Esileht Koolilaps prillidega laps ja 3D kino

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: prillidega laps ja 3D kino

Laps tahab minna 3D filmi vaatama, aga ta kannab prille.
Ma pole ise ka 3D kinos käinud. Mismoodi need sealsed prillid on? Kas need pannakse siis oma prillide peale?
Ilma oma prillideta ta vist ei näekski seda ruumilist pilti?

Prillid on sellepärast, et üks silm n-ö laisk, mul ei tule praegu selle diagnoosi nimi meelde, aga see tavaline, mis algklassilastel tihti on, et üks silm on terve, aga teisel väike miinus ja sellepärast peab prille kandma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 21:06; 29.11 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3D kinos ma pole käinud, aga poes 3D telekat vaatasin küll nii, et panin need spetsprillid enda omadele peale.
ilma oma -3,5 prillideta poleks ma midagi näinudki.

kui laps tegelikult ka ilma prillideta näeb, võib ta ju kinos vaadata nii, nagu talle mugavam on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas sellega ei olnud mingi värk, et need, kellel üks silm terve ja teine \”laisk\”, et need ilma oma prillideta 3D ruumiefektist üldse aru ei saa? Selle järgi vist mõnedel lastel ongi avastatud, et silmadega vaja kontrolli minna?
Kas need kinoprillid on siis sellise ehitusega, et saab oma prillide peale panna? Seletage palun täpselt 🙂 Ma pean oma last enne korralikult instrueerima, üksi läheb, st klassiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 21:06; 29.11 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3D nägemine või mittenägemine sõltub sellest, kas laps vaatab 2 silmaga korraga või ainult ühe silmaga korraga. laisa silma sündroomi puhul võib laps vaadata ainult ühe silmaga korraga ja see on juba tema ajuehituse eripära, seda ei muuda ei prillidega ega millegi muuga. kui vaatab ainult ühe silmaga, siis 3D efekti ei teki, ta ei näe ilma 3D prillideta ka seda pilti udusena, nagu need inimesed, kes 2 silmaga korraga vaaatavad – ta näeb seda pilti lihtsalt nagu täitsa tavalist filmi. see 3D efekt saabki tekkida ainult siis, kui inimene vaatab kahe silmaga korraga… (seda ise kuidagi reguleerida ei saa, see on kaasasündinud)
kuskil 20% inimestest pidi tegelikult oma teadmata ainult ühte silma korraga kasutama…
mina käin oma lapsega (prillikandja, kes kasutab korraga ainult ühte silma) kogu aeg 3D kinos, ta küll paneb need prillid ette, aga efekti tal ei teki. seda on raske talle seletada ka, kuna ta pole ju kunagi kahe silmaga korraga vaadanud:) põhimõtteliselt saabki 3D kinos niimoodi testida, et lased lapsel vaadata filmi ilma prillideta ja küsid, kas on pisut udune või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 07:03; 30.11 13:44; 04.12 09:40; 04.12 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ka laisk silm, kinos panen 3D prillid enda omadele peale. Efekt tekib küll. See jutt, et lasta ilma prillideta vaadata ja küsida, kas on udune, on jama, sest udune on ta ilma 3D prillideta olenemata sellest, kas inimene 3D efekti muidu näeb või mitte. See pilt lihtsalt on teistmoodi tekitatud ja kui prillidega n.ö kokku ei pane, siis ongi udune. Soovitan vaadata poes nt 3D piltidega raamatuid, nendes on nagu kaks sarnast pilti (eri värvides) veidi nihkes üksteise peale asetatud, põhimõtteliselt sama efekt peaks olema ka 3D filmidel, s.t et igal juhul on see kujutis udune, kui ilma prillideta vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 12:16; 03.12 15:25; 04.12 09:56; 04.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minul ka laisk silm, kinos panen 3D prillid enda omadele peale. Efekt tekib küll. See jutt, et lasta ilma prillideta vaadata ja küsida, kas on udune, on jama, sest udune on ta ilma 3D prillideta olenemata sellest, kas inimene 3D efekti muidu näeb või mitte. See pilt lihtsalt on teistmoodi tekitatud ja kui prillidega n.ö kokku ei pane, siis ongi udune. Soovitan vaadata poes nt 3D piltidega raamatuid, nendes on nagu kaks sarnast pilti (eri värvides) veidi nihkes üksteise peale asetatud, põhimõtteliselt sama efekt peaks olema ka 3D filmidel, s.t et igal juhul on see kujutis udune, kui ilma prillideta vaadata.[/tsitaat]

