Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Probleemid pärast silmade laseroppi

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Probleemid pärast silmade laseroppi

Postitas:

Kas kellelgi on tekkinud pärast laseroppi nn “täpid” silma võrkkestale? Kas need taandusid või vajasite lisaoppi? Hetkel opist möödas pool aastat ja silmades on vaatevälja hägustavad täpid. Kirjutati silmatilgad ja kahe kuu pärast uuesti kontrolli. Öeldi, et suure miinuse puhul (-9) on seda ka enne juhtunud ja võib-
olla peab veel ühe kihi maha lihvima. Kas keegi oskaks jagada oma kogemust sellise asjaga?

Lisan, et tegu 20-aastase neiuga, st minu tütrega ja olen ikka üsna paanikas 🙁 Operatsioon sai tehtud KSA-s.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.12 20:12; 11.12 22:14; 11.12 22:20; 12.12 23:15; 13.12 14:29; 13.12 16:34; 14.12 10:11; 15.12 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, et sellest kirjutasid! Mu poeg on 19, tal ka silmad -8,5 ja oleme mõelnud opi peale. Sinu jutt pani selle vajalikkuses väga tõsiselt kahtlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 21:46; 13.12 14:20; 13.12 15:36;
Postitas:

Ja palun lugege enne oppi ka neid lugematuid tüsistusi, mille üle kurdavad praegu need, keda 20 aastat tagasi opereeriti, siis küll mitte laseriga (sest seda tehnoloogiat veel ei olnud), kuid need inimesed on ka 20 aastat enamasti ilusasti ja hästi näinud, nüüd aga on probleemid tekkimas ja väga paljudel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 22:01; 12.12 14:59; 14.12 13:25;
Postitas:

aga nägemise sai muidu tagasi? kui need täpid välja arvata? minu tütrel ka varsti sinna minek ja tahaks rohkem infot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 22:02; 11.12 22:24; 13.12 18:00;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga nägemise sai muidu tagasi? kui need täpid välja arvata? minu tütrel ka varsti sinna minek ja tahaks rohkem infot.[/tsitaat]

Jah, nägemine oli viimases kontrollis paar kuud tagasi 100%.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.12 20:12; 11.12 22:14; 11.12 22:20; 12.12 23:15; 13.12 14:29; 13.12 16:34; 14.12 10:11; 15.12 23:05;
Postitas:

[tsitaat]Ja palun lugege enne oppi ka neid lugematuid tüsistusi, mille üle kurdavad praegu need, keda 20 aastat tagasi opereeriti, siis küll mitte laseriga (sest seda tehnoloogiat veel ei olnud), kuid need inimesed on ka 20 aastat enamasti ilusasti ja hästi näinud, nüüd aga on probleemid tekkimas ja väga paljudel.[/tsitaat]

Tead, kui sa 20-aastasena näed ilma prillideta vaid paarikümne cm kaugusele, siis need paarkümmend järgmist aastat ilma prillideta on seda riski väärt! Rääkimata sellest, et pole kindel, kas ilma opita need silmad paarikümmend aastat üldse vastugi oleks pidanud…

Oled sa ise sellises olukorras olnud – ilma prillideta täiesti abitu, ümber vaid udu? Tehakse ju ka vähioperatsioone, need ei anna ju ka täit kindlust, miks inimesed ometi lihtsalt ja nurisemata maha ei sure?

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Ja palun lugege enne oppi ka neid lugematuid tüsistusi, mille üle kurdavad praegu need, keda 20 aastat tagasi opereeriti, siis küll mitte laseriga (sest seda tehnoloogiat veel ei olnud), kuid need inimesed on ka 20 aastat enamasti ilusasti ja hästi näinud, nüüd aga on probleemid tekkimas ja väga paljudel.[/tsitaat]
mina käisin 20a tagasi opil ja see oli mu elu parim otsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 22:02; 11.12 22:24; 13.12 18:00;
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tead, kui sa 20-aastasena näed ilma prillideta vaid paarikümne cm kaugusele, siis need paarkümmend järgmist aastat ilma prillideta on seda riski väärt! Rääkimata sellest, et pole kindel, kas ilma opita need silmad paarikümmend aastat üldse vastugi oleks pidanud…

Oled sa ise sellises olukorras olnud – ilma prillideta täiesti abitu, ümber vaid udu? Tehakse ju ka vähioperatsioone, need ei anna ju ka täit kindlust, miks inimesed ometi lihtsalt ja nurisemata maha ei sure?[/tsitaat]
No igatahes oleks antud olukorras parem näha selgelt prillidega, kui ilma prillideta, aga osaliselt nähes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 05:17; 14.12 10:43;
Postitas:

