Esileht Lapse ootamine preeklamsia oht kõrge

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: preeklamsia oht kõrge

Postitas:

Rääkige palun kogenumad lähemalt, mida see reaalselt mulle tähendab. Määrati aspiriin 150mg igal õhtul. Kas kõrge riskiga on ka risk varem sünnitada? Kellel kogemusi, et on ikkagi tähtaegne sünnitus olnud ja kõik on kenasti läinud? aitäh vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 19:47; 09.12 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul avastati preklampsia 40nádalal, siis kutsuti esile tabletiga, ka lootevett oli vàhe, vererôhk oli siis visiidil 170… sünnitusel làks vereröhk ûle 200. Kôik làks ilusti, ise sünnitasin,7h, sündis terve laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesmärk on ikkagi võimalikult kaua vastu pidada – so vähemalt 37 nädalat täis. Minul tuli kahjuks 36+6 erakorraline keiser teha – võtsin küll seda südameaspiriini, aga preeklampsia tekkis ikkagi. Arstid otsustasid, et tuleb ära sünnitada. Laps oli pisike (alla 3kg), aga hakkas kenasti kosuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 22:05; 10.12 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõrge risk sul siis oli? Mul oli 1:37, hetkel täitub kohe 35 nädalat ja senini pole õnneks midagi juhtunud, aspiriini võtan ka. Vererõhk on mul alati madal olnud. Samas enda beebigrupis on mõnel see tekkinud hoolimata madalast riskist, nii et ega keegi ennustada sul ei oskagi, kas tekib või ei teki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 13:23; 28.12 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõrge risk sul siis oli? Mul oli 1:37, hetkel täitub kohe 35 nädalat ja senini pole õnneks midagi juhtunud, aspiriini võtan ka. Vererõhk on mul alati madal olnud. Samas enda beebigrupis on mõnel see tekkinud hoolimata madalast riskist, nii et ega keegi ennustada sul ei oskagi, kas tekib või ei teki.

1:37 = 2,7%. Arvestades, et preeklampsia tekib 5–8% rasedustest, ütleks, et Sul ikka pigem madal risk siis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgeks riskiks loeti mul enne 37 ndlt 1:88

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 19:47; 09.12 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli 1:14-le. Kuna kahe eelneva rasedusega tekkis ka preeklampsia, siis arst arvas, et kolmandaga tuleb samuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 22:05; 10.12 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul risk enne 34. nädalat 1:57 ja enne 37. nädalat 1:17 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on risk 1:11.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu risk oli 1:13 eelmise rasedusega. sünnitasin 40+2 ise ja mingit preeklmapsiat ei tulnudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka viimase rasedusega kõrge risk. Võtsin 150-st aspiriini. Eks ta mul oma markeritega tuli: vanus, mitmes rasedus jne.
Kas sulle seda ka öeldi, et aspiriini võib võtta kuni 36. rasedusnädal algab?
OT: miks seda õhtul peab võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka viimase rasedusega kõrge risk. Võtsin 150-st aspiriini. Eks ta mul oma markeritega tuli: vanus, mitmes rasedus jne.

Kas sulle seda ka öeldi, et aspiriini võib võtta kuni 36. rasedusnädal algab?

OT: miks seda õhtul peab võtma?

Mulle arst ütles, et vahet pole millal, aga õhtul on enamasti parem võtta (enne magamaminekut), kuna võib tekitada pearinglust jm kõrvalmõjusid ja nii on kergem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 13:23; 28.12 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka risk 1:11 ehk siis suht kõrge, päris palju muretsesin raseduse ajal. Eriti alguses, sest siis ei anna loodet ka päästa, kui peaks tulema. Varem sünnitamise risk on selles mõttes jah olemas, et kui preeklampsia peale tuleb, siis ainus “ravi” on raseduse lõpetamine ehk sünnituse esilekutsumine.

Ise võtsin aspiriini väga kohusetundlikult ja mingeid kõrvaltoimeid sellel polnud. Muus osas polnud midagi peale oma tervise jälgimise tehagi.

Raseduse alguses tegin korralikult trenni (sest tegin seda juba ennegi, polnud põhjust loobuda), väidetavalt on ka sportlikud eluviisid, mis seda riski vähendavad. Selle kohta lugesin teadustööd.

Igatahes jah, arvestasin nii kõrge riski korral pigem sellega, et millalgi see kindlasti tuleb, aga mul ei tulnudki, vererõhk oli igal kontrollimisel normaalsuse piires ja sünnitasin hoopis 40+5.

Minu soovitus on lihtsalt tervist hoida ja seda jälgida, st teha endale preeklampsia tunnused selgeks. Võimalusel osta ka vererõhuaparaat – mina ostsin alles üsna lõpus, aga südamerahuks oleks võinud juba palju varem seda teha. Sest kui risk nii kõrge, siis vahepeal võib ikka tunduda, et oi, nüüd ongi paha olla, kindlasti on kõrge vererõhk ka, preeklampsia!!! Kui aga kohe selgeks saab, et vererõhk korras on, siis ega ikka ei saa küll preeklampsia olla. Samuti need virvendused silmade ees, tursed jm tunnused – minu ämmaemand ei rääkinud mulle selle riski kohta midagi täpsustavat, googeldasin ise kõik välja. Ja hea oligi, oskasin jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine preeklamsia oht kõrge

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.