Esileht Ilu ja tervis – Prillikandjad

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: – Prillikandjad

Postitas:
Kägu

Kannan mitte väga kangeid miinusprille, aga järjest rohkem tunnen, et nägemiseks on need vajalikud ja peaksin kandma pudevalt. Nüüd aga on nii, et nendega ei näe enam lähedale. Mitte, et ainult lugeda ei näe, aga kõik, mis on lähedal on ebameeldiv silmale.

Silmaarst ja optometrist ütlevad, et lähedale vaatamiseks veel prille ei vaja.

Kuidas hakkama saada, pidevalt prillid ette, prillid eest, selleks et näha lähedale ja kaugele?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere tulemast 50+ maailma! Tegelikult on olemas ka prillid, millel ülemine osa on kaugele vaatamiseks ja alumine lähedale – alumiseks osaks võib siis lihtsalt tavalise klaasi panna.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere tulemast 50+ maailma! Tegelikult on olemas ka prillid, millel ülemine osa on kaugele vaatamiseks ja alumine lähedale – alumiseks osaks võib siis lihtsalt tavalise klaasi panna.

Tean, et kahevaatelised prillid on olemas ja nullklaasi võimalusest. Pole küll proovinud, aga tundub, et alumine osa siis lugemiseks. Aga ma ei näe oma prillidega ka niisama lähedal asju, mitte neid, mille nägemiseks vaatan nö alla, vaid ka ette vaadates ei näe.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma ei näe oma prillidega ka niisama lähedal asju, mitte neid, mille nägemiseks vaatan nö alla, vaid ka ette vaadates ei näe.

Nojah, nii ongi. Mina möllan juba keskkoolist alates ehk siis 30 aastat prillidega – vaatasin klassis tahvlile, prillid ees, aga selleks hetkeks, mil vihikusse kirjutasin, tõstsin prillid üles pea peale. Ja nii lõputult. Väga tüütu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahevaatelised, et ikkagi on parem lugeda ilma prillideta, lisaks on see läheb lähedalt lugemine aina teravamaks – kui tööl on vaja väga peenikest kirja lugeda, siis tullakse minu jutule. Jep, eks see vanusega nii muutub, enam ei saa läätsi hästi kanda,  lugeda on nendega kehv.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina kandsin – prille alates 12 eluaastast. aastakümneid oli stabiilne, järsku hakkas kõik hägutsema, isegi lähedale vaadata ei saanud, ei niiti nõela taha ega pinda sõrmest kätte. ostsin mingid odavad valmis + prillid, polnud mingit tolku.

lõpuks õnnestus silmaarsti juurde aeg saada, selgus, et olen ühest silmast praktiliselt pime, kuna on kae. kuu aega hiljem oli opp, asendati selle mittenägeva silmalääts.
nüüd juba ligi aasta praktiliselt ilma prillideta igapäevaselt. vaid harva, kui kuskil kindlasti kaugusesse vaja vaadata, nt suure audika ees esinedes, panen prillid ette, aga kunagise -3,5 asemel on nüüd -1,5

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina kandsin – prille alates 12 eluaastast. aastakümneid oli stabiilne, järsku hakkas kõik hägutsema, isegi lähedale vaadata ei saanud, ei niiti nõela taha ega pinda sõrmest kätte. ostsin mingid odavad valmis + prillid, polnud mingit tolku.

lõpuks õnnestus silmaarsti juurde aeg saada, selgus, et olen ühest silmast praktiliselt pime, kuna on kae. kuu aega hiljem oli opp, asendati selle mittenägeva silmalääts.

nüüd juba ligi aasta praktiliselt ilma prillideta igapäevaselt. vaid harva, kui kuskil kindlasti kaugusesse vaja vaadata, nt suure audika ees esinedes, panen prillid ette, aga kunagise -3,5 asemel on nüüd -1,5

See on ju hoopis teine teema, siis pole midagi pistmist vanadusest tingitud kaugnägelikkusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahevaatelised prillid. Aga kah on probleem – kaugele näen, alumise osaga lugeda näen ka, aga tööl laua taga istudes on arvuti ekraan just nii lollil kaugusel, et prillidega on kehv vaadata. Sellest tulenevalt ma ka pidevalt prille ei kanna, ei viitsi neid kogu aeg ära kraapida. Mis need progresseeruvad klaasid endast kujutavad? Reklaami järgi peaks nendega justkui igale kaugusele nägema?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka väikese miinusega prillide kandja teismeeast alates.

