Esileht Ajaviite- ja muud jutud President käis suusareisil

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Teema: President käis suusareisil

Postitas:
Kägu

kas ta kahjustas kedagi?

Ta kahjustas väga tugevalt meie-tunnet. Ma ei teagi, kes on need inimesed, kelle meie-gruppi president nüüd paigutub.

Seda tegi ta algusest peale: kirik ei sobinud enne, kui naispastorist liberaali leidis, EKRET vihkab (ja ilmselt suurt osa rahvast siis ka – EKRE valijaid), sõna on vaba ainult liberaalidele….. Olen kurb.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas su iidolid ei ole juhid? Kas perek Helmed olid pühade ajal kodus? Kont hamamste vahele ja pure.

Iga täiskasvanu vastutab eneda eest.

Lennukid lendavad.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui oleks olnud uudis, et Mart Helme käis suusatamas, ausalt mul oleks täiesti ükskõik. Ta pole juht, ta ei kirjuta, kuidas kannatage natuke veel ja püsige kodus.

Pered ju jätsid minemata reisile, sest soovitus oli reisida vaid äärmisel vajadusel. Miks muidu munakal hinnad lakke hüppasid?

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui oleks olnud uudis, et Mart Helme käis suusatamas, ausalt mul oleks täiesti ükskõik.

Tema pärast pole tõesti vaja muretseda, tal on alati villased sokid ja hanerasv kaasas.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas ta kahjustas kedagi?

Ta kahjustas väga tugevalt meie-tunnet. Ma ei teagi, kes on need inimesed, kelle meie-gruppi president nüüd paigutub.

Seda tegi ta algusest peale: kirik ei sobinud enne, kui naispastorist liberaali leidis, EKRET vihkab (ja ilmselt suurt osa rahvast siis ka – EKRE valijaid), sõna on vaba ainult liberaalidele….. Olen kurb.

Kui kurb, siis kurvasta.

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oleks olnud uudis, et Mart Helme käis suusatamas, ausalt mul oleks täiesti ükskõik.

Jah, temast ei ootagi nagu midagi. Ongi üks moraalitu roppsuu kogu aeg olnud ja ei imesta millegi üle. Aga presidendis olen küll pettunud, eeskuju mõttes oleks ta võinud selle küll tegemata jätta. Selline eeskuju teeb palju kahju. Et mis meie siis punnitame, kui isegi president ei pea soovitusi mitte millekski.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ongi üks moraalitu roppsuu kogu aeg olnud

Nopi välja Kersti ja Raimond Kaljulaiu tsitaate – siis alles näed roppusi.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga presidendis olen küll pettunud, eeskuju mõttes oleks ta võinud selle küll tegemata jätta. Selline eeskuju teeb palju kahju. Et mis meie siis punnitame, kui isegi president ei pea soovitusi mitte millekski.

Juba on teema üles noppinud ka välismeedia: Soome Iltalehti kirjutab, et

“Vastupidiselt koroonasoovitustele oli Eesti president Kersti Kaljulaid eelmise aasta lõpus Šveitsil suusareisil. Samal ajal on Eesti välisministeerium koroonaolukorra tõttu soovitanud mitte reisida välismaale, kui see pole vältimatult vajalik.

Iltalehti lisab, et Eesti koroonalevik hakkas tõusma novembri alguses. Jaanuaris on koroonaolukord veelgi halvenenud.
Kaljulaid on veel ülbe ka: “Meile alles jäänud vabaduste opiires on inimestel võimalus teha oma isiklikke valikuid,“ ei näe ta oma reisis mingit probleemi, tuues välja, et Eesti ja Šveitsi koroonanäitajad olid sel ajal võrdsed.
“Käitusin nii nagu mulle sel hetkel tundus mõistlik,“ lisas ta nii, et silm ka ei pilkunud.

