Esileht Pereelu ja suhted Probleem ämmaga

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 165 )

Teema: Probleem ämmaga

Postitas:
Kägu

Ma ei viskaks seda küll TA ette, mul ämm annaks ilmselt kõik asjad ära, mis võimalik, et lastel või lastelastel hea elu oleks. Ta tõsiselt siiras ja tahakski, et me tema juures elaks kui see vajadus tekiks, lastele kunagi elamispinnas ka ostetud – õnneks küll laste nimel ka.

Seega kui tal oleks näiteks korter, mis seisaks tühjalt, eriti kui ise mujal elaks siis ma tõesit usuks, et siiras soov olekski, et me seal elaks. Ilma raha tahtmata, eriti kui korda teeks.

Seega kui ükshetk järsku ära keeraks siis tuleks mulle ka üllatusena – et kas inimesel juhtuski miskit või tõesti oligi siis nii silmakirjalik kõik need aastad, et tegelikult tegi head nägu ja tahtis raha? Enam kui kindel, et praeguses olukorras ta nt raha pakkudes seda vastu ei võtaks.

Seega ma pigem arvan, et võiski kõik hästi olla, järsku mingid eraelulised probleemid, kaasnev?algav? alkoholiprobleem ja elas emotsioonid vales kohas välja või miskit.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me ära kolime ning ta peab kommunaalid ise tasuma, mis siis saaks? Siis ei saa ju jalgu trampida, et peab maksma midagi kuskile.

Siis talle makstaks ju üüri, millest saab ka kommunaalid tasuda. Ikka jube imelik jutt sul. Ämm on muidugi ka imelik, aga sinu mentaliteet on ka alla igasusust arvestust.

See üürimaksmine on kõige parem nõuanne, mis siit seni tulnud on. Ma usun, et mees peaks seda varianti temaga arutama, kuna ma arvan, et see lahendaks palju probleeme. Vähemalt praegu. Aga no, see seda suhtumist tal ei muuda. Proovin ise ka nüüd teisest vaatevinklist seda olukorda näha. Enne siia kirjutamist nii ei mõelnud. Võib-olla pakkuda kommunaalide tasumist ka täies mahus? Siis on äkki lõpuks rahu majas.

Et nüüd lähed ja viskad raha näkku ja kamandad, et olgu nüüd mutt vait.

Inimloomusest ei tea vist midagi. Te olete ta üdini ära solvanud. Nõuate kommunaalide raha, ei luba lapselast näha, ülbate nii ja naapidi.

See on inimene, kes on sinul ja su lapsel lubanud elada enda kodus tasuta. Ja millega sa vastad?

Ei mõelnud absoluutselt nii. Tahakski uurida, et kuidas ta suhtuks sellesse, kui maksame talle üüri, kui ta ise ehk ei ole tihanud sellist asja küsida ning kanname ise kommunaalid samuti.

Jumala eest, lapsega ta saab koguaeg koos olla. Ta ju viibib siin nii pikalt ja tihti, et saab olla koos rohkemgi lapselapsega kui kindlasti mõni teine vanaema. Eelmisel suvel olid nad koos mitu nädalat Soomes. Keegi nüüd seda küll keelanud pole. Ja vaheaeg oli just hiljuti, ta tuli vahetult peale vaheaega siia.

Ma ei ole kordagi tänamatu olnud tema suhtes, kunagi kui suhted paremad olid, siis arutasime ka koos, et mida siin veel teha võiks ja üldse igast muudest asjadest.

Sa korduvalt rõhutad, et sööb külmiku tühjaks ja kulutab teie elektrit. Kuni sinnani välja, et nõuate selle eest raha. Või et, see pole sinu laps, hoia mokk maas.

Kui laps oli soomes, siis te ikka maksite tema osa elektrist kinni?…

Kui inimene viibib 2-3 kuud järjest siin, ise mitte ainsatki asja ostes, siis muidugi ajas vihale. Sellepärast tahtsimegi piirid kehtestada.
Soomes maksab tal üüri, elektrit ja muud kulud Kela.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei viskaks seda küll TA ette, mul ämm annaks ilmselt kõik asjad ära, mis võimalik, et lastel või lastelastel hea elu oleks. Ta tõsiselt siiras ja tahakski, et me tema juures elaks kui see vajadus tekiks, lastele kunagi elamispinnas ka ostetud – õnneks küll laste nimel ka.