Vanust 50+.

Mul on mitu aastat juba progresseeruvate klaasidega prillid. Ainult päikeseprillid on ühevaatelised.

Teen arvutis tööd ka nendega.

Teatris rõdult on ebamugav etendust vaadata progresseeruvatega aga muid miinuseid pole. No hind kah on suur miinus, ca 600 euroga tuleb arvestada kui uusi vaja.????

Näputööd teen, nutitelefonis olen, raamatuid loen prillideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina kandsin – prille alates 12 eluaastast. aastakümneid oli stabiilne, järsku hakkas kõik hägutsema, isegi lähedale vaadata ei saanud, ei niiti nõela taha ega pinda sõrmest kätte. ostsin mingid odavad valmis + prillid, polnud mingit tolku.

lõpuks õnnestus silmaarsti juurde aeg saada, selgus, et olen ühest silmast praktiliselt pime, kuna on kae. kuu aega hiljem oli opp, asendati selle mittenägeva silmalääts.

nüüd juba ligi aasta praktiliselt ilma prillideta igapäevaselt. vaid harva, kui kuskil kindlasti kaugusesse vaja vaadata, nt suure audika ees esinedes, panen prillid ette, aga kunagise -3,5 asemel on nüüd -1,5

Selle vastu aitab muide regulaarselt silmade kontrollimine. Mitte siis kui asi hulluks läheb. Normaalsetes firmades näiteks saadetakse töötajad kord kahe aasta jooksul töötervishoiu kontrolli mis sisaldab ka silmade kontrolli. Enamikes prillipoodides on olemas optometristid kes ka on koolitatud silmahaigusi märkama.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahevaatelised prillid. Aga kah on probleem – kaugele näen, alumise osaga lugeda näen ka, aga tööl laua taga istudes on arvuti ekraan just nii lollil kaugusel, et prillidega on kehv vaadata. Sellest tulenevalt ma ka pidevalt prille ei kanna, ei viitsi neid kogu aeg ära kraapida. Mis need progresseeruvad klaasid endast kujutavad? Reklaami järgi peaks nendega justkui igale kaugusele nägema?

Mul on keskel ka eraldi osa arvutitöö jaoks. St kolme väljaga prillid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahevaatelised prillid. Aga kah on probleem – kaugele näen, alumise osaga lugeda näen ka, aga tööl laua taga istudes on arvuti ekraan just nii lollil kaugusel, et prillidega on kehv vaadata. Sellest tulenevalt ma ka pidevalt prille ei kanna, ei viitsi neid kogu aeg ära kraapida. Mis need progresseeruvad klaasid endast kujutavad? Reklaami järgi peaks nendega justkui igale kaugusele nägema?

Minul on ekstra arvutiga töötamise prillid, mis on ühevaatelised ja timmitud just ekraani kaugusele vaatamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen saanud prillid vanusega, st kui 50 sain. Sain lugemis-käsitööprillid, ehk lähedale vaatamiseks plussid. Ja veidi aja pärast kaugele vaatamiseks miinused. Olen mõne aasta neid kasutanud ja praegu saan öelda, et miinus on kehvemaks läinud, kaugele näen ühe halvemini. Pluss lähedale on nagu endine. Kui tänaval kõnnin, siis ilma prillideta väga kaugele ei näe, inimesi eemal ära ei tunne ega erista ka nägusid, need on udused laigud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hoopis selline mure, et olen 43 aastane ja mul on üks silm -1,25 ja teine -1, prille kannan kinos, telekat vaadates, aga viimase poole aasta jooksul olen avastanud, et ei näe enam lähedale. Kohe täitsa hägune on. Samas prillide tugevus pole muutunud. Selgitage teadjamad mis parim lahendus oleks?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahevaatelised prillid. Aga kah on probleem – kaugele näen, alumise osaga lugeda näen ka, aga tööl laua taga istudes on arvuti ekraan just nii lollil kaugusel, et prillidega on kehv vaadata. Sellest tulenevalt ma ka pidevalt prille ei kanna, ei viitsi neid kogu aeg ära kraapida. Mis need progresseeruvad klaasid endast kujutavad? Reklaami järgi peaks nendega justkui igale kaugusele nägema? Mul on keskel ka eraldi osa arvutitöö jaoks. St kolme väljaga prillid.

