Esileht Väikelaps Probleem ripsmetega

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Probleem ripsmetega

Postitas:
Kägu

Minu 5-a lapsel on üks ülimalt imelik ja minu jaoks ka natuke jubedusttekitav probleem. Küsin siit abi, et kas kellelgi on veel sellist asja olnud ja äkki oskate mingit nõu anda. Kuna see on nii veider, siis ma isegi ei tea, kas oskan arusaadavalt kirjeldada.

Ühesõnaga, tal on väga pikad ripsmed ja toimub selline asi, et ülemised ripsmed jäävad alumise lau alla kinni. St mitte mingid lahtised üksikud ripsmed, vaid need, mis lau küljes kinni on. Väiksemana juhtus paar korda, et terve ripsmerida jäi alalau alla kinni ja silm ei tulnud lahti. Nüüd aga toimub see põhiliselt silma välisnurgas. Ma ei saa absoluutselt aru KUIDAS see võimalik on, sest seda hetke, kui see juhtub, pole õnnestunud kunagi näha. Märkan, et laps hõõrub silma, sest miski häirib ja siis näen, et ripsmed on lau all kinni.

Mind ajab see ennast jube ähmi, sest kätte saamiseks tuleb alumist laugu alla tõmmata ja ülemist üles, laps ei lase ligi ja sõdib vastu muidugi, endal on tal samal ajal paha tunne silmas. Mulle ka silmi näperdada ei meeldi, kardan talle haiget teha, kuna ta sibeleb ja üldse ju ärritab selline suramine silma.

Olen silmaarstile rääkinud, aga ta ei pidanud seda eriti oluliseks, ütles, et on jah pikad ripsmed ja siis võib juhtuda nii.

Minu jaoks on täielik mõistatus, kuidas selline asi toimuda saab. Hakkan juba muretsema, et ripsmed kasvavad kuidagi vales suunas või tal on mingi probleem laugude liigutamisega. Ripsmed on jah pikad, tihedad ja eriti välisnurgas puntras koos. Aga kuidas nad alumise lau alla kinni saavad jääda?

Kas keegi on sellise asjaga kokku puutunud? Oskate midagi soovitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hah, mul endal juhtus lapsena seda pidevalt, et ripsmed läksid sarnaselt silma – silmanurgas just. Väga ebamugav. Ja ega midagi ei olnudki teha, kannatasin kuni keegi aitas kätte saada. Püüdsin silmi mitte hõõruda, sest see tavaliselt mingil sellisel hetkel juhtus, aga samas mitte alati. Sai ikka mitu-mitu korda nutetud pea paaniliselt selle ebamugavuse pärast. Aga kuidagi kasvades kadus ära. Võib-olla tekkis harjumus silmi mitte puutuda. Silmateemad võtavad samas siiani seest õõnsaks ja võivad paanika äärele viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 5-aastasele lapsele andis lasteaia tervisetöötaja lausa kirja koju kaasa, et laps on vaja silmaarsti juurde viia, sest hõõrub pidevalt silmi. Silmaarst diagnoosis teemaalgatuses kirjeldatud probleemi. Vaatas luubiga ja painutas mõlemas silmas mõned karvad alalau küljest lahti. Andis ka retsepti mingile salvi, mida alalaugudele määrida. Kuna see määrimine oli äärmiselt ebamugav ja kasutegur küsitav, siis seda me üle paari korra ei pannud. Aga mingil hetkel möödus see probleem kuidagi iseenesest ja viimasel ajal pole laps silmi hõõrunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiendan veel, et kui järgi mõelda, siis läkski paremaks peale seal silmaarsti juures käimist. Võibolla olid siis mingid pisikesed karvad permanentselt seal alalau küljes kinni ja tekitasid ebamugavust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka pikad ripsmed ja vasaku silma välisnurk tihti jääb alumiste ripsmete külge kinni. Lahti aitab saada pidev kiire silmapilgutus või tõesti silma hõõrumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapsel sama asi. Pikad ripsmed jäid esimest korda alalau alla kinni, kui ta oli alla aasta vana. Aru ei saanud, laps hõõrub silma, kisab täiest kõrist ja ligi ei lase. Lõpuks jõuga võtsime ta käed ära, hoidsime kinni ja tõmbasime silma ise lahti, et ripsmed välja tuleks. On juhtunud ka hiljem, aga siis juba teadsime, mida teha. Laps nüüdseks varateisemeline ja vahel kurdab, et ripsmed jälle silmas, aga nii hullusti kui esimesel korral, pole vist enam kunagi olnud. Mingist vanusest alates aitas ennast ise, tõmbaki kahe käega silma pärani lahti ja üldjuhul saabki ise hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Probleem ripsmetega