Oled sa ise sellises olukorras olnud – ilma prillideta täiesti abitu, ümber vaid udu? Tehakse ju ka vähioperatsioone, need ei anna ju ka täit kindlust, miks inimesed ometi lihtsalt ja nurisemata maha ei sure?[/tsitaat]

Need opereeritud on veelgi abitumad, sest ei näe ka PRILLIDEGA. Sest sarvkest on õhuke, arme täis ja rikutud. Mida suurem miinus opereeritakse, seda hullemad on armid. Kuni plussprille veel vaja ei ole, saavad hakkama (osadel on siiski probleemid kohe ja need jäävadki), aga kui tekib pluss, siis on ehmatus tohutu – ükski prill ei aitagi.
Ja kui perekonnas on probleeme silmarõhuga (vanematel, vanavanematel) või esineb kaed, siis ei tohiks üldse operatsiooni teha, sest õhem ja lõigatud sarvkest muudab hilisemad kaeoperatsioonid võimatuks ja silmarõhk on seda kõrgem, mida õhem on sarvkest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 22:01; 12.12 14:59; 14.12 13:25;
Postitas:

No igatahes oleks antud olukorras parem näha selgelt prillidega, kui ilma prillideta, aga osaliselt nähes. [/tsitaat]

Antud olukorras ei näe selgelt isegi prillidega. Prognoos ka ilma opita pole kuigi lohutav, op annab vähemalt lootuse paremale elukvaliteedile mingiks ajaks (nagu ka igasugused muud opid).

Muide, küsimus oli suunatud opi läbi teinud inimestele. Miks sa tuled parastama, kui sul endal kogemus puudub? Sai kergem?

0
0
Please wait...
Postitas:

Antud olukorras ei näe selgelt isegi prillidega. Prognoos ka ilma opita pole kuigi lohutav, op annab vähemalt lootuse paremale elukvaliteedile mingiks ajaks (nagu ka igasugused muud opid).

Muide, küsimus oli suunatud opi läbi teinud inimestele. Miks sa tuled parastama, kui sul endal kogemus puudub? Sai kergem?[/tsitaat]
No suur enamus opi teinuid on korrigeerinud -2 või -3 nägemist – nemad on muidugi rahul. Sind ja sinu last ei aita nende hõiskamine kuidagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 21:46; 13.12 14:20; 13.12 15:36;
Postitas:

No suur enamus opi teinuid on korrigeerinud -2 või -3 nägemist – nemad on muidugi rahul. Sind ja sinu last ei aita nende hõiskamine kuidagi.[/tsitaat]

Ja sinu materdamine aitab meid kuidas? Mul on endal -2 ja ma ei mõtlegi opile, aga kas sa kujutad ette elu -9-ga??? Sa ei saa üksi isegi randa minna, sest läätsed võivad ujudes kaduda…

0
0
Please wait...
Postitas:

Ja sinu materdamine aitab meid kuidas? Mul on endal -2 ja ma ei mõtlegi opile, aga kas sa kujutad ette elu -9-ga??? Sa ei saa üksi isegi randa minna, sest läätsed võivad ujudes kaduda…[/tsitaat]
Mis sa minuga hüsteeritsed siin? Mis vahet seal on, kas ma kujutan või ei kujuta ette – igatahes on asi pekkis. Enne pidanuks tegema teema ja küsima foorumist arvamusi, mitte nüüd.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mis sa minuga hüsteeritsed siin? Mis vahet seal on, kas ma kujutan või ei kujuta ette – igatahes on asi pekkis. Enne pidanuks tegema teema ja küsima foorumist arvamusi, mitte nüüd.[/tsitaat]

Mõttetu vaidlus, aga ma uurisin enne väga põhjalikult asja (ka siit foorumist muide). Sellisest probleemist polnud kahjuks kusagil juttu. Nüüd tahangi teada, kas kellelgi on olnud sarnane mure ja kas see on mööduv või mitte. Mida annab sulle see parastamine – loll olid, uurinud enne, nüüd on asi pekkis jne? Kahjurõõm pidi jah kõige suurem rõõm olema….

0
0
Please wait...
Postitas:

ära pane seda ühte hüsteerikut tähele. alles siin oli üks sarnane silmaopi teema ja seal ta ka ajas oma jura. mingi prillipoe müüja vist.

