Esileht Lapse ootamine Preeklampsia risk

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Preeklampsia risk

Postitas:
Kägu

Tere,

 

Leidsin küll vanu sellekohaseid teemasid, kuid ehk on siin ka uuemaid inimesi ja uuemaid kogemusi selle riski osas.

Olen esimest korda rase ning sain selle riski endale esimeses ultrahelis. Alustasin aspiriini manustamist.

Olgem ausad, mure on suur. Kes meist sooviks saada mingisugust haiguse riski endale. Väga keeruline on sellega nüüd toime tulla, kuigi mõistusega saan aru, et see on alles risk ja kõik võib ka hästi minna, siis oleksin väga tänulik, kui räägiksite siin enda kogemusest.

Kas see risk võib aspiriini manustamisega ajaga väiksemaks minna? Kui palju on juhuseid, kus see riskiks jäigi ning rasedus kanti kenasti lõpuni? Kui palju on juhuseid, kus tekkisidki probleemid ja oli enneaegset sünnitust? Sooviksin kuulda teie lugusid. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli risk 1:41le, võtsin aspiriini ja kandsin lausa üle 🙂

Vererõhk oli natuke kõrgem, ühekorra läks ka päris üle, aga näidud olid korras ja kõik hästi.

Mis su risk on? Nt 1:20le ongi see, et ühel inimesel 20st tekib see.

Minul sai riski hindamisel oluliseks mõõdetud vererõhk (mul alati arstide juures lööb vererõhu kõrgeks ehk nö valge kitli sündroom) – ise teadsin, et muul ajal vererõhk selline pole. Ning mingi arteri verevool.

Raseduse alguses lihtsalt ise liikusin hästi palju jala, et nö keha verevarustust parandada – see peaks siis ka platsentale oluline olema.

Laps oli sündides ka täiesti keskmine pikkuselt ja kaalult, ei olnud ka mingit kasvupeetust vmt.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli risk 1:41le, võtsin aspiriini ja kandsin lausa üle ????

Vererõhk oli natuke kõrgem, ühekorra läks ka päris üle, aga näidud olid korras ja kõik hästi.

Mis su risk on? Nt 1:20le ongi see, et ühel inimesel 20st tekib see.

Minul sai riski hindamisel oluliseks mõõdetud vererõhk (mul alati arstide juures lööb vererõhu kõrgeks ehk nö valge kitli sündroom) – ise teadsin, et muul ajal vererõhk selline pole. Ning mingi arteri verevool.

Raseduse alguses lihtsalt ise liikusin hästi palju jala, et nö keha verevarustust parandada – see peaks siis ka platsentale oluline olema.

Laps oli sündides ka täiesti keskmine pikkuselt ja kaalult, ei olnud ka mingit kasvupeetust vmt.

 

Olen teemaalgataja.

Minul oli risk 1:56 hetkel. Mul vererõhuga juskui pole muret olnud ja siiani pole keegi öelnud et kõrge oleks. Mul on ämmaka visiit alles ees, eks siis kuuleb seal täpsemalt aga tundub mulle ka, et see verevool on vist põhiline mille tõttu hetkel see risk üldse tekkis..

Kui aus olla olen esimesed 3 kuud lebanud sisuliselt, kuna oli IVF rasedus siis algul oli palju tegemist süstidega ja olin kodus rahulikult, kui rasedus tekkis oli paar kuud meeletu iiveldus ja jälle LAMASIN 🙂

Mõtlesin nüüd ise ka, et äkki peaks iga päev jalutuskäigu kindlasti ette võtma, ehk see aitaks kaasa verevarustuse toimimisele paremini…

Kas järgmises UH’s hinnatakse seda riski uuesti? Kas Sul oli siis seis paremaks/halvemaks läinud?

Aitäh kogemuse jagamise eest, tekitab natuke parema tunde jälle lugedes, et kellelgi hästi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega sa midagi muud ei saa teha kui võta aspirini ja ole tervislik. Paljudel on risk ning enamusel ei juhtu midagi või tuleb preeclampsia alles päris raseduse lõpus kui aspiriniga lõpetada. Minul nii läkski, oli risk, võtsin aspirini, kui 36 nädalal lõpetasin, läks vererõhk üles ja tuli valk uriini. Sain kanda 38 nädalani, siis sünnitasin esilekutsumisega terve ja 3.3 kg lapse. Olin ka ivf rase, see on ka üks riskiregur.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul risk 1:18. Aspiriini võtan. Praegu 31 nädal. Vererõhk pole kunagi kõrge olnud. Minul põhjustab see seda, et verevool pole nii hea. Laps natuke väiksem kui peaks, iga 2 nädala tagant on UH.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli risk 1:41le, võtsin aspiriini ja kandsin lausa üle ????

Vererõhk oli natuke kõrgem, ühekorra läks ka päris üle, aga näidud olid korras ja kõik hästi.

Mis su risk on? Nt 1:20le ongi see, et ühel inimesel 20st tekib see.

Minul sai riski hindamisel oluliseks mõõdetud vererõhk (mul alati arstide juures lööb vererõhu kõrgeks ehk nö valge kitli sündroom) – ise teadsin, et muul ajal vererõhk selline pole. Ning mingi arteri verevool.

Raseduse alguses lihtsalt ise liikusin hästi palju jala, et nö keha verevarustust parandada – see peaks siis ka platsentale oluline olema.

Laps oli sündides ka täiesti keskmine pikkuselt ja kaalult, ei olnud ka mingit kasvupeetust vmt.

Olen teemaalgataja.

