Esileht Lapse ootamine Preklampsia

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Preklampsia

Postitas:

Määrati igaõhtune aspiriin kuni 36nda nädalani, mis lisa UH. Kui paljud veel aspiriini peal on? Kas teil on mingeid sümptomeid veel? ÄE ütles, et peab jälgima, kui käed lähevad paiste, nägu paistes hommikul või silme ees mustad täpid või ülakõhus valud. Hetkel pole väga midagi sellist olnud. Nädalaid praegu 18. Et mure väike on, kuigi öeldi, et see pidi väga tavaline olema esmarasedate seas. Kuidas teie kogemus on- on olnud preklampsiaga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 21:49; 15.04 19:24; 18.04 12:50; 19.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul preeklampsia oht samamoodi.Hjertemagnyli pean võtma õhtuti.Nädalaid 20.Paiste pole läinud aga sõrmeotsad surevad öösel ära.Vahest tuikab ka kõht,aga oletan et emakas kasvab.
Väga oleks vaja enda rahuatuseks ämmaka visiiti,et teaks et lapse süda lööks ja oleks ok.
Liigutusi väga ei tunne.Aga platsenta eesseinas.Ehk veel aega natuke.Ikka kipun samamoodi muretsema asjade pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli preeklampsia teise lapsega. Haigus tuli väga kiirelt ja ka ootamatult ja nädalaga oli vaja siiski erakorraline keiser teha. Laps sündis 32.nädalal, praeguseks juba tubli 10-aastane.

Kindlasti soovitaksin lisaks tursete jälgimisele ka vererõhku jälgida. Oleks hea, kui kodus oleks vererõhumõõtmise aparaat. Muus osas ei pruugi rasedal mingeid vaevusi olla. Ka kõrgenenud vererõhku ei pruugi tunda, vähemalt mina ei tundnud. Minu tavapärane vererõhk oli 120/80 ja haiglasse jõudes oli see 180/120. Mulle öeldi omal ajal, et alumine ei tohiks minna üle 100.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud kogemusi jagamast!
Mul ka kõht vahel tuikab nö, aga mitte kunagi üle paari sekundi, et ka usun, et pigem kasvamisest. See nädal on ok olnud kõik muu. Sõrmi ikka vaatan, kohati tunduvad nagu paksud nö. Jalalabad on küll õhtuks teinekord paistes ja soki joon näha, kuigi sokid ei sooni mitte kusagilt, et tõstan üles õhtul.
Vererõhu aparaati ei ole veel ostnud, et uurin seda, aitäh!
Eriti imelik on see, et mul ei ole mitte kunagi olnud vererõhuga probleeme, alati ideaalses normis olnud, et see oli suur üllatus selline diagnoos saada. Noor ka alles, et ei ootaks veel jamasid sellega ega ka oma toitumise tõttu tohiks nagu probleeme ise endale olla tekitanud vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 21:49; 15.04 19:24; 18.04 12:50; 19.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka preeklampsia oht ja võtsin hjertemagnyli. See aga tegi mu vere nii vedelaks, et tekkisid verejooksud ninast, mis ei jäänud kinni. Pidin kaks korda kiirabi kutsuma ja kaks korda kõrvetati ninasooned kinni. Siis otsustas naistearst, et lõpetame hjertemagnyli ära, see oli 33. nädalal. Vererõhk tõusis lõpuks nii kõrgeks, et olin 37. nädalast alates haiglas jälgimisel ja kui 38. nädal algas, tehti keiser. Vererõhk jukerdas veel 2 kuud pärast seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Preeklampsia on ohtlik seisund.
Mul tekkis raseduse lõpus ja üsna äkki. Pidin ostma talvesaapad 2 nr suuremad kui muidu – jalad olid nii paistes.
Kui 36 .- nda nädala lõpus arstivisiidil mõõdeti minu kohta väga kõrge vererõhk aga arst ei arvanud sellest midagi.
Sättisin ennast minekule ja ukse vahelt küsisin, et kas see on ikka ok, et näen silme ees mingeid täppe lendlemas. Selle peale tegi arst üsna kohkund näo ja järgmisel hommikul olin haiglas – sünnitus kutsuti esile 37 +0
Laps oli väikese kaaluga ja kõhna – ilmselt polnud tal kõhus kuigi hea olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu nädal 33. aspiriini hakkasin oscarist võtma 150 mg, see tekitas määrimist, siis hakkasin 100 mg võtma. Sellega samuti tekkis määrimine, kui ühel päeval unustasin võtta. Paar nädalat hiljem hakkasin uuesti proovima, siis ei olnud probleemi, võtan praeguseni. Lisaks jälgin vererõhku ja võtan tablette selle madalamal hoidmiseks. mulle vererõhu muutus annab kohe tunda peavaluga. Arsti juures käin kontrollis praegu iga 2 nädala tagant. iga kord uriiniproov. aegajalt ka vereproov. See nädal lisaks ka emos kontrollis, kuna vererõhk tõusis 160/100 peale. aga uriini- ja vereproovid korras, seega lasti praegu koju. Suurendati Trandate kogust. Varsti oma arsti aeg, siis saab vaadata, mis ja kuidas edasi saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud kõigile. Loodan, et kõigil läheb hästi ja enesetunne paraneb peagi.
Ostsin vererõhuaparaadi kiirkorras eile õhtul, kuna eile tekkisid mustad ollused lõuna ajal silme ette (põhjuseks ise kardan, peamiselt, oli ülipingeline tööpäev kodukontoris, kus emotsioonid tõusid pisut lakke pingest ja emotsioonid, eriti tugevad, mõjutavad ju kohe ka keha). Samas, rõhk on korras, oli nii eile kui täna, enesetunne ka. Aga mustad ollused aegajalt ikka hõljuvad. Eile õhtul oli rõhk koguni 102/67.
Et täna vaatan enesetunnet veel, et kui on ok, ei taha otseselt valvetuppa tülitama ka minna, aga need ollused silme ees paar tükki ikka on ja pisike hirm on ka, et kas kõhuelanikul ikka kõik korras on ja saab vajaliku ilusti kätte. Esmasp helistan kindlasti ämmaemandale ka, et küsida. LA alles pooleteise nädala pärast koos uriiniprooviga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 21:49; 15.04 19:24; 18.04 12:50; 19.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud kõigile. Loodan, et kõigil läheb hästi ja enesetunne paraneb peagi.

