Esileht Pereelu ja suhted probleemi teemaks võtmine pere ringis

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: probleemi teemaks võtmine pere ringis

Postitas:
Kägu

Andke nõu – kuidas pereringis probleemist suhelda ja rääkida kui on justkui minuvastane ringkaitse tekkinud? Olen mina ja nemad ja minu suhtes on täiesti ülbe-agressiivne-tõrjuv-ükskõikne hoiak. Ei saa rahulikult asjast rääkida ja probleemile lahendust otsida. Probleem on tekkinud osalt nende enda tõttu. Kui mul oleks keegi kolmas kelle vahendusel asi teemaks võtta siis teeksin seda aga seda ei ole.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on see iga kolme nädala takka. Ja pole isegi täiskuud.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa rahulikult asjast rääkida ja probleemile lahendust otsida. Probleem on tekkinud osalt nende enda tõttu.

Räägi nüüd asjast ikka täpsemalt, muidu ei saa nõu anda. Kes mida ütles, kes mida tegi.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui on selline olukord, et sina üksi oled oma peres ühel pool ja kõik teised on leeris sinu vastu, siis ma pigem oletan, et asi on selles, et probleem on ainult sinul, teistel ei ole probleemi.

ja seega nad ei taha ka sellest rääkida.

Kui sa täpsemalt rääkida ei taha, mis värk on, siis on probleem sinus. Sina oled lilleke pasameres, ainus tark ja kõik teised on halvad.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagad rohkem infot, lisasid, et ringkaitse. Ringkaitse hõlmab siis tervet perekonda (isa lastega sinu vastu). Selles olukorras ei häbeneks naiste tugikeskusest abi paluda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andke nõu – kuidas pereringis probleemist suhelda ja rääkida kui on justkui minuvastane ringkaitse tekkinud? Olen mina ja nemad ja minu suhtes on täiesti ülbe-agressiivne-tõrjuv-ükskõikne hoiak. Ei saa rahulikult asjast rääkida ja probleemile lahendust otsida. Probleem on tekkinud osalt nende enda tõttu. Kui mul oleks keegi kolmas kelle vahendusel asi teemaks võtta siis teeksin seda aga seda ei ole.

Aga sina võta oma peret kui liitlast, miks sa neid vaenlastena enda jaoks võtad. Meil on suguvõsas üks inimene, kes tuleb oma juttudega ja üldse ei talu ühtegi arvamust peale  tema enda oma. Ja arvab, et me oleme tema vastu sõjakad ja tema suhtes vihased. Aga teine nägemus ei tähenda ju ometi sõda. Ja nii ongi, et ainus kes lärmab ja tige on, on tema ise. Kas sul on sama olukord, et sa ei suuda taluda ühtegi arvamust peale sinu enda oma ja pead kõiki teise arvamuse omajaid enda vaenlasteks? Kui jah, otsib abi.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võib vabalt olla ka lihtne teema. Nt koristamine. Võtad jutuks, saad kõigi poolt kuulda miks nad ei jõua. Ja et sa oled korrahull. Ja et neile pole kord üldse nii oluline. Ja et sa jälle tuled selle jutuga.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võib vabalt olla ka lihtne teema. Nt koristamine. Võtad jutuks, saad kõigi poolt kuulda miks nad ei jõua. Ja et sa oled korrahull. Ja et neile pole kord üldse nii oluline. Ja et sa jälle tuled selle jutuga.

Seda küll, aga kui see ongi kõigi kodu, siis ju ongi kõigil õigus tunda, nagu nad tunnevad, ja kui neid kedagi see ühine sassis elamine ei häiri, siis see ju polegi nende probleem? Tõenäoliselt siis saaks teha mingisuguse kompromissi, nii et lohakamad pereliikmed koristavad natuke rohkem, kui neile vajalik tunduks, ja korraarmastaja siis nii palju nagu jaksu on, et ta end enam-vähem hästi tunneks, aga teistele oma kõrgendatud korralikkust peale suruda oleks ju ka ebaõiglane?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui ei saa mingeid kompromisse, sest seda ei taha keegi jutuks neist arutada enam.  Nt meil on nii. Köögi tasapinnal enam ruumi pole. Polnud juba eile. Ütlen seda selleks et välistada soovitused-ära korista ise ka. Olin eile kodust ära.  Kõik on täis musti nõusid. Kui kõik nõud on otsas, siis pestakse endale 1. See küll  Suurenenud korraarmastus pole.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui ei saa mingeid kompromisse, sest seda ei taha keegi jutuks neist arutada enam. Nt meil on nii. Köögi tasapinnal enam ruumi pole. Polnud juba eile. Ütlen seda selleks et välistada soovitused-ära korista ise ka. Olin eile kodust ära. Kõik on täis musti nõusid. Kui kõik nõud on otsas, siis pestakse endale 1. See küll Suurenenud korraarmastus pole.

