Esileht Koolilaps Prantsuse Lütseumi sisseastumiskatsed I klassi

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Prantsuse Lütseumi sisseastumiskatsed I klassi

Postitas:

Laps läheb järgmisel aastal kooli. Kes on oma lapse Prantsuse Lütseumi pannud – mida laps peab oskama, et sinna sisse saada?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käis küll ainult reaalis ja kolledžis katsetel, aga olen kuulnud, et lütseumis peab oskama soravalt lugeda ja vigadeta kirjutada (üsna lihtsaid lauseid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 13:48; 27.07 22:29; 30.07 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lihtsaid lauseid peab oskama Vhk-s. Lütseumis olid ikka päris rasked laused! 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 16:32; 29.07 22:13; 30.07 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest küll juba aastaid möödas, kui minu laps katsetel käis ja TPLi ma teda ei “pannud” ka (tegelikult ei saanud 1.klassi sisse, gümnaasiumisse sai aga valis teise kooli).
Lapsel peaks olema hea keelevaist, natuke võiks harjutada etteütlust, lugema peaks kindlasti soravalt. Minul laps kirjutas üsna ilma vigadeta, näiteks nukk õigesti, aga kui oli vaja kirjutada nukul, siis kippus teinekord tulema nukkul vms. Ütlesin veel enne katseid, et kui kahtled, siis kirjuta ühekordselt. Katsetel tuli lause “Suvel sõidame isaga Tallinna”, laps küll teadis, kuidas Tallinn kirjutatakse, aga ema õpetus oli ka meeles, ja hakkas kahtlema ning kirjutas Tallina. Ma ei mäleta, kas sel aastal sai ainult ilma vigadeta sisse või 1 veaga ka.
Matemaatika oli imelihtne, siis oli vaja mingit teksti ette lugeda. Tekst oli koopia ühest lasteraamatust, kus lause esimene täht oli kordi suurem ja kunstiliselt kujundatud, laps ei saanud algul üldse aru, et see on täht. Alustas siis lugemist umbes kolm korda, enne kui taipas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 22:58; 30.07 00:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läheb järgmisel aastal kooli. Kes on oma lapse Prantsuse Lütseumi pannud – mida laps peab oskama, et sinna sisse saada?

Ma üldiselt pean ennast Tallinna koolide katsete eksperdiks 😀

Meie katsetasime aasta tagasi ja ma tegin väga korraliku eeltöö koolide kohta (perekool ja tuttavad). Lütseumi katsetele ei jõudnud, kuna kahest koolist oli juba positiivsed vastused olemas, aga Lütseumis on tõepoolest lugemis- ja kirjutamisoskus kõige olulisemad. Samuti küsitakse vestlusel rahvussümboolika teadmisi. Ma olen ka aru saanud, et kui on tõesti suur huvi sinna kooli last panna, siis eelkool on must be seal samas koolis.Edu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Etteütlust vigadeta kirjutada, see kõige olulisem (võõrkeele õppimine eeldab emakeele veatut tundmist).

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 21:39; 28.07 14:16; 29.07 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere näide: laps käis kunagi TIKi 1. klassi katsetel, kus ta testide põhjal tunnistati keeleliselt põhimõtteliselt andetuks ja sisse muidugi ei saanud. Ajapikku aga selgus, et justnimelt hea keelevaist on üks tema tugevusi. Kui ta 9 aastat hiljem gümnaasiumisse astumiseks nelikkatsed läbis, võeti ta TIKi avasüli vastu (ta valis siiski teise kooli).
Tahan selle näite varal öelda, et päris suurel osal 6-7-aastastel ei avaldu veel selgelt nende tegelikud võimed.

Teine äärmus on see, kui mõnele puhtalt katseteks treenitud keskpärasele lapsele kuskil 2.-3. klassis reaalne seis kohale jõuab ja tal on väga raske loomupäraselt nutikate klassikaaslastega sammu pidada.

Võtke vabalt.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui laps juba ammu oskab praktiliselt veatult kirjutada? Minu laps näiteks oleks esimese klassi katsetel osanud vabalt kirjutada: “Kuldsete kiivritega mootorratturhiirtel olid entsüklopeediad kaenlas.” Sinna ilmselt otsitaksegi lapsi, kes juba oskavad kirjutada, et tase oleks ühtlane.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 13:48; 27.07 22:29; 30.07 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsetel tuleb sisse saamiseks veatult teha etteütlus, mis on keskmist 6-aastaste taset arvestades keeruline (i ja j sõnas, kptgbd, pikk ja lühike häälik), osata lahendada matemaatikaülesandeid (need on pigem lihtsad) ning loetud tekstist aru saada, et osata vastata teksti puudutavatele küsimustele. Etteütlus on suure tähtsusega katsetel, esimeses klassis hakkavad lapsed suhteliselt kohe etteütluseid kirjutama. Meie pere lapsed on samuti ülal mainitud mootorratturhiire lauseid olnud võimelised esimeses klassis õigesti kirjutama ning julgen väita, et seda on osanud enamus nende klassikaaslasi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õpib lütseumis. Ta sai omal ajal katsetega koolidest sisse kolme, valisime TPL, sest lisaboonusena saab sealt kaasa ka prantsuse keele. Praegu on laps juba suures majas ja õppimine on temale lihtne, suurt vaeva ta sellega ei näe.

