Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Preeklampsia diagnoos

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Preeklampsia diagnoos

Postitas:

Hei! Kas kellelgi on preeklampsia diagnoosiga saadud rohkem kui üks laps? Kuidas ämmakas sellesse suhtus? Kas olite pidevalt riskirasedana jälgimisel? Sain esimese lapsega preeklapsia diagnoosi. Kandsin 40+5ni ja siis esilekutsumine ning erakorraline keiser, lapse südamelöögid hakkasid kaduma ja ta oli vales asendis. Preeklampsia oli ka mu vanaemal, emal, õel. Olen lugenud, et mõni ämmakas ei soovita peale seda rohkem rasestuda. Kuidas teil kogemused on? Uue beebi soov on suur aga enda arsti juurde jutule sain aja alles 1.5 kuu pärast

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal preeklampsia ei ole avaldunud, kuigi risk hinnati kõrgeks ja soovitati aspiriini võtta. Sama tean naist, kellel esimese lapsega oli preeklampsia ja kutsuti sünnitus esile, sünnitas ise. Pärast seda on veel 2 last saanud ja preeklampsia ei avaldunud (kuigi loobus aspiriinist ja verevedeldajatest). Nii palju kui mina tean, siis arstid jälgisid rohkem ja tunti muret laste kaalu pärast, kuid täna on kõik terved ja tublid.

Vist raamatus “Loomuliku sünnituse teejuht” oli viide sellele, et preeklampsiat saab ennetada õige toitumisega. Kuivõrd sellel sisulist alust on ma ei oska hinnata, aga ma igajuhul uuriks seda osa ja püüaks uue raseduse korral sellega võimalikke riske maandada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain peale preeklampsia diagnoosi veel kaks last – teine sündis küll kasvupeetusega ja kolmas enneaegsena. Nende rasedustega olin naistearsti jälgimisel, ämmaka juures käisin vast korra.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea sõbranna sai diagnoosi ja pidi väga trastiliselt oma toitumist muutma/piirama. Oli terava tähelepanu all. Sünnitus kutsuti esile 35-dal nädalal kuna lapse südametegevus ei olnud hea. Teise rasedusega jälgis toitumist algusest peale ja oli riskirase, aga kui välja jätta enneaegne sünnitus (34 nädalal) siis oli kõik hästi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain peale preeklampsia diagnoosi veel kaks last – teine sündis küll kasvupeetusega ja kolmas enneaegsena. Nende rasedustega olin naistearsti jälgimisel, ämmaka juures käisin vast korra.

Kas lastega sai ikka kõik korda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Preeklampsia diagnoos