Esileht Tööelu, raha ja seadused. Privaatsus puhkuse ajal.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Privaatsus puhkuse ajal.

Postitas:

Olin puhkuse ajal pikemalt Eestist eemal, lastel külas. Telefoni lülitasin välja ja jätsin koju. Puhkuse lõppedes tööle saabudes tabas mind etteheidete laviin . miks ma ei olnud kättesaadav, poekassas oli vaja asendust (siit ka minu tagasihoidlik töö). Juhataja oli nördinud . puhkus puhkuseks, aga peate meeles pidama, et alati võib teid vaja minna. Puhkepäevadest ei räägigi, neist loobumine on tavaline. Telefon on justkui vaenlaseks muutunud… Sama probleem on pahandusi toonud ka minu turvatöötajast mehele.Kas peab ikka alati kättesaadav olema, kui töölepingus vastav kohustuslik punkt puudub?

+49
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea koguaeg kättesaadav olema. Puhkus on puhkamiseks.
Ja huvitav, kuidas sa sealt välismaalt nende arvates oleksid kohe kassasse jõudnud?
Saada pikalt.

+47
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et inimene, kes telefoni teel klientidega ei suhtle, ei pea kindlasti puhkuse ajal kättesaadav olema.
Mul on paraku firma telefon. Juba aastaid lahendan asja enda jaoks nii, et puhkuse ajal töökõnesid (va lähemate kolleegide omad) vastu ei võta. Klientidele saadan vastu sms-i, et “Olen puhkusel kuni… Asendab .., kelle kontakt on …”. Mis puhkus see muidu oleks.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuse ajal tööle kutsumiseks on vaja ikka väga head põhjust. See, et teine töötaja haigestus või puudub, ei ole seaduse järgi mingi põhjus.

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga ajuvaba suhtumine. Töö on töö, vaba aeg on vaba aeg. Ma ignoreerin täieliku südamerahuga oma töökaaslaste/ülemuse kõnesid töövälisel ajal (kui ei ole mingit eelnevat kokkulepet, et helistatakse) ja kui on järgmisel päeval/pärast puhkust kobisemist olnud, siis olengi vastanud, et minu tööpäev on läbi ja ükski asi pole nii kiire, et ei kannataks järgmise tööpäevani. Kasvatage endale ometi selgroog ja ärge laske endast pidevalt üle sõita.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhataja oli nördinud . puhkus puhkuseks, aga peate meeles pidama, et alati võib teid vaja minna.

Aga sina ole nördinud, kuna on sedavõrd saamatu juhataja, kes ei suuda tööd planeerida. Lisaks võib nördinud olla selle peale, et see saamatu juhataja saab tõenäoliselt rohkem palka. Seega ainus inimene, kes siin nördida saab oled sina. Juhataja peaks olema äärmiselt õnnelik, et sellise saamatu inimese alluvuses sinusugused inimesed töötavad. Nii käitugi ja vajadusel ütlegi.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt ei pea kättesaadav olema. Mul oli selline töökoht, kus suurem osa vabu päevi ja ka puhkus sai korduvalt rikutud nende “Malle jäi haigeks, tule kahe tunni pärast tööle” kõnede tõttu. Võid ju öelda, et sorry, olen Narvas ja ei tule, aga päev on ikkagi rikutud. Samuti helistati vabal päeval, et rääkida tööasjust, mida saanuks teha ka siis, kui ma olin kohal. See sõi närvikava nii ära (lisaks muule, mis tolles firmas mäda oli), et hakkasingi telefoni levist väljas hoidma ning lõpptulemusena vahetasin üldse töökohta, kus töötajate vabad päevad ja puhkeaeg on püha. Sulle ei helistat isegi siis, kui katus põleb, vaid see on omaniku mure hakkama saada. Loomulikult ma tulen vastu, kui mõni kolleeg haigestub ja pakun ise oma abi, aga sellist nahaalsust, et muudkui helistame nagu kiirabisse ja peame õigeks minu vabasse aega sisse sõita ei ole. Seega keegi ei pea midagi meeles pidama, puhkus ja vabad päevad on puhkamiseks.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin puhkuse ajal pikemalt Eestist eemal, lastel külas. Telefoni lülitasin välja ja jätsin koju. Puhkuse lõppedes tööle saabudes tabas mind etteheidete laviin . miks ma ei olnud kättesaadav, poekassas oli vaja asendust (siit ka minu tagasihoidlik töö). Juhataja oli nördinud . puhkus puhkuseks, aga peate meeles pidama, et alati võib teid vaja minna. Puhkepäevadest ei räägigi, neist loobumine on tavaline. Telefon on justkui vaenlaseks muutunud… Sama probleem on pahandusi toonud ka minu turvatöötajast mehele.Kas peab ikka alati kättesaadav olema, kui töölepingus vastav kohustuslik punkt puudub?

