Esileht Tööelu, raha ja seadused. Proovitöö tehtud, tööle ei võetud kedagi…

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Proovitöö tehtud, tööle ei võetud kedagi…

Postitas:

Kandideerisin ühele tööpakkumisele, sai tehtud proovitöö ja nüüd selgus, et mitte keegi kandideerijatest(neid oli ikka kümneid) ei saa seda tööd, kuna osad töötajad saavad selle ära teha lisatööna. Minu arust on see täielik nöökimine. Firma sai mitmekümne inimese poolt tehtud töö niisama tasuta kätte…. Kas tehtud töö eest (2 päeva) saab nõuda ka mingit tasu? Väga pettunud olen selles firmas. Ja minusuguseid on kindlasti veel väga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegid tööd siis peab palka ka saama, eriti kui veel kaks päeva käisid, nii päris ikka ei tohi end yle lasta. Helista töökaitsesse ja sad kohe nöu, kuidas edasi käituda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see proovitöö oligi siis päriselt töökohustuste täitmine, mitte mingi harjutusülesanne, mille abil inimeste oskusi proovile panna? Sellega olen ma küll kokku puutunud, et näiteks toimetajaks või tõlkijaks kandideerib mitukümmend inimest, kõigile antakse proovitöö, aga tulemused on nii nadid ja masendavad, et kasutada pole neid millekski (absurdne oleks rääkida töö \”niisama tasuta kättesaamisest\”, kui selle töö tulemused on allpool igasugust arvestust ja nendega pole mitte midagi peale hakata) – ning lõpptagajärg võib tõesti olla see, et ikka tuleb kuidagi olemasolevate jõududega toime tulla, kuna kompetentseid inimesi konkursil ei osalenud. Lõpuks võib ju asja ajada ka päris äärmusse ja väita, et spetsiifilise motivatsioonikirja või muu nõutud dokumendi koostamine on samuti suur töö ja selle eest peaks palka maksma …

Teisalt ma loomulikult ei poolda alatute võtetega orjastamist. Ehk kui tõepoolest inimesed käisid tööl ja täitsid töökohustusi mingilgi vastuvõetaval tasemel, tuleks neile selle eest maskta.

Usun, et konkureerimistingimustele vastavuse ja kompetentsuse tõestamise ning reaalse töötegemise vahel ongi piir teinekord päris õhkõrn.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 19:47; 08.02 01:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan helistada tööinspektsioonile. Sellist asja nagu tasuta \”proovitööd\” ei TLS ei tunnista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Soovitan helistada tööinspektsioonile. Sellist asja nagu tasuta \”proovitööd\” ei TLS ei tunnista.[/tsitaat]Kahtlemata võib töötaja oskuste proovilepanemiseks anda kandideerimisel mingi koduülesande lahendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 19:47; 08.02 01:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu näha, ei olnud teemaalgatajal proovitööks paar tundi kestev koduseks lahendamiseks antud ülesanne, vaid ta käis reaalselt tööl 2 tervet päeva. Minu mäletamist mööda on täpselt nii, nagu viimane kägu ütles. Kui ettevõtte laseb inimese oma pinnale tööle, siis seda nimetatakse juba töölepingu suuliseks sõlmimiseks. Ja selle eest peab maksma tasu. Kui tasus pole kokku lepitud, siis \”keskmist sarnasel töökohal saadavat tasu\” vms on minu teada töölepinguseaduses kirjas.

Ma ei tea, kuidas on lood töölepingu lõpetamisega sel ajal. Aga loogika ütleb, et võiks kehtida katseaja tingimused nii tööandjale kui ka töötajale ülesütlemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks Grossi poes peab müüja samuti algselt paar päeva tasuta tööd tegema.
Mina läksin sinna proovima, käisin 3 päeva-ma ei olnud tervet päeva tööl aga siiski päris mitu tundi päevas. Tegin samu asju, mis palgatud töölised. Proovisin kassas töötada, panin kaupa välja, kontrollisin sissetulnud kaupa jne.
Nende päevade eest ei saanud ma mingit raha. Mind koolitanud müüjal oli käes kaks lehet kus olid punktid, mida ma tegema pean oskama. Sain aru, et kui need punktid on kõik täidetud, saan alles lepingu ja siis hakkab palk ka jooksma.

Väga imelik kogemus oli. Leidsin õnneks enne kui lepinguni asi jõudis uue ja parema pakkumise. Aga siiani mõtlen, et kuidas saab nii mingi lehe alusel töötajat mõnitada.
Loomulikult peab mingi oskus olema jne aga päris nii ka ei saa, et enne tööle ei saa kui kõik 100% selge.
Ma ei imesta miks nad kurtsid, et peale paari päeva lähevad enamus üldse minema ega jää neile tööle. Kes tahab nii pikalt tasuta töötada? Ja töö on ju raske ka, antud Grossi poes näiteks polnud ühtegi meestööist saalis ja seega tassisid naised õllekastid ka saali…päris niru asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellega olen ma küll kokku puutunud, et näiteks toimetajaks või tõlkijaks kandideerib mitukümmend inimest, kõigile antakse proovitöö, aga tulemused on nii nadid ja masendavad, et kasutada pole neid millekski (absurdne oleks rääkida töö \”niisama tasuta kättesaamisest\”, kui selle töö tulemused on allpool igasugust arvestust[/tsitaat]

Mul sama kogemus, kui pidin toimetajaks kandideerijate proovitööd üle vaatama. Kandideerijaid oli tõesti palju, aga tööle võtta polnud nende hulgast kedagi. Mingist tasuta tööst ei saanud juttugi olla ka seetõttu, et proovitööks anti tõlge, mis oli juba ammu kliendilegi tagasi saadetud. Kui proovitöödest oleks mõni kõlbulik olnud, siis oleks järgmine samm olnud nende inimeste töövestlusele kutsumine.

Teine asi on muidugi 2 päeva 8-17 täie eest väljas olla ja tööd teha, mitte õppida või harjutada või niisama kõrvalt vaadata, et kuidas teised seda tööd teevad. Eks see ole õpetuseks, kui tööandja proovitööst räägib, siis tuleb endal enne selgeks teha, mida sellega mõeldakse, kas see on osa katseajast, kuidas tasustamine toimub jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Proovitöö tehtud, tööle ei võetud kedagi…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.