Esileht Tööelu, raha ja seadused. Probleem lapse emaga – nõuab elatusraha kohtus!

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Probleem lapse emaga – nõuab elatusraha kohtus!

Postitas:

Ja ma olen töötu ka, ma loodan et kohus moistab minu käest voimalikult väikse summa välja selle naise kasuks. Ei tahaks isegi miinimumi sellisele naisele maksta. Valetab minule kui ma midagi liiga palju enda temale antud raha kohta küsin (see 1158 eur).

naine saab lapse isalt endale elatist nõuda ainult kuni lapse 3-aastaseks saamiseni ja selle väljamõistmiseks peavad tõesti äärmiselt veenvad põhjused olema – näiteks laps on puudega ja emal ei ole võimalik teda lasteaeda panna ja tööle minna. üldjuhul lapse isa lapse ema üleval pidama ei pea.

lapsele peab lahuselav vanem loomulikult elatist tasuma, alammäär käesoleval aastal on 270 eurot. kui laps elatist aasta tagantjärgi ei nõua, siis mõistetakse elatis välja alates hagi esitamisest (või alates maksekäsu kiirmenetluse avalduse esitamisest). elatist on lapsel õigus nõuda oma elukohajärgses kohtus. töötu olemine ei oma elatise väljamõistmisel tähtsust, kuna laps vajab süüa ka juhul, kui vanem on töötu.

Mul on laps natuke üle 2 aastane, täpsealt siis 2 aastat ja 2 kuud peaaegu. Kas tõesti ainult 10 kuud saab veel minu käest naine lapse elatist nõuda??

Edasine kommenteerimine on vist mõttetu. See teema peab liba olema, nii loll ei saa olla isegi töötu ja kirjaoskamatu mees.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 22:00; 01.09 22:02; 01.09 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinu laps peaks elama kuusealla, et kodu polegi vaja. Vanemate kohus on tagada lapsele elamine. Kui üks pool tahab elamisse panustamise muuta söögiks, siis vaevalt seda kohus arvestab. Mis isad need ometi on, kes oma lapsele ülevalpidamist ei taha maksta ja leiavad, et söögi raha eest peaks saama ka kuuse all elatud ?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et mees müüs netis mingeid asju, aga raha lasi naise kontole kanda, kuna oma kontod olid arestitud. Naine aga ei andnud talle seda ostja üle kantud raha. Ilmselt algul olid suhted normaalsed ja alles hiljuti läksid hapuks. Ja ärge hakake talle mingit segast juttu naise ülalpidamisest rääkima, ta ei saa ju aru, et on veel lisavõimalus, et ta peaks lisaks sellele 270 eurole, (mis on lapse elatis ja mida peab maksma veel vähemalt 18 aastat), veel ka naise ülalpidamiskuludesse panustama. Aga ei tasu kunagi ülalpidamiskulusid maksta sularahas, kõigest peab jääma maha jälg ja selgitus ülekandele ka võimalikult ühemõtteline, nagu siin juba öeldi. Naine muidugi on nõus sulas võtma, eriti rahamaias naine, kuna nii saab ju elatist 2 korda, algul sularahas ja pärast saab kohtus nõuda tagasiulatuvalt nii-öelda maksmata elatist.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagasiulatuvalt lapse ema raha ei nõua. Ma ise ei taha maksta talle midagi hetkel enne kui kohus on otsustanud. Kuni selle aasta Augusti kuuni sai lapse emale elatusraha makstud sularahas.

Maksad nagu siin soovitati iga kuu lapse ema arvele pool miinimumpalka, siis ei saa naine kohtusse pöörduda, kuna oled last ülalpidanud. See, et sa naisele 9 kuud tagasi kandsid ca 1000 eurot ei oma tähendust lapse elatisrahana, kuna sa ise ütlesid, et see oli kodu ostmiseks ja selline oli ka selgitus. Elatisnõudeid ei saa tasaarveldada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksin talle enamuselt sularahas lapse elatisraha ja osaliselt ka keegi maksis mingi kauba eest tema pangaarvele ja ma saatsin kauba ära. Maksin temale ka ette 1158,5 eur ühise kodu jaoks pangaülekandega selle aasta alguses.