Ostsin vererõhuaparaadi kiirkorras eile õhtul, kuna eile tekkisid mustad ollused lõuna ajal silme ette (põhjuseks ise kardan, peamiselt, oli ülipingeline tööpäev kodukontoris, kus emotsioonid tõusid pisut lakke pingest ja emotsioonid, eriti tugevad, mõjutavad ju kohe ka keha). Samas, rõhk on korras, oli nii eile kui täna, enesetunne ka. Aga mustad ollused aegajalt ikka hõljuvad. Eile õhtul oli rõhk koguni 102/67.

Et täna vaatan enesetunnet veel, et kui on ok, ei taha otseselt valvetuppa tülitama ka minna, aga need ollused silme ees paar tükki ikka on ja pisike hirm on ka, et kas kõhuelanikul ikka kõik korras on ja saab vajaliku ilusti kätte. Esmasp helistan kindlasti ämmaemandale ka, et küsida. LA alles pooleteise nädala pärast koos uriiniprooviga.

Saan aru, et sinu hirm tuleneb Oscaris tuvastatud kõrgenenud riskist? See on kõigest riskihinnang, mitte preeklampsia, kuigi hirmu tekitab ikka, tean omast käest. Mul oli ka kõrgem risk ja ka kõrgem kasvupeetuse risk – sünnitasin veidi pärast tähtaega üle 4 kg kaaluva lapse, vererõhk oli kogu raseduse tavapäraselt madal ning minid tursed (no et mõned kingad olid ebamugavad) tekkisid ehk viimastel nädalatel.
Mõned mustad niidikesed on minul silme ees eluaeg olnud, need võivad olla täiesti normaalsed. Ja ka teatud määral paistes jalgu on rasedal täiesti normaalne.
Enese rahustamiseks võid vererõhku mõõta ja loomulikult ka ämmaemandaga rääkida, kuid liigselt karta ei tasu – see ei tee midagi head.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 08:22; 13.06 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh heade sõnade eest! Oscarist jah. Õnneks pole päevas mahti siin liigselt üle mõelda ja püüan ka ise positiivne olla, kuna tean, et see parim nii mulle kui beebile. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 21:49; 15.04 19:24; 18.04 12:50; 19.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti imelik on see, et mul ei ole mitte kunagi olnud vererõhuga probleeme, alati ideaalses normis olnud, et see oli suur üllatus selline diagnoos saada. Noor ka alles, et ei ootaks veel jamasid sellega ega ka oma toitumise tõttu tohiks nagu probleeme ise endale olla tekitanud vms.