Miniate arust on ikka ainult sellised ämmad toredad, kes ostavad neile kinnisvara ja annaks kõik ära.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miniate arust on ikka ainult sellised ämmad toredad, kes ostavad neile kinnisvara ja annaks kõik ära.

Pluss oleks alati kuss ja kadunud, välja arvatud kui kõrgeauline minia annab audientsi 30 minutiks, et mutt saaks kingitused üle anda, või pikema viibimisloa laste hoidmiseks, kui minial vaja sõbanjedega nädalavahetusel spaatada.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei viskaks seda küll TA ette, mul ämm annaks ilmselt kõik asjad ära, mis võimalik, et lastel või lastelastel hea elu oleks. Ta tõsiselt siiras ja tahakski, et me tema juures elaks kui see vajadus tekiks, lastele kunagi elamispinnas ka ostetud – õnneks küll laste nimel ka.

Miniate arust on ikka ainult sellised ämmad toredad, kes ostavad neile kinnisvara ja annaks kõik ära.

Ei, kust seda välja lugesid? Ma lihtsalt räägin, et ongi inimesi, kes olekski valmis kõik ära andma ja kelle puhul tõesti ei tule pähegi mingit halba tagamõtet otsida või arvata, et nad seda päriselt ei mõtle.

Täiesti tavapärane ongi see, et selle asemel, et maksta üüri tehaksegi elamispind korda.

 

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me ära kolime ning ta peab kommunaalid ise tasuma, mis siis saaks? Siis ei saa ju jalgu trampida, et peab maksma midagi kuskile.

Siis talle makstaks ju üüri, millest saab ka kommunaalid tasuda. Ikka jube imelik jutt sul. Ämm on muidugi ka imelik, aga sinu mentaliteet on ka alla igasusust arvestust.

See üürimaksmine on kõige parem nõuanne, mis siit seni tulnud on. Ma usun, et mees peaks seda varianti temaga arutama, kuna ma arvan, et see lahendaks palju probleeme. Vähemalt praegu. Aga no, see seda suhtumist tal ei muuda. Proovin ise ka nüüd teisest vaatevinklist seda olukorda näha. Enne siia kirjutamist nii ei mõelnud. Võib-olla pakkuda kommunaalide tasumist ka täies mahus? Siis on äkki lõpuks rahu majas.

Et nüüd lähed ja viskad raha näkku ja kamandad, et olgu nüüd mutt vait.

Inimloomusest ei tea vist midagi. Te olete ta üdini ära solvanud. Nõuate kommunaalide raha, ei luba lapselast näha, ülbate nii ja naapidi.

See on inimene, kes on sinul ja su lapsel lubanud elada enda kodus tasuta. Ja millega sa vastad?

Ei mõelnud absoluutselt nii. Tahakski uurida, et kuidas ta suhtuks sellesse, kui maksame talle üüri, kui ta ise ehk ei ole tihanud sellist asja küsida ning kanname ise kommunaalid samuti.

Jumala eest, lapsega ta saab koguaeg koos olla. Ta ju viibib siin nii pikalt ja tihti, et saab olla koos rohkemgi lapselapsega kui kindlasti mõni teine vanaema. Eelmisel suvel olid nad koos mitu nädalat Soomes. Keegi nüüd seda küll keelanud pole. Ja vaheaeg oli just hiljuti, ta tuli vahetult peale vaheaega siia.

Ma ei ole kordagi tänamatu olnud tema suhtes, kunagi kui suhted paremad olid, siis arutasime ka koos, et mida siin veel teha võiks ja üldse igast muudest asjadest.

Sa korduvalt rõhutad, et sööb külmiku tühjaks ja kulutab teie elektrit. Kuni sinnani välja, et nõuate selle eest raha. Või et, see pole sinu laps, hoia mokk maas.

