Esileht Koolilaps prantsuse lütseumi katsed homme

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: prantsuse lütseumi katsed homme

Postitas:
Kägu

küsimus, kas võtate ka sisejalanõud kaasa?
ja veel- miks soovite oma last sinna kooli panna?
Kas perekonnas keegi oskab prantsuse keelt?meil on see üks valikutest. Isa on õppinud kunagi GAG-s.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: prantsuse lütseumi katsed homme

Minu laps käis mitu aastat tagasi, vahetusjalatsid jah kaasa. See ootamine peale etteütlust ja enne teist vooru võib ligi paaritunniseks venida ja minu laps polnud sugugi mitte viimases grupis (aga üsna lõpupoole küll).
Prantuse keelt keegi ei osanud, ise õppida ka ei kavatsenud, aga oli meil kodule kauguselt teine kool ja laps oli õigekirjas ka üsna tugev.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vahetusjalatsid tuleb loomulikult kaasa võtta. Koolimaja on puhas
Meie viime, kuna meil on 1 laps juba seal koolis ees, kooli \”kallak\” meeldib, prantsuse keelt oskavad peres päris mitmed inimesed ja elukoht on ka väga lähedal. Meeldib, et koolis on distsipliin ja kord ja lapsed on keskkonnas, mis soodustab intellektuaalset arengut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vahetusjalatsid ja kamm kaasa ja küünealused puhtaks 🙂

mina soovitan võtta kaasa ka vett või kõrremahla ja midagi näksida, samuti ristsõna või raamat vms ajaviiteks. voorude vahel passimine võib päris pikaks venida ja paramatult hakkab igav. mul oli endale ka ajakiri kaasas, et ei peaks nürilt aknast välja või teistele vanematele otsa vaatama, koridori seintel olevad reprodki kulusid selle ajaga pähe 😀

ja kuna need on katsed, kust lapsi saadetakse jooksvalt ära (kui mõnes voorus ebaõnnestub), siis tasuks mõelda igaks juhuks ka mingi lapse- (või enda)lohutus tegevus samaks päevaks välja kui nii peaks minema – kas mõni kohvik või näitus või poes- või külaskäik vms. sama võib ju planeerida ka edukalt läbitud katsete jaoks – igal juhul oleks midagi oodata ja mis aitaks mõtted murelt/ootuselt eemal hoida

igatahes, jõudu ja edu ja rahu, lapsele enesekindlust ja julgust ja vanematele kainet mõistust 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal said peale etteütlust meie poisi grupist kõik lapsed edasi. Nii et eriti raske see etteütlus olla ei saa. Või siis sattusid ühte klassi kõik väga hästi kirjutada oskajad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eelmisel aastal said peale etteütlust meie poisi grupist kõik lapsed edasi. Nii et eriti raske see etteütlus olla ei saa. Või siis sattusid ühte klassi kõik väga hästi kirjutada oskajad.[/tsitaat]

pigem on asi selles, et poisse on kandideerimas vähem ja poistele kehtivad teised nõudmised kui tüdrukutele. kui nad juba pärast etteütlust poisse ära hakkaks saatma, siis ei oleks neil lõpuks eriti kedagi valida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poja grupist osad poisid eelmisel aastal peale etteütlust lahkusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No nii. Kes eile-täna Prantsuse Lütseumis katsetel käisid, kuidas läks siis?
Mida sisetunne ütleb? 😉

Konkreetne küsimus ka: kas kellegi lapselt suulise eesti keele voorus midagi muud ka küsiti peale teksti järgi jutustamise ja raamatust ettelugemise? Ma olin päris pettunud, et mingit vestlust ei arendatudki. Lohutan end muidugi sellega, et ehk see tähendab lihtsalt, et oldi juba veendunud lapse tubliduses ja ei hakatud siis ega raiskama. Aga mine tea, äkki vastupidi … et lootusetutelt ei küsitud lisa …