Selle maksekorralduse koopia peal on kirjas “kodu raha”.

Selle kohta on mul koopia olemas.

Aga ühist kodu mul lapse emaga ei tule kunagi sest ta katkestas suhte umbes 2 nädalat tagasi ja ütles et ei taha minuga enam suhet.

Probleem on selles et ta üldse ei tunnista seda 1158,5 eur.

Valetab et pole saanud seda Mina soovin seda et ta tunnistaks seda raha lapse elatusrahana!

Kas kohus võtab seda raha ikka arvesse lapse elatusraha välja mõistmisel minu käest?

Lapse ema koguaeg küsis minu käest rohkem raha kui lapse elatise jaoks temale iga kuu on ette nähtud!

Veel küsimus – kui ta esitab kohtule elatisraha nõude siis kus toimub kohus kas Tallinnas v. Paides?

Lapse ema elab Türi lähedal ja mina Tallinna lähedal.

Kas sa ise ka aru said mida kirja panid?
Sa räägid elatisrahast, siis sa räägid, et maksid mingit koduraha, siis sa räägid mingist kaubast mille eest KEEGI maksis ja sina panid kauba teele?!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead omale advokaadi palkama. Miksi muu siin ei aita! Laps on sinu oma täpselt sama palju nagu ema oma. Kuna lapse ema tundub olema naturaalne kavaldaja, siis palu kindlasti ka isaduse tuvastamist läbi kohtu.
Kui isadus on tuvastatud ja juhul kui laps on sinu, tekivad sul tõepoolest õiguste lisaks ka kohustused. Kõlab absurdselt, kuid on olemas naisi, kes teavad, et sa pole küll lapse isa, aga alimente võiksid ikka maksta!
Palka endale advokaat, kes aitab sul sinu õigusi kaitsta. Ema peab mõistma, et kohtuprotsessi aeg ei saa ta lapsele lisakulutusi lihtsalt lubada. Ema saab ilusti omapoolse 270 eur + lastetoetusega 60 eur lapse igapäevased kulud kaetud. Peale isaduse tuvastamist, teed sa iga raha liigutuse ainult ja ainult läbi pangaarve, selgitusega elatis xxx (lapse nimi). Nõua kohtus lapsele arvelduskonto avamist.
Edu Sulle! Laps on sulle kunagi tänulik!

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead omale advokaadi palkama. Miksi muu siin ei aita! Laps on sinu oma täpselt sama palju nagu ema oma. Kuna lapse ema tundub olema naturaalne kavaldaja, siis palu kindlasti ka isaduse tuvastamist läbi kohtu.

Kui isadus on tuvastatud ja juhul kui laps on sinu, tekivad sul tõepoolest õiguste lisaks ka kohustused. Kõlab absurdselt, kuid on olemas naisi, kes teavad, et sa pole küll lapse isa, aga alimente võiksid ikka maksta!

Palka endale advokaat, kes aitab sul sinu õigusi kaitsta. Ema peab mõistma, et kohtuprotsessi aeg ei saa ta lapsele lisakulutusi lihtsalt lubada. Ema saab ilusti omapoolse 270 eur + lastetoetusega 60 eur lapse igapäevased kulud kaetud. Peale isaduse tuvastamist, teed sa iga raha liigutuse ainult ja ainult läbi pangaarve, selgitusega elatis xxx (lapse nimi). Nõua kohtus lapsele arvelduskonto avamist.

Edu Sulle! Laps on sulle kunagi tänulik!

