Esileht Väikelaps Prospan ravim-kas tohib kasutada alla 2aastastel?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Prospan ravim-kas tohib kasutada alla 2aastastel?

Postitas:

Ma ei saa enam üldse aru, perearst on korduvalt öelnud, et rögalahtistavaid ravimeid ei tohi kasutada alla 2aastastel lastel(ei ole mingi rumal arst vaid lastearsti tasutaga 40a naine)Lapsel on tugev köha ,nii et sees täitsa ragiseb. Kas siis tohib või ei? Laps 1,7aastane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tohib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 2 nädalat 1,9aastasele Prospani andnud, mõjunud pole, kohutav köha siiani. Olen ka varasemalt andnud, siis on ruttu mõjunud. rääkisingi täna perearstiga ja soovitas fluditeci (seal on kirjas, et al. 2a), ja lähme ennast näitama ka.
aga prospani võib juba päris beebidele ka anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla 1a ei soovita, nad ei oska röga välja köhida. Vanemale tohib aga põhjusega st kinnise köha lahtistamiseks. Kui köha juba röhgane, pole mõtet rögalahtistit anda.

St kui teil on rögane köha siis pole mingit vajadust anda rögalahtistit.
Siis tuleb tegelda rögast lahtisaamisega(määrimised, aur, seljale koputamine jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prospan on väga leebe rögalahtisiti ning olen aru saanud, et seda võib anda ka alla 2 a lastele. Mu laps on sama vana ja perearst soovitas Brontexit, mis on väheke kangem ja tõhusam (pakendil kirjas, et lubatud alla 2a arsti kontrolli all). Aga ma olen täheldanud, et rögalahtisitid minu lastele ei mõju. Prospan kohe üldse mitte ja sellest olen täiesti loobunud, tugevemad siirupid VÕIBOLLA veidi mõjuvad aga ka mitte väga tõhusalt. Ja seega ma neile neid siirupeid üldse ei kipu andma. Auru tegemine ja köhasalvidega määrimine on meil oluliselt paremaid tulemusi andnud. Ja lapsele ka ohutumad. Ja kui on väga tugev köha ja bronhiit, siis juba manustame tugevamaid retseptiravimeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:29; 21.02 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

16:29 Kägu: Millised need köhasalvid on, mida määrite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lastele Prospan mõjub palju paremini, kui brontex, või sudafed. aga arsti ette kirjutusel olin 3,5 kuusele titale andnud. aitas küll. nii, et küsimusele, kas alla 2a võib anda- võib küll, arsti ettekirjutusel. aga eks ma pärast olen ka köha puhul prospani lapsele andnud, vastavalt infolehes toodud annustele. seal saab ise ka välja rehkendada, toimeaine ühes mg on tavaliselt anud.
salvidest määrin täprentini salvi, rinnale, selgale, talla alla. hanerasva, kui oli. tärpentisalv on oluliselt odavam, aga soojendab sama hästi, kui hanerasv.
ja auru tegemine on peamine, mis köha puhul teen. jah, siis päevad mööduvad lapsel teleka ees, sest muu moodi ta ei ole nõus auru tegema. aga peaasi, et terveks saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

salvidest: tärpentiinisalv, Mentholatum, Hustagil, Kataplasma on väga hea (see rohkem kompress-mask, pärast pesed maha). Kindlasti on salve veel – enamasti kõik sisaldavad eeterlikke õlisid ja toime on sarnane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:29; 21.02 08:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Prospan ravim-kas tohib kasutada alla 2aastastel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.