Esileht Lapse ootamine Preeklampsia ja loote kasvupeetus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Preeklampsia ja loote kasvupeetus

Postitas:
Anonymous

Minu preeklampsia risk oli veel mõni aeg tagasi 1/14. Nüüd aga sai käidud Dr Marek Shoisi juures, kes hindas selle riski 1/100. Ometi aga mainis ultraheliuuringut teostades, et tundub olevat pigem väiksemapoolne laps. Nädalaid oli siis täpselt 32 ning kaaluks mõõtis ta 1702g. +-248g.

3 nädalat varem tehti Uh ka riiklikus kliinikus ning sealne arst väitis, et loode oma kaalult vaat et isegi suurem.
Hirm lausa, et äkki preeklampsia on tekkimas ning loode hakkab kaalust ja kasvust maha jääma.

Andmetest loen välja, et selline kaal vastab 31+0 nädalatele ja antud raseduse suuruses vastab 16.7% loodetest antud kaalule.
Vererõhk oli ühel käel mõõtes 126, teisel 132, mis tegi mind ettevaatlikuks.

Esmasp viin ära uriinianalüüsid.

On kellelgi sellise asjaga kogemusi või pabistan ilmaasjata?

Südameaspiriini tarvitan igal õhtul nõuetekohaselt, aga kas on väga suur tõenäosus, et see raskete tagajärgedega haigus on tekkimas?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 21:54; 26.07 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vererõhk on ju korras.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vererõhu puhul on olulised ka alumised numbrid. Minul oli kõrge just arsti juures käies, kodus oli normaalne. Oluline on jälgida enda puhul, ega paistetust ei teki ja igaks juhuks mõõda vererõhku ka kodus. Aga ära üle muretse ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ütles dr.Szirko, et allapoole 10% on kasvupeetus. Ülejäänud juhtudel on lihtsalt veidi pisema lapsega tegu. Kõik beebid polegi samas kaalus.
mina ei muretseks sinu asemel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli preeklampsia ning lapsel kasvupeetus

Vererõhk oli ämmaka esimesest visiidist peale 130/90 ja 140/100 vahel. III trimestril pidin võtma vererõhu alandamiseks tablette. Algul 1x päevas, hiljem 2x aga vererõhku need mul ei langetanud. Sünnitus kutsuti esile 41.nädalal, beebi kaalus 3,01kg

UH hindas raseduse suuruseks 35 nädalat ja ämmakas/arst ütlesid ka, et näeb välja nagu enneaegne. Tervisemuresid tal õnneks ei olnud ega ole ka praegu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul olid ka nii preeklampsia kui kasvupeetus. Võtsin nii aspiriini kui III trimestril vererõhuravimeid, kuid laps sündis 38+4 erakorralise keisriga. Kaalus 2300 g.

Kasvas ruttu järele, esimese kuuga võttis 1700 g juurde

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 12:42; 26.07 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Teemaalgataja.

Arsti ja äe juures tänase seisuga käidud. Õnneks oli kõik täitsa heas korras.
Beebil uh järgi kaalu parajalt, valku uriinianalüüsis polnud, emakapõhja kõrgus vastas täpselt raseduse suurusele. KTG ideaalne.
Esimesel korral viskas vererõhuaparaat ette numbri 147, mille peale ma täitsa ehmusin. Teistkordsel mõõtmisel oli see 135 ning paar tundi hiljem äe juurde minnes 125.

Ja kui äe rääkisin, et käisin Dr Shoisi vastuvõtul preeklampsia riski ümberhindamisel, naeris ta mind pmst välja, et milleks ometi, see arst tahab vaid raha teenida jne. Ja et tema ei saa mingi valemiga preeklampsia riski vähendada jne.

Ah ma ei tea. Käidud vähemalt sai ja 170 eurot makstud ka selle eest. No heakene küll.

Loodan, et kõik siiski sujub ja midagi halba ei juhtu.

Soovin edu ja jõudu ka teistele, kellele preeklampsia risk antud. Ega jah, valvas olema peab.

Õnneks algab mul homme juba 33.nes nädal ning midagi väga kriitilist enam olla ei tohiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 21:54; 26.07 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Arsti ja äe juures tänase seisuga käidud. Õnneks oli kõik täitsa heas korras.

Beebil uh järgi kaalu parajalt, valku uriinianalüüsis polnud, emakapõhja kõrgus vastas täpselt raseduse suurusele. KTG ideaalne.

Esimesel korral viskas vererõhuaparaat ette numbri 147, mille peale ma täitsa ehmusin. Teistkordsel mõõtmisel oli see 135 ning paar tundi hiljem äe juurde minnes 125.

Ja kui äe rääkisin, et käisin Dr Shoisi vastuvõtul preeklampsia riski ümberhindamisel, naeris ta mind pmst välja, et milleks ometi, see arst tahab vaid raha teenida jne. Ja et tema ei saa mingi valemiga preeklampsia riski vähendada jne.

Ah ma ei tea. Käidud vähemalt sai ja 170 eurot makstud ka selle eest. No heakene küll.

Loodan, et kõik siiski sujub ja midagi halba ei juhtu.

Soovin edu ja jõudu ka teistele, kellele preeklampsia risk antud. Ega jah, valvas olema peab.

Õnneks algab mul homme juba 33.nes nädal ning midagi väga kriitilist enam olla ei tohiks.

Minu ämmakas ka pööritas Šoisi uuringutulemuste peale silmi ja oli väga skeptiline, aga kahjuks lõpuks oli ikkagi Šoisil õigus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 12:42; 26.07 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain ka üsna kõrge preeklampsia riski ja 32.nädalal hinnati loote kaaluks vaid 1100g. Võtsin vererõhutablette ja verevedeldajat. 36.nädalal aga tekkis ikkagi valk uriini ja sünnitus kutsuti esile. Laps kaalus 2800g ja loeti hilisenneaegseks. Hiljem oli silmadega väike probleem, aga muidu igati eakohaselt arenenud laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Preeklampsia ja loote kasvupeetus