Isadus on juba tuvastatud. Edaspidi maksan pangaülekandega ainult elatusraha. Kõigepealt ootan kohtuotsust siis tean palju maksta. Maksan lapse emale raha pangaarvele.
Lapse ema keeldus minule ütlemast kuhu on lapse sisse registreeritud. Kas ikka sinna sisse registreeritud kus ta ise elab ka jah?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 01.09 19:02; 01.09 19:55; 01.09 19:57; 01.09 19:58; 01.09 20:00; 01.09 20:14; 01.09 21:55; 01.09 21:58; 01.09 22:08; 01.09 22:56; 01.09 22:57; 02.09 11:26; 02.09 11:26; 02.09 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksin talle enamuselt sularahas lapse elatisraha ja osaliselt ka keegi maksis mingi kauba eest tema pangaarvele ja ma saatsin kauba ära. Maksin temale ka ette 1158,5 eur ühise kodu jaoks pangaülekandega selle aasta alguses.

Selle maksekorralduse koopia peal on kirjas “kodu raha”.

Selle kohta on mul koopia olemas.

Aga ühist kodu mul lapse emaga ei tule kunagi sest ta katkestas suhte umbes 2 nädalat tagasi ja ütles et ei taha minuga enam suhet.

Probleem on selles et ta üldse ei tunnista seda 1158,5 eur.

Valetab et pole saanud seda Mina soovin seda et ta tunnistaks seda raha lapse elatusrahana!

Kas kohus võtab seda raha ikka arvesse lapse elatusraha välja mõistmisel minu käest?

Lapse ema koguaeg küsis minu käest rohkem raha kui lapse elatise jaoks temale iga kuu on ette nähtud!

Veel küsimus – kui ta esitab kohtule elatisraha nõude siis kus toimub kohus kas Tallinnas v. Paides?

Lapse ema elab Türi lähedal ja mina Tallinna lähedal.

Kas sa ise ka aru said mida kirja panid?

Sa räägid elatisrahast, siis sa räägid, et maksid mingit koduraha, siis sa räägid mingist kaubast mille eest KEEGI maksis ja sina panid kauba teele?!

Saan aru jah. Ma ei arvanud et siin nii palju küsimusi esitatakse.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 01.09 19:02; 01.09 19:55; 01.09 19:57; 01.09 19:58; 01.09 20:00; 01.09 20:14; 01.09 21:55; 01.09 21:58; 01.09 22:08; 01.09 22:56; 01.09 22:57; 02.09 11:26; 02.09 11:26; 02.09 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagasiulatuvalt lapse ema raha ei nõua. Ma ise ei taha maksta talle midagi hetkel enne kui kohus on otsustanud. Kuni selle aasta Augusti kuuni sai lapse emale elatusraha makstud sularahas.

Maksad nagu siin soovitati iga kuu lapse ema arvele pool miinimumpalka, siis ei saa naine kohtusse pöörduda, kuna oled last ülalpidanud. See, et sa naisele 9 kuud tagasi kandsid ca 1000 eurot ei oma tähendust lapse elatisrahana, kuna sa ise ütlesid, et see oli kodu ostmiseks ja selline oli ka selgitus. Elatisnõudeid ei saa tasaarveldada.

Ma ei ela naise emaga koos! Ta pettis minu käest selle raha välja sest meil ei ole ju ühist kodu! Sel juhul on ju tegemist pettusega. Ja seda ma kavatsen kohtule ka selgitada! Mina seda asja nii ei jäta!

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 01.09 19:02; 01.09 19:55; 01.09 19:57; 01.09 19:58; 01.09 20:00; 01.09 20:14; 01.09 21:55; 01.09 21:58; 01.09 22:08; 01.09 22:56; 01.09 22:57; 02.09 11:26; 02.09 11:26; 02.09 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaene laps, kes sellised geenid pärib. See 1000, mis sa oled naisele kandnud, on su vabast tahtest tehtud liigutus. Naine võib vabalt väita, et see oli misiganes asja eest ja kõik. Tagantjärele ei võta keegi enam kinni, kes valetab, kui teil just kirjavahetust maha ei jäänud.