Minul oli risk 1:56 hetkel. Mul vererõhuga juskui pole muret olnud ja siiani pole keegi öelnud et kõrge oleks. Mul on ämmaka visiit alles ees, eks siis kuuleb seal täpsemalt aga tundub mulle ka, et see verevool on vist põhiline mille tõttu hetkel see risk üldse tekkis..

Kui aus olla olen esimesed 3 kuud lebanud sisuliselt, kuna oli IVF rasedus siis algul oli palju tegemist süstidega ja olin kodus rahulikult, kui rasedus tekkis oli paar kuud meeletu iiveldus ja jälle LAMASIN ????

Mõtlesin nüüd ise ka, et äkki peaks iga päev jalutuskäigu kindlasti ette võtma, ehk see aitaks kaasa verevarustuse toimimisele paremini…

Kas järgmises UH’s hinnatakse seda riski uuesti? Kas Sul oli siis seis paremaks/halvemaks läinud?

Aitäh kogemuse jagamise eest, tekitab natuke parema tunde jälle lugedes, et kellelgi hästi.

Järgmine UH on ettenähtud looteanatoomia hindamiseks, st preeklampsia riski uuesti ümber ei hinnata. Kui sa muidugi soovid, siis saad näiteks Šoisi juures lasta riski uuesti hinnata.

Muidu võtad aspiriini, kodus võid ka vererõhku jälgida, pöörata tähelepanu muude sümptomite esinemisele (nt ülakõhuvalu koos kõrge vererõhuga). Olenevalt, kus arvel oled, siis ehk tehakse ka UH-d tihedamini.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli mõlema rasedusega umbes sarnane risk nagu sul (1:63) ja lisaks rasedusdiabeet. Võtsin aspiriini ja kandsin kuni esilekutsumiseni 40+5. Vererõhk oli alati korras, muud näidud ka. Lapsed sündides keskmised 3.5 kg ja kõik hästi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain ka selle riski. Vererõhk oli kõrgem(arsti juures alati) ja verevooluga oli ka kehvem veidi. Ma olin päris hirmul ja stressis sellest pikka aega ja muretsesin nii palju. Aga käisin mingi muu vaevusega sisearsti juures ja ta ütles ka, et preeklampsia spektrum on lai, st et igaks juhuks väga laiahaardeliselt arvatakse sisse rasedaid, et kindlasti keegi, kellel see väikegi võimalus on, ennetuslikust ravist välja ei jää. Hea öelda, aga ära muretse liialt!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli 1:47, riskiteguriteks vanus üle 40, verevool emakasse ja ifv. Aga ämmakas rahustas, et temal pole kunagi ühegi preeklampsia riskiga rase preeklampsiat saanud. Võtsin aspikat kuni 36. Nädalani ja kõik läkski hästi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Suured tänud kõikidele kogemuse jagamise eest, siin on nii palju positiivseid näiteid- aitäh! Püüan ka ise positiivsemat meelt hoida ja loota, et kõik läheb ikka hästi. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämmaemanda viisidi ajal mõõdetakse ka vererõhku ja uriinianalüüse tuleb ka nagunii iga visiit anda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli 1:14-le ja lõpuks diagnoositigi preeklampsia. Võtsin nii aspiriini kui ka vererõhutablette. Aga 37.nädalal tekkis ikkagi valk uriini ja sünnitus kutsuti esile. Laps sündis 36+6 – oli pisike (2900g), kuid hakkas kiiresti kosuma (saime juba 3.päeval koju).

Preeklampsia riski puhul on tähtis ravimeid võtta (kellele on määratud), kontrollis käia (need uriinianalüüsid ongi just selleks puhuks), enesetunde halvenemisel (nt peavalu, tursed (eriti näol ja kätel), iivelduse/oksendamise teke, kõhu- või seljavalu) tuleb minna koheselt kontrolli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli esimese rasedusega risk 1:87le, aspiriini ei määratud ning tekkiski lõpus preeklampsia. See oli ka põhjus, miks sünnitus esile kutsuti.

Teine rasedus oli risk 1:2-le, võtsin aspiriini, preeklampsiat ei tekkinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest seda edaspidi ei hinnata. Kõrgema riskiga võtad aspiriini ja vist jälgitakse tihedamini. Alguses oli hirm küll, aga eks sellega tuli harjuda. Mul oli kasvupeetuse risk ka, UH tehti tihedamini.

Preeklampsiat ei tekkinud, kandsin üle ja laps kaalus üle 4 kilo.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka kõrgem risk…1:17 või midagi sellist. Võtsin aspiriini. Lapse kandsin üle, kaal oli korras ja lapsega kõik hästi. Oli samuti verevarustuse tõttu see risk kõrge.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene kord oli risk 1:8, võtsin aspiriini ja alates 35 ndl sain ka vererõhu ravimid. Laps sündis erak keisriga 38+5. Vererõhk oli kõrge veel paar kuud peale sünnitust.

Teine kord oli samuti kõrgenenud preeklampsia risk, aspiriin taas pealez preeklampsiat ei tekkinud selle rasedusega.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli Oscar testi järgselt preeklampsia riski 1:75. hakkasin manustama igapaevaselt aspiriini. Vererõhku ei jälginud, elasin tavapärast elu ja ei muretsenud grammigi, sest rasedus normaalselt kulgenud.

ca 32 nädala paiku lasin teha ümberhindamise, mille tulemus oli 1:10 000.

36. nädalani võtsin ja nüüd ootan juba, et laps sünniks!

ükski lisastressor ei tee head, usalda meditsiini ja arsti 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Lapse ootamine Preeklampsia risk