Ei ole, mulle ka ei meeldiks, aga paraku sa ei saa sundida kuidagi ülejäänud peret suhtuma korda samal moel kui sina. Saad neid kaasata, püüda südametunnistusele rõhuda, manipuleerida, veenda, paluda jne, aga lõppude lõpuks nii ongi, et keda häirib, eks see teeb. Kellel on mõjutusvahendeid, see saab ka natuke asju oma soovide poole kallutada, aga kui pole, millega teisi “ära osta”, siis peadki üksi rügama, kui oled ainus, keda segadus segab.

Meil nt hetkel teismelistega mõjub see, et nad saavad omale tund aega ekraaniaega lisaks, kui koristavad. Praegu veel töötab. Ehk selleks ajaks, kui enam ei saa neid sedasi manipuleerida – sest, oleme asuad, eks ta manipuleerimine ole ju – on neil endal juba harjumus tekkinud enam-vähem korda hoida, ei tea.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kägude põlvkond on täielikult vahetunud või on kõigil haugi mälu, aga siin on üks isik, kes pidevalt sellist teemat teeb, midagi rohkem ei räägi ja teised jõuavad mingi koristamiseni välja.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda küll, aga kui see ongi kõigi kodu, siis ju ongi kõigil õigus tunda, nagu nad tunnevad, ja kui neid kedagi see ühine sassis elamine ei häiri, siis see ju polegi nende probleem?

Nii. Lapsed elavad vanemate kulul, see on fakt. Lisaks hoolitsusele ja armastusele, me katame kõik nende kulud. Kas tõesti on ülekohus neilt nõuda jõukohaseid kodutöid? Ja see pole ainult ema probleem, vastupidi, see on just nende teiste probleem, sest nad viivad selle suhtumise oma pereellu kord edasi ja seal tekivad neil uuesti probleemid. Inimene peab juba varakult hindama oma kodu ja austama teiste tööd. Nt. kui ema koristab köögi, siis sina ei lagasta seda ära, vaid koristad enda järelt ära.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, mis koristamisest te räägite?

See on ju keegi isiksusehäirega inimene, kes neid imelikke teemasid siin vorbib. Koristamisega või laste kasvatamisega ei ole siinkohal mingit pistmist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan aurikatariina videosid, aga noh, kellele koristada ei meeldi, see ei hakka, fanatid aga koristavad alati omal soovil.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andke nõu – kuidas pereringis probleemist suhelda ja rääkida kui on justkui minuvastane ringkaitse tekkinud? Olen mina ja nemad ja minu suhtes on täiesti ülbe-agressiivne-tõrjuv-ükskõikne hoiak. Ei saa rahulikult asjast rääkida ja probleemile lahendust otsida. Probleem on tekkinud osalt nende enda tõttu. Kui mul oleks keegi kolmas kelle vahendusel asi teemaks võtta siis teeksin seda aga seda ei ole.

Miks sa seda teemat üha uuesti teed? Sul on mingi….tõbi?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andke nõu – kuidas pereringis probleemist suhelda ja rääkida kui on justkui minuvastane ringkaitse tekkinud? Olen mina ja nemad ja minu suhtes on täiesti ülbe-agressiivne-tõrjuv-ükskõikne hoiak. Ei saa rahulikult asjast rääkida ja probleemile lahendust otsida. Probleem on tekkinud osalt nende enda tõttu.

Ma arvan, et tegu ongi vaimse tervise probleemiga ja kuna teemaalgataja lahendab seda nii siin kui ka reaalelus arvatavasti üsna ebaefektiivseid võtteid kasutades, siis ei kao see probleem ja ei oska tema sellega edasi midagi konstruktiivset teha ja keegi ei viitsi enam seda jauramist lihtsalt kuulata.

Mine psühholoogile, saad vähemalt ära rääkida, milles on poibnt, sest siin ta seda teha ei oska või ei taha ja nii jääb see tühjaks pidevalt korduvaks nämmutamiseks- kui sa just ei nautinud neid koristamissoovitusi jms. Ime ka, kui sellisel viisil on pereliikmetel su “probleemist” kõrini saanud, isegi meil on.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted probleemi teemaks võtmine pere ringis