vanalinna silgata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 23:07; 21.02 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sõltub esimesest klassijuhatajast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 09:39; 22.02 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAG i puhul on hea koolihoov, võimla. Läheduses asuvad pargid. Samas ma ise ei sallinud ümber selle tiigi jooksmist.

Võimla taga asuvat aeda on ka nüüd aktiivselt kasutama hakatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 09:51; 21.02 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka minul kogemus GAG kolme lapsega. Sama, ei hakka isegi pikemalt õigustama, miks see kool on võimalik parim. Haridus on tipptase, prantsuse keele oskus on andnud mu lastele palju eeliseid. Reaal- ja rootsi keele klassid on hea alternatiiv. Väikesed on 4 aastat eraldi majas, õpetajad head. Kooli vaimsus ja \”oma pere tunne\” on midagi täiesti erilist, mida peab kogema, ei ole seletatav. Tänane linnamüüri- äärses koolihoovis toimuv Vabariigi aastapäeva aktus on hea näide. Minge vaadake ja saate aru. Vt kodulehekülgi, saad võrrelda spordi, muusika jne. tegevust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.02 10:03; 21.02 10:12; 21.02 17:12; 21.02 17:16; 21.02 18:36; 23.02 22:19; 28.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu öeldud, et esimese lapse jaoks tegin selle valiku juba ligi paarkümmend aastat tagasi, mil GAG ei olnudki veel mingi eriline GAG, vaid kõige tavalisem Tallinna 1. Keskkool (ma küll täpselt ei mäleta, millal nime vahetati ja teadsin ka 1. KK auväärt ajalugu ja kõike, aga TPL tõmbas ikkagi rohkem, kasvõi mingi seletamatu auraga). Laps tegi tookord katsed veel kahte kesklinna kooli ja neist ühte sai veel sisse, aga selle kooli õhkkond meile tol ajal üldse ei meeldinud, teise ei saanud sisse, nii jäigi kokkuvõttes TPL.

oli veel kõige tavalisem 1 KK ? See nimi oli tal küll vaid okupatsooniajal ja siiski ei olnud ta \”tavaline\”, vaid üks Tallinna parimaid, kui mitte kõige parem kool. Ligi 400 aastat on ta siiski olnud erinevate nimekujudega GAG. Kui selline ajalugu pole eriline, mis siis veel on? Mitte üks halvustav sõna PL kohta, aga no võrdleme ikka võrreldavat. Paljudele ei piisa Lauri Leesi prantsuse keelest ja kultuurihuvist, kool peaks pakkuma veel palju muud. Näiteks sport ja IT- väga rumal on seda avalikult vaenata, lapsed kannatavad ju

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.02 10:03; 21.02 10:12; 21.02 17:12; 21.02 17:16; 21.02 18:36; 23.02 22:19; 28.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ka minul kogemus GAG kolme lapsega. Sama, ei hakka isegi pikemalt õigustama, miks see kool on võimalik parim. Haridus on tipptase, prantsuse keele oskus on andnud mu lastele palju eeliseid. Reaal- ja rootsi keele klassid on hea alternatiiv. Väikesed on 4 aastat eraldi majas, õpetajad head. Kooli vaimsus ja \”oma pere tunne\” on midagi täiesti erilist, mida peab kogema, ei ole seletatav. Tänane linnamüüri- äärses koolihoovis toimuv Vabariigi aastapäeva aktus on hea näide. Minge vaadake ja saate aru. Vt kodulehekülgi, saad võrrelda spordi, muusika jne. tegevust. [/tsitaat]

väga hea prantsuse keele omandavad igal aastal 2-3 eriti andekat. tegelikult on prantsuse keele õpetajatega üks suur-suur jama.
aga see on küll tugev pluss, et keeleklassis alustades on reaalvõimete ilmnemisel võimalik sujuvalt reaalharus jätkata. mis on tõesti tasemel, sest ülelinnaline konkurss 7. klassi näitab alles laste tegelikku sisu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 14:28; 23.02 16:25;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav, kas keegi oskaks võrrelda GAGi ja Lütseumi õppekoormust ning õhtuti kodutöödele kuluvat aega? Ilmselt oskaks seda teha objektiivselt vaid see pere, kus üks lastest käib ühes, teine aga teises koolis…[/tsitaat]

Jah, lisaks peaksid need lapsed olema identsed kaksikud ja isegi sellisel juhul oleks võrdluse väärtus kaheldav;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 21:55; 21.02 15:31; 23.02 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

raske võrrelda, aga tõenäoliselt pead mõlemas koolis arvestama sellega, et last tuleb aidata. Kuulujuttude järgi on GAG siiski inimlikum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.02 10:03; 21.02 10:12; 21.02 17:12; 21.02 17:16; 21.02 18:36; 23.02 22:19; 28.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

väga hea prantsuse keele omandavad igal aastal 2-3 eriti andekat. tegelikult on prantsuse keele õpetajatega üks suur-suur jama.
aga see on küll tugev pluss, et keeleklassis alustades on reaalvõimete ilmnemisel võimalik sujuvalt reaalharus jätkata. mis on tõesti tasemel, sest ülelinnaline konkurss 7. klassi näitab alles laste tegelikku sisu.[/tsitaat]

