Esileht Pereelu ja suhted Probleemid mehega.

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Probleemid mehega.

Postitas:

Tere.
Kirjutan oma probleemist elukaaslasega,sest olen väga solvunud ja pettunud.
Lühidalt..lapsel avastati haigus millega ma ei saa tööl käia,teda lasteaeda samuti panna ei saa.Haiglas oleme tihedalt selle tõttu.
Me üürime korterit ja mees käib tööl,viimasel ajal on tekkinud probleem.Nimelt ta arvab,et ma olen laisk ja ei viitsi tööle minna.Eks rahaline olukord pole ka kõige parem,aga see on mehe laia elustiili süü.Tema ei planeeri oste ega kulutusi nagu mina.Lisaks sellele vähesele rahale mille kulutan majapidamisele ja lastele on tal enda personaalne raha mida kulutada sõpradele,pubidele ja meelelahutusele.Saan aru,et inimene soovib meelt lahutada,aga kui see hakkab juba arvete maksmist segama,pole see nomraalne.
Ma ei suuda talle teha selgeks,et soovin minna tööle aga mu jaoks on lapse heaolu olulisem.Niiet see raha teema on väga hell.Ausaltõelda ei oska ma enam midagi teha,olen väga solvunud ja haavunud,sest mina justkui peaks kodu korras hoidma,haiget last kasvatama ja tööl ka käima,et tema saaks oma huvisid toita. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 10:07; 05.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh meil on ka ühine eelarve. Mees tõesti ei ole planeerija tüüp ja teda selleks koolitada on lollide unistus. Meie oleme omavahel kokkuleppinud kindla summa mille ta iga kuu palgast mulle kannab. Meie küll töötame mõlemad ja kulutused teeme niiöelda pooleks. Seega temalt tuleb pool üüriks, pool kommunaalideks, pool elektriks, pool internetiks, pool telefoni perepaketiks, pool söögiks, pool kõrvalepandavast rahast. Ma ju tean umbes palju iga kuu meie arved on ja seega oskan paika panna kui palju kumbki panustama peaks. Kui raha üle jääb, siis osta rohkem toitu, kui puudujääb, ostan vähem. Ülejäänud rahaga võib minu mees teha mida tahab. Tõesti käib pubis, ostab alkoholi ja kulutab minu arust mõtetuteks asjadeks, aga see on tema asi. Arved on makstud ja toit laual.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kurb lugeda millised vastutustundetud mehed Teil on. Meil käib pigem vastupidi-mees maksab kõik arved ja endale eriti midagi ei osta. Küll aga viib meid perega alati hea meelega välja sööma või kinno või kuhu iganes. Väga tublid naised, kes selliste meestega siiski majandatud saavad ja isegi ei pahanda nende mõttetute rahakasutuste pärast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehed on olnud samasugused töllid. Seetõttu olen valinud ka elu omaette lastega – kuidagi kergem tundub.
Naine elab perele – mees iseendale. Karjuv ebaõiglus! Naine millegipärast ei vajagi nagu lõõgastust ja puhkust. Ainult mees on see, kes peab puhkama ja mängima pidevalt väljaspool kodu.
Päris palju on kahjuks selliseid mõttetuid mehi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on need teemad nii naljakad. Kui on pere siis kogu perre tulev raha on ju kogu perele võrdselt kasutamiseks. Miks peaks keegi peres olema erilisem. Kui mees ei ole valmis oma palka perega jagama siis ei oleks pidanud ka peret looma. Ma ei suuda kunagi vist aru saada miks peavad naised mingit hullu eelarvet pidama ja mehelt raha kerjama.
Meie peres makstakse ära maksud ja kogu alles jäänud raha kuulub KOGU perele mitte mõndadele erilisematele.
Ootame hetkel oma neljandat last. Ma olen meie laste vahel ka tööl käinud kuid siiski suhteliselt vähe. Meie vanemal lapsel on kaks autoimuunset eluaegset haigust millega lapseeas ta ise hakkama ei saa. Nüüd, kui ta juba koolis on siis saame telefoni teel asjad aetud.
Mitte kunagi ei ole mu mees mulle öelnud, et ma olen laisk ja ei viitsi tööl käia.
Nii mees, kui ka naine peavad peresse võrdselt panustama. Minu meelest on väga võrdne, et mees käib tööl ja naine hoolitseb kodu ja laste eest. Seepärast ei ole naine sugugi kehvem kui mees. Meil äkki ka vahest sellepärast nii, et mees oli meie esimese lapsega pool aastat kodune, kui tal tööd ei olnud. Siis tahtis ta ise väga tööle tagasi ja minu kodus olemist ei ole ta kunagi tühiseks ega laisklemiseks pidanud. Seda ka mitte siis kui meil vahel rahaliselt väga kitsas olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teebki haiget,annan endast kõik aga siiski peetakse seda tühiseks panuseks.Kõik asjad justkui toimivad kodus ise.Pesud pesevad end ise,nõud saavad puhtaks,tuba korda ja lapsed puhtaks ning söönuks.Selle tõttu on ka mu enesehinnang väga madal,tunnen end nii tühisena.Ikka olen mina see kes lapsega haiglas istub,unetuid öid veedab ja lisaks suuremale lapsele veel tähelepanu pöörab.
Ma pole selline inimene kes armastaks kodus olla ja aega surnuks lüüa,vajan pidevat arengut.Sellepärast olen nüüd kooli kõrvalt hakanud kodust tööd otsima.Ma tõesti ei jõua enam olla kellegi \”hoolealune\” ja kellegist sõltuda.See on väga raske mu jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 10:07; 05.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle mehele, et las palkab täiskohaga koduabilise-lapsehoidja, ja siis sa võid tööle minna :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga vahetage ära – mine ise tööle ja las mees jääb lastega koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa ise ka tahaksid pigem tööl käia, siis ütledki mehele, et sa lähed tööle, võtate hoidja ja tasute talle võrdselt. Hoidja nüüd küll lapse heaolule halvasti ei mõju.