0
0
Please wait...
Postitas:

Johhaidii, kas see abituse kuulutaja on seesama teemaalgataja või? Ei saa üksi randa minna? Minu silmanägemine on -9 ja -8,5 juba oma 15 aastat, pole küll kordagi rannas käimata jäänud. Sa olid nõus riskima oma lapse nägemise eluks ajaks pekkikeeramisega, et saaks rannas käia??? Tõsiselt, kõigist nendest probleemidest, mis tugeva miinusnägemisega inimesel igapäevaelus ette võib tulla, kõige tähtsam, mis sulle pähe tuleb, on rannas käimine? Ma loen seda teemat siin ja mõtlen praegu tõsiselt elu üle järele, mis mul on lühinägelikkuse, prillide ja läätsede pärast tegemata jäänud? Eee…. mitte midagi ei tule pähe.
Kas su tütar on ehk allveeujuja? Aga siis saab ju optilised ujumisprillid teha, kui sportlasekarjäär ees ootab?
Kas te enne sinna opile minekut mõne päris silmaarstiga ka konsulteerisite? Absoluutselt kõik silmaarstid, kellega mina seda teemat arutanud olen (ja neid on kümneid, sest minu nägemine hakkas halvemaks minema juba varateismelisena) on öelnud ja ütlevad siiamaani – neid operatsioone ei ole veel nii kaua tehtud, et keegi teaks, mida teevad opitud silmad 30, 40, 50 aasta pärast. Viimati ütles üks noor arst, et kui tema ülikoolis silmaarstiks õppis, käisid kõik ta professorid-õppejõud ikka prillidega ringi, keegi pole lasknud end laserdada. See ütleb ka juba midagi.
Nii et jah, kallis teemaalgajata, mina kujutan ette ja elangi oma elu -9-ga, abitu pole ma sellepärast kordagi olnud ja kui sinu noor täiskasvanud tütar on, siis äkki oled sa ta abituks kasvatanud?
Ja ära saa valesti aru, ma ei ilgu su kallal. Loodan, et su tütrel läheb paremaks ja nägemine taastub. Aga lihtsalt see la-la-tibi mentaliteet hämmastab mind: oppi on nii kangesti vaja, elu ilma selleta on õudne, inimene on täiesti abitu… ei saa rannas käia…
Kui te nende silmalaserdajate juures kontrollis käite, siis soovitan vahelduseks ka mõne erapooletu arsti juurde minna. Haigekassaga on ooteajad pikad, aga tasuliste arstide juurde saab kasvõi samaks päevaks. Valige mõni silmakliinik, mis ei tegele laserdamisega ja kuulake, mis seal räägitakse. Võib mõndagi huvitavat selguda.

0
0
Please wait...
Postitas:

mina käisin dr.Harras Möldri juures ja müts maha arsti ees – rääkis nii nagu oli – millised on tüsistused jne, ei seebitanud oppi tegema. tõesti väga karm ja otsekohene arst, aga oma ala parim. samas käis sõbranna teises haiglas – seal väga mesiselt meelitati opile. Vaadake, kui paljud silmaarstid ise prille kannavad?
On probleemid – sõbranna ei saa öösel enam autot juhtida, vastutuleva auto tuled tekitavad halosid. teine vajas kordus oppi, kuna midagi läks nihu. Nüüd on hakanud ka nägemine tagasi minema.
Minul on küll -4 ja -4,5, rannas on ujumisprillid -klaasidega ja ka päikesprille saab teha – klaasidega.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Johhaidii, kas see abituse kuulutaja on seesama teemaalgataja või? Ei saa üksi randa minna? Minu silmanägemine on -9 ja -8,5 juba oma 15 aastat, pole küll kordagi rannas käimata jäänud. Sa olid nõus riskima oma lapse nägemise eluks ajaks pekkikeeramisega, et saaks rannas käia??? Tõsiselt, kõigist nendest probleemidest, mis tugeva miinusnägemisega inimesel igapäevaelus ette võib tulla, kõige tähtsam, mis sulle pähe tuleb, on rannas käimine? Ma loen seda teemat siin ja mõtlen praegu tõsiselt elu üle järele, mis mul on lühinägelikkuse, prillide ja läätsede pärast tegemata jäänud? Eee…. mitte midagi ei tule pähe.
Kas su tütar on ehk allveeujuja? Aga siis saab ju optilised ujumisprillid teha, kui sportlasekarjäär ees ootab?
Kas te enne sinna opile minekut mõne päris silmaarstiga ka konsulteerisite? Absoluutselt kõik silmaarstid, kellega mina seda teemat arutanud olen (ja neid on kümneid, sest minu nägemine hakkas halvemaks minema juba varateismelisena) on öelnud ja ütlevad siiamaani – neid operatsioone ei ole veel nii kaua tehtud, et keegi teaks, mida teevad opitud silmad 30, 40, 50 aasta pärast. Viimati ütles üks noor arst, et kui tema ülikoolis silmaarstiks õppis, käisid kõik ta professorid-õppejõud ikka prillidega ringi, keegi pole lasknud end laserdada. See ütleb ka juba midagi.
Nii et jah, kallis teemaalgajata, mina kujutan ette ja elangi oma elu -9-ga, abitu pole ma sellepärast kordagi olnud ja kui sinu noor täiskasvanud tütar on, siis äkki oled sa ta abituks kasvatanud?
Ja ära saa valesti aru, ma ei ilgu su kallal. Loodan, et su tütrel läheb paremaks ja nägemine taastub. Aga lihtsalt see la-la-tibi mentaliteet hämmastab mind: oppi on nii kangesti vaja, elu ilma selleta on õudne, inimene on täiesti abitu… ei saa rannas käia…
Kui te nende silmalaserdajate juures kontrollis käite, siis soovitan vahelduseks ka mõne erapooletu arsti juurde minna. Haigekassaga on ooteajad pikad, aga tasuliste arstide juurde saab kasvõi samaks päevaks. Valige mõni silmakliinik, mis ei tegele laserdamisega ja kuulake, mis seal räägitakse. Võib mõndagi huvitavat selguda.[/tsitaat]