Arvata võib, et selle peale veelgi suurenes inimeste hulk, kes vaid ootavad, millal ta on vaiba seal Kadriorus ükskord kokku rullib.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis asi on “meie tunne” Sinu tunne ei ole küll minu tunne ja minu tunne ei ole sinu tunne. Kes need “kelle meie-grupp” ka veel on

Mu maailmapilt on viimasel ajal väga lihtne, nt Biden on minu jaoks “meie”, aga Trump “nemad”. Eesti 200 on praeguse seisuga “meie”, aga EKRE selgelt ja absoluutselt kindlasti “nemad”. Teised riigikogu erakonnad on minu jaoks hallis tsoonis.
Nüüd kui presidendi suusareisi juurde tagasi tulla, siis see tekitas minus ebamugava tunde, sest mul on väga raske leida selle reisi õigustamiseks põhjendusi ajal, mil paljudel Eesti elanikel on koroonapiirangute tõttu materiaalselt, psüühiliselt ja võimalik et ka füüsiliselt keeruline aeg.
Mulle tundub, et see suusareis vähendas presidendi usaldusväärsust. Ja just sellest on mul kahju.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et see suusareis vähendas presidendi usaldusväärsust. Ja just sellest on mul kahju.

See oli ammu enamusel teada ju. Et ta ei ole eriti usaldusväärne.
Nüüd lihtsalt ta ei viitsi enam kedagi teist mängida.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis on ta kõigele lisaks ka veel kehv kaotaja. Sai aru, et tema aeg sai otsa ja ei kavatsegi enam lõpuni pingutada.

Mina ootan inimeselt, kes on valitud presidendiks ikka suuremat pingutust, kui mõnelt suvaliselt poliitikult näiteks.

Olen ka pettunud.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ju ta intellektuaalsel tasandil on ikka usaldusväärne edasi, aga emotsionaalse tasandi usaldusväärsus sai küll kannatada. Sama probleem tabas ju ka Ilvest, kes minu meelest väsis presidendiks olemisest ära. Fake it till you make it vist ikkagi ei tööta, teesklus ei asendu alati tegelikkusega.

+11
0
Please wait...

Postitas:
pritnispeeers

Eilses ringvaates kõneles ta kuidagi…poole kõriga, ettevaatlikult. Täitsa terve ta küll ei paistnud. Oleks võinud vabalt jätta selle avaliku esinemise ära. Ei pea ju, jumalaeest, tulema ja tõestama, et oh kui terve ma olen. Muidugi, võis ka lihtsalt väsinud olla. Eks ikka on inimesel aegu, kui keha ei kanna.

Täiendan oma mõtet. Mulle poleks väga lõõgastavalt mõjunud mõte suusatamisest riigis, kus üks mu kodanik on käinud tegemas abistatud enesetappu. Võibolla, jah, kui oleksin tavakodanik. Aga presidendina…maitea. See kuidagi puudutaks. Aga üldiselt, see ongi lihtsalt minu enda tundmus.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Helmed käisid reisil ja pärast istusid isolatsioonis, siis on okei ju – lambad terved, hundid söönud. Presidendiga niisamuti. Ja ka tavainimesed – kellel võimalik pärast kodus istuda, reisigu. Kui minul oleks võimalik, siis ka kindlasti läheksin puhkama, aga ma paraku ei saa praegu töölt ära. Oluline on tagada kaaskodanike turvalisus.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Helmed käisid reisil

Kui Helmed tõesti oleks käinud, siis sellest meie ajakirjandus küll ei vaikiks.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teda varasemast ajast tundes peab ütlema et on jah, mõningane lõhe tema kui KK ja tema kui presidendi mõtteavalduste vahel…aga noh, mis siis ikka, anti roll – mängi!

Muidu ega see reis vast pole ohtlikum kui kondamine kaubanduskeskustes või sõit riigisiseses ühistranspordis – mida inimesed igapäevaselt teevad. Aga manitseda inimesi püsima pühade ajal koduseinte vahel ja ise siis ringi lasta…

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teda varasemast ajast tundes peab ütlema et on jah, mõningane lõhe tema kui KK ja tema kui presidendi mõtteavalduste vahel…aga noh, mis siis ikka, anti roll – mängi!