Kui laps oli soomes, siis te ikka maksite tema osa elektrist kinni?…

Kui inimene viibib 2-3 kuud järjest siin, ise mitte ainsatki asja ostes, siis muidugi ajas vihale. Sellepärast tahtsimegi piirid kehtestada.

Soomes maksab tal üüri, elektrit ja muud kulud Kela.

Siis annate talle mõnikord poenimekirja ja palute poes käia, mitte ei nõua kommunaale.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me ära kolime ning ta peab kommunaalid ise tasuma, mis siis saaks? Siis ei saa ju jalgu trampida, et peab maksma midagi kuskile.

Siis talle makstaks ju üüri, millest saab ka kommunaalid tasuda. Ikka jube imelik jutt sul. Ämm on muidugi ka imelik, aga sinu mentaliteet on ka alla igasusust arvestust.

See üürimaksmine on kõige parem nõuanne, mis siit seni tulnud on. Ma usun, et mees peaks seda varianti temaga arutama, kuna ma arvan, et see lahendaks palju probleeme. Vähemalt praegu. Aga no, see seda suhtumist tal ei muuda. Proovin ise ka nüüd teisest vaatevinklist seda olukorda näha. Enne siia kirjutamist nii ei mõelnud. Võib-olla pakkuda kommunaalide tasumist ka täies mahus? Siis on äkki lõpuks rahu majas.

Et nüüd lähed ja viskad raha näkku ja kamandad, et olgu nüüd mutt vait.

Inimloomusest ei tea vist midagi. Te olete ta üdini ära solvanud. Nõuate kommunaalide raha, ei luba lapselast näha, ülbate nii ja naapidi.

See on inimene, kes on sinul ja su lapsel lubanud elada enda kodus tasuta. Ja millega sa vastad?

Ei mõelnud absoluutselt nii. Tahakski uurida, et kuidas ta suhtuks sellesse, kui maksame talle üüri, kui ta ise ehk ei ole tihanud sellist asja küsida ning kanname ise kommunaalid samuti.

Jumala eest, lapsega ta saab koguaeg koos olla. Ta ju viibib siin nii pikalt ja tihti, et saab olla koos rohkemgi lapselapsega kui kindlasti mõni teine vanaema. Eelmisel suvel olid nad koos mitu nädalat Soomes. Keegi nüüd seda küll keelanud pole. Ja vaheaeg oli just hiljuti, ta tuli vahetult peale vaheaega siia.

Ma ei ole kordagi tänamatu olnud tema suhtes, kunagi kui suhted paremad olid, siis arutasime ka koos, et mida siin veel teha võiks ja üldse igast muudest asjadest.

Sa korduvalt rõhutad, et sööb külmiku tühjaks ja kulutab teie elektrit. Kuni sinnani välja, et nõuate selle eest raha. Või et, see pole sinu laps, hoia mokk maas.

Kui laps oli soomes, siis te ikka maksite tema osa elektrist kinni?…

Kui inimene viibib 2-3 kuud järjest siin, ise mitte ainsatki asja ostes, siis muidugi ajas vihale. Sellepärast tahtsimegi piirid kehtestada.

Soomes maksab tal üüri, elektrit ja muud kulud Kela.

Siis annate talle mõnikord poenimekirja ja palute poes käia, mitte ei nõua kommunaale.

Tema osa kommunaalmaksetest on ca 40 eurot. See pole ulmeline summa, et me ise seda maksta ei saaks, kuid asi oligi piiride kehtestamisest. Ma usun, et kui korda mööda poes käia nimekirja alusel, siis oleks see kuulõikes kulukam, kui arvestada praeguseid hindu.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siin nüüd vahepeal vastuseid ei lugenud aga minul esimene mõte tekkis pähe see, et äkki ämmal on seal Soomes niisama passides(nagu ütlesid, et tööl ei käi) alkoholism tekkinud?!
Miks ma nii arvan, on see, et mu oma ema hakkas samamoodi käituma, kui oli juba tugevalt alkoholi küüsis. Korterit me küll ei jaganud aga muutus samamoodi vastikuks ja hakkad iga pisiasja kallal haukuma.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me ära kolime ning ta peab kommunaalid ise tasuma, mis siis saaks? Siis ei saa ju jalgu trampida, et peab maksma midagi kuskile.