Pärast etteütlust igatahes meie (tüdrukute) grupist kedagi ära ei saadetud, nii et selle järgi ei saa ka midagi arvata 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle meeldis Lütseumis väga. Õhkkond meeldis, õpetajad lõbusad. Ja see, et suulisel vestlusel ei hakatud pärima võõraste linnade või tundmatute sõnade kohta, oli suurepärane. Mulle tundub see nii õiglane, sest näiteks minu laps ei armasta võõrastega rääkida ja ta pigem vaikiks või kehitaks õlgu.
Päris palju oli venekeelseid lapsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie lapse käest küsiti, milline on tema lemmikväljak ja lemmikpark tallinnas ning mida ta seoses lähenevate pühadega ette võtab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks õpetajale loetud jutule küsiti, mida sulle perega koos meeldib teha ja kas sa trennis ka käid. Teemad olid lapse jaoks väga sobivad, sai kohe pikalt rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas on teada mitu poissi ühele kohale kandideerib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õnneks ei ole tulemusi väga pikalt oodata. Juba teisipäeval saab teada. Teistes koolides saab alles 28ndaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, mis õpetajad katseid vastu võtsid ? Küsin, sest enda laps käis ka lütseumis kuni 11 klassini. Meil tol ajal (11 aastat tagasi siis) oli üks õpetaja Anu-Liis Kõlli. Teisi kahjuks ei mäleta. Ja kes järgmisel aastal 1. klassi õpetajad on ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah tõesti kes on 1.klassi õpetajad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

no vaadake, kes praegu 5. klassi juhatavad, ilmselt mõni neist siis. info kodukal

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ja lapsele jäi väga meeldiv mulje. Kõik oli inimlikes mõõtmetes ja hästi korraldatud.
Vestlusringis küsiti küll igasugusid küsimusi, alates sellest, kas õde-venda on, kui vana, mis te koos temaga teete, mida perega koos teete, mis hobid on, mis teatrietendustel on käinud kuni selleni, et kes on meie president, mis on lipuvärvid, Muuhulgas küsiti ka, kui vana on ema ja kui vana isa – sellega laps \”põrus\”, ei teadnud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]no vaadake, kes praegu 5. klassi juhatavad, ilmselt mõni neist siis. info kodukal[/tsitaat]

Kas klassijuhataja vahetus toimub peale 5. klassi. Küsin huvi pärast, sest mul laps praegu 4. klassis ja ma arvasin, et 5. klassis tuleb uus klassijuhataja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mulle ja lapsele jäi väga meeldiv mulje. Kõik oli inimlikes mõõtmetes ja hästi korraldatud.
Vestlusringis küsiti küll igasugusid küsimusi, alates sellest, kas õde-venda on, kui vana, mis te koos temaga teete, mida perega koos teete, mis hobid on, mis teatrietendustel on käinud kuni selleni, et kes on meie president, mis on lipuvärvid, Muuhulgas küsiti ka, kui vana on ema ja kui vana isa – sellega laps \”põrus\”, ei teadnud :)[/tsitaat]

Toho, küll oli ikka palju küsimusi! 🙂 Meie lpselt küsiti ka ainult väljakute/parkide kohta ja tema enda sünnipäeva kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas keegi teab, mis õpetajad katseid vastu võtsid ? Küsin, sest enda laps käis ka lütseumis kuni 11 klassini. Meil tol ajal (11 aastat tagasi siis) oli üks õpetaja Anu-Liis Kõlli. Teisi kahjuks ei mäleta. Ja kes järgmisel aastal 1. klassi õpetajad on ?[/tsitaat]
Kui vana võiks õpetaja Kõlli olla, küsin sellepärast, et esimeses klassis oli mul klassijuhatajaks õp.Anu Kõlli, ja ma ise juba tubli 40+ vanuses. Olen juba hulk aega mõelnud, kas on nimekaim või tõesti minu kunagine klassijuhataja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui vana võiks õpetaja Kõlli olla, küsin sellepärast, et esimeses klassis oli mul klassijuhatajaks õp.Anu Kõlli, ja ma ise juba tubli 40+ vanuses. Olen juba hulk aega mõelnud, kas on nimekaim või tõesti minu kunagine klassijuhataja? [/tsitaat]

