Esileht Väikelaps Prillid

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Prillid

Postitas:

Selgus, et mõlemad saavad prillid. Olen ¨okis. Millised kogemused teil on väikeste prillikandjatega? Kuidas harjusid? Kas prillid püsivad terved? Kas on võimalik, et prillid ei jää kogu eluks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ju põhimõtteliselt tean küll, ise olen eluaegne prillikandja. Aga alustasin alles 10a, seega nii pisikestega kogemust pole.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu praeguseks 16 aastane tütar on kandnud prille alates kolme aastaseks saamisest. Ei mäleta küll, et ta oleks kuidagi protestinud nende vastu, pigem on see lapsele ju kergendus, kui ta näeb paremini. praegu on ka prillivalik väga lai – leiab kindlasti lapsele mugavad ja sobivad. Meie valisime esimesi prille väga hoolikalt ja otsustasime nende kasuks, millel on nn ümber kõrva keerduvad sangad, siis ei libise prillid eest ka aktiivsema tegevuse käigus. Laste prillidele panevad nad eranditult plastikklaasid, sest nii on ohutum. Meil on siiani ainult ühed prillid katki läinud – sang tuli küljest. Vahetatud on neid põhiliselt seetõttu, et kasvab välja või klaasid lähevad kriimuliseks või on soov saada moekamaid.

0
0
Please wait...
Postitas:

minu laps sai prillid 2aastaselt, nüüdseks prillikandja olnud üle 6 aasta. kuigi jah, alguses oli ka minu reaktsioon, et appi, nii väikesel lapsel prillid!! tegelikkuses läks asi lihtsamalt, kui kartsin. soovitan metallraamidega prille, need painduvad ja ei lähe kohe katki nagu plastikuga võib juhtuda. no eks neid õnnetusi muidugi juhtub, aga kolmesed on juba piisavalt arukad, et õpetada neile, et prille ei tohi ühest sangast tirida ega nendega mängida jms. üldiselt lasin mina lapsel prillid siis ära võtta, kui läks suuremaks müramiseks (jooksmiseks), kuna ükskord juhtus selline asi, et kukkus joostes ning prillid tegid kulmu sisse sügava haava. ja trennis käib ka ilma prillideta (tal +5 prillid). minu lapsel lootust prillidest välja kasvada ei ole, ise pole kunagi prille kandnud, aga mees on ka juba esimesest klassist peale prillikandja.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul tütrel prillid aasta aega olnud, 3,5lt sai ja selle aastaga on + veel tugevamaks läinud – aga no mis teha. Ise olen juba nii ära harjunud, et tal need on. Ise prille ei kanna ja loodan, et tal lõpuks need prillid jäävad nt ainult lugemiseks – et silm nii areneb, et kooli ajal ei pea kogu aeg ees olema – aga seda ju ette ei tea.

Osta lastele hästi ilusad ja korralikud prillid (nagu on täiskasvanutel) – siis on prillid ilusad aksessuaarid.
Alguses läksin Tln lastepolikliiniku poodi ja valik oli seal tol hetkel nii väike ning soovitati neid plastikraamiga ümmarguse kujuga prille – need tegid lapse nii koledaks, nägi välja nagu ehtne nohik ja ma ehmatasin ka natuke ära. Läksin kõrvalmajja Silmakliiniku 4. korruse poodi – seal oli väga lai valik väga ilusaid metallraamiga prille, kas olid mingid kassikujutised sangade peal vm, võtsime kohe efektsemat roosakat värvi prillid ja need annavad lapse näole lausa sära juurde.
Lisaks saate valida äkki mõne vahva prillikarbi.
Lapsed harjuvad ruttu, u 2 nädalaga oli täiesti ära harjunud. Pane prillid kogu aeg ette st tee ettepanek prillid ette panna, kui tüdineb ära, las võtab kohe ära ning paku 5 minuti pärast uuesti. Ära üldse sunni, vaid ole kannatlik. Alguses on väga hea seegi, kui kannab vaid paar minutit, järjest läheb see aeg pikemaks ning harjubki ära.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma käisin ka just oma äsja kolmeseks saanutega ( samuti P ja T) silmaarstil ja pidin kreepsu saama – ma nägin umbes neli rida rohkem kui nemad! Aga see olevat normaalne ja tulgu me aasta pärast ikka jälle kontrolli. Silmapõhi ja kõik muu oli korras, ka aparaat ei näidanud \”midagi hullu\” ja prille polevat vaja. Endale aga jäi sabin sisse, äkki peaks ikka lähiajal mõne teise arsti juurde veel minema. Me käisime muidu Narva mnt 7, silmaarstid.ee. Mitu rida su lapsed sinust vähem nägid? Kus arstil käisite? Kas lapsed ütlesid, et nad ei näe? (Mul lõpetasid lihtsalt koostöö kui ilmselt enam selgelt ei näinud.) Kas prillid tulevad plussid või miinused?