Siis talle makstaks ju üüri, millest saab ka kommunaalid tasuda. Ikka jube imelik jutt sul. Ämm on muidugi ka imelik, aga sinu mentaliteet on ka alla igasusust arvestust.

See üürimaksmine on kõige parem nõuanne, mis siit seni tulnud on. Ma usun, et mees peaks seda varianti temaga arutama, kuna ma arvan, et see lahendaks palju probleeme. Vähemalt praegu. Aga no, see seda suhtumist tal ei muuda. Proovin ise ka nüüd teisest vaatevinklist seda olukorda näha. Enne siia kirjutamist nii ei mõelnud. Võib-olla pakkuda kommunaalide tasumist ka täies mahus? Siis on äkki lõpuks rahu majas.

Et nüüd lähed ja viskad raha näkku ja kamandad, et olgu nüüd mutt vait.

Inimloomusest ei tea vist midagi. Te olete ta üdini ära solvanud. Nõuate kommunaalide raha, ei luba lapselast näha, ülbate nii ja naapidi.

See on inimene, kes on sinul ja su lapsel lubanud elada enda kodus tasuta. Ja millega sa vastad?

Ei mõelnud absoluutselt nii. Tahakski uurida, et kuidas ta suhtuks sellesse, kui maksame talle üüri, kui ta ise ehk ei ole tihanud sellist asja küsida ning kanname ise kommunaalid samuti.

Jumala eest, lapsega ta saab koguaeg koos olla. Ta ju viibib siin nii pikalt ja tihti, et saab olla koos rohkemgi lapselapsega kui kindlasti mõni teine vanaema. Eelmisel suvel olid nad koos mitu nädalat Soomes. Keegi nüüd seda küll keelanud pole. Ja vaheaeg oli just hiljuti, ta tuli vahetult peale vaheaega siia.

Ma ei ole kordagi tänamatu olnud tema suhtes, kunagi kui suhted paremad olid, siis arutasime ka koos, et mida siin veel teha võiks ja üldse igast muudest asjadest.

Sa korduvalt rõhutad, et sööb külmiku tühjaks ja kulutab teie elektrit. Kuni sinnani välja, et nõuate selle eest raha. Või et, see pole sinu laps, hoia mokk maas.

Kui laps oli soomes, siis te ikka maksite tema osa elektrist kinni?…

Kui inimene viibib 2-3 kuud järjest siin, ise mitte ainsatki asja ostes, siis muidugi ajas vihale. Sellepärast tahtsimegi piirid kehtestada.

Soomes maksab tal üüri, elektrit ja muud kulud Kela.

Siis annate talle mõnikord poenimekirja ja palute poes käia, mitte ei nõua kommunaale.

Tema osa kommunaalmaksetest on ca 40 eurot. See pole ulmeline summa, et me ise seda maksta ei saaks, kuid asi oligi piiride kehtestamisest. Ma usun, et kui korda mööda poes käia nimekirja alusel, siis oleks see kuulõikes kulukam, kui arvestada praeguseid hindu.

Aga milline suurepärane võimalus ju sulle. Lisaks sellele, et tasuta (üüri maksmata) ämma korterit kasutate, lahendage ämma abiga ka söögimure – ikka iga kord kindlalt turukott ämmale pihku, kui kohale sajab, ja marss, mutt, lähimasse toidukauplusesse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siin nüüd vahepeal vastuseid ei lugenud aga minul esimene mõte tekkis pähe see, et äkki ämmal on seal Soomes niisama passides(nagu ütlesid, et tööl ei käi) alkoholism tekkinud?!

Miks ma nii arvan, on see, et mu oma ema hakkas samamoodi käituma, kui oli juba tugevalt alkoholi küüsis. Korterit me küll ei jaganud aga muutus samamoodi vastikuks ja hakkad iga pisiasja kallal haukuma.