Kolme väljaga prillid on mulle uudiseks. Ma õnneks kaugele veel näen erinevalt teemaalgatajast, seega kahevaatelisi pole muretsenud. Prillid on mul üsna nina otsas, arvutit vaatan ja loen läbi nende, kaugele vaatan üle prillide. Aga see probleem on jah, et lugemisprillid on head ja teravad õigel lugemiskaugusel, nii nagu silmaarsti juures timmitud sai. Erinevatel kaugustel on nad ebamugavad, seega kasutan siiani eelmisi tunduvalt nõrgemaid prille, nenedega on tervalat nägemise vahemaa palju suurem, saan ka paari meetri kaugusele vaadata, või kolleeegi arvutist midagi tema laua kõrval seistes. Imepisikest kirja küll ei näe lugeda, aga see ongi liiga väike, tähekõrgus alla 2mm.

Tõenäoliselt on sellist prilliklaasi võimalik teha, et nii – kui ka + oleks  olemas ja kõik erinevad kaugused ka, aga see ilmselt ikkagi eeldaks, et sa vaatad vajalikke kaugusi läbi konkreetse prilliosa (teatri rõdult vadates nihutad prille nii, et silme ette jääks kaugele vaatamise koht).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hoopis selline mure, et olen 43 aastane ja mul on üks silm -1,25 ja teine -1, prille kannan kinos, telekat vaadates, aga viimase poole aasta jooksul olen avastanud, et ei näe enam lähedale. Kohe täitsa hägune on. Samas prillide tugevus pole muutunud. Selgitage teadjamad mis parim lahendus oleks?

Hea optometrist kes määrab progresseeruvate klaasidega prillid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahevaatelised prillid. Aga kah on probleem – kaugele näen, alumise osaga lugeda näen ka, aga tööl laua taga istudes on arvuti ekraan just nii lollil kaugusel, et prillidega on kehv vaadata. Sellest tulenevalt ma ka pidevalt prille ei kanna, ei viitsi neid kogu aeg ära kraapida. Mis need progresseeruvad klaasid endast kujutavad? Reklaami järgi peaks nendega justkui igale kaugusele nägema? Mul on keskel ka eraldi osa arvutitöö jaoks. St kolme väljaga prillid.

Kolme väljaga prillid on mulle uudiseks. Ma õnneks kaugele veel näen erinevalt teemaalgatajast, seega kahevaatelisi pole muretsenud. Prillid on mul üsna nina otsas, arvutit vaatan ja loen läbi nende, kaugele vaatan üle prillide. Aga see probleem on jah, et lugemisprillid on head ja teravad õigel lugemiskaugusel, nii nagu silmaarsti juures timmitud sai. Erinevatel kaugustel on nad ebamugavad, seega kasutan siiani eelmisi tunduvalt nõrgemaid prille, nenedega on tervalat nägemise vahemaa palju suurem, saan ka paari meetri kaugusele vaadata, või kolleeegi arvutist midagi tema laua kõrval seistes. Imepisikest kirja küll ei näe lugeda, aga see ongi liiga väike, tähekõrgus alla 2mm.

Tõenäoliselt on sellist prilliklaasi võimalik teha, et nii – kui ka + oleks olemas ja kõik erinevad kaugused ka, aga see ilmselt ikkagi eeldaks, et sa vaatad vajalikke kaugusi läbi konkreetse prilliosa (teatri rõdult vadates nihutad prille nii, et silme ette jääks kaugele vaatamise koht).

Jah. On olemas erinevate kaugustega ehk siis progresseeruvate klaasidega prillid.

Kahevaatelised on minevik. Progresseeruvad on väga mugavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea optometrist kes määrab progresseeruvate klaasidega prillid.

Millisest Tallinna prillipoest seda head optometristi otsida tasuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea optometrist kes määrab progresseeruvate klaasidega prillid.

Millisest Tallinna prillipoest seda head optometristi otsida tasuks?

Minul on Norman Optika Mustika keskuse poes tehtud prillid. 2 aastat tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis – Prillikandjad