Katsetel küsiti lapselt silmaringi küsimusi. Nt, kas oskad nimetada mõnda sellist eesti kirjanikku, kes on kuulus ja kelle raamatuid on tõlgitud ka võõrkeelde? Laps vastas, et Tammsaare ja see loeti õigeks. Siis küsiti, et kas sa tead, mis on sellise Tallinnas asuva teatri nimi, kus on palju ooperi- ja balletietendusi? Vastus: Estonia teater.

Julgustan selle aasta sisseastujaid – sel aastal peaksid 1. klassi võtma suhteliselt toredad ja tugevad pedagoogid. Edu!

(Edit: Sain hoiatuse, et pean postitust muutma, mida ka tegin.)

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 08:37; 28.07 23:46; 30.07 13:02;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Teine äärmus on see, kui mõnele puhtalt etteõpetatud lapsele kuskil 2.-3. klassis reaalne seis kohale jõuab ja tal on väga raske loomupäraselt nutikate klassikaaslastega sammu pidada.

Süvaõppega koolidesse ei otsita mingeid superandekaid (kuigi ka need võetakse rõõmuga vastu), vaid just nimelt ette (ja kogu kooliajal) õpetatud lapsi.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 21:39; 28.07 14:16; 29.07 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine äärmus on see, kui mõnele puhtalt etteõpetatud lapsele kuskil 2.-3. klassis reaalne seis kohale jõuab ja tal on väga raske loomupäraselt nutikate klassikaaslastega sammu pidada.

Süvaõppega koolidesse ei otsita mingeid superandekaid (kuigi ka need võetakse rõõmuga vastu), vaid just nimelt ette (ja kogu kooliajal) õpetatud lapsi.

Misasi üldse on “etteõpetamine” kogu kooliaja vältel? See on tööharjumuse kujundamine, kas pole? Ning tööharjumus tõtt öelda on elus edasiviiv jõud, mis aitab edukalt kompenseerida mõne teise andekust. Andekate inimeste probleemiks on tihtipeale laiskus, nad kipuvad alla andma kohe, kui millestki hoobilt aru ei saa.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 08:37; 28.07 23:46; 30.07 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda just mõtlesingi. Seda kangesti hurjutatavat “etteõpetamist” ja “drillimist” tuleb eliitkoolides jätkata kogu kooliaja vältel. Algklassides vanemad suunavad, kontrollivad, aitavad, hiljem õpivad lapsed iseseisvalt, aga just õppimine on see, mis tagab tulemused, mitte ei ole seal mingid hüperandekad või ei taga kool mingit imetegemist. Õppida on vaja, nii enne kooli kui kooli ajal, et seal koolides olla ja püsida.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 21:39; 28.07 14:16; 29.07 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õpib lütseumis. Ta sai omal ajal katsetega koolidest sisse kolme, valisime TPL, sest lisaboonusena saab sealt kaasa ka prantsuse keele. Praegu on laps juba suures majas ja õppimine on temale lihtne, suurt vaeva ta sellega ei näe.

Katsetel küsiti lapselt silmaringi küsimusi. Nt, kas oskad nimetada mõnda sellist eesti kirjanikku, kes on kuulus ja kelle raamatuid on tõlgitud ka võõrkeelde? Laps vastas, et Tammsaare ja see loeti õigeks. Siis küsiti, et kas sa tead, mis on sellise Tallinnas asuva teatri nimi, kus on palju ooperi- ja balletietendusi? Vastus: Estonia teater.

Julgustan selle aasta sisseastujaid – sel aastal peaksid 1. klassi võtma suhteliselt toredad ja tugevad pedagoogid. Eelmise aasta katsetajatele me pöialt ei hoidnud, selle aasta omadele aga küll. Edu!

Minu laps lõpetas sel aastal lütseumis 1.klassi. Kurb kuulda, et sa ei pea õpetajaid pädevaks. Minu arust on minu lapse õpetaja kogenud ja hea õpetaja. Miks sulle ei meeldi?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 16:32; 29.07 22:13; 30.07 22:35;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Seda just mõtlesingi. Seda kangesti hurjutatavat “etteõpetamist” ja “drillimist” tuleb eliitkoolides jätkata kogu kooliaja vältel. Algklassides vanemad suunavad, kontrollivad, aitavad, hiljem õpivad lapsed iseseisvalt, aga just õppimine on see, mis tagab tulemused, mitte ei ole seal mingid hüperandekad või ei taga kool mingit imetegemist. Õppida on vaja, nii enne kooli kui kooli ajal, et seal koolides olla ja püsida.

