Esileht Väikelaps probleem 1.6-aastase söömisega

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: probleem 1.6-aastase söömisega

Postitas:

Minu laps on lisatoiduga alustamisest peale olnud kehva isuga, koguaeg käib üks meelitamine ja mängimine, et ta midagi ikka sööks. Nüüd siis veel lisaks see mure, et ta pole huvitatud ka ise söömisest. Kui talle kahvli või lusika kätte annan, siis ta isegi ei ürita midagi sellega suhu panna, vaid mängib niisama ja lükkab toitu taldrikult maha. Samal ajal siis mina kõrvalt panen teise kahvliga talle midagi suhu, kui ta ikka laseb. Mis te arvate, kas selleks, et ta ise söömisest rohkem huvituks, ei peaks mina sealt kõrvalt talle üldse midagi andma, et pistaks lihtalt lapsele lusika kätte ja vaadaku ise kuidas saab? Ja kui ei söö, siis ei söö ning proovime järgmine söögikord uuesti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeksin küll nii, et annaks lapsele lusika või kahvli kätte ja jätaks ta ise toiduga tegelema. Ise istuks seal samas kõrval ja sööks oma toitu, nii et lapsel tekiks loodetavasti huvi ema tegevust jäljendada. Ja kui laps ei söö (no anna talle nii pool h aega), siis võta toit ära ja ära enne järgmist söögikorda midagi süüa ega näksida anna. Nii peaks asi suht kiiresti kohale jõudma.

Minu 1a 5k laps sööb juba al 10kuusest ise lusikaga ja viimased 3-4 kuud pole ma teda söömise juures üldse aidanud. Samas aga oli mu laps algusest peale ise söömisest huvitatud, seega pole ma sinuga samas olukorras olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1a4k vanune tirts oskab ise vaid kahvliga süüa, lusikaga söömisest pole huvitatud. Sellegi saime selgeks nii, et seisin köögi teises otsas ..tema vaateväljast eemal. Kui kõrval istusin siis toimus ka ainult toidus sonkimine, loopimine jne..
Iseseisvalt õppida..ehk olles fakti ees \”kui ise nüüd hakkama ei saa\” jään söömata – toimis meil.
Lusikaga söömist peame ilmselt veel kaua harjutama 🙂 ennast toita ka väga ei lase 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Väikelaps probleem 1.6-aastase söömisega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.