Kohtuskäimise tarbeks katsu ennast selgemalt väljendama õppida.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mingit viga siin ei näe lapse ema poolt. Isa ometi võib oma last ja lapse ema toetada mistahes kingituste ja summadega. Elatis kohtu kaudu on ikka sundmeede kui on ette teada, et mees
midagi ei maksa. Vaata, mis maksavad poes lasteriided ja jalanõud, muudest asjadest rääkimata. Ma sinu asemel toetaks last edasi kuna maj.on see sul ilmselgelt ka võimalik. Oli see sularaha või pangaülekandes, see ei loe enam. Raha läks lapsele ja kõik. Järgmine kord lihtsalt oled targem, kirjutad lahtrisse lapsele ja kohtusse kemplema ei lähegi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ju ongi lapse ülalpidamiskohustus. Samuti võib lapse ema nõuda ka enda ülalpidamist kuni lapse 3a saamiseni, kui ta ei saa enam VH ning objektiivsetel põhjustel ei saa tööle minna (tal on puue, lapsel on puue, mis ei luba lastesõimes käia, pole saanud sõimekohta vms).

Elatis on igakuine raha, mis makstakse lapse vanema arvele. Iga kuu algul. Miinimumelatiseks loeb seadus hetkel 1/2 miinimumpalka st 270 kuus (uuest aastast 289). Ja lapse emale maksad elatist lapse täisealiseks saamiseni. Iga kuu. Edasi kuni 21a saamiseni võib seda nõuda sinult veel õppiv laps ise, mitte enam tema ema.
Laps ongi ka kohustused ja vastutus.

Tuleb segaduse vältimiseks alati märkida ülekandesse, mis rahaga on tegemist: “elatis septembri kuu eest Joonas Joone`le/st sinu lapse nimi/” jne
Igasugune käest-kätte raha või ülekanne (aitäh, kommiraha, ülekanne vms selgitusega) ei ole tõendatav kui elatise maksmine. Ka ei loe kohus korraga suurema summa andmist vaikimisi mitme uu elatise maksmiseks, kui nii pole täpselt kirjas ( “elatis septembri, oktoobri ja novembri kuu eest Joonas Joone`le”). St kui kannad lihtsalt suure summa täpse selgituseta, loetakse, et maksid mingi kuu(maksekuu9 eest lihtsalt palju rohkem.

NB! kui teed ülekande muult kontolt st keegi (sõber, vend, vanaema vms teeb sinu eest) siis ka maksja nimi: “elatis septembri kuu eest Joonas Joone`le, maksja Johannes Joon”

Kui oled igakuiselt maksnud pole naisel mõtet kohtusse pöörduda.

NB!
kohtutäituriga suhtle! Kui sul konto arestitud, siis seoses elatise maksmise kohustusega saad lisavabastuse, kui teed avalduse + esitad lapse andmed st isaduse kohta.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 13:24; 05.09 19:51; 06.09 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vb pole sinu lapski. Las tõestab enne. Kuskilt peab ju raha küsima.
Kaubaga ei teinud tünni ve.
Kodu raha peaks küll tagasi saama,

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ju ongi lapse ülalpidamiskohustus. Samuti võib lapse ema nõuda ka enda ülalpidamist kuni lapse 3a saamiseni, kui ta ei saa enam VH ning objektiivsetel põhjustel ei saa tööle minna (tal on puue, lapsel on puue, mis ei luba lastesõimes käia, pole saanud sõimekohta vms).

Elatis on igakuine raha, mis makstakse lapse vanema arvele. Iga kuu algul. Miinimumelatiseks loeb seadus hetkel 1/2 miinimumpalka st 270 kuus (uuest aastast 289). Ja lapse emale maksad elatist lapse täisealiseks saamiseni. Iga kuu. Edasi kuni 21a saamiseni võib seda nõuda sinult veel õppiv laps ise, mitte enam tema ema.

Laps ongi ka kohustused ja vastutus.

Tuleb segaduse vältimiseks alati märkida ülekandesse, mis rahaga on tegemist: “elatis septembri kuu eest Joonas Joone`le/st sinu lapse nimi/” jne

Igasugune käest-kätte raha või ülekanne (aitäh, kommiraha, ülekanne vms selgitusega) ei ole tõendatav kui elatise maksmine. Ka ei loe kohus korraga suurema summa andmist vaikimisi mitme uu elatise maksmiseks, kui nii pole täpselt kirjas ( “elatis septembri, oktoobri ja novembri kuu eest Joonas Joone`le”). St kui kannad lihtsalt suure summa täpse selgituseta, loetakse, et maksid mingi kuu(maksekuu9 eest lihtsalt palju rohkem.