Ma ise ka kahtlustan, et tal on igav seal ja talle see naps meeldib küll. Tal pole hobisid ega ka motivatsiooni tööle minna. Ta on juba 7 aastat sedasi elanud. Igapäevaselt ta siin joonud pole, kuid alkoholi tarvitades on hoopis nagu teine inimene.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas alguses oli tal kohe jutuks, et kavatseb kuude viisi teil elada? Kui mitte, siis ma oleks ka närvis, kui lubatakse korteris oma perega elada, aga ise kolib ka sisse.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas alguses oli tal kohe jutuks, et kavatseb kuude viisi teil elada? Kui mitte, siis ma oleks ka närvis, kui lubatakse korteris oma perega elada, aga ise kolib ka sisse.

Muidugi polnud sellest juttu. Ta siin Eestis viibis kohe mitu aastat ning oli abikaasaga nn. visiitsuhe ja käis aegajalt oma nägu Soomes näitamas ja tegeles oma toetuste värkidega seal. Siis otsustas ta Soome kolida ja pakkus meile oma elamist, et meil oleks oma kodu, kus saame ise toimetada ja rahulikku elu elada. Kuna tegemist on ka abikaasa lapsepõlvekoduga, siis olime kohe nõus. Muidugi, miks mitte ju! Ta väitis, et ta elu on Soomes oma mehega ja ta käib siin vaid külas. Külaskäimise vastu pole meil absoluutselt midagi, kuid ta pole kõige kergem inimene kellega koos elada ning mitmeid kuid koos viibida on veidikene pingeline. Kõikide ümberkorraldustega oli nõus, et ah teie kodu ja ise teate mis teete. Eelmine nädal ta võttis need sõnad tagasi, et enam ei või siin midagi teha. Probleemi põhjust me ei tea senini, kui inimene ise ei räägi. Üks jaburam põhjus ajab teist taga. Ma usun, et selle taga on midagi muud küll.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommunaalid on vaid vesi ja elekter.

No sellega te rikkaks ei saa, aga suhted rikkusite ära. Ise elate tema korteris tasuta ja korteriomanik maksab teile kommunaale. Vähe vildakas ei ole teie arusaam õiglusest?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis viibides ta ei ostnud vahepeal mitte midagi isegi külmkappi, rääkimata kommunaalarvetest, mida võiks ikka ju kanda ka tema, kui ta nii pikalt siin viibib. Mehel sai mõõt tol korral täis ning ütles, et nüüd peab ka tema maksma vett, elektrit ning muid olmekulusid, kuna ta viibib siin nii pikalt. Oli solvumine ning ta oli üsna vihane sellepärast, kuid nüüd on ta neid maksma lõpuks siiski hakanud.

Misasja?! Ämm annab teile tasuta korteri kasutada, lubab teil selles elada, teie aga hakkate talt nõudma isegi vee, elektri ja muid olmekulusid… Nagu päriselt või?

Kui te mehega sihukesed sendisaagijad olete, siis palun väga! – tasuge ämmale ikka üüri ka tema korteris elamise eest.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas alguses oli tal kohe jutuks, et kavatseb kuude viisi teil elada? Kui mitte, siis ma oleks ka närvis, kui lubatakse korteris oma perega elada, aga ise kolib ka sisse.

Muidugi polnud sellest juttu. Ta siin Eestis viibis kohe mitu aastat ning oli abikaasaga nn. visiitsuhe ja käis aegajalt oma nägu Soomes näitamas ja tegeles oma toetuste värkidega seal. Siis otsustas ta Soome kolida ja pakkus meile oma elamist, et meil oleks oma kodu, kus saame ise toimetada ja rahulikku elu elada. Kuna tegemist on ka abikaasa lapsepõlvekoduga, siis olime kohe nõus. Muidugi, miks mitte ju! Ta väitis, et ta elu on Soomes oma mehega ja ta käib siin vaid külas. Külaskäimise vastu pole meil absoluutselt midagi, kuid ta pole kõige kergem inimene kellega koos elada ning mitmeid kuid koos viibida on veidikene pingeline. Kõikide ümberkorraldustega oli nõus, et ah teie kodu ja ise teate mis teete. Eelmine nädal ta võttis need sõnad tagasi, et enam ei või siin midagi teha. Probleemi põhjust me ei tea senini, kui inimene ise ei räägi. Üks jaburam põhjus ajab teist taga. Ma usun, et selle taga on midagi muud küll.