Mulle on selline minu-sinu variant võõras, aga paljudel nii on. Kahju on sinust, mees ei ütle minu kohta laisk isegi siis, kui ma vahest nädal aega lihtsalt midagi ei teegi. Olen neljanda lapsega kodune olnud 2,5a just mehe soovil ja ta ei heida seda ette, mul need kodutööd vahest kopa ette viskavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on ere näide sellest, et probleemid, lahkhelid ja arusaamatused raha teemal kipuvad olema just nendes peredes, kus on nö. eraldi rahakotid.

Minu arust on elementaarne, et üks pere ja üks rahakott. Meie peres on see alati niimoodi olnud ning pole vahet, kes parasjagu rohkem teenib või lastega kodune on.

Aga teemaalgataja loos pole ainult raha probleemiks, vaid ka see, et mees on tõsine töll. Kui mees ei mõista omaenda lapse haigust ning ei ole valmis lapse tervise suhtes pingutama, siis on ikka midagi tõsiselt valesti peresuhetes.
Mina läheks sellisest mehest lahku, sest ilmselgelt ei hooli ta sinust ning mis veelgi koledam, et ei hooli omaenda lapsest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 19:39; 09.04 08:57; 09.04 09:01; 09.04 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti tekib küsimus miks sellise idioodiga lapsed oled saanud ja veel koos elad?Kas me naised valime tõesti niiii kuradi sitasti????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See teema on ere näide sellest, et probleemid, lahkhelid ja arusaamatused raha teemal kipuvad olema just nendes peredes, kus on nö. eraldi rahakotid.

[/tsitaat]

mina väidan, et pigem tekivad rahateemalised hõõrumised peredes, kus raha on vähe.
kasutatakse seda siis ühest rahakotist või erinevast, ei oma olulist tähtsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui meie peres oli küsimuse all teema, et lapse haiguse tõttu ta lasteaias käia ei saanud, siis võtsin mehega ette jutuajamise teemal: mis ME nüüd teeme. see on mehe probleem sama palju kui naise oma. ilmselt tuleb tõesti võtta lapsehoidja (äkki leiate soodsa) ja maksate selle pooleks. aga see mõte peaks temalt tulema või vähemalt peaks ta ütlema, et ok, nii teemegi. sest loota, et ta hakkaks su panust hindama või rahaga teisiti ringi käima, pole mõtet. aga mehega tuleb neid asju arutada, nii et tema otsuseid oleks seal ikka ka. muidu ongi sinu sooloprojekt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mina väidan, et pigem tekivad rahateemalised hõõrumised peredes, kus raha on vähe.
kasutatakse seda siis ühest rahakotist või erinevast, ei oma olulist tähtsust.[/tsitaat]Ma jään siiski enda arvamuse juurde, et probleem on pigem siiski eraldi rahakottides.

Kui naine on väikeste lastega kodune ja emapalk lõppeb, siis tal lihtsalt pole enam raha ning ta on sunnitud olema ülalpeetav.
Teemaalgataja ei saa tööle minna lapse haiguse pärast. Tal ei ole võimalik ise teenida. Samas, mees teda ei aita ega toeta.
Kui selline töll mees teeniks ka kordi ja kordi rohkem, siis oleks rahakotid tõenäoliselt ikka eraldi ning igaüks elaks enda sissetulekust.
See on ikka eelkõige suhtumise küsimus, mitte niivõrd pole asi selles, et raha nii vähe on.

