Esileht Ilu ja tervis Prooviplomm

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Prooviplomm

Postitas:

Hammaslagunes pooleks ja hakkas valutama. Oma arsti juurde aega polnud, palusin esimese ettejuhtuva aja anda. Pandi prooviplomm pea kuu aega tagasi. Internetist uurisin, et prooviplomm pannakse siis kui närvile liiga lähedal. Läksin siis paar nädalat hiljem kutsutult tagasi, aga arst ei võtnud hammast ette, vaid asus mõningaid iluvigu parandama, et vaatame veel. Nüüd on homme taas minek ja ma kardan. Hambal pole häda midagi, aga kui nt tahaks konti närida, siis hoiatab õrna valuga. Sestap suhtun ettevaatlikult närimisse.
Hirm on hambaarsti ees pisut. Esiteks tekkis mul tunne, et ta võtab minult rahaliselt kõik, mida annab võtta, vastasel korral oleks paari nädala pärast selle hädise hamba ette võtnud. Aga nüüdseks on mul tunne, et ta ei julge ise seda hammast ette võtta. Vahetusarstiks osutus pensionär. Ma ei taha, et mu hammas ära suretatakse, aga ma ei taha ka et ta valutaks. Ehk see pensionär ei oska või et taha juuri urgitseda. Öelda ei julge, tegutsema asuda ka ei julge.
Nüüd on mul prooviplomm ja tema juures käidud, mitte ei tea mida teha. Läheks mõne muu arsti juurde kellegi teise pandud prooviplommiga? Teised hambad on pensionär ilusasti ära teinud. Oi mulle ei meeldi need arstide vahetused, nagu isiklikult solvaks kedagi. Ja see, et inimene on pensionär ei pea tähendama, et ma temas oskusteks kahtleks, aga ma kahtlen 🙁
Hämmastav oli veel see, et kui ma samas asutuses selle pensionäri juurde läksin, hakkas ta hambaid uuesti kaardistama, kuigi ma olen käinud samas asutuses aastaid juba. Naiivselt mõtlesin, et võtab olemasoleva andmebaasi kas arvutis või paberil ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui hammas juba alguses valutama hakkas, siis ilmselt ei ole ka suretamisest pääsu. Ainus lootus ongi, et kui prooviplomm tõesti kaua peal püsib ja hammas uuesti valutama ei hakka, siis äkki saab ilma juuri avamata hakkama. Arst tahabki jälgida seda hammast. Mida varem uuesti torkima minna, seda suurem oht, et hakkab uuesti valutama ja tuleb suretada.

Sellest aastast on kohustuslik teha seda kaardistamist arvutis ja see toimub täiesti teistmoodi kui paberil. Kui sa juba aastaid samas kliinikus käid siis aastaid tagasi digitaalset kaarti polnudki, nüüd on ja see õnnetu pensionär peab otsast peale su hambaid kaardistama (ei tea mis sul selle vastu saab olla).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Ilu ja tervis Prooviplomm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.