No ega ta kogu aeg ju teie juures ei ela, ikka oma ema juures ka, saan aru. Pluss Soomes.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et kas teised võtaks üüriraha oma lapse perelt?

Aga kas teised küsiks kommunaale korteriomanikust ämmalt, kes tasuta teil sees elada laseb, sellega oled kursis?

Ei lahenda seda pundart teil enam miski, otsige omale oma koht, mitte keskealine mees emme pinna peal eluaeg kükitab, endal naine-laps kah veel!

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommunaalid on vaid vesi ja elekter.

No sellega te rikkaks ei saa, aga suhted rikkusite ära. Ise elate tema korteris tasuta ja korteriomanik maksab teile kommunaale. Vähe vildakas ei ole teie arusaam õiglusest?

Tasuta, tasuta, tasuta. Selles pole ju üldse praegu teemagi. Asi oli lihtsalt järsus käitumisemuutuses. Ta ise nõustus sellega, sest nõnda elas ta oma emaga ka, et arved läksid nö. pooleks ja ei teinud keegi sellest draamat. Ta ise väitis tookord, et tal sõbranna tütar kui elas oma mehega sõbranna pool, siis tehti ka nii. Ma ei tea, mis sellega õige või vale on, kuid see ei õigusta sellist käitumist.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav jah, et elukogenud inimene ei saa üle huulte paari lihtsat lauset: “Arvan, et kuna elate tasuta minu korteris, siis peaksite tasuma minu toidu eest, kui teie juures elan ning mitte nõudma minult kommunaalide tasumist.”  Seda öelda ei julge, aga öist tsirkust teha julgeb. Hämmastav on see inimese hingeelu…

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas alguses oli tal kohe jutuks, et kavatseb kuude viisi teil elada? Kui mitte, siis ma oleks ka närvis, kui lubatakse korteris oma perega elada, aga ise kolib ka sisse.

Muidugi polnud sellest juttu. Ta siin Eestis viibis kohe mitu aastat ning oli abikaasaga nn. visiitsuhe ja käis aegajalt oma nägu Soomes näitamas ja tegeles oma toetuste värkidega seal. Siis otsustas ta Soome kolida ja pakkus meile oma elamist, et meil oleks oma kodu, kus saame ise toimetada ja rahulikku elu elada. Kuna tegemist on ka abikaasa lapsepõlvekoduga, siis olime kohe nõus. Muidugi, miks mitte ju! Ta väitis, et ta elu on Soomes oma mehega ja ta käib siin vaid külas. Külaskäimise vastu pole meil absoluutselt midagi, kuid ta pole kõige kergem inimene kellega koos elada ning mitmeid kuid koos viibida on veidikene pingeline. Kõikide ümberkorraldustega oli nõus, et ah teie kodu ja ise teate mis teete. Eelmine nädal ta võttis need sõnad tagasi, et enam ei või siin midagi teha. Probleemi põhjust me ei tea senini, kui inimene ise ei räägi. Üks jaburam põhjus ajab teist taga. Ma usun, et selle taga on midagi muud küll.

No ega ta kogu aeg ju teie juures ei ela, ikka oma ema juures ka, saan aru. Pluss Soomes.

Ema elab korrus all pool. Seal ta käib vahest tunnikene külas jutustamas ja vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav jah, et elukogenud inimene ei saa üle huulte paari lihtsat lauset: “Arvan, et kuna elate tasuta minu korteris, siis peaksite tasuma minu toidu eest, kui teie juures elan ning mitte nõudma minult kommunaalide tasumist.” Seda öelda ei julge, aga öist tsirkust teha julgeb. Hämmastav on see inimese hingeelu…

Aga nad ei ela ju tasuta kui nad renoveerivad korterit.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega kui ükshetk järsku ära keeraks siis tuleks mulle ka üllatusena – et kas inimesel juhtuski miskit või tõesti oligi siis nii silmakirjalik kõik need aastad, et tegelikult tegi head nägu ja tahtis raha?