Meie peres on ühine rahakott alati olnud. Siis, kui teenistus oli väga väike, siis, kui mina olin lastega aastaid kodune ja mul puudus üldse sissetulek (emapalka siis polnud) ning ka nüüd, kui rahaga enam nii kitsas pole.
Küllap meil on ka mehega erinevaid tülisid ja arusaamatusi olnud, aga raha pinnalt mitte iialgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 19:39; 09.04 08:57; 09.04 09:01; 09.04 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui meie peres oli küsimuse all teema, et lapse haiguse tõttu ta lasteaias käia ei saanud, siis võtsin mehega ette jutuajamise teemal: mis ME nüüd teeme. see on mehe probleem sama palju kui naise oma. ilmselt tuleb tõesti võtta lapsehoidja (äkki leiate soodsa) ja maksate selle pooleks. aga see mõte peaks temalt tulema või vähemalt peaks ta ütlema, et ok, nii teemegi. sest loota, et ta hakkaks su panust hindama või rahaga teisiti ringi käima, pole mõtet. aga mehega tuleb neid asju arutada, nii et tema otsuseid oleks seal ikka ka. muidu ongi sinu sooloprojekt.

[/tsitaat]See on õige, et see on mehe probleem täpselt sama palju kui naise oma.
Mõnes mõttes isegi naljakas, et vaikimisi eeldatakse alati, et probleemidega peavad alati eelkõige emad tegelema.
Ja kui siis ühel päeval on lahkumineku teema õhus, siis on järsku mehed sama võrdsed lapsevanemad kui emmed.

Lapsehoidja mõte ei pruugi ka läbi minna. Esiteks, lapsehoidja teenus on nii üüratult kallis, et seda üks madalama sissetulekuga pere lihtsalt ei saa endale lubada.
Teiseks, oleneb, mis haigusega tegemist on. Mõningate spetsiifiliste haigustega saab hakkama siiski vaid oma pereliige. Näiteks diabeedihaiget last ei ole võimalik tänavalt sisseastunud lapsehoidjale hoida anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 19:39; 09.04 08:57; 09.04 09:01; 09.04 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovitaks asja mehega eriti teravaks ajada. Kui mees su ühel päeval perse saadab, siis pead ikkagi tööle minema ja raha tuleb mehe poolt parimal juhul ainult laste elatise võrra, tal ei ole kohustust sind ülal pidada ja üksi makse maksta…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 09:43; 09.04 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei soovitaks asja mehega eriti teravaks ajada. Kui mees su ühel päeval perse saadab, siis pead ikkagi tööle minema ja raha tuleb mehe poolt parimal juhul ainult laste elatise võrra, tal ei ole kohustust sind ülal pidada ja üksi makse maksta…[/tsitaat]Nii, et siis naine peab vaikima, kannatama ja suu kinni hoidma?

Huvitav, mis õigused naisel üldse siis on? Kui ta on sellises käed-jalad seotud olukorras, nagu teemaalgataja, mida ta siis tegema peab? Mehe toetus on null, aga teemat tõstatada ka ei tohi, sest muidu on oht, et visatakse üldse kodust välja.

Mehel pole kohustust? Tähendab siis meestel kohustusi polegi, küll aga on õigused?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 19:39; 09.04 08:57; 09.04 09:01; 09.04 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Nii, et siis naine peab vaikima, kannatama ja suu kinni hoidma?

Huvitav, mis õigused naisel üldse siis on? Kui ta on sellises käed-jalad seotud olukorras, nagu teemaalgataja, mida ta siis tegema peab? Mehe toetus on null, aga teemat tõstatada ka ei tohi, sest muidu on oht, et visatakse üldse kodust välja.

Mehel pole kohustust? Tähendab siis meestel kohustusi polegi, küll aga on õigused?[/tsitaat]Õigustega vehkida võid palju tahad, aga reaalne seis on hetkel selline, et kui mehega tülli minna, siis läheb veel tunduvalt raskemaks. Vähegi arukas inimene peaks sellest aru saama.
Loll inimene muidugi juttu ei usu ja proovib kõik ise oma perse peal järgi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 09:43; 09.04 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada mees koos lapsega arsti juurde ja palu arstil talle selgitada, kuidas seda last peaks hooldama.
Kaasa mees lapse kasvatamisse ja logistika paika panemisse. Võibolla tuleb talle mõni hea idee?
Ära tee haiget last ainult enda mureks, tee see mege mureks ka, laps on ju ühine.
Pange pere eelarve ja sissetulekud paberile ja näita mehele, kust alates tekib tasakaalutus kulutustes, tööpanuses ja tegelikus koormuses.
Ütle mehele, et võtad lapsele hoidja, et ise tööl käia, ja et tema peab maksma vähemalt poole hoidja kuludest. Oma taskurahast. Majapidamiskuludele lisaks.

Võimalusi on mitmeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted Probleemid mehega.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.