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Tolulolu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma käisin ka just oma äsja kolmeseks saanutega ( samuti P ja T) silmaarstil ja pidin kreepsu saama – ma nägin umbes neli rida rohkem kui nemad! Aga see olevat normaalne ja tulgu me aasta pärast ikka jälle kontrolli. Silmapõhi ja kõik muu oli korras, ka aparaat ei näidanud \”midagi hullu\” ja prille polevat vaja. Endale aga jäi sabin sisse, äkki peaks ikka lähiajal mõne teise arsti juurde veel minema. Me käisime muidu Narva mnt 7, silmaarstid.ee. Mitu rida su lapsed sinust vähem nägid? Kus arstil käisite? Kas lapsed ütlesid, et nad ei näe? (Mul lõpetasid lihtsalt koostöö kui ilmselt enam selgelt ei näinud.) Kas prillid tulevad plussid või miinused?
[/tsitaat]

Sealsamas Narva mnt-l, aparaadid näitasid sama. Minust nägid ikka hulka vähem (kokku ei lugenud).
Jaksi pidi parim arst olema, olen kuulnud. Miinused.

0
0
Please wait...
Postitas:

meie vanemal tütrel ka alates 3 a. prillid, nüüd siis 1,5 a. kantud. no meil tegu \”laisa silmaga\”, nii et lisaks prillidele ühe silma peal plaaster ka osa päevast.lootus on, et kooliks prillidest lahti saame. algul me olime ka veits ehmunud, et kuidas ta prillidega hakkama saab.
Valisime metallraamid, millel kõrva ümber painduvad sangad. harjus üllatavalt kiiresti, algusest peale asjalik ja ilusasti prille hoidnud ning siiani prillid terved püsinud.
Just käisime arstil ja olude sunnil olid 2a.5.-sed ka kaasas. Arst vaatas aparaadiga kaksikute silmad ja üle ning selle järgi ootab sama lugu poissi kindlasti ees(prillid+plaaster), tüdrukul lootus, et äkki korras. poiss on küll selline röövel, et ei tea kuidas tal prillid terved püsivad.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu poiss sai prillid eelmine kevadel ,olles siis 3,4 aastane. Siiani kannab väga ilusti ,iga päev ,ainult ööseks võtame ära. Ja nüüd lasteaias ka liumäel on ilma .Tal on plussid. Harjus ilusti ära.Tartus lasime siis klaasid teha ja raamid valisime,aga esimesed prillid läksid katki (murdusid nina pealt),olime just mul õe juures soomes külas ja õnneks saime siis sealt soomest prillipoest korralikud,väga korralikud titaanist raamid(olid väga kallid raamid 220 eurot),mida siiani kanname.Ja kui kipuvad painduma,siis Tartus saame neid korrigeerida prilli poes.Eelmisi raame ei oleks nii palju saanud painutada,sest see oli vilets materjal.Meie arst Tartus ütles,et paremaks kindlasti läheb,aga lootust,et ära kaovad ta siiski ei andnud. Ma tean,mis sa tunned ka mina olis ¨okis ja nutsin,et nii läks see oli kohutav uudis mulle.Kusjuures kaksikõel silmanägemine 5+,polnud ühtegi probleemi.Aga minu silmaarst arvas,et enneaegsetel lastel võibki silmanägemine kehvem olla. Aga mis teha ,elame edasi ja mloodame paremat,Sulle kalli ja edu pea vastu ,ole tubli.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ah veel.Iga poole aasta tagant käime kontrollis .Siis vaatame kas vahetame klaase nõrgemate vastu ,eelmine kord oli poole nr võrra paremaks läinud.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meie vanemal tütrel ka alates 3 a. prillid, nüüd siis 1,5 a. kantud. no meil tegu \”laisa silmaga\”, nii et lisaks prillidele ühe silma peal plaaster ka osa päevast.lootus on, et kooliks prillidest lahti saame. algul me olime ka veits ehmunud, et kuidas ta prillidega hakkama saab.
Valisime metallraamid, millel kõrva ümber painduvad sangad. harjus üllatavalt kiiresti, algusest peale asjalik ja ilusasti prille hoidnud ning siiani prillid terved püsinud.
Just käisime arstil ja olude sunnil olid 2a.5.-sed ka kaasas. Arst vaatas aparaadiga kaksikute silmad ja üle ning selle järgi ootab sama lugu poissi kindlasti ees(prillid+plaaster), tüdrukul lootus, et äkki korras. poiss on küll selline röövel, et ei tea kuidas tal prillid terved püsivad.[/tsitaat]

Meil ka laisk silm.

0
0
Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Väikelaps Prillid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.