Eks pisiasjad kujhuvad ja tekib tunne, et nad ei hinda minu “heategu” ja siis hakkabki urgitsemine ja ise vigade nägemine ja otsimine, lõpuks kasvab ebaõigluse tunne üle pea ja nii ta läheb. Isegi kui alguses olid kavatsused siirad ja head, siis koos pikelat elades ikka tekib hõõrumisi jne. TA perest oli kogenematu lihtsalt kõik mis öeldi võtta puhta kullana ja vastu, ilma et midagi nagu vastu pakkunud oleks. Kas tee meelest 1 inimese söögiraha katab teie mitmetoalise korteri üüri? Kui ei raatsinud ämmale isegi süüa osta ja sama elatakse tema mitmetoalises korteris aastaid sees aitähi eest…

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal ta käib vahest tunnikene külas jutustamas ja vastupidi.

Ja tunnikesega ajab viiele šampusepudelile päkad silma?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nad ei ela ju tasuta kui nad renoveerivad korterit.

Vaevalt see ühekordne remont ilma üürita korteris elamist kompenseerib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt räägin, et ongi inimesi, kes olekski valmis kõik ära andma ja kelle puhul tõesti ei tule pähegi mingit halba tagamõtet otsida või arvata, et nad seda päriselt ei mõtle.

Isegi sellistel inimestel, kes annavad oma sugulastele kõik hinge tagant ära, võib vaikselt sees käärima hakata, kui selle antuga tänamatult ringi käiakse. Kül siis kuuleb sugulane küla pelat kaeblemist tagasi vms, kuidas temale liiga tehakse, kõik annad ära ja tänu ei mingit jnejne.

See on põhimõtteliselt siis ämma elamine, kus ta põhimõtteliselt võib teha seda, mida tahab (no ok, kirjeldatu pole ok, aga purjuspeaga nõmetsemist tuli vist ette üleüldse see üksainuke kord? ju tal miskit üle viskas). Näed, nüüd oletegi paugupealt “heast ämmast, kes kõike ära annaks laste heaks” ilma.

See on tema korter. Punkt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nad ei ela ju tasuta kui nad renoveerivad korterit.

Vaevalt see ühekordne remont ilma üürita korteris elamist kompenseerib.

Aga nad ei üürigi ju kui ämm seal pea poole kohaga elab.

Kui maksaks üüri siis see olekski nende elukoht ja ämmal polegi sinna asja rohkem kui kokkuleppel külla.

Kui oleks võõrad üürnikud sees siis ei saaks ammugi sellist nalja korraldada. Võõraste üürnikutega on alati risk, et ei tea mis seisukorras korter maha jääb.

Seega väga normaalne on pakkuda elukohta oma lapse perele, võimalust külas käies seal ööbida – eriti kui rahamuret ei ole, et see üüriraha vajalik lisatulu oleks.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega kui ükshetk järsku ära keeraks siis tuleks mulle ka üllatusena – et kas inimesel juhtuski miskit või tõesti oligi siis nii silmakirjalik kõik need aastad, et tegelikult tegi head nägu ja tahtis raha?

Eks pisiasjad kujhuvad ja tekib tunne, et nad ei hinda minu “heategu” ja siis hakkabki urgitsemine ja ise vigade nägemine ja otsimine, lõpuks kasvab ebaõigluse tunne üle pea ja nii ta läheb. Isegi kui alguses olid kavatsused siirad ja head, siis koos pikelat elades ikka tekib hõõrumisi jne. TA perest oli kogenematu lihtsalt kõik mis öeldi võtta puhta kullana ja vastu, ilma et midagi nagu vastu pakkunud oleks. Kas tee meelest 1 inimese söögiraha katab teie mitmetoalise korteri üüri? Kui ei raatsinud ämmale isegi süüa osta ja sama elatakse tema mitmetoalises korteris aastaid sees aitähi eest…