Peab endale kasvatama hoiaku, et vaikimisi pole sa midagi valesti teinud. Juhatajale saab öelda, et oi kui kahju, aga ma puhkuse ajal lülitasin end välja. Oluline on, et sa ise ei mossitaks ja ei solvuks selliste vihjete peale, et justkui sa peaks midagi, mis pole sinu tööülesanne. Ka vabal päeval tööleminemisest võid äraöelda, öeldes, et sul on plaanid tehtud. Niikaua kui on inimesi, kes ei suuda enda eest seista, niikaua on ka neid, kes seda ärakasutavad. Kui tahad, lähed vabal päeval tööle, kui ei taha, siis ei lähe. Isegi kui sa puhkuse aja pole kuhugi sõitnud, istud kodus ja vahid lage, see pole põhjus minna tööle puhkuse aja, kui sa ei taha.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sul on töötelefon ja töölepingus vastav punkt? loomulikult ka vastav lisatasu? kui ei ole, siis saada pikalt. ma saadaks ilmselt töökoha ka ????

Tööleping, millega lepitakse kokku, et inimesel nõuetekohast puhkust ei ole, on niikuinii kehtetu.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 11:03; 13.10 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseas, kui sa jääd puhkuse ajal haigeks, siis on sul õigus võtta haigusleht ja hiljem oma puhkus, mida sa kasutada ei saanud, uuesti välja võtta, st alates haiguselehe lõppemisest.

“Töötaja on kohustatud tööandjale teatama puhkuse kasutamist takistavatest asjaoludest esimesel võimalusel ning avaldama soovi puhkus katkestada. Seega, kui töötaja seda soovib, peab ta esimesel võimalusel teada andma, et ta on ajutiselt töövõimetu ning soovib seetõttu puhkuse katkestada ja oleks hea märkida puhkuse katkestamiseks esitatavas avalduses ka aeg, millal töötaja tahab oma kasutamata jäänud puhkusepäevad ära kasutada. Töölepinguseaduse § 69 lg 6 kohaselt on töötajal õigus nõuda kasutamata jäänud puhkuseosa kasutamist vahetult pärast puhkuse lõppu või poolte kokkuleppel võib puhkuse kasutamise üle viia ka muule ajale.”

http://www.etka.ee/juhendid/juriidilised-nouanded/tootaja-haigestumine-puhkuse-ajal

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui järgmine kord helistavad ütle et oled just klaasi veini võtnud. Mees ehk õlut. Vo korra veel tūūtavad aga rohkem mitte. Inimene võib vabal päeval klaasikese võtta ja teda ei saa promilliga tööle kupatada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on õige, aga minu jaoks on müstika, et minnakse võõrasse riiki ja telefoni kaasa ei võeta – mitte, et ei lülitatud alles puhkusel olles välja. Nagu tegelt? Oli see võõras riik Läti või Soome võiks ehk veel mõista. Kui muidu perekoolis imestamiste üle naerdakse siis selle üle ma tõesti imestan.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainin veel ühte jubedat asja, mis viimastel aastatel populaarseks on saanud – töötajate grupivestlused. Tehakse näiteks WhatsAppi grupp, et saaks “tähtsaid tööasju kiirelt lahendada ning lihtsalt moel uudiseid edastada”, sinna lisatakse kõik töötajad (väiksema asutuse puhul) või siis oma tiimiliikmed (suuremas firmas). Ja siis läheb hullumaja lahti, iga päev vahetatakse sadu sõnumeid, eeldatakse, et loed ja vastad neile igal vabal hetkel.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 21:12; 11.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainin veel ühte jubedat asja, mis viimastel aastatel populaarseks on saanud – töötajate grupivestlused. Tehakse näiteks WhatsAppi grupp, et saaks “tähtsaid tööasju kiirelt lahendada ning lihtsalt moel uudiseid edastada”, sinna lisatakse kõik töötajad (väiksema asutuse puhul) või siis oma tiimiliikmed (suuremas firmas). Ja siis läheb hullumaja lahti, iga päev vahetatakse sadu sõnumeid, eeldatakse, et loed ja vastad neile igal vabal hetkel.