see ei ole õige jutt. Räägime ikka 12 klassi lõpetajatest, mitte poolelijätjatest- meie lendudes rääkisid kõik. Oli ka mitu edasiõppijat ja muudel erialadel pr keele lisatunde+ võimalik töö pr keeles(näit. giidid ja abiõpetajad). Kohe, peale 12 klassi. Õpetajatest- jah, on olnud probleeme, aga kool reageerib kiirelt. Nõrgad vahetatakse kiiresti välja. Ei üht halba sõna tänaste õpetajate kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.02 10:03; 21.02 10:12; 21.02 17:12; 21.02 17:16; 21.02 18:36; 23.02 22:19; 28.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd võiks siis lisada siia GAG-ist ja TPL-is tulnud tugevad teadlased, akadeemikud, poliitikud ja IT spetsialistid.

Milline on ühe Brüsselis töötava giidi sissetulek?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 09:51; 21.02 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAG pärit akadeemikute galerii on peamajas esimesel korrusel. Tulge ja tutvuge! Tublisid vilistlasi ei jõua kokku lugeda,nagu paljudes teisteski heades koolides, selle vahega, et ajalugu on ligi 400 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.02 10:03; 21.02 10:12; 21.02 17:12; 21.02 17:16; 21.02 18:36; 23.02 22:19; 28.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]raske võrrelda, aga tõenäoliselt pead mõlemas koolis arvestama sellega, et last tuleb aidata. Kuulujuttude järgi on GAG siiski inimlikum. [/tsitaat]

Just. Kuulujuttude järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.02 20:11; 22.02 16:22; 22.02 20:30; 24.02 04:46; 24.02 17:24; 24.02 17:35; 04.03 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Need, kes ise seal pole käinud, ei kujuta ette, milline aura võib olla Eesti vanimal koolil, mis on loodud 1632. aastal ja vanimal koolimajal. [/tsitaat]Austatud kaasvilistlane! Juhin tähelepanu asjaolule, et erinevalt Tartu Ülikoolist, mille vilistlane sa ka ilmselt oled, sest muidu poleks sa aastaid segamini ajanud, asutati GAG siiski aastal 1631.

Mina kui 1981. aastal sellesse kooli õppima asunu mäletan väga selgelt kooli 350. aastapäeva pidustusi ning mul on siiani alles vastav koolikellaga mälestusmärk.

Gustav Adolfi Gümnaasiumiks muudeti kooli nimi tagasi juba minu keskkooliajal. Täpselt ei mäleta, kas aastal 1990 või 1991. Igatahes lõpetasin mina aastal 1992 kindlasti kohe Gustav Adolfi Gümnaasiumi, mitte enam Tallinna 1. Keskkooli. Ka rootsi keele õpet oli koolis selleks ajaks juba paar aastat pakutud.

Teemaalgatajale aga midagi soovitada ei oska. Prantsuse keelt saab mõlemas koolis õppida. GAG on selles mõttes laiahaardelisem, et kui peaks selguma, et lapsel on pigem rohkem annet reaalainete peale ja keelt nii väga tuupida ei tahagi, siis GAGis on ümberprofileerumine vast vähe lihtsam. Samuti on GAGis erinevalt TPList kasutusel e-kool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Valiksin kindlasti GAG. Kõige lapsesõbralikum nn \”eliitkool\”, kogemust oman selle kooliga juba aastaid, olen ise antud kooli lõpetanud ja kõik mu kolm last seal käimas. Vaimsusest ma ei räägigi. Need, kes ise seal pole käinud, ei kujuta ette, milline aura võib olla Eesti vanimal koolil, mis on loodud 1632. aastal ja vanimal koolimajal. Ega koolihümnis asjata laulda, et kuningas Gustav Adolf ise oma kooli üle siiani valvab 🙂
Ma ei viitsigi siin hetkel pikemalt põhjndada, niikuinii peab seda tunnet ja emotsiooni ise kogema. Võiks ju kirjeldada Eesti ilusaimat koolisaali ning sööklat, mis näeb välja nagu vanalinnarestoran, ingliga sisehoovi ja linnamüüriäärset välisõue, lisaks võimlamaja siseõue, kus ka nüüd kooliüritused toimuvad. Lisaks on staadion ja pargid (kus algklassid suusatavad talvel)lähedal, s.t. sportimisvõimalused kordades paremad kui TPL-is. GAG õpilased saavad Kalev Spas ujumas käia sümboolse hinnaga, koolil on ujulaga leping, kuna laste sportimist peetakse oluliseks. Alates 7. klassist on minu lapsed vahetanud klassi reaalklassi kasuks ja julgen öelda, et nad on saanud ühe Eesti võimaliku parima reaalhariduse, millega suudavad konkureerida vast ainult Reaalkooli ja Treffneri õpilased.
Kaks minu kolmest lapsest pole olnud superandekad, tavalised tublid lapsed lihtsalt, aga sellest hoolimata on nad koolis alati viitele õppinud, kodutööde maht on lubanud kõigi hobidega tegeleda ja pole koolirõõmu matnud.
Kui peaksin maalima pildi oma laste koolirõõmust ja õpiõhinast, siis oleks sellel 1. september aastast 2005, mil mu keskmine laps läks kolmandasse klassi. Oli kiire, viisin ta autoga Balti jaama trollipeatuse kõrval olevasse parklasse, koolini ei hakanud sõitma. Poiss vupsas kiiresti autost välja ja ühes käes lillekimp, teises koolikott, jooksis rekordkiirusel oma kollase koolimaja poole, sellise kadestamisväärse õhinaga, mida ma ei varem ega hiljem ühegi koolilapse puhul täheldanud pole :)[/tsitaat]