NB! kui teed ülekande muult kontolt st keegi (sõber, vend, vanaema vms teeb sinu eest) siis ka maksja nimi: “elatis septembri kuu eest Joonas Joone`le, maksja Johannes Joon”

Kui oled igakuiselt maksnud pole naisel mõtet kohtusse pöörduda.

NB!

kohtutäituriga suhtle! Kui sul konto arestitud, siis seoses elatise maksmise kohustusega saad lisavabastuse, kui teed avalduse + esitad lapse andmed st isaduse kohta.

Palun viidet kinnituseks et järgmisest aastast on elatisraha 289

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3218459:
Palun viidet kinnituseks et järgmisest aastast on elatisraha 289

Riiklikult on vastu võetud ja kinnitatud, et 2020.a alampalk(miinimumpalk) on 578 eurot.
Kuna seaduses on endiselt kirjas, et miinimumelatis on pool alampalka siis lihtne tehe ütleb, et 578: 2 = 289 st miinimumelatiseks saab 2020.a nõuda 289/kuus

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 13:24; 05.09 19:51; 06.09 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikult on vastu võetud ja kinnitatud, et 2020.a alampalk(miinimumpalk) on 578 eurot.
Kuna seaduses on endiselt kirjas, et miinimumelatis on pool alampalka siis lihtne tehe ütleb, et 578: 2 = 289 st miinimumelatiseks saab 2020.a nõuda 289/kuus

Riiklikult veel vastu võetud ja kinnitatud ei ole. Isegi tööandjate liit ja ametiühingute liit pole veel kokkuleppele jõudnud. Järjekord käib sedapidi, et viimased kaks jõuavad omavahel kõigepealt kokkuleppele ja siis mingi hetk kinnitatakse see summa ka riigi tasandil. Teoreetiliselt võiks ka juhtuda et riigi tasandil jäetakse kinnitamata ning siis kehtiks kokkulepitud miinimum vaid ametiühingute ja tööandjate liiduga seotud ettevõtetes ning mujal, kaasaarvatud elatistes, jääks kehtima vana määr.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 10:15; 09.09 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikult veel vastu võetud ja kinnitatud ei ole. Isegi tööandjate liit ja ametiühingute liit pole veel kokkuleppele jõudnud

Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu delegatsioonid jõudsid neljapäeval toimunud kohtumisel kokkuleppele tõsta 2020. aastal alampalka 38 euro võrra kuus. Läbiräägitud kava koheselt on miinimumpalk alates 1. jaanuarist 578 eurot kuus ehk 3,44 eurot tunnis.
02.09.2019 06:42

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 13:24; 05.09 19:51; 06.09 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikult veel vastu võetud ja kinnitatud ei ole. Isegi tööandjate liit ja ametiühingute liit pole veel kokkuleppele jõudnud

Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu delegatsioonid jõudsid neljapäeval toimunud kohtumisel kokkuleppele tõsta 2020. aastal alampalka 38 euro võrra kuus. Läbiräägitud kava koheselt on miinimumpalk alates 1. jaanuarist 578 eurot kuus ehk 3,44 eurot tunnis.

02.09.2019 06:42

Kas alampalk jääb tõstmata? Ametiühingud ei jõudnud kokkuleppele
Äsja lõppenud ametiühingute keskliidu volikogu koosolek ei andnud oma heakskiitu sõlmida tuleva aasta miinimumpalga kokkulepe tasemel 578 eurot kuus ja 3,44 eurot tunnis.
Loe lähemalt: https://majandus24.postimees.ee/6770794/kas-alampalk-jaab-tostmata-ametiuhingud-ei-joudnud-kokkuleppele
05.09.19

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 10:15; 09.09 13:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Probleem lapse emaga – nõuab elatusraha kohtus!