Ja nii ongi! Mul oli täna öösel kella kaheni tööalane jauramine telefonid ja tõesti ei viitsi lugeda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on totter, et sa pead põhjendama, miks sa ei saa puhkuse ajal tööle tulla. See on juhataja saamatus ja tööga mitte toimetulek, kui ta peab puhukse ajal inimesi tööle kutsuma.
Seiske enda eest!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin oma praegusesse kohta tööle 5a tagasio ja mind üllatas ka esimese puhkuse ajal, et mulle saadeti tööalaseid kirju kontorist (enamus kordi juhilt) mu erameilile, kuhu tulevad palgalipikud ja mis on töölepingus kontaktide all. Lisaks mitu telefonikõnet mu isiklikule numbrile. Ma olen tavaline keskastmespetsialist kontoris, mul on lepingus asendaja märgitud. Palk pole kindlasti nii motiveeriv, et tunneksin mingit sisemist survet olla puhkuse ajal töölainel. Pärast esimest puhkust selgitasin oma seisukohti ja enam pole selliseid asju juhtunud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

on olnud selline olukord… Töötasin pearaamatupidajana, väiksemas ettevõttes, kus kindlasti polnud niiii olulisi majandustehinguid, et poleks saanud 2 nädalat ilma minuta hakkama. Ülemus (tore inimene ja hea tuttav, aga ka töönarkomaan) kippus helistama igapäevaselt, et arutada ja heietada mingeid töömõtteid. Paar päeva kannatasin ära, aga siis ütlesingi – “palun kas saaksime arutada seda kõike peale puhkust? Vajan väga väljalülitust ja ei tahaks see aeg töö peale mõelda”. Täiesti toimis!

Nii et normaalse inimesega piisab tavaliselt rääkimisest, ebanormaalse juurest võib ära tulla. Eriti kui tegu lihttööga, millele pakkumisi jätkub.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 12:00; 11.10 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel tööl oli mul selline juhus et jäin haigeks ja võtsin TVL. No olin ikka täiesti audis omadega veidi üle nädala, vedas et haiglasse ei pidanud minema.
Ja siis hakkas peale.. inimesed kirjutasid mulle tööalastes küsimustes otse isiklikku facebooki ja saatsid SMSe. Ilmselgelt, kui saadetud emailie tuleb vastuseks out-of-office tekst, et viibin eemal haiguse tõttu, siis esimene mõte on hakata Facebooki sõnumeid saatma 😀 Asendaja oli olemas, aga sain juba teisel päeval kuulda kurtmist “aga ta ei tea ju midagi”.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainin veel ühte jubedat asja, mis viimastel aastatel populaarseks on saanud – töötajate grupivestlused. Tehakse näiteks WhatsAppi grupp, et saaks “tähtsaid tööasju kiirelt lahendada ning lihtsalt moel uudiseid edastada”, sinna lisatakse kõik töötajad (väiksema asutuse puhul) või siis oma tiimiliikmed (suuremas firmas). Ja siis läheb hullumaja lahti, iga päev vahetatakse sadu sõnumeid, eeldatakse, et loed ja vastad neile igal vabal hetkel.

Ja nii ongi! Mul oli täna öösel kella kaheni tööalane jauramine telefonid ja tõesti ei viitsi lugeda.

Teavitusheli saab ju maha keerata ja lihtsalt ignoreerida vabal ajal seda gruppi

Jah, loomulikult seda ma tegingi, panin gruppidele Mute peale, et telefon ei tiliseks ega pilluks teavitusi selle grupi sõnumite peale.