Kõlli sobib meievanuste õpetajaks küll 🙂
Aga ilmselt ta oli siis kuskil teises koolis sul õpetaja, eks? Meie ajal ju Lütseum oli n-ö sundpuhkusel. Kus koolis sa käisid? Ja missugune ta oli toona? kas juba siis ülirange? Praegu on ikka tõeline laste ja lapsevanemate hirm :S

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kõlli sobib meievanuste õpetajaks küll 🙂
Aga ilmselt ta oli siis kuskil teises koolis sul õpetaja, eks? Meie ajal ju Lütseum oli n-ö sundpuhkusel. Kus koolis sa käisid? Ja missugune ta oli toona? kas juba siis ülirange? Praegu on ikka tõeline laste ja lapsevanemate hirm :S[/tsitaat]
ilmselt on jutt praeguseks hingusele läinud koolist pelgulinnas.
Ta konkreetselt minu õpetaja ei olnud, kuid asendas vahetevahel. Oli samasugune \”hirm\” ka siis 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõlli on jah elav legend. Kahjuks mitte heas mõttes. See kohutavalt vänge parfüümipahvakaga (mida on muuseas 20 meetri peale tunda), tulipunaste juuste ja käreda ütlemisega mutt on TPL’is laste hirm. Minu last ta ei õpetanud, aga ta rääkis kodus pidevalt, kuidas \”õnneks meil ei ole Kõlliga tundi\”. Pidi olema selline õpetaja, et kui tal sünnipäev oli ja lapsed talle lilli tõid, andis ta need tagasi öeldes, et talle ei meeldi lilled..
Ok, vaatasin siis ka need 1. klassi klassijuhatajad üle. Õp. Meos on minu jaoks tundmatu nimi. Eda Metstak on lapse sõnul sõbralik, tore ja toetav. Vaatan, et 11 aastaga ei ole õpetajate seas eriti suuri muudatusi toimunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õp Meos on endine 21KK õpetaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie kutsume seda õp. Kõllit Rumpumpeliks. On tõesti hirmuäratava välimusega ja lapsed kardavad teda mis hirmus. Eriti need lapsed, keda tema ei õpeta. Tegelikult polegi ta ag nii hirmus ja tema klassi lapsed õpivad teda ikka päris hindama. Ei maksa olla eelarvamustega, välimus on siiski petlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie laps sattus kahjuks või õnneks katsetel õp Kõlli rühma. Meil tuli ausalt öeldes mehega endal hirm nahka juba koolimajas. Laps pärast katseid rääkis, et tema sellisesse kooli minna ei taha, kus õpetaja karjub laste peale. Üks laps tuli ka nuttes meie klassist välja. Igatahes sisse me ei saanud ja võib-olla selekteeritigi nõrgema närvikavaga lapsed kohe välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga katsed on tänaseks siis kõikides koolides läbi võ? Mõnes koolis on veel ees?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas olete andnud ka siis eitava vastuse, et ei tule sinna kooli. kas on mõni koht seega vaba varuinimestele?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kas olete andnud ka siis eitava vastuse, et ei tule sinna kooli. kas on mõni koht seega vaba varuinimestele?[/tsitaat]

aga küsi koolist. direktori esmaspäevane 1. klassi kõnetund kell 10-12 just selleks ongi. vabalt võib juhtuda, et küsid õigel hetkel ja saategi sisse. kui näiteks on näha, et teie soov ja huvi on tõsisem kui mõnel teisel.
(ei ole kooliga nüüd ülilähedalt seotud, vahendan rahvasuu juttu, proovida ju ikka tasub, kui tõesti väga tahate :))

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Ok, vaatasin siis ka need 1. klassi klassijuhatajad üle. Õp. Meos on minu jaoks tundmatu nimi. Eda Metstak on lapse sõnul sõbralik, tore ja toetav. Vaatan, et 11 aastaga ei ole õpetajate seas eriti suuri muudatusi toimunud. [/tsitaat]

Kuidas saab 1. klassi klassijuhatajaid näha, kas see on kodulehel kirjas juba?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Koolilaps prantsuse lütseumi katsed homme

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.