3D efekt saab tekkida siis ja ainult siis, kui inimene vaatab kahe silmaga korraga, kui inimene kasutab aga vaatamiseks ainult ühte silma, siis ei ole 3D efekti ega ei tundu see 3D pilt ka udune. udune on see ainult nende jaoks, kellel vaatamine korras ehk kelle aju saab pildi kahest silmast korraga. sul võib ju laisk silm olla, aga aju pole veel selle laisa silma olemasolu n-ö ära unustanud ning sa vaatad kahe silmaga korraga, siis tekibki 3D efekt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 07:03; 30.11 13:44; 04.12 09:40; 04.12 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.artcol.ee/moobel/wp-content/uploads/2010/04/Kool3d.jpg siin 3d pilt. Olenemata kas vaatad ühe või kahe silmaga- ikka udune…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laisa silma diagnoosiga inimene ei näegi 3D pilti. Ruumilise efekti nägemiseks on vaja 2 silma ühesugust tööd, aga laisa silmaga inimesel ju üks silm nägemises ei osale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõõrdsilmad ei näe 3D.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
Ehk sa oskad täpsustada ka, millal mu aju siis laiska silma unustama hakkab?;) 40 aastat on päris hästi meeles pidanud, diagnoos on pandud päris lapsena. Kinos vaatan 3D filme edukalt. Muide, seda kellegi pandud 3D pilti näen ilma 3D prillideta kahekordsena, aga sina?
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

