Esileht Veebikonstaabel Probleemsete üürnike nimed avalikuks.

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Probleemsete üürnike nimed avalikuks.

Postitas:

Tere.

Olen paraku sattunud nii mõnegi probleemse üürniku otsa ning suur soov oleks hoiatada nende isikute eest ka teisi üürileandjaid. Uurisin netiavarustes, kas oleks nime avalikuks tegemine vastuolus seadustega ja olen leidnud vastakaid arvamusi. Sattusin ka veebikonstaabel Maarja postitusele :

http://uudised.err.ee/v/eesti/0442f482-a2f3-4e1c-80fc-707fdc44a0dd

Kirjas on, tsiteerin : “Kuigi petturite avalikustamine võib esmapilgul tunduda õilis nende inimeste suhtes, kes siis petturite õnge enam ei lähe, tuleks Punaku sõnul siiski ka teiste inimeste heas usus hoiatamisel järgida seadust.”

Kuidas siis selle nime avalikustamisega on? Kas ma tohin selle avalikult lugemiseks üles panna või mitte? Mida tähendab “…tuleks siiski ka teiste inimeste heas usus hoiatamisel järgida seadust.” ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kopeerin Andmekaitse Inspektsiooni juhisest, “KORTERIÜHISTU LIIKMETE ANDMETE AVALDAMISE JUHEND”:

4. Võlglaste avaldamine Internetis

Internet on üldavalik arvutivõrk, seega seal isikuandmete avaldamine ilma nõusolekuta või
seadusliku aluseta ei ole lubatud. Erandiks on ühistu intranet (sisevõrk), mis on avatud vaid
ühistuliikmetele.

http://www.aki.ee/sites/www.aki.ee/files/elfinder/article_files/Korteri%C3%BChistu%20liikmete%20andmete%20avaldamise%20juhend%2022.11.13_0.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas inimese nimi kuulub ka salajaste isikuandmete hulka?
Ei tohi öelda (kirjutada netti), et X jäi mulle võlgu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastavalt isikuandmete kaitse seadusele on ka isiku nimi isikuandmete alla kuuluv: § 4. Isikuandmed
(1) Isikuandmed on mis tahes andmed tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku kohta, sõltumata sellest, millisel kujul või millises vormis need andmed on.

Selle järgi ei tohiks nii kirjutada. Kui Te siiski sellise postituse avaldate võib võlglane pöörduda Teie vastu kohtusse. Sellisel juhul otsustab kohus, kas tema nime avaldamine võlglasena oli õigustatud või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Veebikonstaabel Probleemsete üürnike nimed avalikuks.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.