Aga mingisugune alateadlik stress jääb ikka sisse, kui võtad telefoni ette ja WhatsAppi äpi peal virvendab suur punane number 172 sõnumit. Sest ilmselgelt ei ole need sõnumid su toredalt vanaemalt või parimalt sõbrannalt, vaid sellest pagana töögrupist.
Lisaks veel – kui avad äpi, et sõprade ja sugulastega juttu ajada, siis tahes-tahtmata näed töögrupi kõige viimase sõnumi esimest rida. Ja vot see ajabki vihaseks – igasugune tööjura trügib isiklikesse tsoonidesse, ei saa enam end töölainelt välja lülitada. Enamus nendest sõnumitest on täielik BS, mitte kriitilise tähtsusega küsimused-teavitused.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 21:12; 11.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuse ajal tööle kutsumiseks on vaja ikka väga head põhjust. See, et teine töötaja haigestus või puudub, ei ole seaduse järgi mingi põhjus.

No aga millal siis veel kutsutaks epuhkuselt välja kui siis, kui teine töötaja haigestub? Või peab pood uksed kinni panema, kuna kõik on puhkusel või haiged?

Aga, teinekord ülemusi ehk ei ärritagi see, et sa oled välismaal, vaid ongi see, et neil on kriisiolukord ja sul lihtsalt on savi – sa isegi ei vaevu vastama ja ütlema, et ma olen välismaal.

minuleon ka ikka helistatud aegajalt puhkuse ajal, sest paratamatult ma ei saa oma aju arvutiga ühendada ja kogu infot arvutisse laadida, mis mul peas on. Nii ongi vahel, et tuleb ootamatult mingi ülesanne sisse, millega nt mina olen kuskil emaale tegelenud – võibolla ongi neil ainult vaja teada, kuhu ma olen mingid asjad salvestanud või kellega ma mingist n asutusest olen suhelnud.

Keegi ei eelda, et sa puhkuse ajal tööd teed, aga ka suhtumine, et nende 2 nädala jooksul minupärast põlegu või kontor maha – nojah, aga vot kui põlebki maha, oledki töökohast ilma.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tööandjal peab olema tagavaraplaan just sellisteks juhtudeks, kui üks töötaja puhkusel ja teine haigestub. Olgu siis ise asendajaks, värvaku keegi workabiti kaudu või CV-keskusest tööampsule. Olen ise ka põnevuse mõttes sellistel nädalastel ampsudel käinud, täiesti normaalne tänapäevane äri.
Müüja pole mingi tippkirurg, keda peaks puhkuselt välja kutsuma.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 12:00; 11.10 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju ülimalt tavaline, et juhid elavad oma saamatust ja oskamatust alluvate peal välja. See ei ole mitte kuidagi puhkusel oleva alluva asi, kuidas ülemus töö organiseerib.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 15:25; 11.10 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuse ajal tööle kutsumiseks on vaja ikka väga head põhjust. See, et teine töötaja haigestus või puudub, ei ole seaduse järgi mingi põhjus.

No aga millal siis veel kutsutaks epuhkuselt välja kui siis, kui teine töötaja haigestub? Või peab pood uksed kinni panema, kuna kõik on puhkusel või haiged?

Aga, teinekord ülemusi ehk ei ärritagi see, et sa oled välismaal, vaid ongi see, et neil on kriisiolukord ja sul lihtsalt on savi – sa isegi ei vaevu vastama ja ütlema, et ma olen välismaal.

minuleon ka ikka helistatud aegajalt puhkuse ajal, sest paratamatult ma ei saa oma aju arvutiga ühendada ja kogu infot arvutisse laadida, mis mul peas on. Nii ongi vahel, et tuleb ootamatult mingi ülesanne sisse, millega nt mina olen kuskil emaale tegelenud – võibolla ongi neil ainult vaja teada, kuhu ma olen mingid asjad salvestanud või kellega ma mingist n asutusest olen suhelnud.

Keegi ei eelda, et sa puhkuse ajal tööd teed, aga ka suhtumine, et nende 2 nädala jooksul minupärast põlegu või kontor maha – nojah, aga vot kui põlebki maha, oledki töökohast ilma.

Ja juhataja panebki poe ukse kinni, kui ei oska sujuvat tööprotsessi tagada, ega suuda ette tulla võivaid elementaarseid probleeme ette näha. Puhkusel oleval alluval pole antud olukorras absoluutselt mingit vastutust. Mina nimetaks alluvale puhkuse ajal helistamist töökiusuks.
Meil ütles nt asutuse juht enne puhkuste perioodi, et lülitage puhkuse ajaks oma ametitelefonid välja, et keegi ei saaks töö asjus ühendust võtta ega sunniks teid tööprobleemidele mõtlema, sest nii pole võimalik puhata.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 15:25; 11.10 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kordame nüüd üle – firma omamine ja/või firma boss olemine ei ole inimõigus! Kui ei olda suutelised firmat juhtima, mille alla käib muuseas ka töötajate puhkeaja järgimine ja neile elamisväärse palgu maksmine, pane uksed kinni. Laiemas perspektiivis ei jää keegi halba töökohta taga igatsema.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või peab pood uksed kinni panema, kuna kõik on puhkusel või haiged?