Muidu ega see reis vast pole ohtlikum kui kondamine kaubanduskeskustes või sõit riigisiseses ühistranspordis – mida inimesed igapäevaselt teevad. Aga manitseda inimesi püsima pühade ajal koduseinte vahel ja ise siis ringi lasta…

Mõned ikka ei saa aru milles asi. Teema pole ju selles kui ohutu see reis oli, vaid selles, millise sõnumi president oma rahvale sellega edastas. Kui reisile läheb keegi tädi Kati või onu Mati, poleks see kellegi asi. Aga praegusel juhul peaks tädi Kersti küll tagasi astuma.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõned ikka ei saa aru milles asi. Teema pole ju selles kui ohutu see reis oli, vaid selles, millise sõnumi president oma rahvale sellega edastas. Kui reisile läheb keegi tädi Kati või onu Mati, poleks see kellegi asi. Aga praegusel juhul peaks tädi Kersti küll tagasi astuma.

Okei, astugu siis tagasi, kui see kellegi jaoks nii oluline on. Eks me liigumegi tasapisi sinna suunas, et president vahetub, aga õnneks ka valimised pole kaugel.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Solidaarsusest Eesti rahvaga oleks võinud reisi edasi lükata. Vaktsiin ka kohe ei mõju ja vaja 2 süsti ja ooteaeg ( juhul kui president sai enne teisi selle esimese vaktsiini kätte ).

Sel juhul oleks võinud kõigile soovitada oma perega puhkust Eesti turismitaludes ja toetada siinseid inimesi. Lennureis pole ka ju koroonaohust vaba. Noh poemüüja vist jah ei pääse vip klassi ja privaatselt lennukisse.

Nõme lihtsalt see vabanduste esitamine kuidas tema oli pädev hindama oma riske. Samas Ida-Virumaa tehasetööline lähebki nohusena tööle, sest ei saa lubada tasuta kodusistumist ja sõidab ühistranspordiga, sest ei jõua autot osta. Igal omad põhjused. Ei ole siis ka vaja neid hukka mõista.

Ratas ka ütles, et pühade ajal on kõvasti üle Eesti liigutud ja nüüd mingi reovee uuring seda ka näitas( loe: ikka taunitav on käia teistes maakondades viirust levitamas). Oleks võinud lisada, et Sveitsi suusatama on ohutum minna.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Helmed käisid reisil

Kui Helmed tõesti oleks käinud, siis sellest meie ajakirjandus küll ei vaikiks.

Arvad, et istusid kodus ?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Okei, astugu siis tagasi, kui see kellegi jaoks nii oluline on.

Seda suudavad väärikad inimesed (need, kellel kogemata mingi aps juhtub), aga sellised ei oleks teadlikult nii käitunudki.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ehk toimus seal Venemaa esindajatega kohtumine ja sellest tulenevalt tegid oravad ühinemisettepanekuid? Sellise presidendi puhul ei imestaks enam millegi üle. Kes väikest Eestit küll sellistega karistab juba teine järjest?

Kes sellest valikust mis siis oli oleks parem olnud? Vaieldamatult kõige parem President mis EV on olnud.Kahju ,et ta teist ametiaega ei taha.