Preeklampsia ei olegi tegelikult iseenesest vererõhuhaigus, vaid kõrgenenud vererõhk annab märku sellest, et selline haigus on tekkinud ja lootega pole kõik korras.

Mul on samamoodi kogu elu madal vererõhk olnud ja sain Oscar testi vastusena kõrgenenud preeklampsia riski. Krõbistasin 36. nädalani Hjertemagnyli, jälgisin sõrmuste ja kingade istuvust ning kellarihmas kasutusele olevat auku. Rasedus läks hästi, preeklampsiat ei tekkinud, sünnitasin loomulikult alanud sünnitusega 40+1 terve lapse. Tunnistada siiski tuleb, et kodus olnud vererõhuaparaat aitas raseduse ajal nii mõnegi korra südamerahu taastada. Kõrgenenud vererõhust annab mh märku peavalu, nii et iga peavaluga sain paanitseda, et preeklampsia on tekkinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Preeklampsia tekib enamasti raseduse viimasel kolmandikul. Siiski oleks soovitatav jälgida oma seisundit ja vererõhku raseduse algusest. Nägemishäired, iiveldus, peavalu ja valu parema roidekaare all, võivad olla põhjustatud preeklampsiast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaid kõrgenenud vererõhk annab märku sellest, et selline haigus on tekkinud ja lootega pole kõik korras.

Emaga, mitte lootega. Preeklampsia on ema haigus, mitte loote. Lootele on ohtlik sellepärast, et on eluohtlik emale ja ainuke ravi on sünnitus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 08:22; 13.06 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese raseduse ajal 30 nädalal valk uriinis ja kõrge vererõhk. 2013a veel mingeid ennetavaid riskianalüüse ei tehtud. Olin paar päeva haiglas jälgimisel ning sain rohud peale. Jalad olid paistes nagu puupakud ja sõrmega vajutades jäi auk. 34+0 ärkasin paistes näoga, kohe haiglasse, jälle valk uriinis, maks ja neerud hakkasid üles ütlema ning otsustati et pean sünnitama. Sündiski terve laps, olime 10p haiglas.

Nüüd teise lapsega risk suur ja võtan aspiriini. 2 nädalat veel võtta. Joon vett, jälgin paistetusi ja olen muidu valvas. Loodan parimat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kel risk on, soovitan ka vererõhuaparaat osta. Mul alguses polnud, aga hiljem ostsin – meeletu vahe muretsemise ja tervise jälgimise võimalustes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus osta endale vererõhuaparaat on küll asjakohane, kuid ärevikele võib see hoopis kahju teha.
Minul küll polnud testide järgi kõrgenenud riski, kuid kuna olen ise preklampsia tõttu enneaegse ja alakaalulisena sündinud, siis pabistasin ikka ja oli ka mu ämmakas selles suhtes valvas. Raseduse keskel antud uriiniproov näitas valku ja pea ka aegajalt valutas, mina sattusin loomulikult paanikasse. Mõõtsin vererõhku sisuliselt iga poole tunni tagant ja see aina tõusis: 110/70 asemel 150/90, paanikahood jne. Lõpuks selgus, et valk oli uriini sattunud valesti antud proovi tõttu ja peavalu oli lihtsalt peavalu sundasendist…Ei tulnud mul õnneks ka edaspidi probleeme, aga pabistada sain küll kõvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Lapse ootamine Preklampsia