Kui poes on kolm müüjat + juhataja + omanik ja üks müüja on välismaal ja kõik ülejäänud on korraga haiged, siis pannaksegi pood kinni, elementaarne ju.

Või mis püha koht see poeke sinu jaoks on, et seda kinni ei või panna? Ega see EMO ei ole…

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või peab pood uksed kinni panema, kuna kõik on puhkusel või haiged?

Kui poes on kolm müüjat + juhataja + omanik ja üks müüja on välismaal ja kõik ülejäänud on korraga haiged, siis pannaksegi pood kinni, elementaarne ju.

Või mis püha koht see poeke sinu jaoks on, et seda kinni ei või panna? Ega see EMO ei ole…

Juhataja katkestab OMA puhkuse ja on ise poes, kui vaja.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 09:54; 12.10 13:29; 13.10 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjal peab olema tagavaraplaan just sellisteks juhtudeks, kui üks töötaja puhkusel ja teine haigestub. Olgu siis ise asendajaks, värvaku keegi workabiti kaudu või CV-keskusest tööampsule. Olen ise ka põnevuse mõttes sellistel nädalastel ampsudel käinud, täiesti normaalne tänapäevane äri.

Müüja pole mingi tippkirurg, keda peaks puhkuselt välja kutsuma.

Tegelikult on selliseid müüjakohti küll (spets valdkonnad), kus võõras inimene ei oska absoluutselt mitte midagi teha. Hea, kui mingit jama oskamatusest kokku ei keera. Ja ongi väga halb olukord, eriti, kui tegu väikse firmaga.
Meie oleme oma väikeettevõttes kokku leppinud, et töötajad võivad erinevates vahetustes samaaegselt puhata, aga vastutasuks on valmis vajadusel puhkuse ajal välja tulema. Kui ei oleks, siis saaksid puhata vaid ühekaupa. Samas on absoluutselt välistatud vahetuse vabal päeval helistamine või muul viisil kontaktivõtmine, kui tegu pole just hädaolukorraga (üldiselt ei ole). Puhkepäev peab olema puhkepäev, ka firma omanikule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.10 13:09; 12.10 13:19; 12.10 23:05; 12.10 23:07; 12.10 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või mis püha koht see poeke sinu jaoks on, et seda kinni ei või panna? Ega see EMO ei ole…

Püha koht on see ilmselt omaniku jaoks. Ja eks tema teeb oma järeldused töötajate suhtumisest.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.10 13:09; 12.10 13:19; 12.10 23:05; 12.10 23:07; 12.10 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või mis püha koht see poeke sinu jaoks on, et seda kinni ei või panna? Ega see EMO ei ole…

Püha koht on see ilmselt omaniku jaoks. Ja eks tema teeb oma järeldused töötajate suhtumisest.

Töötaja ei ole omanik ja tema jaoks see koht ei ole püha. Kui omaniku jaoks on, siis see omanik ongi see, kes oma püha poe heaks tööd rabab. Sain ise teismelisena küllalt käia isa firmas “tulekahjusid” kustutamas, sest mõni töötaja oli haige või niisama ei ilmunud kohale (st esimene tulekustutaja oli ikkagi isa ise, aga vahel oli puudu mitu töötajat).

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 09:54; 12.10 13:29; 13.10 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või mis püha koht see poeke sinu jaoks on, et seda kinni ei või panna? Ega see EMO ei ole…

Püha koht on see ilmselt omaniku jaoks. Ja eks tema teeb oma järeldused töötajate suhtumisest.

Kui omanikul neid töötajaid vaja ei ole, siis miks ta neid üldse palgal peab? Kui aga firma ilma töötajateta hakkama ei saa, siis on otseselt omaniku huvides see, et töötajatele meeldiks seal töötada ja et nad esimesel võimalusel jalga ei laseks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Privaatsus puhkuse ajal.