3D efekt saab tekkida siis ja ainult siis, kui inimene vaatab kahe silmaga korraga, kui inimene kasutab aga vaatamiseks ainult ühte silma, siis ei ole 3D efekti ega ei tundu see 3D pilt ka udune. udune on see ainult nende jaoks, kellel vaatamine korras ehk kelle aju saab pildi kahest silmast korraga. sul võib ju laisk silm olla, aga aju pole veel selle laisa silma olemasolu n-ö ära unustanud ning sa vaatad kahe silmaga korraga, siis tekibki 3D efekt.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 12:16; 03.12 15:25; 04.12 09:56; 04.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ehk sa oskad täpsustada ka, millal mu aju siis laiska silma unustama hakkab?;) 40 aastat on päris hästi meeles pidanud, diagnoos on pandud päris lapsena. Kinos vaatan 3D filme edukalt. Muide, seda kellegi pandud 3D pilti näen ilma 3D prillideta kahekordsena, aga sina?
[/tsitaat]
vaata, see jutt ei ole mitte minu väljamõeldis, vaid ikka koolitatud silmaarstide oma. mis 40 aasta tagusesse aega puutub, siis ei oska kommenteerida. siis diagnoositi ka nt lampjalgu massiliselt, praegu on arstid seisukohal, et lampjalgsus kuulub lapse jala normaalse arengu juurde ning jalavõlv tekibki alles hiljem…
aga asjast rääkides… minu enda nägemisega kõik ok, pole ei laiska silma ega midagi muud. aga lapsel mul kaasasündinud kõõrsilmsus. arsti sõnul kasutabki tema ainult ühte silma korraga vaatamiseks, tema aju juba niimoodi ehitatud ja seda muuta ei saa. ta küll vahetab silmi ehk siis vahepeal vaatab ühega ja siis teisega, aga mitte kunagi kahe silmaga korraga. 3D efekti tema ei näe, samuti ei ole temal kinos 3D filmid udused.
aga kui ei usu, siis loe nt seda: http://www.tarbija24.ee/961994/laisk-silm-vajab-regulaarset-trenni/
aga neid laisa silma diagnoose on ju väga erineva raskusastmega, nii et sa võid olla üks neist õnnelikest, kes saab kinos 3D vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 07:03; 30.11 13:44; 04.12 09:40; 04.12 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No osati ikka 40 (täpsemalt küll veidi vähem, ca 37) aastat tagasi laiska silma diagnoosida. Aga sinul soovitan 3D kinos korraks ühe silmaga vaadata, kas on pilt udune või mitte. Ja sellest artiklist näed ise ka, et on kergemaid ja raskemaid variante, kui sinu laps ruumiliselt ei näe, et tähenda see ilmtingimata, et ka teemaalgataja laps ei näe. Teemaalgatajale soovitan ruumiliste piltidega raamatutega (neid on poes küllalt) katsetada, kas laps näeb ruumiliselt või mitte.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vaata, see jutt ei ole mitte minu väljamõeldis, vaid ikka koolitatud silmaarstide oma. mis 40 aasta tagusesse aega puutub, siis ei oska kommenteerida. siis diagnoositi ka nt lampjalgu massiliselt, praegu on arstid seisukohal, et lampjalgsus kuulub lapse jala normaalse arengu juurde ning jalavõlv tekibki alles hiljem…
aga asjast rääkides… minu enda nägemisega kõik ok, pole ei laiska silma ega midagi muud. aga lapsel mul kaasasündinud kõõrsilmsus. arsti sõnul kasutabki tema ainult ühte silma korraga vaatamiseks, tema aju juba niimoodi ehitatud ja seda muuta ei saa. ta küll vahetab silmi ehk siis vahepeal vaatab ühega ja siis teisega, aga mitte kunagi kahe silmaga korraga. 3D efekti tema ei näe, samuti ei ole temal kinos 3D filmid udused.
aga kui ei usu, siis loe nt seda: http://www.tarbija24.ee/961994/laisk-silm-vajab-regulaarset-trenni/
aga neid laisa silma diagnoose on ju väga erineva raskusastmega, nii et sa võid olla üks neist õnnelikest, kes saab kinos 3D vaadata.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 12:16; 03.12 15:25; 04.12 09:56; 04.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No osati ikka 40 (täpsemalt küll veidi vähem, ca 37) aastat tagasi laiska silma diagnoosida. Aga sinul soovitan 3D kinos korraks ühe silmaga vaadata, kas on pilt udune või mitte. Ja sellest artiklist näed ise ka, et on kergemaid ja raskemaid variante, kui sinu laps ruumiliselt ei näe, et tähenda see ilmtingimata, et ka teemaalgataja laps ei näe. Teemaalgatajale soovitan ruumiliste piltidega raamatutega (neid on poes küllalt) katsetada, kas laps näeb ruumiliselt või mitte.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]
asi on ikka AJU EHITUSES mitte ühe silma kinni panemises ehk siis tervete silmade inimese puhul jõuab ajju pilt korraga kahest silmas ja aju siis genereerib sellest ühtse pildi. kui aga inimene kasutab vaatamiseks ainult ühte silma korraga, siis ei saa aju pilti kahest silmast korraga, vaid ainult ühest silmast korraga ehk siis aju areneb teistmoodi. inimene nimelt sünnib väga halva nägemisega ja nägemine hakkab arenema alles sündides ja aju hakkab ka siis õppima. kui üks silm näeb tunduvalt halvemini kui teine, siis aju lülitab selle silma n-ö välja ja aju arenebki nii, et kasutab ainult ühest silmast tulevat pilti. kui mina, kes ma vaatan kogu aeg kahe silmaga, panen ühe silma kinni, siis EI TEKI sama efekti, kui mu laps ilma silma kinni panemata vahetab vaatamisel silmi. see pole lihtsalt võimalik!
kuna teemaalgataja lapsel on prillid, siis arvatavasti on silmaarst ka öelnud ja uurinud, kas ta kasutab vaatamiseks mõlemat silma korraga. kui ei kasuta, siis pole tegelikult vahet, kas ta paneb need 3D prillid ette või mitte, pilt on ikka sama. silmaarsti juures kasutatakse selliseid prille, kus üks klaas on punane ja teine roheline ja siis näidatakse lapsele pilti, kus on peal punased ja rohelised asjad, no nt pallid. pildid on 3 palli, aga tema näeb ainult 2 palli, kuna pilt ajju läheb ainult ühest silmas korraga.
jah, muidugi on diagnoosid kõik erinevad, nagu ma ka mainisin. on rasked juhtumid ja mitte nii rasked juhtumid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 07:03; 30.11 13:44; 04.12 09:40; 04.12 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu väide on, et laisa silma puhul vaatab laps ühe silmaga ning tema jaoks ei ole 3D pilt udune. Seda ma ju üritangi selgeks teha, et ka ühe silmaga vaadates ON 3D pilt udune. Siin ei ole midagi seotud silmaga (või aju ehitusega), vaid see pilt on nii tehtud, et see n.ö \”läheb kokku\” vaid spetsiaalseid prille kasutades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 12:16; 03.12 15:25; 04.12 09:56; 04.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps prillidega laps ja 3D kino

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.