Ei, rannaskäik ei ole suurim probleem, see oli lihtsalt esimene, mis pähe tuli 😀

Jah, me konsulteerisime ka teiste silmaarstidega, me uurisime opi läbi teinud inimestelt, me tuhnisime internetis. (Tibist on asi väga kaugel). Olukorrad on erinevad, meie puhul jäi kõlama opisoovitus ka silmakliinikus, mitte ainult laseriarsti arvamus.

Kahjuks pole siiani tulnud ühtki teemaalast kommentaari, kogu jutt ongi ju parastamine – poleks vaja olnud, saite nüüd, uurinud asja….

KUI siiski peaks olema keegi, kes konkreetselt eelmainitud probleemiga kokku puutunud, siis ootan endiselt infot!

0
0
Please wait...
Postitas:

Ei, rannaskäik ei ole suurim probleem, see oli lihtsalt esimene, mis pähe tuli 😀

Jah, me konsulteerisime ka teiste silmaarstidega, me uurisime opi läbi teinud inimestelt, me tuhnisime internetis. (Tibist on asi väga kaugel). Olukorrad on erinevad, meie puhul jäi kõlama opisoovitus ka silmakliinikus, mitte ainult laseriarsti arvamus.

Kahjuks pole siiani tulnud ühtki teemaalast kommentaari, kogu jutt ongi ju parastamine – poleks vaja olnud, saite nüüd, uurinud asja….

KUI siiski peaks olema keegi, kes konkreetselt eelmainitud probleemiga kokku puutunud, siis ootan endiselt infot![/tsitaat]
Inimene, sulle ju kirjutatakse, et jah, on jäävad probleemid, aga sina jaurad ikka, et ärge parastage. See operatsioon ongi nagu pokker – kes võidab, kes kaotab, seetõttu arstid ongi skeptilised. Riske ju teadsid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 05:17; 14.12 10:43;
Postitas:

Mina olen ise opi läbi teinud ja 20 aastat hiljem korrigeeriva laseropi. Ja mina ei parasta, vaid hoiatan siiralt: ärge tehke neid õppe. Probleemid tekivad 20 või 30 aastat hiljem, tõsised probleemid. Olen nõus, et mina olen 20 aastat näinud väga hästi kaugele ja olen seetõttu elanud veidi parema elukvaliteediga. Kuid nüüd räägin sellest, mida kinnitavad silmaarstid – miinusprille on inimestel palju kergem aktsepteerida, nendega harjuda ja leppida kui plussprille. Ja need, kellel 20-30 aasta möödudes plussprillidki ei aita, neil on kõige raskem leppida, sest ei näe mitte kuidagi, ei prillidega, ei ilma. Ja selliseid on praegu palju, silmaarstid neid aidata ei oska ega saa. Püüavad, aga kasu pole.
Kui ma nüüd mõtlen, et KOHE peale oppi oleks olnud suured probleemis, siis no andke andeks, oleksin pidanud olema ikka päris pime, et olnuksin riskinud. Aga vahe on selles, et sel ajal, kui mind opereeriti, ei olnud internetti, ei olnud kedagi, kes oleks riskidest üldse rääkinud, silmaarstid ei hoiatanud ja Schotter julgustas ja meelitas igati opereerima. Tänapäeval, kui ON internet, kust saab lugeda riskidest ja tüsistustest ja minusuguste kogemustest, on pahatahtlik süüdistada meid prillipoodide reklaamimises või parastamises. Ma räägin enda kogemustest ja heast südamest. Kes soovib siin süüdistada, silmad kinni pigistada ja uskuda helgesse tulevikku, palun.

+1
0
Please wait...
Postitas:

See operatsioon ongi nagu pokker – kes võidab, kes kaotab, seetõttu arstid ongi skeptilised. Riske ju teadsid? [/tsitaat]

Mõni operatsioon on muidu riskivaba ka või? Kohe esimesest opist alates – kõik õnnestuvad, ükski arst pole skeptiline ega midagi?

0
0
Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ilu ja tervis Probleemid pärast silmade laseroppi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.