Minu lapsed õppisid reaalis (üks juba lõpetanud, teine gümnaasiumis) ja etteõpetamist ja drillimist polnud kummagi puhul. Üks oli andekas, teine tavaline laps. Mõlema lapse klassis oli neid hüperandekaid, mõni alates esimesest, mõni seitsmendast, mõni gümnaasiumist. Pole kumbagi last suunama, kontrollima ega õpetama pidanud.
Oletan, et lütseumis saab sama hästi hakkama drillimata ja ette õpetamata laps, kel õnnestub sisse saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 22:58; 30.07 00:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edit: postitus kustutatud, kuna kaevati Perekoolile.

Ausalt öelda kuidagi väga äraspidine värk on see n-ö konfidentsiaalsuse teema. Mõni isik, kes mingi teatud elukutse rollis olles tohib kahjustada teise inimese või isegi paljude teiste inimeste, st tavakodanike rollis olijate, mainet niipalju kui tahab, teda ei takista keegi ja tema jutte võetakse puhta kullana. Ent tavainimesel, vastupidi, puudub igasugune võimalus anda tagasisidet ja tavainimese kogemus kuulub ainult “isikliku arvamuse” alla, mis on ilmselt kas kallutatud või vale.

Päris tõsiselt ka, tagasiside võimalust tegelikult ei olegi, neid vähendatakse järjest või on need võimalused vaid näilised. See jätab inimesed abitusse seisu ja infosulgu. Ning kui tagasisidet ei ole, siis langeb kvaliteet. Ise oleksin küll soovinud aastate eest infot saada, sest oma lapse heaolu on vanemale kõige tähtsam. Jõudu kõigile ja jätkugu teie lastel koolirõõmu võimalikult kaua!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 08:37; 28.07 23:46; 30.07 13:02;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

minu laps reaalis ja ei ole klassid mingeid hüperandekaid, väga tavalised lapsed on kõik.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 13:48; 27.07 22:29; 30.07 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lõpetas sel aastal lütseumis 1.klassi. Kurb kuulda, et sa ei pea õpetajaid pädevaks. Minu arust on minu lapse õpetaja kogenud ja hea õpetaja. Miks sulle ei meeldi?

Edit: postitus kustutatud, kuna kaevati Perekoolile.

Ausalt öelda kuidagi väga äraspidine värk on see n-ö konfidentsiaalsuse teema. Mõni isik, kes mingi teatud elukutse rollis olles tohib kahjustada teise inimese või isegi paljude teiste inimeste, st tavakodanike rollis olijate, mainet niipalju kui tahab, teda ei takista keegi ja tema jutte võetakse puhta kullana. Ent tavainimesel, vastupidi, puudub igasugune võimalus anda tagasisidet ja tavainimese kogemus kuulub ainult “isikliku arvamuse” alla, mis on ilmselt kas kallutatud või vale.

Päris tõsiselt ka, tagasiside võimalust tegelikult ei olegi, neid vähendatakse järjest või on need võimalused vaid näilised. See jätab inimesed abitusse seisu ja infosulgu. Ning kui tagasisidet ei ole, siis langeb kvaliteet. Ise oleksin küll soovinud aastate eest infot saada, sest oma lapse heaolu on vanemale kõige tähtsam. Jõudu kõigile ja jätkugu teie lastel koolirõõmu võimalikult kaua!

Tänan info eest! Loodan, et meil siiski sujub selle õpetajaga kenasti.
Lapsele ta meeldib ja see on praegu kõige tähtsam.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 16:32; 29.07 22:13; 30.07 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid ekstreemseid näiteid võib ette tulla muidugi igas koolis ja mul on hea meel, et keegi julgeb avaldada ka eliitkoolides aset leidnud sündmuseid, et inimestel tekiks mingisugunegi reaalsem ettekujutus haridusmaastikul toimuvast. Ja tore oleks lugeda mitte ainult negatiivset tagasisidet, vaid ka edulugusid.

Paraku tuleb tunnistada, et Tallinna eliitkoolide kohal hõljub siiski väga palju linnalegende nii positiivseid kui negatiivseid ja seetõttu võib mõne pere otsus olla nendest kõlakatest lähtudes tekkinud eksiarvamusele lõpuks lapse kahjuks olla. Sama kehtib muidugi ka piirkonnakoolide osas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 10:27; 11.08 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti ongi esimene september.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juhtusin lugema ja kommenteerima seda teemat veel siis kui siin eespool olnud lapsevanem üht juhtumit kirjeldas ja see on praegu eemaldatud – nagu aru saan kellegi kaebuse tõttu – ning see ju kahjuks ainult süvendab kunstlikult loodud kuvandit eliidist.
Mida vanemaks laps saab, seda enam saan aru, et kui väga lapsevanem oma lapsele ka lasteaeda või kooli ei valiks – suur roll on hoopis klassiõpetajal, klassikaaslaste meelestatusel ja lapsevanematel – eriti suur rõhk viimastel:)))

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 10:27; 11.08 20:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Prantsuse Lütseumi sisseastumiskatsed I klassi