Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Prolaktiin IVF

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Prolaktiin IVF

Postitas:

Lugesin siit niipalju prolaktiini kohta kui leidsin vanematest postitustest.
Vahetult enne punktsiooni viskas prolaktiini 1600 , ennem kunagi pole probleeme olnud ja arst kirjutas Bromocriptini mida apteegis ei olnud saada, sain Dostinexi asenduseks.
Siirdamine ikkagi toimus, rasedust kahjuks ei tekkinud.
Nüüd olen arusaanud , et nii kõrge prolaktiiniga ei õnnestugi ja kas tõesti pool tbl Dostinexi ( doos nädalas 0,5 tbl) suutis prolaktiini allatõmmata siirdamise ajaks?!
Palun kas kellegil on kogemusi sellel teemal?
Palju Teil olnud prolaktiin enne siirdamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka prolaktiin kõrge, kuid sain aru, et pigem see mõjutab loomulikku ovulatsiooni, mis ei pruugi toimuda kui prolaktiin kõrge. Otseselt ma ei tea kui suur mõju sel IVF protsessis on, mul ta oli kõrge aga esimene IVF ring õnnestus kohe rasestuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

prolaktiin ei tohiks raseduse tekkimist takistada, see on imetamise ja stressi hormoon mis takistab OV toimumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul viskas prolaktiini üles enne siirdamist, vôis olla ka punktsiooni ja siirdamise vahepeal(1kuu oli vahet), aga siis ei kontrollitud. Samal pàeval kui siirdati, andsin hommikul analüûsid, prolaktiin oli 1800. Ma ehmusin ise ka àra. Kohe sain Bromocriptini. Suutsin seda vötta 3 páeva, mul olid tohutud körvalmôjud sellega(unetus, tàieik ninakinnisus, iiveldus, oksendamine).Kahjuks rasedust ei tekkinud. Ning 3 kuu pàrast lasin uued analüûsid teha(samuti veel 6kuu pàrast)- prolaktiin oli alla làinud 400 peale. Seega, need hormoonravimid tekitasid Minu prolaktiini tôusu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et see ajutine tõus, kui varem pole olnud prolaktiiniga probleeme (ega kilpnäärmega, kõrge TSH tõstab ka prolaktiini) võib olla ivf hormoonravimite kõrvaltoime. Bromokriptiiin on paljudele kõrvaltoimetega (iiveldus jne, vastik rohi), Dostinex on parem, kas ta nüüd konkreetselt 3 päeaga kuigipalju mõjuda jõudis, ei oska öelda.
Arvan, et prolaktiin iseenesest ivfi tulemust ei mõjuta, see ov pärssiv mõju käib ikka loomuliku hormoontasakaalu ja tsükli kohta. Ja muidugi esimene asi, mida kõrge prolaktiiniga kontrollida, on kilpnääre, edasi võib ravida kas kilpnääret (ja sellega koos saada prolaktiin normi) või bromokriptiiniga jms langetada prolaktiini, kui on kilpnäärmest sõltumatu hüperprolaktineemia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka kôrge. Isegi veerand tabletti bromokriptiini tegi sûdame pahaks ja pea käis ringi. Pelgu viljatusravi arst saatis endokrinoloogi juurde. Tema oli imestunud, et Pelgus ei vôeta makroprolaktiini analûûsi, see môjutab viljastumist. Prolaktiin oli mul kôrge, aga makroprolaktiin normis. IVF ônnestus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Prolaktiin IVF