Mida asja.. Ei taha!??Kust sa sellist rumalust kuulnud oled. Praeguse riigikogu koosseisuga tal ju 0 protsenti voimalust tagasi valituks saada. Teda ei toetataks.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issver mis lumehelbekesed, appikene, teie maailm on nüüd purunenud, mõelda vaid president käis suusatamas, milline skandaal, milline tragöödia!!! President on ka inimene nagu mina, nagu sina, tal oli võimalus käia ja ta käis. Sa võid ka minna ja kõik teised, lennukid lendavad, piirid on lahti. See võib ikka väga masendav olla kui sa oled president, siis sa ei tohi enam olla inimene, iga su sammu jälgitakse ja kritiseeritakse. Kui sa ostad oma raha eest reisi, siis teatud seltskond karjub alati, et minu raha eest käib reisimas, unustades, et makse maksavad nad ammu juba Soome riigile. Mulle Kersti meeldib ja mingi suusareisi pärast minu maailm küll kokku ei kuku.

+4
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

President on ka inimene nagu mina, nagu sina, tal oli võimalus käia ja ta käis.

President siiski pole päris samasugune inimene nagu sina või mina. Samamoodi ei ole probleem kui naabri-Mati Soome presidenti müüjaplikaks nimetab, aga kui siseminister nii teeb, siis selle mõju on suur. Ka nüüd on mainekahju Eesti riigile suur, vaadataksegi meid jälle kui suva Ida-Euroopa riiki, kus pole moraali, valitsejad ei näita mingit eeskuju rahvale jne, ajab silmakirjalikku juttu jne. Paljud inimesed, kes veel reeglitest kinni pidasid, mõtlevad nüüd ümber, et miks minagi siis peaks, kui sellisel positsioonil inimene ei pea omaenda juttu millekski. Muidugi ei ole president samasugune inimene nagu mina või sina, tema positsioon ja vastutus ühiskonnas on teised. Ja tal on ka vastutus Eesti riigi maine kahjustamise ees.

Suusareis iseenesest pole muidugi mingi asi. Kui ta ei elanud hotellis, VIP-ina ei pea järjekordades seisma, lennukis oli äriklassis teistest eemal, siis oli muidugi tema nakatumisvõimalus palju väiksem kui oma igapäevast tööd tehes, kus peab paljude erinevate inimestega suhtlema. Asi ei ole üldse selles.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asi ei ole üldse selles.

Loomulikult pole asi selles.

Kui ta mingi aeg tagasi sülitas näkku ca 100 tuhandele ekreiidile (et ta avalikult vihkab neid), siis see oli veel ok, sest ekreiidid on killuke vähemust ja need ju ei solvunud ka. V.a. see, et noor Helme teda kadrioru prouaks nimetas. Ja muud midagi.

Aga nüüd sülitas ta ju juba “omadele” kah näkku.
Et a`la teisesugused istuge aga kodus, aga minusugune (wannabe) sinivereline teeb, mis tahab.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

võib-olla olen ma sinivereline, aga ma ei lähe leili ja ma ei lähe leili ka, kui helmed reisivad, mida nad võib-olla ka vabalt siiani teevad, sest poliitikud üldiselt patseerivad kogu aeg brüsseli vahet.

Mulle ka Kaljulaid meeldib, Helmed ei meeldi, aga reisimise asjus kohtlen neid võrdselt. Praegu pidid olema kõik rannad ja suusakuurortid suhteliselt turistivaesed – küll oleks mõnus ja mugav endalgi. Kahjuks ei saa praegu puhkust, alles suvel.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui helmed reisivad, mida nad võib-olla ka vabalt siiani teevad,

Toladele siis uus info: HELMED EI REISI KOROONAKRIISI AJAL.
Ja veel vähem jooksevad nad Brüsseli vahet.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Aga vaat kui julgeks muutunud. Kevadise laine ajal julges ainult tuld vilgutada. Rahvas ikka küsis foorumites: kus meie president, miks kadunud? Ei olnud teda siis kuskil rahvast julgustamas, rahustamas.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga vaat kui julgeks muutunud. Kevadise laine ajal julges ainult tuld vilgutada. Rahvas ikka küsis foorumites: kus meie president, miks kadunud? Ei olnud teda siis kuskil rahvast julgustamas, rahustamas.

oli “reisil”

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib olla käis tööintervjuul.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud President käis suusareisil