Rumalus. Remont, uus köögitehnika ja köök, muud pisiasjad samuti arvesse võtta, siis ei ela me küll aitäh eest siin. Ega me ära kolides seda kaasa ei võta – kõik jääb siia ju. 40 euro eest ei ole suhteid rikutud, ta ise nõustus sellega, oli sõbrannadega konsulteerinud ja see oli okei! Me ka pingutame, et siin oleks kõigil hea olla ja jah, elame tema pinnal. Aga ise pingutad, näed vaeva ja okei, tahtsime veidike sellega näidata, et rahakotid on selle koha pealt eraldi, kui kommunaalidest arutasime. Inimene on 50 aastane täisjõus naisterahvas. Oleks ma teadnud, et selline triangel sellest peaks tulema, ma poleks ealeski tulnud siia.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te siis enne ei teadnud, et see ämm on sellise loomuga? Kas tema iseloom oli selle jamani siis olnud  vastupidine? Ma ei näe väga suurt probleemi. Soetate esimesel võimalusel oma pinna ja ongi asi lahenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nad ei ela ju tasuta kui nad renoveerivad korterit.

Vaevalt see ühekordne remont ilma üürita korteris elamist kompenseerib.

Aga nad ei üürigi ju kui ämm seal pea poole kohaga elab.

Kui maksaks üüri siis see olekski nende elukoht ja ämmal polegi sinna asja rohkem kui kokkuleppel külla.

Kui oleks võõrad üürnikud sees siis ei saaks ammugi sellist nalja korraldada. Võõraste üürnikutega on alati risk, et ei tea mis seisukorras korter maha jääb.

Seega väga normaalne on pakkuda elukohta oma lapse perele, võimalust külas käies seal ööbida – eriti kui rahamuret ei ole, et see üüriraha vajalik lisatulu oleks.

Eks oligi normaalne, kuni kommunaale nõudma kukkusid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema osa kommunaalmaksetest on ca 40 eurot. See pole ulmeline summa, et me ise seda maksta ei saaks, kuid asi oligi piiride kehtestamisest.

No ok, kehtestage piire. Tema kehtestab varsti omad piirid teile väjaspool oma korterit ja ongi korras. Mees on eriline nahhaal- elab tasuta oma ema korteris ja nõuab emalt kommunaale, et “piirid kehtestatud” oleks…. Ämm jälle mõtleb, et ükski heategu ei jää karistuseta. Mitu aastat te seal elanud olete ja arvate, et kaua ühe sanremondi ja tapeedivahetuse hind vastu lööb üürihinnaks?

Saage nüüd täiskasvanuks ja minge üürige omale OMA pind.

Eriti hale on grillida mingi 40 euro pärast, istudes ise terve perega teise korteris….

 

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt räägin, et ongi inimesi, kes olekski valmis kõik ära andma ja kelle puhul tõesti ei tule pähegi mingit halba tagamõtet otsida või arvata, et nad seda päriselt ei mõtle.

Isegi sellistel inimestel, kes annavad oma sugulastele kõik hinge tagant ära, võib vaikselt sees käärima hakata, kui selle antuga tänamatult ringi käiakse. Kül siis kuuleb sugulane küla pelat kaeblemist tagasi vms, kuidas temale liiga tehakse, kõik annad ära ja tänu ei mingit jnejne.

See on põhimõtteliselt siis ämma elamine, kus ta põhimõtteliselt võib teha seda, mida tahab (no ok, kirjeldatu pole ok, aga purjuspeaga nõmetsemist tuli vist ette üleüldse see üksainuke kord? ju tal miskit üle viskas). Näed, nüüd oletegi paugupealt “heast ämmast, kes kõike ära annaks laste heaks” ilma.

See on tema korter. Punkt.

Neid nõmetsemiseid on olnud varemgi erineval kujul aga ma ei hakka neid asju lahkama rohkem. See oli viimane sündmus. Keegi pole midagi kellelegi kaevelnud, kehvasti öelnud ega midagi muud. Viimati oli ta siin detsembri algusest veebruari alguseni. Siis oli juba temalt, eriti lõpu poole kahtlaseid tundeid tunda. Ikka saad ju aru, et midagi on viga. Veebruar oli lühike ning tõesti polnud aega temaga suhelda, helistada – ei tea ehk on selles asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 165 )


Esileht Pereelu ja suhted Probleem ämmaga