Esileht Tööelu, raha ja seadused. Projekteerijate palgad

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Projekteerijate palgad

Postitas:
Kägu

Tere!

Selline mure, et olen ametit vahetamas, kuid palgasooviga peab ise lagedale tulema. Koht juba iseenesest olemas, aga pole aimugi, palju küsida võiksin. See on alati kuidagi veider olukord olnud, mulle pigem lihtsalt meeldiks ei/jah mingi summa peale öelda. Aga see selleks.
Ühesõnaga kodanikud siin, kes töötavad ehitussektoris projekteerijatena, kelle alluvuses on projekteerijaid või kelle mees/naine/koer/laps töötavad samas valdkonnas, siis kuhu kanti umbes nooremprojekteerija palk jääks? CV-keskuses jms analoogides on tegu vist ilge saladusega, mida keegi välja tuua ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean,et hetkel on suur projekteerijate puudus.Elukaaslane on tööl ehitusvaldkonnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1000-4000 on minul abikaasa töökohas, aga palju oleneb mida täpselt teed ja milline on su haridustase ja mitmes aste, mida kõrgem aste, seda suurem palk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui juba perekooli tehakse teema siis ega üle 1k pole lootagi. Ime kui seda 1k isegi makstakse. Millised on kutsetunnistused? Jah, mitmuses. Ise otsin allkirjaõiguslikke r/b konstruktoreid ja kohe võtaks sobivusel tööle … aga pole või siis algajad oskamatud või kogemustega, aga ülirealistliku üleminekusooviga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

aga ülirealistliku üleminekusooviga

😀
“Ülirealistlikku” inimest sa ju vajadki – seda, kes tunneb reaalset olukorda tööjõuturul ülimalt hästi, mitte ei hinda oma võimeid üle 🙂
Isegi ei tule pähe, mis väljend selle asemel võiks sobida, ehk “ülehinnatud palgasoov”?

Please wait...
Postitas:
Kägu

1000 eurot kätte oli normaalse tehniku palk umbes 4a tagasi, inseneri palk võiks sellest ikka veidi rohkem olla. Mis ala projekteerija sa oled? Ja mida see nooremprojekteerija tähendab?
Eriosade projekteerijaid on veel rohkem puudu, seal võib tõenäoliselt ka rohkem küsida. Teklat peaks ka tänapäeval oskama, ükskõik mis osa peal oled.
Hoone tugevusarvutusi teha suutev insener tahab ilmselt 2000 või rohkemgi. See kägu, kes otsib mitmuses kutsetunnistustega r-bet projekteerijat on ilmselt mingi personalitöötaja. Ega see, kas ehitusinseneril on 7. või 8.tase, ei näita ka tegelikult midagi, ka ilma tasemeta insener (neid vist väga palju enam pole, ka vanemad tegijad on enamasti endale mingi taseme juba saanud) võib tegelikkuses olla see, kes firmas hoonete stabiilsust arvutab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1000 eurot kätte oli normaalse tehniku palk umbes 4a tagasi, inseneri palk võiks …
See kägu, kes otsib mitmuses kutsetunnistustega r-bet projekteerijat on ilmselt mingi personalitöötaja…

Ei ole personalitöötaja.
r/b allkirjaõiguslik insener maigutab suud täna 2k€ palga osas. Sama ka mina oma eriosades.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu õde läks programmeerijaks. Ei julgenud palju küsida, küsis vist 1000-. Paar kuud hiljem selgus, et kogemusteta isik, kes ka tööle võeti, talle makstake 2000-, sest ta küsis. Ometi tööülesandeid teeb mul õde raskemaid ja too 2000- isik ei saa suurt millegagi hakkama. Õde läks siis õiglust nõudma, et olgu tal ka vähemalt 2000- ja talle öeldi, et ise küsisid 1000- ja nii palju me korraga palka ei tõsta.
Siis soovitus sulle – küsi pigem rohkem kui vähem. Alusta 2000- (arvestades, et kaablivedajatest elektrikud saavad ka 1500 neto).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alusta 2000- (arvestades, et kaablivedajatest elektrikud saavad ka 1500 neto).

Kaablivedajad elektrikud teenivad 1500 neto siis, kui veab ja niikaua, kuni see hea objekt kestab. Lõppeb objekt, ei pruugi neil kuude kaupa head tööd olla ja siis tiksutakse juba 7-800 juures kuni järgmise rahalaevani. Projekteerijad peaks aga aastaringi stabiilse palga peal olema. Siin Lõuna-Eestis pakuti aasta kaks tagasi kogemustega insenerile 1700 bruto. Julgemad mehed küsisid sama hinda veel kaks aastat varem ja ka said. Täna võiks küsima minna 2200 bruto ja leppida ehk 1900ga mööndusega, et näiteks aasta möödudes loodaks siiski arvestatavat palgatõusu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

(arvestades, et kaablivedajatest elektrikud saavad ka 1500 neto)

ma ei tea, kes on “kaablivedajast elektrik”, aga elektrik teenib ikka korralikult üle 2 kilo neto tänapäeval. kaablit võib ka suvaline Kusti vedada.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Projekteerijate palgad