Aga minu tubli põhikoolilõpetaja ei olnud koolist nii vaimustuses – pea vaid viitele õppiv laps oli kindel, et GAG-s ta gümnaasiumiosas jätkata ei taha. Kuulates tema vestlusi klassikaaslastega (GAG-I ajal) siis kahjuks need vestlused noorte ja arukate inimeste vahel sellisest OMA kooli tundest küll ei nõretanud.
Lähisugulase laps õpib GAG-I algklassides, kahjuks sai endale nõrga klassijuhata-esimese õpetaja ja peab plaani laps ühte teise kooli panna. Probleeme on teisigi (mitte lapse tekitatud) – ajalooline linnamüür kahjuks ei lahenda neid.

No ja lapse põhikooli lõpuaktus oli ikka paras tsirkus 🙂

Saan aru, et enamus vanemad kaitseb oma laste uhtes (koolivalik nt) tehud otsuseid aga püüa olla vähe objektiivsem. Gustav Adolf valvab kooli üle? Ahah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea arutlus. Olen ise pigem GAG’i pooldaja…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ise küll nende koolidega seotud, aga täna just rääkisin ühe oma lapse sõbraga, kes käib TPL esimeses klassis ja see oli päris kurb kuulamine. Poiss nukralt rääkis, et kõik õpetajad on kurjad, sh klassijuhataja. Kõige hullem pidi olema veel kehalise õpetaja. Sain aru, et ka märkuseid jagatakse lahkelt. Ainuke, kes poisile tõsiselt näis meeldivat, on muusikaõpetaja.

Mingit koolirõõmu ma selle lapse silmades kahjuks küll ei näinud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:12; 22.02 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole ise küll nende koolidega seotud, aga täna just rääkisin ühe oma lapse sõbraga, kes käib TPL esimeses klassis ja see oli päris kurb kuulamine. Poiss nukralt rääkis, et kõik õpetajad on kurjad, sh klassijuhataja. Kõige hullem pidi olema veel kehalise õpetaja. Sain aru, et ka märkuseid jagatakse lahkelt. Ainuke, kes poisile tõsiselt näis meeldivat, on muusikaõpetaja.

Mingit koolirõõmu ma selle lapse silmades kahjuks küll ei näinud 🙁

[/tsitaat]

Ja minu laps käib võib-olla selles samas esimeses klassis ja ütleb, et tal on maailma parim klassijuhataja – teeb kogu aeg nalja ja on sõbralik. Läheb kooli rõõmuga ja tuleb sealt rõõmuga. Kogu aeg räägib, et käib kõige paremas koolis ja et tal on koolis põnev. Kas ma peaksin kahtlema oma lapses?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.02 20:11; 22.02 16:22; 22.02 20:30; 24.02 04:46; 24.02 17:24; 24.02 17:35; 04.03 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja minu laps käib võib-olla selles samas esimeses klassis ja ütleb, et tal on maailma parim klassijuhataja – teeb kogu aeg nalja ja on sõbralik. Läheb kooli rõõmuga ja tuleb sealt rõõmuga. Kogu aeg räägib, et käib kõige paremas koolis ja et tal on koolis põnev. Kas ma peaksin kahtlema oma lapses? [/tsitaat]

No tore, et teil nii hästi on … mina kirjutasin siia täiesti ERAPOOLETUNA täna kuuldu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:12; 22.02 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole ise küll nende koolidega seotud, aga täna just rääkisin ühe oma lapse sõbraga, kes käib TPL esimeses klassis ja see oli päris kurb kuulamine. Poiss nukralt rääkis, et kõik õpetajad on kurjad, sh klassijuhataja. Kõige hullem pidi olema veel kehalise õpetaja. Sain aru, et ka märkuseid jagatakse lahkelt. Ainuke, kes poisile tõsiselt näis meeldivat, on muusikaõpetaja.

Mingit koolirõõmu ma selle lapse silmades kahjuks küll ei näinud 🙁

[/tsitaat]

Minu hetkel algklassides õppiv laps on saanud ühe hinde \”3\”. Kehalises kasvatuses, 1. klassis, GAGis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 09:39; 22.02 20:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Koolilaps Prantsuse Lütseum või Gustav Adolf?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.